Skocz do zawartości
aztec

Na jakiej wysokości powieścić ekran na ścianie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem tu nowy, więc witam wszystkich serdecznie.
Zakup płaskiego ekranu planuję za kila tygodni, ale już teraz muszę wiedzie na jakiej wysokości będzie wisiał TV. (ściana wokół telewizora jest obkładana piaskowcem i już teraz muszę orientacyjnie zaplanować mocowanie uchwytu). Stąd pytanie:
Do ekranu będzie ok. 3m i zaplanowałem TV o przekątnej ok 40". Na jakiej wysokości powinna być dolna krawędź ekranu, przy założeniu że będę siedział na jakimś standardowym wypoczynku ??
PS
Inne sugestie (np. dotyczące innej wielkości ekranu mile widziane)
Jakie uchwyty polecacie? Najlepiej z allegro. Edytowane przez aztec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aztec' date='04.09.2006, 21:32 ']Witam!
Jestem tu nowy, więc witam wszystkich serdecznie.
Zakup płaskiego ekranu planuję za kila tygodni, ale już teraz muszę wiedzie na jakiej wysokości będzie wisiał TV. (ściana wokół telewizora jest obkładana piaskowcem i już teraz muszę orientacyjnie zaplanować mocowanie uchwytu). Stąd pytanie:
Do ekranu będzie ok. 3m i zaplanowałem TV o przekątnej ok 40". Na jakiej wysokości powinna być dolna krawędź ekranu, przy założeniu że będę siedział na jakimś standardowym wypoczynku ??
PS
Inne sugestie (np. dotyczące innej wielkości ekranu mile widziane)
Jakie uchwyty polecacie? Najlepiej z allegro.
[right][post="9598"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Witamy na forum:)
Ja mam 102cm od dolnej krawędzi (calego tv a nie ekranu) - chodzi oto zebys patrzyl na niego na wprost albo lekko do gory ale glowa nie moze sie schylac w dol (wzrok). Ma byc na wprost! Uchwyt? Jak jest to orginal od danego modelu a jak nie to teraz jest tego tyle ze chyba nie ma to wiekszego znaczenia...cos co dzwiga 40 cali (uniwersalne czesto sa 32"-60") i nie odstaje od ściany bardzo.
A i uwazaj na uniwersalne bo moga nie pasowac...lepiej sprawdzic najpierw jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za przeniesienie tematu!
Dzięki również za odpowiedź. Napisz, proszę ile masz cali i z jakiej odległości oglądasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aztec' date='04.09.2006, 22:13 ']Dzięki za przeniesienie tematu!
Dzięki również za odpowiedź. Napisz, proszę ile masz cali i z jakiej odległości oglądasz?
[right][post="9602"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

No ja mam akurat teraz mały bo 32" a kanapa stoi od niego w odległości 2m20cm.

Oto Gmeru artysta hehehehe ; )


[img]http://img489.imageshack.us/img489/3311/odlegloscqn8.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru calkiem udany szkic! :rolleyes:
Jeszcze dodam uwage, ze do sprzetu trzeba doprowadzic okablowanie (elektrownie/sygnaly itd) tego moze byc nawet bardzo duzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Gmeru , brawo!!! to tak wyglądasz jak oglądasz?? :rolleyes:
Wg prawideł środek wysokości ekranu powinien być na wysokości oczu oglądającego wtedy najmniej się męczymy.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha :rolleyes: tak tak to ja ; - )

W sumie to mam wzrok na wprost środka ; ) (no tak mini mini wyżej) w kazdym bądź razie tak ma być :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=> Gmeru
Dzięki za szkic. Jutro zrobię sobie panel z kartonu i będę kombinował.

=> tesbor

Wiem, wiem. Jutro chłopaki odkuwają ścianę i wkładają kanał wentylacyjny z kolankami (taki szeroki i głęboki na ok. 6cm)

=> RS4

Dzęki za praktyczną uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aztec' date='04.09.2006, 21:49 ']=> Gmeru
Dzięki za szkic. Jutro zrobię sobie panel z kartonu i będę kombinował.

=> tesbor

Wiem, wiem. Jutro chłopaki odkuwają ścianę i wkładają kanał wentylacyjny z kolankami (taki szeroki i głęboki na ok. 6cm)

=> RS4

Dzęki za praktyczną uwagę.
[right][post="9611"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

To jeszcze mala uwaga na kolanka - to zawsze jest newralgiczny punkt programu. W tym miejscu moga klinowac sie wieksze wtyczki np kabla euro. Jezeli bedziesz mial dobre kable to nie warto ich "rozkrecac". Jezeli kanal jest dlugi to warto wpuscic "pilota" sznurek/ kabel/drut do przeciagania kabli. I trzeba pamietac, ze do przeciaganego kabla pilotem trzeba "podlaczyc" drugiego "pilota" dla nastepnych kabli itd.
Moze przynudzilem i moga to byc oczywistosci ale tak dla bezpieczenstwa wspominam o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=> Gmeru
Coś mi tu nie bangla.
Piszesz, że masz ekran 32". Taki LCD ma w ok. 55cm wysokości. Nie wiem ile masz wzrostu, ale zakladając że ok 180 cm to siedząc na standardowym fotelu lub wypoczynku Twój wzrok jest na wysokości ok 100cm. Idąc dalej- Twój ekran wisi na 103cm. Dodając do tego 27 cm (połowa ekranu) wychodzi że różnica między Twoim wzrokiem a środkiem ekranu to jakieś 30 cm. To bardzo dużo (wysoko) IMHO. Jak Ci się ogląda taki obraz? Czy ta różnica nie powina wynosić max 10-15 cm wzwyż ponad poziom wzroku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić jeżeli wieszamy ekran na ścianie która jest zrobiona na gotowo, tzn. nie możemy jej pruć.
Czy są jakieś ładne maskownice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='9000' date='07.09.2006, 16:01 ']A co zrobić jeżeli wieszamy ekran na ścianie która jest zrobiona na gotowo, tzn. nie możemy jej pruć.
Czy są jakieś ładne maskownice?
[right][post="9906"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Na pewno [url="http://www.minhembio.com/produktbilder/87103"]tutaj.[/url] znajdziesz jakąś inspirację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aztec' date='05.09.2006, 22:36 ']=> Gmeru
Coś mi tu nie bangla.
Piszesz, że masz ekran 32". Taki LCD ma w ok. 55cm wysokości. Nie wiem ile masz wzrostu, ale zakladając że ok 180 cm to siedząc na standardowym fotelu lub wypoczynku Twój wzrok jest na wysokości ok 100cm. Idąc dalej- Twój ekran wisi na 103cm. Dodając do tego 27 cm (połowa ekranu) wychodzi że różnica między Twoim wzrokiem a środkiem ekranu to jakieś 30 cm. To bardzo dużo (wysoko) IMHO. Jak Ci się ogląda taki obraz? Czy ta różnica nie powina wynosić max 10-15 cm wzwyż ponad poziom wzroku?
[right][post="9743"][/post][/right][/quote]

Ja mam 187cm ; ) Ekran ma 60cm wysokości, jak mówiłem nie wisi równo na mnie tylko patrze lekko do góry ale nie aż 30cm :P Ale siedze dość blisko. No jest git. Tyle, że trzeba będzie coś wiekszego ale ja też czekam ;p

[quote name='aztec' date='07.09.2006, 23:01 ']Na pewno [url="http://www.minhembio.com/produktbilder/87103"]tutaj.[/url] znajdziesz jakąś inspirację
[right][post="9977"][/post][/right][/quote]

Ale extra strona. Thanx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Jeśli można prosić o oświecenie, z czego wynika akurat taka wysokośc zawieszenia ekranu?
Mnie zawsze uczono, że górna krawędź każdego ekranu powinna znajdować się na wysokości wzroku, bo wtedy jest naturalny układ oczu. Podnoszenie wzroku jest zawsze męczące. Tyle dotychczasowej wiedzy.
Skąd wynikaja najnowsze zalecenia?

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Joki' post='28425' date='12.12.2006, 09:32 ']Witam serdecznie.

Jeśli można prosić o oświecenie, z czego wynika akurat taka wysokośc zawieszenia ekranu?
Mnie zawsze uczono, że górna krawędź każdego ekranu powinna znajdować się na wysokości wzroku, bo wtedy jest naturalny układ oczu. Podnoszenie wzroku jest zawsze męczące. Tyle dotychczasowej wiedzy.
Skąd wynikaja najnowsze zalecenia?

Sebastian[/quote]
Potwierdzam to w 100% ale może się coś zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aztec' post='9977' date='07.09.2006, 22:01 ']Na pewno [url="http://www.minhembio.com/produktbilder/87103"]tutaj.[/url] znajdziesz jakąś inspirację[/quote]

sorry za OffTopa
stronka na prawdę świetna, mam takie pytanko, czy można gdzieś kupić takie panele z diodami aby oświetlić ścianę za TV??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kys_sobi' post='34798' date='14.01.2007, 23:19 ']sorry za OffTopa
stronka na prawdę świetna, mam takie pytanko, czy można gdzieś kupić takie panele z diodami aby oświetlić ścianę za TV??[/quote]
Taki temat był poruszany na forum.
Zerknij [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2758&hl=ambilight"][color="red"]tutaj[/color][/url]
Znajdziesz tam to czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy przy wieszaniu TV na ścianie robi różnicę odległość od TV?
Czy przy większych odległościach np.: 4,5m dla 32" nie będzie przeszkadzać jak powieszę telora wyżej niż na wysokości oczu (dolna krawędź na wysokości ok 120-130cm? Mocno będzie to uciążliwe przy oglądaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie co do wysokości montażu TV, przy 46 calach, odległość od telewozora ok 3,5 metra, mam 178 cm, - dolna krawędź telewizora na jakiej wysokości powinna być żeby było dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 135cm do dolnej krawędzi tv. tv 42", odległość 4m. Zazwyczaj uwalam sie na kanapie :) Osobiście uważam ze powinno być niżej ale jak ktos ma dzieci to nie jest to takie proste :P

AUtorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem dobrze by środek ekranu w salonie znajdował się na wysokości ok. 130 cm. Im wyżej tym mniejszy problem z przesłanianiem ekranu meblami itp., łatwiej zmieścić sprzęt pod spodem, ale jest problem polegający na tym, że siedząc w różnej odległości od ekranu widzimy go pod różnym kątem. Gdy środek ekranu jest na wysokości 130 cm, to mamy go na wysokości oczu siedząc na krześle w dowolnym punkcie pokoju. Siedząc w fotelu mamy (mniej więcej) dolną krawędź ekranu na wysokości oczu. Pochylenie ekranu w pionie o parę stopni jest wtedy optymalne. Dodatkowym plusem jest to, że ekrany do 60" znajdą się ponad linią parapetów, co wprowadzi dodatkowy ład w pokoju. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie! błagam , przeciez tv moze byc nawet pod sufitem jak sie lezy bedzie dobrze widoczny a kont mozna regulowac na uchwycie...

generalnie ekran powinien byc ustawiony tak by linia wzroku padala na panel pod kątem prostym w jego centralny punkt w takiej pozycji jak najczęściej oglodasz tv. Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Alcazar' post='76486' date='30.12.2007, 21:02 ']ludzie! błagam , przeciez tv moze byc nawet pod sufitem jak sie lezy bedzie dobrze widoczny a kont mozna regulowac na uchwycie...[/quote]

Zagadnienie jest ciekawe jeśli się uwzględni wiele uwarunkowań - nie tylko gdzie się lubimy uwalić. Po co je spłycać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum choć czytam dość długo.
Zastanawiam się nad tą przedmiotową wysokością ekranu do optymalnego oglądania i w przypadku odbiorników TV to OK, ale co z ekranem do projektora, który powinien wisieć mocowany do sufitu aby rozwijać sie w dół. Zatem użytkowa część ekranu po jego rozwinięciu będzie ok 20 cm od góry. Jak to pogodzić aby obraz z projektora nie był za wysoko zakładając że cały ekran jest wypełniony obrazem z projektora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...