Skocz do zawartości
aztec

Na jakiej wysokości powieścić ekran na ścianie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
42" TV posiadam już prawie 3 rok, ale dopiero od około roku wisi na ścianie. Przez ten cały poprzedni czas czekając na remont salonu zastanawiałem się nad tym na jakiej powiesić go wysokości, studiując opinie na tym i innych forach.
Ostatecznie mierząc średnią wysokość swoich i żony oczu w pozycji siedzącej na kanapie, na przeciw, w odleglości oczu od ekranu 4.85cm uznałem, że najlepszą wysokością będzie 98cm od podłogi do dolnej krawędzi ekranu (nie obudowy). Zatem można powiedzieć, że ekran jest nieco pod górę.
Tak, ale zauważyłem że jednak po jakimś czasie wygodnego oglądania człowiek ma tendencję do lekkiego obsuwania się na fotelu a to oznacza, że zadziera głowę lekko w górę, dlatego taka wysokość jest optymalna. Ponadto w moim przypadku z sypialni, gdzie niestety mam TV nisko na komodzie i w pozycji leżącej patrzę na TV widząc jednocześnie swój nos zauważyłem, że stosunkowo szybko pieką mnie oczy i przechodzi mi ochota na dłuższe oglądanie.
Wracając do meritum uważam, że wysokość ekranu zależy od 2 kwestii:
1) w pewnym stopniu od odległości tzn. im mniejsza odległość tym niżej ekran;
2) zdecydowanie od pozycji, jaką z reguły zajmujemy przy dłuższym! oglądaniu (np jeśli na wznak to na suficie).

Pozdrawiam :)

Edytowane przez lomax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!śmiać mi sie chce z tych ludzi którzy maja takie problemy z zawieszeniem telewizora na jakiej wysokości?:)hahahaha ,każdy wiesza jak mu sie podoba!czyż nie?człowiek zazwyczaj patrzy w środek ekranu,i ja tak włśnie zawieszę sobie telewizor jak będe miał taki sprzęt w domu.Aha, zapomnieliście wziąść pod uwagę ,ze obecne telewizory maja wąskie cienkie ramki , to dopiero będzie problem i dylemat:)hihi, jestem sprzedawcą telewizorów i tyle nasłucham sie ludzkich banalnych problemów ze śmiac mi sie chce........pozdrawiam wszystkich zproblemowanych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Odgrzebałem temat. Mam może z pozoru banalne pytanie ale jestem ciekawy. Będę kupował TV LCD 32 cale i chciałbym go powiesić znalazłem na allegro uchwyty co odstają tylko 2,9cm od ściany i moje pytanko:
- czy to nie za blisko dla TV, chodzi mi czy się nie będzie grzał albo inne jakieś ważne względy że nie może tak blisko być.

Pozdrawiam
Miarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam uchwyt jak nie węższy , nic sie nie grzenie nie dzieje , dziala jak trzeba kupuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Alcazar' post='103865' date='25.05.2008, 21:27 ']mam taki sam uchwyt jak nie węższy , nic sie nie grzenie nie dzieje , dziala jak trzeba kupuj ;)[/quote]

Dzięki za odp, to jak jest wszytko OK, to kupuje ten uchwyt.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby nie zakładać nowego tematu, zapytam siętutaj.

Na jakiej wysokości ma wisieć telewizor 42 calowy w spialni leżąc na łóżku. Odległość oglądającego do telewizora to około 2,5 m.

Dziekuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Pawio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej żeby głowy mocno nie zadzierać. I żeby stopy nie wchodziły w światło ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem sobie środek ekranu na wysokości wzroku .

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...