Skocz do zawartości
luciow

Odtwarzacz Blu-Ray i DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić odtwarzacz Blu-Ray ale nie wiem czy warto inwestować w Blu-Ray ponieważ filmy są jeszcze drogie a nagrywarki Blu-Ray nie mam, a dysponuję kwotą 300-400 zł max. Stary odtwarzacz który się zepsuł to Manta Prince 2 015. Poza tym odtwarzacz Blu-Ray musiałby mieć złącza chinch żeby podłączyć kino domowe 5.1 a konkretnie subwoofer i 5 głośników Manta Crystal MM-2500. Dlatego zastanawiam się czy nie warto lepiej kupić jakiś odtwarzacz DVD ze skalowaniem obrazu do 1080p czyli FULL HD i złączem USB. Mój Z tego co wiem to odtwarzacze Blu-Ray nie mają złącz czinch 5.1, ma tylko MANTA EMPEROR BLU-RAY PLAYER BHD01, ale nie wiem czy to dobry odtwarzacz to znaczy czy będzie czytał wszystkie filmy Blu-Ray czyli oryginalne oraz nagrane. I czy jeśli jest film Blu-Ray na dysku przenośnym ze złączem USB i zasilaczem i jak się podłączy dysk do odtwarzacza DVD, który byłby podłączony do tv przez kabel HDMI to czy będzie obraz jaki powinien mieć film Blu-Ray. Telewizor mam LG 32 HD Ready.

Bardzo Proszę o konkretne porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że dla Ciebie najlepsza będzie kolejna manta dvd ze skalowaniem

HD to wciaż "drogi szport" w polskich warunkach. Jezeli masz budzet ograniczony - a wygląda na to że masz. Daruj sobie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się mabora.

Między wierszami widać, że potrzebujesz divx/xvid, napisów txt.

Pierwszy odtwarzacz który spełni te warunki kosztuje 1050 zł

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czyta Manta: MANTA DVD 056 DIVX HD USB HDMI DVD056 http://allegro.pl/item744760703_manta_dvd_...6_promocja.html lub ta:

Manta DVD-058 Emperor Bl 2 HDMI CR USB http://allegro.pl/item749466857_nowosc_man...dmi_cr_usb.html ma ktoraś z dobre skalowanie filmów DVD bo tam jest tylkp mowa o skalowaniu DIVX HD.

Tak w ogóle to wolałbym innej marki niż Manta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie coś z tego zestawu i będziesz kontent. DVD Toshiby to "markowe" produkty, które odtwarzają nieomal wszystko.

Toshiba DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, pisałeś o tym wyżej. Wobec tego ja się poddaję, chyba że znajdziesz coś, w ofercie Fergusona. Nie znam dokładnie ich odtwarzaczy DVD, ale w konkurencji z Mantą, prezentuje zbliżony poziom cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferguson nie intresuje mnie, a co myslicie o MANTA EMPEROR BLU-RAY PLAYER BHD01 http://allegro.pl/show_item.php?item=74993...82+wys%C5%82any. on ma chyba złącza chinch 5.1 a na DIVX mi nie zależy. I jest jeszcze są dwa odtwarzacze Blu-Ray co mają złącza chinch: Sharp BD-HP21SB ale czy czyta wszystkie Blu-ray kupowane i nagrywane a te 2 odtwarzacze są w przystępnej cenie. I ponawiam pytanie a mianowicie w DVD jest skalowanie filmów DVD to rozumiem, ale w niektórych jest mowa o skalowaniu DIVX HD. To jeśli jest napisane, że jest skalowanie DIVX to znaczy że nie ma skalowania DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja przy mantach miałem wrażenie że obraz po HDMI jest gorszy niż po Euro....a divx też już wcale tak dobrze na nich nie leci jak choćby na wspomnianych tośkach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o odtwarczaczu BR SHARP BD-HP21S czy on ma złącza 5.1 chinch bo znalazłem że ma a mam okazję tanio kupić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcar proszę doradź mi coś ale żadnych mant itp. a divx nie potrzebuję tak jak wyżej pisałem.Ferguson DVP868HD jest niezły ale to chyba firma typu manta, a Toshiba DVD XD-E500 chyba skaluje obraz do Blu-Ray to znaczy jest jednym z najlepszych odtwarzaczy DVD, jeśli chodzi o upscalling ale znowu nie ma 5.1. Także jest jakiś dobry markowy DVD, który ma te 5.1 bo już nie wiem co mam zrobić, gdyby nie te głośniki to miałbym duży wybór ale podłączając tylko na 2 głośniki to dobrego dźwięku nie będzie nawet przez HDMI przez tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale wychodząc z załozenia że sie chce wydac 300-400zł na sprzet skalujący i z dekoderami oczekujesz chyba zbyt wiele

Trudno z takim "portfelem" mieć...jakiekolwiek ponadmantowe wymagania. Wybacz

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor przecież można kupić dobry DVD ze skalowaniem do 400 tylko że raczej bez złącz 5.1 i tu jest problem czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie potrafię.

Dawno wyleczyłem się z Mantowych wynalazków.

Mogę powiedzieć w co ja zainwestowałem.

Wczoraj kupiłem LG BD390 - ma wszystko czego potrzebujesz i nawet więcej, ale kosztuje właśnie 1050 zł.

Tyle, że ja najpierw oceniam co potrzebuje, potem co najlepiej spełni moje oczekiwania.

Cena... jest jaka jest. Jedna noc płaczu w poduszkę i się człowiek oswaja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojęcie DOBRE jest pojęciem względnym - szczególnie w branży AV

Niestety - za 400zł - wg mojej wiedzy - dobrego sprzętu na pewno się nie uświadczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor a czy dźwięk przez HDMI będzie lepszy od dźwięku przez chinch. To znaczy jeśli podłączy się odtwarzacz DVD przez HDMI do TV LCD 32 to czy będzie lepszy od dźwięku podłączonego przez chinch 5.1 do tego zestawu głośników 5.1 manty co podałem na początku. Bo to jest właśnie kwestia tego, ze jeśli nie odczuję dużej różnicy to kupiłbym jakiś Pioneer DV-410V, Pioneer DV-420V lub Toshiba XD-E500 czy jakiś panasonic czy sony bo to już chyba dobre markowe odtwarzacze. Tylko nie wiem która z tych firm jest warta polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomyśl o jakimś Philipsie z HDMI i USB dobry nie drogi sprzęt, ja osobiście przesiadłem się na WD MEDIA PLAYER + dysk zewnętrzny i zapomniałem co to płytki są :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konkretne pytanie co do odtwarzacza BLU-RAY SHARP BD-HP21S, bardzo proszę o dłuższą opinie i czy warto go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba musisz wyjść poza to forum, bo zdaje się że do tego tematu nie trafił nikt kto miałby go w rękach i umiałby doradzić/odradzić zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...