Skocz do zawartości
stasiek2

Kino domowe LG HB954PB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Prosiłbym o informacje odnośnie odtwarzania przez powyższe kino LG HB954PB plików mkv. Odtwarza czy nie?

System zdobył wyróżnienie EISA 2009/2010 - kilka recenzji jest wielce pozytywnych, jednakże nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to czy odtwarza pliki mkv. Jeżeli ktoś jest właścicielem tego zestawu lub miał możliwość testowania go to prosiłbym o wypowiedź.

Obecnie dostępne w kilku sklepach internetowych /najlepsza na dzień dzisiejszy cena to 1899 w euroagd/

więc prosiłbym o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam

- Otrzymałem odpowiedz z LG odnośnie tego sprzętu /ogólnie śmiechu warte/

"Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------

Szanowny Panie,

informujemy, iż nie posiadamy informacji na temat specyfikacji

powyżej przedstawionego modelu urządzenia.

Z Poważaniem,

LG Electronics Polska.

-----------Customer Details-----------------------

Name : Ireneusz Stanisławski

Street :

City :

State :

Post Code :

Tel :

Country : Poland

E-mail : stasiek2@poczta.fm

-----------Original Customer Inquiry------------

Received Date : 21/09/2009 08:42 10

The type of inquiry : Specyfikacja

Product/Model No. : Kino domowe/LG HB954PB

Witam - prosiłbym o informacje czy zestaw LG HB954PB obsługuje pliki mkv, podobnie jak stacjonarne odtwarzacze BD 370 i BD 390 - z góry dziękuję za odpowiedz

"

Edytowane przez stasiek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Prosiłbym o informacje odnośnie odtwarzania przez powyższe kino LG HB954PB plików mkv. Odtwarza czy nie?

System zdobył wyróżnienie EISA 2009/2010 - kilka recenzji jest wielce pozytywnych, jednakże nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to czy odtwarza pliki mkv. Jeżeli ktoś jest właścicielem tego zestawu lub miał możliwość testowania go to prosiłbym o wypowiedź.

Obecnie dostępne w kilku sklepach internetowych /najlepsza na dzień dzisiejszy cena to 1899 w euroagd/

więc prosiłbym o szybką odpowiedz.

Pozdrawiam

- Otrzymałem odpowiedz z LG odnośnie tego sprzętu /ogólnie śmiechu warte/

"Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.

-----------Reply to Customer Enquiry------------

Szanowny Panie,

informujemy, iż nie posiadamy informacji na temat specyfikacji

powyżej przedstawionego modelu urządzenia.

Z Poważaniem,

LG Electronics Polska.

-----------Customer Details-----------------------

Name : Ireneusz Stanisławski

Street :

City :

State :

Post Code :

Tel :

Country : Poland

E-mail : stasiek2@poczta.fm

-----------Original Customer Inquiry------------

Received Date : 21/09/2009 08:42 10

The type of inquiry : Specyfikacja

Product/Model No. : Kino domowe/LG HB954PB

Witam - prosiłbym o informacje czy zestaw LG HB954PB obsługuje pliki mkv, podobnie jak stacjonarne odtwarzacze BD 370 i BD 390 - z góry dziękuję za odpowiedz

"

Czyta MKV jak i x264 sprawdzałem dziś w sklepie po czym zakupiłem ten sprzęt. Elegancko wygląda i gra też przyzwoicie.

@Edit Nie rozumiem odpowiedzi ze strony LG, skoro w instrukcji dokładnie jest napisane wielkimi literami MKV.

Edytowane przez Krzychusu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyta MKV jak i x264 sprawdzałem dziś w sklepie po czym zakupiłem ten sprzęt. Elegancko wygląda i gra też przyzwoicie.

@Edit Nie rozumiem odpowiedzi ze strony LG, skoro w instrukcji dokładnie jest napisane wielkimi literami MKV.

Witam - mój post był pisany dosyć dawno temu - wtedy sprzęcik nie czytał mkv - udało mi się sprawdzić w sklepie. Poza tym tego kina nie było na polskiej stronie LG, mimo że było w sprzedaży - troszkę dziwna polityka firmy ;). Ale obecnie się to zmieniło, jednakże dane nie są dokładne i do ściągnięcia jest jedynie instrukcja obsługi w języku angielskim - ale też sprzed kilku miesięcy, gdzie nie ma słowa o mkv i Divx HD.

Kilka dni temu kupiłem to kino za 1990 zeta i jeszcze nie miałem okazji dokładnie przetestować /przygotowania do świąt itp/ ale już zauważyłem że nie czyta napisów txt przy odtwarzaniu z plikami mkv, po przerobieniu txt na srt jest wszystko ok - dosyć mała czcionka, ale wyraźna (może przy przerabianiu formatu plików z napisami jest możliwość sformatowania czcionki - jeszcze się nie orientuję w tym temacie).

Na razie jestem zadowolony - pzdr Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy możecie sprawdzić Panowie czy to kino domowe obsługuje dyski USB w formacie NTFS ? tak jak BD390 ?

czy mkv tylko z płyt ?

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka - nie mam możliwości podłączenia dysku zewnętrznego i sprawdzenia w 100 % jednak w instrukcji jest napisane że odczytuje dyski w formacie NTFS podczas uzyskiwania dostępu do plików.

Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sformatowałem pena 4 GB w formacie NTFS - wgrałem jeden z odcinków Supernatural (divx 350 mb) i plik jest odtwarzany. Także można sądzić że dyski z tym systemem plików też będą czytane przez USB.

Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dopiero teraz zauwazylem ze to 9miesiąca napisales posta a nie 12 no ale dobra. Panowie a co z tym netem tylko Youtube czy da sie jakos cos innego jeszcze obejzec ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki stasiek2, dzięki bdrey za odpowiedzi... ale muszę mieć pewność jeśli chodzi o pliki w kontenerze mkv z dysków NTFS. np. dysk 500 GB i plik mkv np . 9 GB.

czy to pójdzie...

o ile mkv można przez update softu to jeśli chodzi o dyski w NTFS, to tu odczuwam niespójność.

w instrukcji obsługi jest że tylko FAT i FAT32.

może się skusił, ale tu muszę mieć pewność.

bo mam obecnie BD 390 i jestem zadowolony, wszystko powyżej wymienione hula aż miło, ale nie chce mi się kombinować z amplitunerami i głośnikami, itd....

więc to by było dla mnie super wyjście...gdyby działało jak BD 390.

pzdr

seb

Edytowane przez sabe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jeśli możecie ....

uprzejmie proszę o dodatkowe sprawdzenie tematu jak powyżej w moim poście.

czy LG HB954PB to jest ten sam model jak LG HB954 ??? (znaczy bez tego symbolu PB na końcu).

dziękuję i pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy jeśli możecie ....

uprzejmie proszę o dodatkowe sprawdzenie tematu jak powyżej w moim poście.

czy LG HB954PB to jest ten sam model jak LG HB954 ??? (znaczy bez tego symbolu PB na końcu).

dziękuję i pozdrawiam

seb

Witam

Odnośnie symboliki - obecnie w Polsce dostępny jest jedynie model z końcówką PB - oznaczony jest w ten sposób rodzaj dołączonych głośników PB - przednie duże tylne małe, TB - wszystkie duże (polskiej stronie internetowej jest fotka modelu TB - ale dostępne są tylko PB) - odnośnie odtwarzania mkv z to miałem jedynie możliwość sprawdzenia pena 4 GB sformatowanego w NTFS - plik o wielkości 1 GB - jakieś odcinki seriali - wszystko działało jak należy - napisy w formacie .srt, txt nie czyta z plikami mkv. Nie mam większego pena i przenośnego dysku więc reszty nie mogę sprawdzić.

pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w MM i sprawdzałem to kino... pendriva 16GB w NTFS widział i grał z niego divx z napisami. nie widział plików mkv. (jeden 8GB, drugi 4,4 GB), napisy do tych filmów w srt widział. więc może to kwestia update'u softu o którym było wspomniane powyżej ?

dzięki za odp.

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zaktualizowałem firmware w kinie - pobrane ze strony LG, datowane na 12-11-2009 /w sprzęcie miałem z końcówką 35 natomiast to jest z końcówką 50/ i na szybko - zmieniła się troszeczkę grafika, dodano obsługę napisów w formacie .txt przy odtwarzaniu plików mkv. Poprawnie działają pliczki w formacie mDVD - klatkowym, natomiast w MPL2 (czasowym) nie są poprawnie odtwarzane - prawdopodobnie traktuje je jako klatkowe i są zdecydowanie za szybko wyświetlane - ale dobre i to. Niestety przy nagrywaniu plików mkv na płyty nie zwróciłem uwagi na format plików txt i cześć mam w formacie MPL2. Podobną sytuację miałem przy odtwarzaczu DVD firmy LG - tam także był problem z tymi plikami txt.

Jak na razie jestem zadowolony ze sprzętu - pożyczyłem kilka płytek Bluray i naprawdę się fajnie ogląda i jeszcze fajniej słucha :rolleyes:

Pozdrawiam Irek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panowi jak z możliwością podłączenia pod ten zestaw dodatkowego źródła takiego jak np.PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Stoję przed zakupem kina domowego. Nie jestem audiofilem. Bardziej stawiam na możliwości multimedialne urządzenia, niż na super mega dzwięk. Co nie oznacza, że nie zależy mi na dobrej jakości dżwięku, ale myślę, że w tym przypadku LG HB954PB daje rade.

Z tego co widzę LG HB954PB ma naprawdę spore możliwości. Odtwarzanie mkv, czytanie z dysków przenośnych sformatowanych w systemie plików NTFS, a tego właśnie oczekuję od urządzenia nie wspominając o mp3, divx , zdjęciach itp., bo to na dzień dzisiejszy jest standartem.

W związku z powyższym mam parę pytań.

Jak się maja możliwości tego kina domowego w porównaniu z odtwarzaczem LG BD 390?

Czy LG HB954PB poza tym, ze jest kinem domowym ma takie same możliwośći jak LG BD 390 i jest na tyle przyszłościowym urządzeniem, że warto w nie zainwestować?

Czy raczej BD 390 byłby lepszym wyborem, bo ma załużmy (strzelam) lepszy procesor do obróbki (obrazu i dźwięku), dzięki czemu byłby bardziej przyszłościowy? A ja, wtedy do niego dokupiłbym jakiś niedrogi zestaw kina domowego (sam amplituner + głośniki).

Bo jeśli patrząc na moc obliczeniową i możliwości multimedialne odtwarzaczy (pomijam to, ze LG HB954PB jest kinem domowym) byłyby identyczne to w takim przypadku bez zastanowienia kupiłbym LG HB954PB zwłaszcza, że teraz jest w Euro AGD w promocji po 1990zł co stawia to urządzenie bardzo wysoko na mojej liście.

Z góry dziękuję za pomocne infomracje.

Edytowane przez muadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje tu ktoś?

Szkoda, że tak mało osób tu zagląda, bo niewątpliwie miło byłoby dostać odpowiedź na nurtujące mnie kwestje i rozwinąć dyskusję nt. w/w kina domowego, które jako jedno z pierwszych odtwarza .mkv, czyta z zewnatrznych dysków z systemem plików NTFS do tego zaskoczyła mnie jakość dziwięku, której na pewno nie powstydziłyby się bardziej uznane marki.

Zestaw kina domowego w zupełności wystarczający do użytku domowego, mający na tą chwilę te samo możliwości co odtwarzacz BD 390. Czytałem instrukcję jednego i drugiego i nie zauważyłem praktycznie żanych różnic jeśli chodzi o możliwości softu.

Jedyne co chciałbym się dowiedzieć jak się mają same możliwości hardwaru i czy jednak BD 390 nie byłby lepszym rozwiązaniem, niż ten zestaw kina domowego, a może wręcz przeciwnie ma takie same możliwości co HD954PB, który zawiera w sobie amplitunet + zestaw głośników 5.1 to po co kupować BD390 + jakiś inny amplituner + głośniki.

Z góry dziękuję za udział w dyskusji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak mógłbyś zauważyć z moich powyższych wypowiedzi od prawie miesiąca jestem posiadaczem tego zestawu - niestety nie mogę Ci pomóc w porównaniu do 390 - nie miałem okazji korzystać z tego odtwarzacza - w innych kwestiach postaram się pomóc w miarę swoich możliwości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,że zadaje pytanie w nie moim temacie.

Jak działa u Was koledzy wiatraczek w tym urządzeniu? W moim załącza się gdy w pokoju jest trochę cieplej lub pogra trochę dłużej.

dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - wiatraczek włącza się prawidłowo - sprzęt wydziela trochę ciepła więc jest to jak najbardziej wskazane

pzdr irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w sprzętu. Zaopatrzony w przenośny dysk twardy (Toshiba 320 GB) sformatowany w systemie plików NTFS + niezbędna ilość muzyki i filmów (głównie MKV, wielkość plików od 4 do 9 GB) pojechałem do RTV Euro AGD. Podłączyłem dysk i wszystko lata bez problemu. Dysk widzi od razu, pliki czyta bez względu na ich wielkość. Problem miał tylko z plikami txt w systemie MLP2, ale .srt i .txt (format miniDVD) czyta bez problemu. Jedynie txt "czasowe" ma taka przypadłość, że jak nikt nic nie mówi w filmie to cały czas wyświetlane jest ostatnie zdanie, które zastępowane jest nowym dopiero jak ktoś zacznie coś mówić itd., aż do końca filmu. Nie wiem czy w tym przypadku można coś zrobić poprzez ustawienia w samym "systemie" sterującym kinem domowym i odtwarzaczem, ale ja przerabiam sobie wtedy ten plik .txt na .srt, albo na .txt format miniDVD.

Co do wiatraczka to szczerze mówiąc jego szum nie przykuł moje uwagi. Wiem, że działa, bo jak blisko działającego sprzętu bez płyty w napędzie to go słychać, ale jak się od niego oddalam na 2 metry to zanika ten szum. Przy odtwarzaniu płyty CD/DVD/Blu-ray szum wiatraczka zlewa się z szumem odtwarzanej płyty i kompletnie nie idzie go wyłapać.

Odnośnie zakupionego sprzętu to długo myślałem nad kupieniem LG BD390 + jakiś amplituner onkyo/yamaha/denon/pionier, ale stwierdziłem, że jak na pokój 25 m2 spokojnie taki sprzęt wystarczy. Co więcej bardzo mocno zaskoczyły mnie możliwość dźwiękowe głośników i jak na plastiki graja całkiem przyjemnie. Druga sprawa to też sprzęt jest mniejszy gabarytowo zamiast 2 klocków mam jeden w miarę "smukły" i ładnie komponuje się z wystrojem pokoju. No, a sam odtwarzacz w tym "amplitunerze" daje to co ma LG BD390, odtwarza wszystkie te same formaty plików, czyta dyski twarde NTFS ma też dostęp do youtube. Jedynie nie ma WiFi (LG BD390 ma WiFi), ale tu akurat nie ma problemu, bo jak wykańczałem mieszkanie to zbudowałem sobie małą sieć lokalną z gniazdkami sieciowymi RJ45 tam gdzie chciałem i kino podpiąłem sobie od razu do internetu. Zauważyłem też, że "Nasze" kino domowe nie ma automatycznej aktualizacji softu "firmware". Niestety trzeba wgrać nowszy soft z płyty, a szkoda, bo w sumie już odtwarzacz BD370 miał funkcję automatycznej aktualizacji softu, gdy jest podłączony do netu.

Moja opinia i ocena tego sprzętu:

- możliwości multimedialne: czyta .mkv (tylko w profilu 4.1, wyższe też, ale sprzęt informuje, że może być z tym problem - szkoda, że niektórzy myślą, że im wieksza cyferka to napewno będzie lepsza jakość, raczej więcej z tym problemu, a korzyść żadna, bardziej psychologiczna, bo 5.1 to wyższy profil, więc chyba musi być lepsze, a w cale tak nie jest), czyta .avi (nawet te 720p i 1080p), youtube, mozliwość podłączenia dysku twardego NTFS daje 9/10, bo nie ma rzeczy idealnych, mółby też czytać pliki .wmv, .rmvb itp., ale miejmy nadzieję, że .mkv wystarczy byleby ten format plików przyjął się tak samo dobrze jak .avi;

- możliwości muzyczne jak na sprzęt w jednym "pudle" (amplituner + odtwarzacz) z 5 plastikowymi głośnikami i jednym subwooferem w płycie wiórowej i czarnej okleinie daje 9,5/10, bo dla zasady nie ma rzeczy idealnych.

Tak więc znajomy, który interesuje sie muzyka, filmamy w wysokiej rozdzielczości i dźwiękiem był pozytywne zaskoczony i jak to powiedział cytuję: "jak na plastik w jednym box'ie daje rade i sam chętnie bym sobie to kupił". No, ale ma juz sprzęt bdb klasy, więc nie ma sensu by kupować coś nowego.

Się rozpisałem, hehe.

Pozdrawiam serdecznie życząc udanego dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

dzięki za odpowiedź w sprawie wentylatora, w moim starym kinie domowym LG wiatraczek pracował cały czas.

W tym modelu załącza się dopiero jak sprzęt nagrzeje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy po upgrade firware nie macie proiblemów z polskimi literami w napisach do DivX ? Bo u mnie krzaczki zamiast ogonkow sie pojawily :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam dla Wszystkich użytkowników kina domowego LG HB954PB miłą informację. Otóż zakupiłem sobie wczoraj dysk zewnętrzny Samsung Story Station (HX-DU015EB/A62 1,5TB USB 2.0 3,5) o pojemności 1,5 TB i podłączyłem do amplitunera i bardzo miłe zaskoczenie, bo bez problemu wykrył ten dysk. Mimo, iż mam mniejszy dysk 320GB, który zazwyczaj będę podłączał do amplitunera, bo jest mniejszy (2,5') i nie potrzebuje dodatkowego zasilania, a dysk 1,5TB docelowo kupiłem jako magazyn podpięty do PeCeta to z ciekawości chciałem sprawdzić jak się sprawy będą miały. Ogólnie jestem w pozytywnym szoku, hehe.

Witam. A czy po upgrade firware nie macie proiblemów z polskimi literami w napisach do DivX ? Bo u mnie krzaczki zamiast ogonkow sie pojawily :(

U mnie nie zauważyłem takich problemów, ale być może jeszcze nie trafiłem na film z takim formatem tekstu, który by mi krzaczył.

Druga sprawa jest taka, że jest pewna opcja w amplitunerze, która wywołuje się z pilota oglądając film tzw. zmiana kodu języka. I teraz nie pamiętam czy wywołuję się ja przez naciśnięcie na pilocie subtitles, bo jest też na pilocie inny "guzik/klawisz/przycisk" (zwał jak zwał), który odpowiada za pojawienie się menu podręcznego podczas oglądania filmu, gdzie można zmienić ścieżkę dźwiękową oraz kod języka. Niestety nie wiem jak ten drugi "przycisk" na pilocie sie nazywa, a nie mogę teraz sprawdzić, bo jestem w pracy.

W każdym razie w instrukcji obsługi kina na 100% znajdziesz info na ten temat.

Pozdrawiam życząc miłego weekendu, bo piątek weekendu początek, hehe.

Edytowane przez muadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Postanowilem ponownie zaladowac firmware i o dziwo juz polskie znaczki mam !!!

Cos sie widocznie zle wgralo pierwszym razem.....

pozdr. wikiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...