Skocz do zawartości
prox`q

Logitech z 5500 czy...?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie

Stoję pomiędzy wyborem Logitech z 5500 czy może coś innego ?

Kwota to jakies 600zl (za tyle moge sobie zalatwić z5500)

Slyszałem że te Logitechy naprawde "grają"

Mam wzmacniacz Sonego więc potrzebowałbym tylko głośników

Przeznaczenie muzyka z komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komputera będą ok. Typowe głośniki komputerowe albo konsolowe do gier i filmów. Mają kopa ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czytałem w internecie o "microlab solo 7c" co o nich sądzisz ?

2.Powiedz mi jeszcze czy karta dzwiekowa zintegrowana na plycie glownej bądz mam taką na usb 7.1 (steelseries) da rade z z5500 ? czy kupić coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z5500 za 600 !

Nawet się nie zastanawiaj.

Mam od 2 lat i to się znakomicie sprawdziło do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki

A jak z kartą dzwiekową ?

karta dzwiekowa zintegrowana na plycie glownej bądz mam taką na usb 7.1 (steelseries) da rade z z5500 ? czy kupić coś lepszego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę. Kupuj to bo za 600zł to nic lepszego nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te za 600zl są używane od znajomego w bdb stanie z odpinanymi kablami.

No to jest właśnie ostatnia wersja.

Starsze nie miały odpinanych kabli.

I nic nie trzeszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,więc wybór padł.

Jeżeli możecie podpowiedzcie mi czy mam je podłączyć tymi kablami co są w zestawie czy moze jakies inne,slyszalem o cyfrowych ?

I czy w przyszlosci mam dołożyć i kupic karte dzwiekowa audigy 2 czy ona nie wiele da ? A może zainwestwoać w xfi

Edytowane przez prox`q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable:

Ja wymieniłem kable głośnikowe.

Te w zestawie są "LowEnd TOTAL" zwłaszcza z uwagi na długość na tyły podmiana jest celowa.

Pamiętaj, że to jednak dość kosztowna inwestycja przy cenie 600 zeta za system.

Pisanie, że przedmiotowy Z5500 jest do komputera jest jakimś nieporozumieniem.

To kompletny system 5.1 audio.

Z5500 ma na pokładzie sprzętowe dekodery DD i DTS. Wysyłając z PC bitstreamy zapewniamy znakomitą jakość końcową dżwięku i deklasującą większość tanich kin domowych.

Jest w necie wiele ocen posiadaczy Z5500 mających jeszcze zaawansowane, drogie, główne systemy audio.

Opinie tej grupy użytkowników są z reguły bardzo korzystne dla tego modelu LogiTecha.

Wystarczy także porównać parametry suba. Jego ciężar i wymiary 24,5 cm. No i certyfikat THX zobowiązuje.

Obsługa DTHD i dtsHD to zupełnie inna bajka cenowa więc nie mieszajmy.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem już byłem zdecydowany brać Z5500 za 1300zł ale kolega namówił mnie na dołożenia paru stówek i kupiłem zestaw samsunga HT-BD1250 za 1800zł, jestem bardzo zadowolony graja o wiele lepiej od z5500 (jak dla mnie) a dodatkowo mam odtwarzacz blue-ray plus obsługują dts-hd i dd-hd i mają dwa wyjścia optyczne, za tą kasę uważam że warto pomyśleć o tym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsunga HT-BD1250 cenowo to szok !

Jest co prawda trzy razy droższy od Z5500 ale dodatkowo wyposażony jest w BD player oraz odtwarza dts HD i DTHD !

Wygląda, że czyta mkv.

Martwi mały głośnik suba 6,5'' przy 10" w LTech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja ich nie bede do telewizora podlaczal a 1800 nie dam,te za 600zl nie sa jakies wadliwe,jest to ten nowszy model z odpinanymi kablami,koles ma 10 kompletów tych modeli rozmawialem z kupujacymi sa zadowoleni nic nie trzeszczy i daje gwarancje rozruchowa.

Wiec juz sam nie wiem...

Edytowane przez prox`q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung HT-BD1255 Znaleziono w 41 sklepach w cenie od 2310,00 zł do 2797,00 zł.

http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/...=HT-BD1255R/EDC

http://www.ceneo.pl/2310385

Kolega psiał o tym zestawie myśląć o mkv.

A co do obsługi dts HD i DTHD to minimum sestaw 7..1

- oj kolego słyszysz i żyjesz w wirtualnym swiecie i obsługa w twoim sprzęcie też jest wirtualna dts HD i DTHD.

Ps.

Jak pisałem do koma za 6 stówek brać i nie wydziwiać - ostatnio widziałem jedną kolumienkę monitorek - HECO - w mediaku za całe 1300 zł, to 6 stówek na kabelek do tej kolumienki wystarczy.

Wszystko fajnie tylko że pomyliłeś zestawy samsung HT-BD1250 cena od 1717 zł

poza tym ja pisałem o alternatywie do nowych Z5500 z gwarancją które kosztują w granicach 1200 zł. A co do Dolby TrueHD 5.1 mam kilka koncertów w tym formacie i obsługuje go bez problemu, jakość jest znakomita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z5500 dostanie tylko core z Audio HD ale to za 600 zł i tak to będzie super sound.

Znam kolesia co kupił Z5500 i dokupił do tego ampa bo nie wiedział, że ma do czynienia z kompletnym systemem nagłośnienia.

Zwracam na kolejną cechę niezwykle korzystą. Kolumienki są tam pozbawione zwrotnic pasywnych bo są jedno-drożne.

A to najlepsza, możliwa dla brzmienia sytuacja. Podcięcie na SUB jest na częstotliwości 100 Hz.

Z5500 ma więc moc i liniowe brzmienie zgodne z THX !

Nieco gorzej z zniekształceniami ale tego w warunkach domowych i rozsądnej ( choć wysokiej ) głośności nie słychać.

Za 600 zeta nie ma alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś doczynienia z microlabami 7c ? podobno to znakomite glosniki i chyba lepiej będa grały niż te logitechy plastikowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Z5500 już dwa lata... połączone analogowo kablem z zestawu z kartą X-fi Gamer Pro. Na co dzień do kina mam zupełnie inny zestaw, ten jest do pracy i gierek w samotności.

Z ciekawości - po raz pierwszy - zapuściłem na Z5500 na komputerze "Szklana pułapkę 4" i "Mrocznego rycerza" (z bluraya).

Powiem tak - jeżeli tylko do filmów i w "normalnym" pomieszczeniu (myślę o gabarytach pokoju w blokach) to zupełnie wystarczający zestaw... do tego za 600 zł (ja kupiłem za 1100). Sub daje radę i jeszcze ma zapas. Plastikowe kolumienki w filmach i grach zdadzą egzamin, do muzyki - no tu już można dyskutować, i o ile przeciętnemu odbiorcy w zupełności wystarczą, to już osoby bardziej wymagające odczują niedosyt.

Jeszcze jedna uwaga - mój zestaw na początku palił bezpieczniki (tak 1 raz na powiedzmy 10 włączeń). Po jakimś miesiącu używania zjawisko to całkowicie się "samo" wyeliminowało (nie wiem co było przyczyną).

Polecam (zwłaszcza za taką kasę to nawet nie ma sie co zastanawiać - pod warunkiem, że nie maja jakiejś ukrytej wady).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory,że odkopuje temat

Ale jeszcze nie dokonałem wyboru

Czy słyszał może ktoś micrloab solo 7c i z5500 i może ocenic które lepiej graja ?

Beda podlaczone do komputera tylko i wylacznie

Muzyka wszystko procz rapu,metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Głośniki o których piszesz solo 7c to zestaw 2.0 ,a Logi to jednak 5.1 bardziej do zastosowań film/gry

Ale ja nie o tym chcialem wykorzystac temat ;-)

Zakładajac ,ze mam w komputrze karte obsługującą DTS-HD to czy jest taka teoretyczna mozliwosc by taki sygnal puscic na Z-5500 czy ich wewnetrzny dkoder jednak bedzie staral sie to dekodowac na swoj sposob. I czy wogole bedzie jakas roznica w jakosci w glosnikach tej klasy???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest optycznie. Jak sobie skonfigurujesz nboxa Setup -> Telewizor -> Dźwięk DD: Tak, to czasem to tu to tam jakiś program wysteruje Tobie dekoder w DD. Zwykle jednak jest stereo (Dolby PL) nie wiem czy to z powodu braku DD w "n", czy też niedogadywania się Dekodera głośników z nboxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...