Skocz do zawartości
Lizarazu

HDTV minimal requirements for PC

Rekomendowane odpowiedzi

HDTV minimal requirements for PC
1,5Ghz Pentium M Centrino 256Mb RAM B)

Nie wiem czy kogokolwiek to zainteresuje, ale mnie to zszokowało :)

Parę dni temu dostałem od znajomych laptopa (do zoptymalizowania) [b]Fujutsu Simens LifeBook E4010[/b] -[color="red"]1,5Ghz Pentium M Centrino[/color], [b]256 Mb RAM[/b], 40 Gb HDD, ekran [color="red"]LCD o natywnej 1400x1050[/color] 15.1" proporcje 4:3. Model z przed 3 lat dość wysoki, na wejściu kosztował 10k pln B)

Po formacie dysku i zainstalowaniu od nowa WinXP HDTV na tym lapie po prostu śmiga to niesamowite !!!

Zacząlem (bez wiary w sukces) od sprawdzenia czy odtwarzają się płynnie filmy nagrane kamera Sony HDV HC3-E (tej, co wygrała nagrodę EISA). Bitrate tych filmów to 25Mbps. Chodzą całkowicie płynnie odtwarzane przez VLC z włączonym deinterlacing-iem.

WMV 720p odtwarzane z WMP 10 też śmigają.

TS 1080i - niektóre się przycinają, ale większość chodzi plynnie w VLC.

Efekt końcowy bardzo dobry !!! Ekran o wysokiej rozdzielczości absolutnie daje radę w sensie jest, czym nacieszyć oko zwłaszcza w WMV 720p po prostu cud miód B)

Dla mnie to wprost niesamowite :) przecież to teoretycznie nie powinno działać ??? :)

[b]Co ciekawe przy uruchamianiu plików WMV z plyty program odpalany z autostartu informuje że komputer nie jest wstanie odtworzyć plynnie tego materialu a potem pięknie go odtwarza : )[/b]

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie to normalne :rolleyes: Ja kupiłem też kiedyś lapa niepowiem za ile ale "trochę" więcej dałem niż za powyższego 1,6Centrino, 1GB ramu, i też wszystko na nim smiga ; ) (720p aż do 1080p WMVHD- i także jest napisane, że komp sobie nie poradzi). Czasem coś tam skoczy ale normalnie się ogląda:) Tyle ze ja nie uzywam kompa do takich rzeczy ale przez pewien okres jednak sporo filmów na nim obejrzałem :unsure: (przed Snazio).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...