Skocz do zawartości
sam2001

Powitanie + porada co do kupna czyli 2 w 1 ;-)))

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Wszystkich

Jestem "pierwszakiem" na forum .......... wiec jeszcze raz kłaniam sie nisko.

Mam 1 pytanie i proszę o pomoc.

Byłem zainteresowany kupnem SONY 40E5500 ale okazało sie ze pasuje wybrać 46'' i tu zgryz.

46W5500 "podobno" lepszy bo nowszy - i 46EX1 w zamian za 40E5500 bo nie robią 46E5500 - co wybrać?.

Nie jestem fanem gier, bardziej interesuje mnie oglądanie filmów z kamery i z plyt. Moja odległość od ekranu to 2,5m - 3m.

Chciałbym telewizor "biały" ale doradźcie co i jak wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że EX1 jest bezprzewodowy. Czyli zewnętrzny tuner. Ogólnie to fajny bajer a sam TV jest w tym momencie bardzo elegancki bo smukły : ) Jakość obrazu EX1 to coś w stylu W5500. Podobny.

Skoro ma być 46" i biały to jest jeszcze WE5 i tutaj bym szedł. http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=170863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro ma być 46" i biały to jest jeszcze WE5 i tutaj bym szedł. http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=170863

Dokładnie jeśli komuś nie zależy na dodatkach typu wspomniane bezprzewodowe rozwiązania, bo nie zawsze się je wykorzysta więc po co płacić za nie? WE5 jest o tyle fajne, że mimo sporych przekątnych zużycie energii jest naprawdę niewielkie- wystarczy porównać w5500 i WE5 w wersji 46 calowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj, że EX1 jest bezprzewodowy. Czyli zewnętrzny tuner. Ogólnie to fajny bajer a sam TV jest w tym momencie bardzo elegancki bo smukły : ) Jakość obrazu EX1 to coś w stylu W5500. Podobny.

Skoro ma być 46" i biały to jest jeszcze WE5 i tutaj bym szedł. http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=170863

Dziekuje za podpowiedź. Jest sie nad czym zastanowic. Na tego we5 nie zwracałem uwagi.

Może kiedyś uda Ci sie zrobic test porównawczy W5500 i WE5 ciekaw bym był uwag i opini.

No to mam teraz zagwostke z TV ;-)))).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie jeśli komuś nie zależy na dodatkach typu wspomniane bezprzewodowe rozwiązania, bo nie zawsze się je wykorzysta więc po co płacić za nie? WE5 jest o tyle fajne, że mimo sporych przekątnych zużycie energii jest naprawdę niewielkie- wystarczy porównać w5500 i WE5 w wersji 46 calowej ;)

Masz racje. Te bezprzewodowe rozwiązania nie są mi potrzebne do niczego choc fajny to bajer.

Bardziej podoba mi sie wyglad ramki ale parametry biore pod uwage dlatego tu jestem i pytam.

Dzieki za uwage - poogladam WE5 moze sie przekonam ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W5500 i WE5 to praktycznie ta sama konstrukcja, Bravia 3, Motionflow 100Hz itd. Różnica jest głownie w nowej technologii podświetlenia i planszy menu z ustawieniami eko. Świetny telewizor, przy wszystkich zaletach W5500 dodatkowo wyjątkowo estetyczny wygląd i mniejsze rachunki za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz racje. Te bezprzewodowe rozwiązania nie są mi potrzebne do niczego choc fajny to bajer.

Bardziej podoba mi sie wyglad ramki ale parametry biore pod uwage dlatego tu jestem i pytam.

Dzieki za uwage - poogladam WE5 moze sie przekonam ;-))

Pooglądać warto tym bardziej, że budżet dosyć wysoki i jest po prostu w czym wybierać, każdy model ma coś innego do zaoferowania i trzeba wybrać to co najbardziej podejdzie do potrzeb.

Ghrom fakt różnica to inne podświetlenie, ale trzeba przyjrzeć się konkretnie WE5 bo jednak jak dla mnie obraz jest trochę inny niż na w5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pooglądać warto tym bardziej, że budżet dosyć wysoki i jest po prostu w czym wybierać, każdy model ma coś innego do zaoferowania i trzeba wybrać to co najbardziej podejdzie do potrzeb.

No własnie ostro sie zastanawiam bo kasa spora jak dla mnie a telewizora nie zmieniam co chwile.

Panowie........... a moze ktos wie czy nie bedzie nastepcy modelu E czy EX ale w formacie 46 z BE3, bo moze warto by poczekac?

Sprawdzałem i jestem zdziwony ze modele pod nazwą nasza europejską typu EX i E nie wystepuja w USA i JAPONI w zadnej innej nazwie. Chyba ze dla nich to juz starocie ;-))).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego newsa na temat kontynuacji EX nie widziałem, a najbliższe nowości to modele 5800 oraz ZX5.... Zresztą nawet jeśli coś wyjdzie za pół roku to na dzień dobry czekać trzeba będzie kolejne 3 miesiące zanim ceny się ustabilizują i będą osiągalne dla zwykłego śmiertelnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnego newsa na temat kontynuacji EX nie widziałem, a najbliższe nowości to modele 5800 oraz ZX5.... Zresztą nawet jeśli coś wyjdzie za pół roku to na dzień dobry czekać trzeba będzie kolejne 3 miesiące zanim ceny się ustabilizują i będą osiągalne dla zwykłego śmiertelnika.

No tak ...masz racje..... ceny nowosci powalają.

To mam do wyboru 46EX1 kontra 46WE5W........ i jest zgryz. Czy wg mnie ładniejszy EX1 czy nowoczesniejszy WE5W. ; :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W5500 i WE5 to praktycznie ta sama konstrukcja, Bravia 3, Motionflow 100Hz itd. Różnica jest głownie w nowej technologii podświetlenia i planszy menu z ustawieniami eko. Świetny telewizor, przy wszystkich zaletach W5500 dodatkowo wyjątkowo estetyczny wygląd i mniejsze rachunki za prąd.

Pomimo mojego "eko" podejścia, pozwolę sobie jednak nieco ostudzić zachwyty na ekologicznością WE5 w stosunku do W5500.

Różnica wbrew pozorom nie jest taka duża. Te 63W, WE5 osiąga przy minimalnym podświetleniu, które nie nadaje się do niczego poza pokazami marketingowymi. Przy tym samym podświetleniu, W5500 pobiera..... 63W :(. Przy standardowym podświetleniu umożliwiającym komfortowe oglądanie, przy dobrej kalibracji, WE5 pobiera około 100-110W. Przy podobnym ustawieniu W5500 pobiera 110-123W.

WE5 posiada jeszcze te dodatkowe "fiuczersy" z czujnikami obecności oglądającego. Czujnik oświetlenia zewnętrznego posiadają oba modele.

Oczywiście to wszystko nie umniejsza pozytywnych właściwości WE5 pod tym względem, raczej pokazuje zaskakująco pozytywne zachowanie W5500 :(. Co oczywiście nie znaczy, wracając do dyskusji tytułowej, że alternatywnie dla EXa nie wybrałbym właśnie WE5, bo i czemu nie. Stojąc przed taką alternatywą, pewnie tak właśnie bym zrobił.

A przy WE5 prędzej niż na te ekologiczne fiuczersy, zwróciłbym raczej uwagę zainteresowanych, na większą równomierność podświetlenia matrycy, którą otrzymujemy w bonusie i niejako przy okazji ekologicznych świetlówek.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomimo mojego "eko" podejścia, pozwolę sobie jednak nieco ostudzić zachwyty na ekologicznością WE5 w stosunku do W5500.

A przy WE5 prędzej niż na te ekologiczne fiuczersy, zwróciłbym raczej uwagę zainteresowanych, na większą równomierność podświetlenia matrycy, którą otrzymujemy w bonusie i niejako przy okazji ekologicznych świetlówek.

Dobrze powiedziane .........

Kurcze może pomaluje W5500 na biało i bede miał problem z głowy a ze starego obrazu ramkę i bedzie super ;-)))).

Ojjjjj gdzie te czasy co człowiek sie cieszył z jakiego kolwiek TV ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekR szczerze mówiąc myślałem, że zużycie energii jest sporo wyższy w przypadku w5500 (sam żałowałem, że budżet nie pozwolił mi na we5...)1

sam2001 ból z zbyt dużym wyborem dotyka chyba każdego, przechodzę przez to za każdym razem kiedy zmieniam telewizor, czy laptopa (tu jest nawet jeszcze gorzej). Skoro zewnętrznie podoba Ci się EX1 porównaj jeszcze obraz zwłaszcza przy sygnale SD i weź ten który lepiej dla Ciebie zagra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W5500 - podświetlenie na minimum, dokładnie 63W. Podświetlenie na ustawieniach akceptowalnych i typowych do normalnego użytkowania kolejno: 102W, 113W, 122W. Podświetlenie, że zęby bolą ;) około 170-180W.

Odmienność świetlówek w WE5 przekłada się na wydajność przy górnych nastawach podświetlenia. WE5 ma się trochę lepiej przy nich, ale i tak raczej nikt rozsądny nie ogląda przy maks podświetleniu, no chyba że na plaży w pełnym słońcu. Przy średnich wartościach różnica jest nieznaczna, ale dla formalności trzeba powiedzieć że jest. Przy minimalnych, różnicy nie ma praktycznie wcale.

Za to telewizor "ekologiczny" posiada dodatkowo mechaniczny wyłącznik odcinający zasilanie. Jest to funkcja rodem z kosmicznych technologii i przełom na miarę odkrycia koła :). A to, że plazmy od x lat posiadają oddzielny obwód zasilający z przekaźnikiem, gdzie implementacja odłączenia przetwornicy jest wygodniejsza, gdyż jest obsługiwana z pilota, to już szczegół.

Taką wybitną funkcjonalność nowe "eco" telewizory LCD otrzymają w kolejnych wersjach, w kolejnych latach. To dopiero będzie postęp że hej, który na pewno producenci nie omieszkają odtrąbić wszem i wobec :P.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlawekR szczerze mówiąc myślałem, że zużycie energii jest sporo wyższy w przypadku w5500 (sam żałowałem, że budżet nie pozwolił mi na we5...)1

sam2001 ból z zbyt dużym wyborem dotyka chyba każdego, przechodzę przez to za każdym razem kiedy zmieniam telewizor, czy laptopa (tu jest nawet jeszcze gorzej). Skoro zewnętrznie podoba Ci się EX1 porównaj jeszcze obraz zwłaszcza przy sygnale SD i weź ten który lepiej dla Ciebie zagra...

Zaczynam chodzić jak lew w klatce, w zoo ........ . Mysle ze jeszcze chwila i cos sie kupi ;-))).

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszystkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam chodzić jak lew w klatce, w zoo ........ . Mysle ze jeszcze chwila i cos sie kupi ;-))).

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszystkie informacje

Jak to się mówi nadmiar informacji szkodzi, ale chyba praktycznie wszystko co istotniejsze zostało poruszone. Pozostaje odwiedzić najlepiej jakiś duży sklep ewentualnie centrum sony (żeby była możliwość obejrzenia SD ) i bezpośrednio porównać, pobawić się dwoma interesującymi Cię modelami i tyle.

SlawekR oj niech idą w stronę ekologiczności, jednak zużycie energii w telewizorach LCD systematycznie spada, wystarczy zobaczyć postęp między w4500 i w5500. Co do wyłącznika to zapewne tak będzie ;)

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SlawekR oj niech idą w stronę ekologiczności, jednak zużycie energii w telewizorach LCD systematycznie spada, wystarczy zobaczyć postęp między w4500 i w5500. Co do wyłącznika to zapewne tak będzie ;)

Toż ja nie mam nic przeciwko...... A to co napisałem, to w zasadzie w ramach dygresji na temat tego, że trochę szybciej "idą" marketingowo w stronę ekologiczności, niż naprawdę ;). Aczkolwiek postęp jest, nie tak spektakularny jak to opisują, ale jest ciągły. Może i małymi kroczkami, ale zawsze i w dobrą stronę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak kryzys się kończy, teraz na CEATEC Japan 2009 pokazali jednak bardzo ciekawe rzeczy - OLED 155'', TV 3D 103'' Panasonica i bliższe ziemi 3D 50'' Panasonica i 55'' Samsunga, monitor 42'' HP w normalnej cenie (ok. 4.000zł, już można zamawiać na stronie HP), odtwarzacz Blu-ray 3D + BD 3D od Panasonica, 320GB BD od TDK, czy nawet drobiazgi ale takie które prawdopodobnie niedługo będą w każdym domu jak maty do bezprzewodowego ładowania. Czymś się jednak działy innowacji zajmują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów zmiana planów.

Byłem wczoraj w sony o pooglądałem TV...........

Widze ze ceny leca na łep na szyje modele 46Z4500, 46EX1, 46W5500 w tej samej cenie oficjalnej 6500zł - cena obecna jakas eko-promocja trzeba oddac starego elektro-grata - 5850 (rabat 10% do poniedziałku). Na 2 modele 40 calowe rabat nawet 15% - cena do odbioru 40Z4500 - 4080zł, 40EX1-za 4250zł w SCK.

No i zastanawiam sie nad 46 calową Z-etką. Cena 46Z4500 i 46EX1 ta sama na ceneo 5200 nieco tańszy jest nowy 46W5500 - 5100 wszystkie do odbioru na miejscu.

To co teraz radzicie? Zetka wygrywa z EX1 troche lepsze parametry.

Oba mają panele 10 bitowe, BE2.

W5500 - BE3 ale tylko 100Hz i 8 bitowy.

Jeszcze musze podjechac z USB i pooglądac fotki i filmiki AVCHD.

A Was prosze w tym czasie o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 6500 to kupisz 52 ex1 w sklepie internetowym, ja sobie zamówiłem i czekam na dostawę.

Szanowny "niesfiec" ;-) chyba nie doczytałes tego co napisalem. Chce kupić TV za około 5100-5200 i po tyle 46'' sa dostepne.

Podałem tylko do informacji ze ceny z 6500 w SC spadaja jak by ktos był zainteresowany.

To tyle pozdrawiam ;-))

p.s. Ładny zakup ten 52EX1. Ja jeszcze sie zastanawiam choc tez EX u mnie na razie wygrywa na równi z Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam2001 nie mogłeś się powstrzymać? Teraz sam myślę nad zmianą swojego drugiego TV xD Ceny po rabatach całkiem przyjemne :) Co do Twojego dylematu, z tych dwóch co wymieniłeś Z4500 jest naprawdę dobra, Gmeru nawet zrobił recenzje, także polecam przewertować.

Ghrom, ale OLEDy mocno się opóźniły... Ale fakt trochę z tymi nudami przesadziłem, ale na IFA przyznaj, że za dużo nowości to nie zaprezentowano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam2001 nie mogłeś się powstrzymać? Teraz sam myślę nad zmianą swojego drugiego TV xD Ceny po rabatach całkiem przyjemne :( Co do Twojego dylematu, z tych dwóch co wymieniłeś Z4500 jest naprawdę dobra, Gmeru nawet zrobił recenzje, także polecam przewertować.

A po co sie powstrzymywac ;-).

Bardzo sie ciesze że ceny tak spadają. Dzieki temu że SC obniża ceny powinny za jakis czas pojawic sie dobre oferty w internecie ...................... a na tym My zwykli uzytkownicy najwiecej skorzystamy.

Myśle z tego co porozmawiałem w SC w Krakowie to przed końcem roku cos fajnego powinno byc z ofert. Podobno duuuuuuuuuuuzo sprzetu SONY wyprodukowało i trzeba wyprzedac te "stare roczne" TV z magazynów. Niech tanieją, tanieją ...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...