Skocz do zawartości
stasiek2

Kino domowe LG HB954PB

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten zestaw jakieś 2 tygodnie temu i pojawił się problem.

Przy odtwarzaniu filmów DIVX troszeczkę "rwało" obraz w związku z czym postanowiłem zaktualizować oprogramowanie. Po aktualizacji efektu "rwania" obrazu już nie ma, ale niestety teraz nie są poprawnie wyświetlane polskie znaki. Próbowałem w różnych formatach (txt, srt) ale za każdym razem widzę krzaki zamiast polskich znaków.

Postanowiłem też sprawdzić czy odtwarzacz będzie widział filmy w HD. Po nagraniu na płytę DVD filmu kodowanego za pomocą x264 odtwarzacz informuje mnie, że płyta jest pusta. Jeśli do płyty z filmem dorzucone są napisy, odtwarzacz widzi na płycie tylko napisy, pliku z filmem nie widzi.

Ktoś ma jakieś rady ?

Dodam, że próbowałem kilka razy wgrywać nowe oprogramowanie, zarówno z klucza USB jak i z płyty CD i za każdym razem to samo ;) Plik z oprogramowaniem biorę z oficjalnej polskiej strony LG.

Może ktoś ma w swoim archiwum starsze wersje oprogramowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do krzaczków (instrukcja się kłania, u mnie strona 34), podczas odtwarzania naciskamy przycisk subtitle przez ok.3s, ukazuje się informacja o czcionce napisów, następnie poprzez naciskanie przycisku subtitle szukamy właściwej czcionki.

Edytowane przez artsaulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artsaulo dziękuje serdecznie. Strasznie mi głupio, bo zazwyczaj sam najpierw szukam rozwiązania, a ostatnią rzeczą jaką robię jest pisanie postów z prośbą o pomoc, ale tym razem szybko wertowałem instrukcję (bo już w tym temacie muadip wspominał o tym rozwiązaniu) i jakoś mi to umknęło ;)

Pozostaje jeszcze sprawa odtwarzania filmów w formacie HD, może i to uda się jakoś ogarnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ponownie.

Ja podobnie jak poprzednik mam problem z odtwarzaniem MKV. Odtwarzacz plików z takim rozszerzeniem poprostu nie widzi. Moja wersja softu to 8.10.080 a powyzej ktos pisal ze dziala na wersji 050. Macie moze te pliczki z poprzednim firmware? Bo normalnie juz nie wiem co robic.

Dzieki.

Wiecie co? Albo mi sie wydaje albo nasze LG są różne.

W zipie firmware są dwa pliki: LG_HB_954ABB.ROM oraz LG_HB_LV421BP.ROM.

Mój updatuje się z LG_HB_LV421BP.ROM do wersji HB.8.10.080

A plik LG_HB_954ABB.ROM proponuje update do wersji HB.8.06.050.B (sprawdzilem zamieniajac nazwy plikow na chwilke) ale update sie nie wykonuje.

Mysle wiec ze ten sprzet ktory zrobi sobie update do HB.8.06.050.B widzi MKV a ten do HB.8.10.080 nie widzi.

Wot i cała historyja.

Teraz prosba do tych co MKV widzą. Zajrzyjcie dokladnie jaki macie firmware

Setup -> TV Aspect -> Select 16:9 -> 1 3 9 7 1 3 9 -> Enter

Zobaczymy czy mam racje.

U mnie jest tak: ekran

Dzieki.

Edytowane przez wikiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk przenośny mają nadzieje, że brak odtwarzania plików mkv wynika ze złego nagrania płyty. Niestety odtwarzacz dalej nie widzi plików mkv. Straszna lipa, bo powiem szczerze, głównie do filmów HD zestaw ten został zakupiony. Może ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś trailery w formacie mkv ? Chciałbym, żeby któryś z użytkowników tego kina domowego, który nie ma problemów z odtwarzaniem formatu mkv, spróbował otworzyć taki trailer u siebie. Powiem szczerze jestem mocno rozczarowany. Napisałem do działu obsługi klienta i czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Postaram się dzisiaj sprawdzić wersje wgranego softu - ( ten ze strony LG http://www.lge.com/pl/support/product/supp...initialTab=faq# ) datowany na 12.11.2009r. Wszystko działa jak potrzeba odtwarza mkv, czasami zdarza się że nie widzi plików tekstowych (z pendriva) do filmów ale pomaga ponowne ich wgranie na pena.

Jeżeli masz już wgrany ten soft i nie widzi plików to, moim zdaniem, sprzęt kwalifikuje się do wizyty w serwisie.

Pozdrawiam

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz prosba do tych co MKV widzą. Zajrzyjcie dokladnie jaki macie firmware

Setup -> TV Aspect -> Select 16:9 -> 1 3 9 7 1 3 9 -> Enter

U mnie co prawda plików MKV nie widzi, ale ekran prezentuje się następująco:

img0186jc.th.jpg

Czyli bardzo podobnie do tego co ma wikiii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - sprawdziłem i mam ver. HB.8.06.050.B - czyta mkv. Kiedy kupowałeś to kino? jest to świeży nabytek? sprzedawane jakiś czas temu (nie mogę sprecyzować teraz dokładnie daty) nie odtwarzały mkv.

Nie wiem czy to jest kwestia sprzętu czy softu... ale warto skontaktować się z LG i wyjaśnić sprawę. Mam także inną ver. micom.

http://img202.imageshack.us/img202/1586/setuplg.jpg

Pozdrawiam Irek

Edytowane przez stasiek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIESTETY mialem racje :ninja:

Jestem posiadaczem "gorszej" wersji tego samego urzadzenia. I obawiam sie ze nic sie nie da z tym zrobic, bo w instrukcji nie mam napisane ze odtwarza mkv wiec nie ma co reklamowac. Moze z czasem pojawi sie firmware ktory umozliwi odtwarzanie mkv ale raczej watpie bo wyglada na to ze sprzetowo jest to niemozliwe.

Szkoda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek dzięki za sprawdzenie wersji. Zestaw kupiłem jakoś na początku lutego, niestety - był to ostatni model i to z ekspozycji. Nie był nawet podłączony, wiec nie miałem obaw, że jest używany czy coś w tym rodzaju, ale na półce mógł sobie spędzić sporo czasu. Kontaktowałem się mailowo z działem obsługi klienta i teraz czekam na odpowiedź. Dam znać jaki będzie finał. Jeśli nic się nie da zrobić to będę próbował rozwiązać umowę ze sklepem z powodu niezgodności towaru z umową i pewnie kupię drugi raz taki sam model z tym, że tym razem sprawdzę czy radzi sobie z plikami MKV :ninja:

EDIT: A czy użytkownicy "sprawnych" modeli mają w instrukcji wpisaną obsługę plików MKV ?

Edytowane przez Ziółek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o instrukcję to jest na początku znaczek zgodności z mkv, w poprzedniej wersji nie było tego znaczka. Poza tym na obudowie ma nadruk Divx HD - w poprzedniej wersji tego nadruku nie było i jak sprawdzałem to nie odtwarzał plików .mkv.

Pozdrawiam

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też tak jest że po włożeniu płyty z filmem DVD nie można w menu filmu nic wybrać ?, Nie pojawia siężaden znacznik i nie da się zmienić jezyka. Aktualizowałem firmware ale nadal to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po długim okresie nieobecności na forum.

@Krzychusu

albo wina płyty DVD, albo firmware; u mnie nie mam takich "chocków-klocków" działa wszystko bez zarzutu;

@ziółek & wikiii

straszna historia z Waszą sytuacją; nie ukrywam, że na Waszym miejscu czułbym się naprawdę oszukany; ja w swojej instrukcji miałem jasno napisane, że odtwarza .mkv, widzi dyski NTFS; no, ale dla własnego bezpieczeństwa wziąłem dysk twardy 320GB sformatowany w systemie plików NTFS wgrałem na niego dwa filmy .mkv jeden 720p plik o pojemności 4GB druki 1080p plik o pojemności 8GB i ruszyłem do sklepu;

kazałem rozpakować nowy sprzęt podłączyć do TV i zacząłem się bawić i bez problemu wszystko ruszyło od razu, nawet przy oryginalnym firmware; później w domu wgrałem sobie już nowy firmware HB.8.06.050.B i jak na razie nie mam żadnych problemów;

spróbujcie oddać te zestawy kina domowego, bo naprawdę szkoda waszych pieniążków i nerwów, a nie ukrywam, że kino domowe z BD i bez możliwości odtwarzania .mkv to jak dla mnie kino domowe DVD nie mogące odtwarzać DivX;

życzę powodzenia i 3mam kciuki za powodzenie w sprawie; walczcie panowie, bo naprawdę warto;

Pozdrawiam życząc udanego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwukrotnym wysyłaniu wiadomości do Działu Obsługi Klienta otrzymałem odpowiedź:

Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------

Szanowny Panie,

informujemy, iż powyższe kino domowe obsługuje format AVCHD natomiast nie obsługuje formatu mkv.

Z Poważaniem,

LG Electronics Polska.

:) Dobrze, że Wasze kina domowe nie wiedzą o tym, że nie obsługują formatu mkv, bo także mielibyście problem podobny do mojego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na stronie LG pojawił się właśnie nowy soft do HB954PB :) Różni się nieco objętością. Zaraz załaduję i dam znać czy coś z odtwarzaniem MKV się poprawiło.

EDIT: No i niestety [beeep], odtwarzacz przekazał mi informacje, że to jest ta sama wersja SW. Załadowałem jednak "nowy" soft licząc na jakiś cud, ale kino niestety dalej nie widzi plików MKV :(

Edytowane przez Ziółek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa pytania odnosnie tego kina

- czy da sie go jakos podlaczyc do starego telewizora ktory ma tylko wejscie antenowe i euro zlacze?

- czy mozna w nim podlaczyc glosniki odwrotnie? tzn. mniejsze do przodu a wieksze z tylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja swoje HB954PB kupiłem 23.12.2009 i czytając ten wątek dopiero 3 dni temu z ciekawości sprawdziłem czy czyta mkv. Soft był z końcówką 35. Niektóre mkv odtwarzacz widzi niektóre nie. Wgrałem najnowszy soft z końcówką 68 ale nic się nie poprawiło - nadal niektóre pliki mkv odtwarza inne nie. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Ktoś tu pisał, że pliki muszą być w 4.1 a nie 5.1. Mało się na tym znam. Jak to sprawdzić w jakim formacie mam plik (4.1 czy 5.1)? Czy u Was też nie wszystkie mkv odbiera? A może znacie jakiś program którym mógłbym przerobić pliki mkv ściągnięte z netu na taki format aby HB954PB zawsze czytał te pliki? Z góry dzięki (jestem już trochę ,,wiekowy'' przez co na pewno mniej kumaty od innych w takich sprawach).

Dodam tylko, że mkv odtwarzam z zewnętrznego dysku 2,5 cala PQI H551 500 GB.

Edytowane przez akaaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przejrzałem wszystkie 3 strony wypowiedzi na temat tego kina.

Przymierzam się do zakupu, ale nie znalazłem odpowiedzi, czy kino odtwarza pliki MKV (DTS'y itd) ale przez USB ;) Ktoś może to potwierdzić? Pewnie odtwarza, skoro odtwarza z dysków w NTFS :) mam pendrive'y 16 i 8 GB, podpinam do TV i wszystko ładnie czyta :) Ale czy przy tym kinie będzie równie dobrze?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może znacie jakiś program którym mógłbym przerobić pliki mkv ściągnięte z netu na taki format aby HB954PB zawsze czytał te pliki? Z góry dzięki (jestem już trochę ,,wiekowy'' przez co na pewno mniej kumaty od innych w takich sprawach).

Na DVD dodawanym do ostatniego numeru PC World jest pełna wersja programu Sothink HD Video Converter 3.0. http://www.prenumerata.pcworld.pl/nowynume...rogramy.asp?p=2

Dopiero wróciłem z urlopu, ale dziś postaram się przekonwertować MKV na AVCHD. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kino.. mam wersje softu HB.8.10.080 ..... mkv oczywiście NIE DZIAŁA ;/ ..znalazł ktoś jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez Resoort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błagam, jeżeli ktoś może, to niech napisze jaki nr serii tego kina ma na instrukcji .. tam gdzie jest znaczek MKV. Potrzebuje do zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy soft do naszego kina czy ktoś wie co on zmienia ???

HB.8.06.075.B na stronie lg polska jest dostepny datowany na 2011

Napiszcie co on poprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jak dla mnie tylko wizualna niestety, i to tylko minimalnie.

Sprzęt nadal nie czyta niektórych formatów i jest ogólnie zamulony <_<

Odtwarzacz Mp3 bardzo ubogi. Nadal razi brak możliwości "ręcznego" ustawienia tonów -można korzystać tylko z góry narzuconych profili -szkoda.

Ogólnie jestem średnio zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...