Skocz do zawartości
prox`q

Logitech z 5500 czy...?

Rekomendowane odpowiedzi

...zwykle jednak jest stereo (Dolby PL) nie wiem czy to z powodu braku DD w "n", czy też niedogadywania się Dekodera głośników z nboxem.

Już wszystko "obcykałem". Nbox podaje dźwięk przestrzenny tylko optycznie (przez hdmi nie ma szans). Programy, w których jest znaczek Dolby większość audycji nadają tylko w stereo. Wyjątkiem jest TVPHD i Discovery Showcase, które walą DD prawie cały czas. Moje obserwacje wynikają z zakupu amplitunera, który bardzo ładnie pokazuje na ile głośników dostaje sygnał. Jest jeszcze jeden krzaczek - dekoder Dolby Pro Logic w Logitechach Z-5500 wymięka przy Ampli ze średnioniskiej półki. Mam HK AVR 255 i bije ten dekoderek Logitecha na głowę w przetwarzaniu sygnału stereo na 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie :)

Witam. Stoję przed pewnym dylematem. Chciałbym na dniach wyposażyc jeden ze swoich pokoi ( pokoik z komputerem, prostokatny gdzies 15m2 ) w jakiś fajny sprzęt audio [ bez żadnych szaleństw, w salonie mam cały zestaw B&W na amplitunerze i blu-rayu Denona ]. Aktualnie mam na stanie jeden wolny amplituner yamahy rx-V640 ... I teraz nasuwa sie pytanie ... czy doposazac go w jakies glosniki 5.1 czy kupic ( za 990zl promocja w saturnie ) z-5500. Sprzet ma sluzyc 50-50 muzyka/filmy ... Czy przy kupnie z-5500 warto je podlaczac pod amplituner czy nawet nad taka opcja sie nie zastanawiac i kupowac wolnostajacy odrebny zestaw glosnikow 5.1 ... co w moim przypadku sprawdzi sie lepiej ... budzet na same glosniki ( przypominam ze amplituner mam ) to ok 1500zl. Ciezko moze byc znalezc cos 5.1 z markowych zestawow a te z-5500 naprawde moga dac rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...