Skocz do zawartości
majec

obsługa tunera Cyfry PVR HD

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,od niedawna mam tuner n-ki równolegle z tunerem Cyfry ,obydwa PVR HD.Obsługa tego pierwszego jest identyczna jak dowolnego magnetowidu lub odtwarzacza dvd (reakcja natychmiastowa,pełna kontrola!)natomiast obsługa tunera Cyfry(czwartego

egzemplarza z kolei ale wymienianego z innych względów) to walka z pilotem...Muszę go czasem kilka razy wcisnąć ,żeby zareagował a przewijanie a potem próba wciśnięcia "play" to na ogół przedsięwzięcie skazane na niepowodzenie,przynajmniej za pierwszym,drugim razem...O co chodzi?Czy ktoś ma podobne problemy czy tylko ja mam pecha za każdym razem...?Mam tę samą odległość od obydwu

tunerów i nie jestem akwizytorem n-ki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak ma bo tak działa sprzęt dedykowany Cyferki. Po przejściu z nboxa można dostać *#&(Q ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*#&(Q = kurwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,rozumiem...ale ja nie przechodzę ,chcę mieć obydwie platformy...rozumiem,że muszę żyć z tunerem Cyfry...tzn. przyzwyczaić się...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupić sobie coś dobrego i to jest jedyna rada... jakiś porządny, zewnętrzny dekoder. Na tym forum i innych jest cała masa tematów o dobrych dekoderach pod C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sugerujesz(sorki za Ty,ale pewnie jestem starszy... :- rocznik 54) ,że jest na rynku fajny tuner HD PVR z łatwą obsługą pod Cyfrę (dla żony ;)?

poproszę o podpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że chyba każdy dekoder PVR HD na rynku jest lepszy od tego co oferuje Cyfra. Np Opticum 9500 HD, albo Ferguson 8900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majec - w internecie wszyscy są na "Ty", takie zasady. Nikt tu per Pan sie do nikogo nie zwraca, bez względu na wszystko.

Odnosnie tunera jaki daje Cyfra to jego normalnym dzialaniem jest takie jakie opisujesz - ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy ktoś z użytkowników Onkyo507 posiada kod do pilota RC-737M dla tego PVR-a? U mnie po zgaszeniu światła łączność pilota z tunerem C+ graniczy z cudem,więc może pilot onkyo..... da radę.Kody z instrukcji nie działają.Dzięki za każdą pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam z tym dekoderem. Mi powiedzieli w c+ że to wina telewizora. Wysyła zakłócenia na pilota prv hd. Mam sharpa x20e. Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak mam z tym dekoderem. Mi powiedzieli w c+ że to wina telewizora. Wysyła zakłócenia na pilota prv hd. Mam sharpa x20e. Pozdrawiam !!

A ja plazmę LG.Nie bardzo rozumiem jak telewizor może zakłócać wybiórczo tylko jednego pilota a u mnie w użyciu w jednym pomieszczeniu jest siedem...chyba wciskają kit!pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten pilot pracuje na tej samej częstotliwości co czujnik światła ustalający oświetlenie matrycy (nie wiem czy dokładnie wszystko nazwałem, ale mniej więcej o to chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno ten pilot pracuje na tej samej częstotliwości co czujnik światła ustalający oświetlenie matrycy (nie wiem czy dokładnie wszystko nazwałem, ale mniej więcej o to chodzi)

Tak, ja miałem to samo u siebie w przypadku Sony, ale wtedy po prostu pilot nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne remoty używają starego RC-5 a Philipsy jakiegoś nowego standardu Ruwido

Teoretycznie odbiorniki z homologacją na kompatybilnośc elektromagnetyczną UE nie powinny zakłócać Ruwido a jednak zakłócają.

Podświetlenie mojego Samsunga nie zakłóca :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pilot nie działa przez ok 2 minuty od włączenia się tv. Później wszystko jest,niby ok bo nieraz nie mogę wyłączyć np funkcji pilot (epg). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi pilot nie działa przez ok 2 minuty od włączenia się tv. Później wszystko jest,niby ok bo nieraz nie mogę wyłączyć np funkcji pilot (epg). Pozdro

a jak z obsługą twardego dysku, np. przewijanie z różnym prędkościami( tzn. łatwość przechodzenia między różnymi trybami przewijania a potem łatwość przejścia w stan odtwarzania - u mnie po szybkim przewijaniu trudno jest przejść do "play" ... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić na forum SK i C+ - tam pisali o zasłanianiu jednego z czujników - ponoć pomagało. Innym powodem mogły być świetlówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak z obsługą twardego dysku, np. przewijanie z różnym prędkościami( tzn. łatwość przechodzenia między różnymi trybami przewijania a potem łatwość przejścia w stan odtwarzania - u mnie po szybkim przewijaniu trudno jest przejść do "play" ... pozdro

Witaj.

A z obsługą twardego to jest jakieś nieporozumienie. Żeby przewinąć do przodu muszę kilka razy nacisnąć na pilocie. Jeżeli np przewija z większą prędkością to żeby później zatrzymać też musze kilka razy nacisnąć. Ogólnie jest to już męczące i nie wiem czy im tego tunka nie oddam bo nie będę płacił za taki badziew 20 miesięcznie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Sharpach serwis autoryzowany wgrywał nowsze firmware i LCDek przestawał zakłócać pilota.

Ja mam najnowsze i nic nie pomogło :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja do tych problemówco powyżej mam ostatnio problem z uruchomieniem tunera pvr hd nie da sie poprostu i nie reaguje na pilota i czasami musze 10 razy wylaczac z pradu i wlaczac tuner zanim zadziała, masakra normalnie, miał ktos taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja do tych problemówco powyżej mam ostatnio problem z uruchomieniem tunera pvr hd nie da sie poprostu i nie reaguje na pilota i czasami musze 10 razy wylaczac z pradu i wlaczac tuner zanim zadziała, masakra normalnie, miał ktos taki problem.

zapomniałem dodać,że obecny tuner Cyfry jest czwartym z kolei... tamte ,między innymi usterkami, też się zawieszały.Trzeba po prostu wymienić,robią to od ręki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma plazmę z serii PV80 to w ustawieniach trzeba wyłączyć Sterowanie Kolorami a także P-NR. Pilot działa wtedy o wiele szybciej, właściwie tak jak powinien. Ja tak zrobiłem bo również miałem problemy z obsługą z pilota - zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...