Skocz do zawartości
madej23

Zamiana w4000(46cali)na w5500(46cali)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Czy bedzie to dobra wymiana z w4000 na w5500?Posiadam w4000 i moge go wymienić na w5500 bo rodzice taki właśnie będa kupować a jest Im obojetne czy beda mieli ten czy ten.Wiem że w5500 jest nowszy i droższy ale czy lepszy?W4000 nie ma 100hz,ale ma panel10bit a w5500 8bit i 100hz.Czy Wy byście się wymienili ,napiszcie dlaczego tak lub nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że warto wymienić, panel lcd o generację nowszy (lepsze kąty i czerń), 100Hz, BRAVIA ENGINE 3, DLNA, AppliCast, muzyka i avchd z USB i przez DLNA, kontrast 3x wyższy niż W4000, rozbudowane nastawy audio itd. Nie ma w ogóle co się zastanawiać, w telewizorach 2-3 lata to cała epoka i skok do przodu pod względem funkcjonalności i jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!Czy bedzie to dobra wymiana z w4000 na w5500?Posiadam w4000 i moge go wymienić na w5500 bo rodzice taki właśnie będa kupować a jest Im obojetne czy beda mieli ten czy ten.Wiem że w5500 jest nowszy i droższy ale czy lepszy?W4000 nie ma 100hz,ale ma panel10bit a w5500 8bit i 100hz.Czy Wy byście się wymienili ,napiszcie dlaczego tak lub nie :(

Warto jak najbardziej. W tym konkretnym przypadku postęp jest praktycznie w każdym aspekcie prezentowanego obrazu, a BE3 i MotionFlow to jedne z istotniejszych pozytywnych aspektów tego telewizora, a których brak we wcześniejszym modelu.

Czasem zdarza się, że nowe konstrukcje wykazują wyłącznie postęp wirtualny, czy też papierowy. Ale w tym przypadku, inżynierowie stanęli na wysokości zadania, jeśli mogę tak to określić ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - warto ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że warto wymienić, panel lcd o generację nowszy (lepsze kąty i czerń), 100Hz, BRAVIA ENGINE 3, DLNA, AppliCast, muzyka i avchd z USB i przez DLNA, kontrast 3x wyższy niż W4000, rozbudowane nastawy audio itd. Nie ma w ogóle co się zastanawiać, w telewizorach 2-3 lata to cała epoka i skok do przodu pod względem funkcjonalności i jakości obrazu.

Podpisuje się pod wszystkim co napisałeś, z jednym wyjątkiem jeśli telewizor będzie używany głównie do grania na konsoli przez neta to jednak starszy model lepiej się spisze przez baardzo niski input lag. W każdym innym przypadku warto pójść na taki układ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też prawda, im mniej operacji obrabiających obraz, tym mniejszy Input lag. To jest "skutek uboczny" działania zaawansowanych obrazowych procesorów DSP. A im bardziej obróbka, w szczególności układu kompensacji ruchu, ma być bezproblemowa, tym więcej wyprzedzających ramek trzeba wczytać do bufora, co przekłada się na większe opóźnienie. Ale autor wątku nie napisał nic o głównym przeznaczeniu telewizora, więc te nasze dywagacje są nieco na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A włączenie trybu PC i opcji GRA nie eliminuje input laga? Te tryby wyłączają przecież obróbkę obrazu w tym kompensację ruchu, ekran działa w 60Hz a nie 100. Kupiłem kilka dni temu 40W5720 i 40B651, ale przyznam, że w Sony nie przetestowałem jak jest z input lagiem, po zabawie oboma telewizorami zostawiłem sobie jednak B651 a W5720 pojechał do rodziny. (B650 wybrałem z powodu fajnego media playera .mkv, z dlna i internetu, jeśli to komuś niepotrzebne za to potrzebne bardzo szerokie kąty i bardziej dyskretna, elegancka obudowa to polecam Sony). W B650 włączenie trybu PC-DVI wyłącza polepszacze, grając w Wolfensteina nie zauważam opóźnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie telewizor służy mi do ogladania filmów z BD i programów z kablówki(nie cyfrowo),ale przymierzam sie do kupna N'ki a i nie wykluczam kupienia ps3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to też prawda, im mniej operacji obrabiających obraz, tym mniejszy Input lag. To jest "skutek uboczny" działania zaawansowanych obrazowych procesorów DSP. A im bardziej obróbka, w szczególności układu kompensacji ruchu, ma być bezproblemowa, tym więcej wyprzedzających ramek trzeba wczytać do bufora, co przekłada się na większe opóźnienie. Ale autor wątku nie napisał nic o głównym przeznaczeniu telewizora, więc te nasze dywagacje są nieco na wyrost.

Wiesz podyskutować zawsze można, człowiek się czegoś nowego dowie :) A jeśli nie sprecyzowano do czego to tym bardziej warto poruszyć różne aspekty, żeby nie było potem niedomówień.

madej23 jeśli grać od czasu do czasu to specjalnie input lag nie będzie przeszkadzał, w innym wypadku (czyli intensywne granie przez internet) kup telewizor i konsole i porównaj sobie przed zamianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...