Skocz do zawartości
maly123_4

Kontrast dynamiczny...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się zapytać czy używacie opcji kontrast dynamiczny podczas grania i co tak naprawdę daje ta funkcja???

Wczoraj bawiłem się trochę ustawieniami i po wyłączeniu tej opcji obraz był wyraźnie lepszy (myślałem że ta funkcja poprawia jakość obrazu?!?) , a przy włączonym kontraście dynamicznym (grałem w Call of Juarez) w jasnych scenach był taki jakby mleczny obraz (coś jak mgła ).

Posiadam Samsunga LE37M87BD.

Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami, model TV mile widziany.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj bawiłem się trochę ustawieniami i po wyłączeniu tej opcji obraz był wyraźnie lepszy

I tak trzymaj! Jak najmniej włączonych "ulepszaczy" obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem też dzisiaj na forum o ps3, że kontrast dynamiczny zmniejsza input lag telewizora?!?

Czy może ktoś potwierdzić te informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chciałbym się zapytać czy używacie opcji kontrast dynamiczny podczas grania i co tak naprawdę daje ta funkcja???

Nie używamy. Opcja ta jest bezużyteczna jeśli chcemy mieć jako tako skalibrowany i wyregulowany ekran.

Wczoraj bawiłem się trochę ustawieniami i po wyłączeniu tej opcji obraz był wyraźnie lepszy

Jak wyżej.

(myślałem że ta funkcja poprawia jakość obrazu?!?) ,

Jedyne co ta funkcja poprawia, to samopoczucie specjalistów od marketingu, bo mogą niebotyczne wartości liczbowe wypisywać sobie w folderach reklamowych i to totalnie bez żadnych konsekwencji.

a przy włączonym kontraście dynamicznym (grałem w Call of Juarez) w jasnych scenach był taki jakby mleczny obraz (coś jak mgła ).

Posiadam Samsunga LE37M87BD.

Jak wyżej, odpowiedź nr 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem też dzisiaj na forum o ps3, że kontrast dynamiczny zmniejsza input lag telewizora?!?

Czy może ktoś potwierdzić te informacje?

Nie ma takiej możliwości. To jakieś totalne farmazony ktoś wypisuje.

Wręcz przeciwnie, aktywowanie tej funkcji może co najwyżej zwiększyć laga, gdyż zachodzi konieczność wykonywania na bieżąco dodatkowych obliczeń przez procesor DSP, w celu dynamicznych zmian podświetlenia, jasności i kontrastu w zależności od wyświetlanego obrazu. "Dynamiczny" to dynamiczny, czyli ciągle się zmieniający.

Na to nie trzeba specjalisty, aby to zrozumieć, tu wystarczy zdrowy rozum - więcej koniecznych obliczeń w czasie rzeczywistym - możliwe większe opóźnienie. Obrazowy procesor DSP nie ma mocy obliczeniowej z gumy, żeby mu jej przybywało przy włączaniu kolejnych funkcji.

Lag będzie tym mniejszy, im mniej obraz będzie poddawany obróbce. A tu mamy zjawisko odwrotne.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiałeś moje wątpliwości :lol: Kontrast dynamiczny dzisiaj wylatuje z ustawień mojego TV.

Dzięki wielkie

ps. Muszę powiedzieć że w porównaniu do konkurencyjnego forum o HDTV otrzymałem szybką i rzetelną odpowiedź, a tam od groma ludzi zarejestrowanych i nikt nigdy nie odpowiada :rolleyes:

Pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...