Skocz do zawartości
michalmichalmichal

lg sl90 pierwszy led lg z szyba zamiast matowej powierzchni panelu

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił sie na stronie lg Polska lg sl90 a jest to pierwszy led lg z szyba zamiast matowej powierzchni panelu co mam nadzieje wyeliminuje wypłukiwanie kolorów które ma miejsce w lg z matowym panelem a co najbardzej nie moge scierpiec w lg z matowa np. lg6000 gdzie wypłukiwanie kolorów jest okropne.

Jesli ktos gdzies go zobaczy w jakims sklepie dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos gdzies go zobaczy w jakims sklepie dajcie znac.

w MM Z.Góra widziałem 42SL8000 i 42LH9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem dzisiaj w Wawie i SL80 i SL90 i musze przyznac ze to totalna porażka. czekałem na te modele bo liczyłem że będzie to przełom w dziedzinie LCD od LG no i okazało się że jest przełom....Cenowy. 42" model SL9000 z podświetleniem LED kosztuje 9999PLN CHyba upadli na głowę w LG. Niestety powłoka powlekająca LCD powoduje ze wygląda tandetnie plastikowo a odbicia od szyby powoduja ze obraz wygląda poprostu słabo. Porównałem go do SHarpa L700 i obraz na tym ostatnim jest lepszy mimo że nie idealny. No i jeszcze drobiazg...sharp wystawiony jest za 6500PLN i ma 46"

NIe wróże szalonyuch wyników sprzedaży tego modelu. Tak na marginesie tyle samo kosztuje Ledowy Philips model 46 cali w szczytowej wersji. Bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W euro gazetce SL9000 42 cale za 5700zł + BD370gratis oj gdybym wiedział cokolwiek o tym tv to moze bym kupił ale testów zadnych nie ma a to edge led wiec wad moze byc duza tak jak u samsungów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie w Media miałem okazję porównąć SL8000 i LH9000 (niestety nie było tam SL9000 ten był na Ostrobramskiej) ale jedno dla mnie jest oczywiste. LH9000 ma okropny okropny okropny design ale obraz bezwzględnie lepszy. Czerń jest smolista, kolory cieplejsze. W obu Sl ach pokutuje szyba...mysle ze LG bedzie musiala szybko wycofac się z tego pomysłu bo szyba zabiera 30% z jakości obrazu. Poprostu zły pomysł i trzeba dobrze sie temu przyjrzec przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba zabiera jakosć obrazu?

Dotychczas zauwazyłem że szyba poza odblaskami , przy ogladaniu "na wprost" daje raczej polepszenie obrazu. Ale że tego modelu nie widzialem, to chętnie się dowiem o co chodzi. Mógłbys rozwinąć to zdanie?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Warszawie w Media miałem okazję porównąć SL8000 i LH9000 (niestety nie było tam SL9000 ten był na Ostrobramskiej) ale jedno dla mnie jest oczywiste. LH9000 ma okropny okropny okropny design ale obraz bezwzględnie lepszy. Czerń jest smolista, kolory cieplejsze. W obu Sl ach pokutuje szyba...mysle ze LG bedzie musiala szybko wycofac się z tego pomysłu bo szyba zabiera 30% z jakości obrazu. Poprostu zły pomysł i trzeba dobrze sie temu przyjrzec przed zakupem.

A wedłu mnie jest dokładnie odwrotnie , wzrasta jakość obrazu.Gdyby było inaczej w domu miałbym matowe szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj o odblaski ktore sa oczywiste i tak duze jak na zadnym telewizorze. W koncu obok stalo ich kilkadzisiat. Szyba powoduje tez pogorszenie kątów widzenie i powoduje efekt...nie wiem jak to dokladnie nazwac może "wyblaknięcia obrazu" Poniewaz MM to nieprzyjazne środowisko ze względu na oswietlenie ale bardzo przyjazne jezeli chodzi o zabawe to ustawialem te telewizory na wszystkie sposoby i nie udało mi sie uzyskac ani czerni ani kolorow takich jak na LH9000. MOdel 9000 moglem porownac do calej gamy innych telewizorow z tym, ze na Ostrobramskiej maja fatalne żródło obrazu. W Markach na obu LCD leciał film testowy LG wiec było ok. I tak model 9000 miał zdecydowanie mmniej ostry, zbyt wyblakly obraz w porowaniu do sony z5500 i sharpa LX700. Dodatkow sharp mial znacznie lepsze kolory.

Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze wieczorem w domu wada spowodowana tym dziwnym wynalazkiem znaczaco zanika (choc nie do konca jestem przekonany czy w tym przypadku MM na OStrobramskiej ma wyeksponowane telewizory w dosyć zaciemninej czesci marketu) no ale telewizora nie uzywamy wylacznie w nocy. Jezeli mialbym wybierac i nie przejmowac sie designem bez cienia watpliwosci i chwili zastanowienia wybralbym LH9000. Skoro w jasnym MM obraz był bardzo bardzo dobry to w srodowisku nazwijmy to kina domowego, czyli wieczor lub zaciemnione ponmieszczenie obraz napewno pokazalby jeszcze wieksza sile, detalicznosc i plastycznosc. Dodatkowo jak na model z lokalnym podswitleniem LH9000 był tanszy niz LS 8000 i ZDECYDOWANIE tanszy niz model 9000 roznica o ile pamietam (moge sie nieznacznie mylic) była ponad 2500zł czyli cena wyśmienitego źródła obrazu Bluray

Generalnie oczywiscie ocene pozostawiam kolegom. Nie traktuje swoich opinii jako wyroczni ale jestem na etapie wyboru nowego LCD i od ponad 2 miesiecy testuje rozne ekrany i szukam porad na wszystkich mozliwych forach.

Napisalem w ktoryms poscie, ze na avsforum udziela sie gosc ktory zawodowo trudni sie kalibracja plazm i LCD i dzieki temu opisuje kazdy ciekawszy nowy model pod katem obrazu. Jego opinie sa dosyc profesjonalne a moze nawet bardzo profesjonalne. I tak na dzien dzisiejszy przyjmujac jako referencyjny obraz skalibrowanego KURO uznal, ze LG LH90 (jest to amerykanski odpowiednik LH9000 (choc na stronie amerykanskiej LG ma podane inne parametry - GORSZE!!!!) ma obraz najbardziej zblizopny do Kuro czyli dla niego wyśmienity podobnie wypowiedzials ie o Samsungu 8500 mna ktorego bardzo czekałem i niestety okazało sie ze na rynek europejski te modele nie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lg lg6000 i najwiekszy problem to wypłukiwanie kolorów(tzw. washing out of colour) dlatego ciesze sie z szyby w lg bo mam nadzieje ze to zlikwiduje problem ale jak piszesz wyblakniecia obrazu to mi sie nasuwa ze albo nic nie jest lepiej albo jeszcze gorzej. Szybe stosuje sie zeby swiatło w np. pomieszczeniu nie spadało na matowa matryce bezposredni i wypłukiwało obraz a najlepsze szyby ma samsung, teraz jeszcze toshiba ale one nie sa idealne. Bez watpienia LH9000 z matowym panelem bedzie cierpiał na wypłukiwanie kolorów i nie dostrzezecie tego w sklepie tylko w domu. Jak zobacze sl9000 gdzies w sklepie spróbuje porownac z tym co mam i napisze czy to wypłukiwanie czy cos innego jesli w warunkach sklepowych da rade to dostrzec.

Poza tym jak na razie to tylko panele lg cierpia na ten problem z tego co wiem.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak najlepiej opisac ten efekt i w koncu wpadlem...moze nie fachowo ale obrazowo....Z odleglosci kilku metrow ekran telewizora i obraz na nim wyglada jakby byl za cieniutka warstewka dymu papierosowego..... Prosze o nie wysmiewanie tego porownania :rolleyes:

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam lg lg6000 i najwiekszy problem to wypłukiwanie kolorów(tzw. washing out of colour)...

A ja nie wiem o czym Ty piszesz... mam LG5000 (chyba ta sama matryca co w 6000) i jakoś nic mi nie wypłukuje. Może w Łodzi jest inne światło :rolleyes:

W życiu nie postawiłbym już panelu z błyszczącym ekranem, wolę oglądać samą treść wyświetlaną, niż wszelkiego rodzaju odbicia, o zasłanianiu okien w dzień już nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zamówiłem SL9000 jednak po obejżeniu TV w Jankach (stoi SL9000 obok LH9000 poprostu zrezygnowałem faktycznie obraz jest za lekką mgiełką do tego to nie jest żadna szyba tylko tandetna pleksa i totalnie dwskwalifikuje ten LCD kiedyś miałem LCD Amoi i tam była prawdziwa szyba i to dalało wyśmienity efekt z dużą kożyścią dla obrazy (wygładzała poprawiała kolory ) więc nie mylcie szyby z czymś tandetnym i ją imitującym .

Dlatego zmieniłem zamówienie na LH9000 I używam go od 2 tygodni obraz super kontrast naprawdę wysoki (oczywiście nie odnoszę się do naklejki 5000000.1 tylko z odczuć wizualnych pełne podswietlenie Ledowe daje efekt głębokiej czerni i kolorów (występuje oczywiście efekt poświaty wokół ciemnych elementóe na jasnym tle ale jest to telko zauwarzalne pod kontem a na wprost jest ok . Oczywiście są to moje odczucia i obserwacje dlatego z góry info że nikogo nie chciałem urazić opisem SL9000 .A co do matowej matrycy to faktycznie ja bym preferował zmiane na połysk bo matowa powierzchnia a połysk wcale nie ma dużej różnicy co do odbijania swiatła (miałem sama i było ok) a połysk zawsze lekko podbija obraz jednak w modelu Lh9000 matowa matryca mimi wszystko nie ujmuje jakości obrazu bo zapas kontrastu jest ogromny i można z obrazem robić cuda .

Pozdro.

Edytowane przez Piter-07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mamy rozwiązanie zagadki pogorszenia jakości obrazu a "szybą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie jak najlepiej opisac ten efekt i w koncu wpadlem...moze nie fachowo ale obrazowo....Z odleglosci kilku metrow ekran telewizora i obraz na nim wyglada jakby byl za cieniutka warstewka dymu papierosowego..... Prosze o nie wysmiewanie tego porownania ;)

To i może ja coś napiszę tytułem komentarza. Filtr, którym powlekane są niektóre matryce LCD, nazwijmy go umownie szybą, ma za zadanie zwiększyć postrzegane nasycenie kolorów i kontrast. Tyle teorii. W praktyce dodanie tej kolejnej warstwy, wiąże się z przyciemnieniem samej matrycy i dla przeciwdziałania temu zjawisku, aby matryca dysponowała taką samą jasnością, jak w wersji tradycyjnej, producent zwiększa moc lamp podświetlających.

W matrycach pierwotnie do tego nie przystosowanych, powiedzmy średnio kiepskiej jakości, zwiększenie mocy podświetlenia, a następnie stłumienie go rzeczonym filtrem, powoduje zjawisko mlecznych kolorów, opisywanych wyżej. Kryształy w matrycy nie są w stanie należycie przysłonić zbyt mocnego podświetlenia.

Jak widać, samo dodanie filtra, nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Powinno ono iść w parze z dobrą matrycą samą z siebie. Dobrym przykładem mogą być pierwsze matryce tego typu w monitorach Acera, tzw Crystal Brite, czy też obecne niektóre modele telewizorów Samsunga z serii B6xx. Na drugim biegunie są matryce w tanich notebookach, gdzie tak naprawdę dodanie "szyby" przynosi efekt w postaci mlecznych kolorów.

Osobiście nie widziałem tytułowego modelu LG, ale z waszych opisów wynika, że znacznie bliżej mu do tej drugiej gorszej grupy, niż do tej pierwszej. Widać firma nie ma jeszcze dużego doświadczenia z matrycami tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy LG sl 9000. W każdej informacji o tym telewizorze napisane jest 100 Hz czy jest tak naprawdę, ponieważ z moich doświadcvzeń wynika że ten LCD ma tylko 60 Hz.

Chyba że trzeba do niego podłączyć wszystko na maxa tzn. Blu-Ray'a, ew jakiś bardzo dobry sygnał HD.

Czy może się mylę ??

Proszę o info ale nie z folderów tylko od posiadaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pisałem o tym już wielokrotnie i obszernie, tym razem tylko streszczenie:

tak ten telewizor jest "100Hz" w rozumieniu marketingowym, ale ma odświeżanie 60Hz ;). Podobnie zresztą jak dziesiątki innych telewizorów nazywanych "100Hz".

Naprawdę już wiele razy było o tym na forum. Ostatnio pisałem o tym tutaj:

http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=192082

Użycie wyszukiwarki forumowej, to ta opcja opisana "szukaj" w prawym górnym rogu, czasem się przydaje.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ pisałem o tym już wielokrotnie i obszernie, tym razem tylko streszczenie:

tak ten telewizor jest "100Hz" w rozumieniu marketingowym, ale ma odświeżanie 60Hz ;). Podobnie zresztą jak dziesiątki innych telewizorów nazywanych "100Hz".

Naprawdę już wiele razy było o tym na forum. Ostatnio pisałem o tym tutaj:

http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=192082

Użycie wyszukiwarki forumowej, to ta opcja opisana "szukaj" w prawym górnym rogu, czasem się przydaje.

Wielkie dzieki za info i linka

jestem nowy i na forum opcja szukaj trochę mnie nie słucha i nie mogę nic znaleźć na temat tego modelu LG 42 sl 9000

Mam jeszcze pytanko

czy efekt ducha w tym telewizorze można jakoś zniwelować czy to jest efekt uboczny telewizowów "100 Hz"

mam na tą chwilę podłączoną antene antenę analogową i cyfrę+ ale na zwykłym dekoderze Strong SD

czy po zmianie na np. Fergusona combo ( taki mam zamiar kupić) efektu tego nie będzie.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...