Skocz do zawartości
Ziomek1981

SHARP LED nowa wersja LE700

Rekomendowane odpowiedzi

NAPISZ JAKA WIELKOŚĆ TV ,JAKIE MA KĄTY POZIOME I PIONOWE JAKA CZERŃ , DZIWIĘK I WOGULE WSZYSTKIE SWOJE SPOSTRZERZENIA I PROSZĘ O UCZCIWĄ OPINIĘ O TYM LE 700 BO JESTEM ZAINTERESOWANY TYM MODELEM POZDRAWIAM

Ja mam 52LE700, obraz rewelacja, a inne cechy poniżej:

- duże kąty w poziomie nieco słabsze niż środek, trochę słabnie kontrast i jest lekkie przesunięcie w barwie (czerwienie), ale jeśli ogladasz bardziej na wprost, to problem znika (zauważyłem przypadkiem bo tak bym nie wiedział). W pionie nie widzę różnicy.

- czerń bardzo głęboka, choć trchę wpada granat (kalibracja pomaga)

- obraz jest swietnej jakości i ma duże mozliwości kalibracji, za to dźwięk to porażka, czysty, ale głosniki malutkie i w zasadzie słychac tylko wysokie tony (i to też tak sobie) i troszkę średnich raczej jak w dobrym laptopie a nie TV:).

- pilot jest tragiczny jak w tanim telewizorze made in China:) (ale działa)

- bardzo czytelne polskie menu, działa szybko i sprawnie

- obraz HD wyswietlnany jest prawidłowo i jest bardzo ostry, nawet z bliska. W SD jest jak sie można domyślić duzo gorzej, ale przy 52 cala nie ma co spodziewać się rewelacji, aczkolwiek da się ogladać, ja oglądam z niecałych 3m i jest ok, tv przełączam czasem w tryb 4:3 a najlepszym ustawieniem jest chyba tryb panoramiczny. Trochę widać kompresję, ale obraz jest dobrze odszumiony. W sumie do takiego mydełkoa w SD można się przyzwyczaić bo w sumie i tak interesuje mnie treść (moze dlatego ze glównie oglądam wiadomości, rvn turbo, discovery lub bbc)

- obraz z DVD pozytywnie mnie zaskoczył, na tak dużym ekranie wygląda niewiele gorzej niż HD (nie wem czy to zasługa TV czy odtwarzacza)

- zużycie energii minimalne jak na LCD. W trybie ECO zaawansowanym mój ciągnie 67W, w standardzie 85-95W, a na wyłączonym oszczedzaniu 100-130W, przy czym tryb zaawanswany jest dla mnie trochę za ciemny, standby 1W. W ustawieniu standardowym ogląda się ok, ale czasem wyłaczam oszczędzanie. Sa jescze tryby kolorów i kontrastu filmowy, gra standard i jszecze jakieś ktore także wpływają na zuzycie energii ale raczej oscyluje około 100W (w trybie dynamicznym ustalonym 130W)

Myśle ze matryca bedzie lepsza niż u innych bo technologicznie dziesiąta generacja wyprzeddza konkurencję. Porównywałem mój TV z SONY KDL-55X4500 rodziców notabene sporo droższym i nie widzę różnicy (moze z wyjatkiem czerni, która tam jest od razu czarna).

Ja nie żałuję wydanej kasy, nie zaminiłbym teraz na inny pomimo drobnych wad, ale decyzja należy do Ciebie ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 52LE700, obraz rewelacja, a inne cechy poniżej:

Myśle ze matryca bedzie lepsza niż u innych bo technologicznie dziesiąta generacja wyprzeddza konkurencję. Porównywałem mój TV z SONY KDL-55X4500 rodziców notabene sporo droższym i nie widzę różnicy (moze z wyjatkiem czerni, która tam jest od razu czarna).

Jeżeli producent mówi o matrycy 10 czy 11 generacji to nie mówi o jej lepszej jakości w porównaniu np z matrycą 8 generacji, ale o jej wielkości - zacytuję tutaj część pewnego artykułu:

"Wojna na wielkość ekranu trwa w najlepsze. Samsung zapowiedział rozpoczęcie budowy linii produkcyjnej mającej wytwarzać matryce LCD, 11 generacji. Harmonogram inwestycji uzależniony będzie od rozwoju sytuacji na rynku paneli LCD. Z matrycy o wymiarach zewnętrznych 3200 x 3600 (126 x 146 cali), można doskonale wycinać ekrany o przekątnej 70 cali. Niedawno podawaliśmy informację o planach budowy linii 10G, ale jak widać nie jest już ona najprawdopodobniej aktualna"

Edytowane przez Gmeru
Poprawa cytatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej_abc, proszę o poprawne cytowanie bo za każdym razem źle to robisz. W czym jest problem? Naciskamy przycisk cytuj i cytat jest zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy z tv dochodzi buczenie elektroniki

Mam ten TV od dwóch miesięcy, nie mam żadnego buczenia.

Fakt jakość dźwięku nie jest najmocniejszą stroną tego TV ale za to obraz rekompensuje tą niedogodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak w tym telewizorze zmienić godzinę? Znalazłem tylko możliwość wyświetlana bądź ukrywania, a nigdzie nie widzę możliwości zmiany. Pomocy!

Edytowane przez Chasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja ma temat związany z LE700 z innej beczki... mianowicie chodzi o mi o wbudowany tuner DVB-C. Podłączyłem odbiornik do kablówki, wyszukał 100 programów TV, ale ich nie wyświetla, za to zgłasza następujący komunikat "SPRAWDŹ EKRANOWY PROGRAM EPG [E203]". Okoo 50 z tych 100 programów nie jest kodowanych, więc na dzień dobry powinienem mieć obraz. Bug jest jeszcze jeden - mianowicie mamy do wyboru 2 sposoby wyszukiwania programów cyfrowych : po częstotliwości i po kanale. Wybór po kanale ma przyspieszyć poszukiwania, ale nic takiego się nie dzieje, TV szuka mimo wszystko po częstotliwości...

Jakie macie doświadczenia w tej materii ?

Odpowiem sobie sam, ponieważ nikt nie ma takiego problemu, a na innych forach widziałem podobne usterki, więc może komuś przyda się komentarz w tej sprawie. Wymieniłem soft w TV na LC-32/40/46/52LE/LU/LX700E Software-Update - ver. 1.22-USB z 20.05.2010 i DVB-C ruszyło ! Tzn. wyszukiwanie kanałów działa poprawnie tylko po częstotliwości i jest dość wolne (krok 1 MHz) w porównaniu z nie działającym wyszukiwaniem po kanałach. Jeżeli znamy częstotliwość środkową pierwszego kanału w kablu, to znacznie przyspieszy nam to proces poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...