Skocz do zawartości
fabio3176

pioneer51 czy obejże film na płycie blu-ray 3D

Rekomendowane odpowiedzi

A co to jest Blu-ray 3D?

Jeżeli chodzi o nowy standard, który niedawno dostał zielone światło i nawet nie wiem czy jest w fazie wstępnego opracowania, to nie wiadomo jak będzie z kompatybilnością starych urządzeń. Ale bardzo bym na to nie liczył.

Jeżeli chodzi o filmy sprzedawane z okularami z kolorowymi filtrami to można je odtworzyć na każdym odtwarzaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze maxiuca, nie ma szans na obejrzenie BR-3D na żadnym z dotychczasowych odtwarzaczy Blu-Ray.

Niektóre odtwarzacze dostaną nowy soft, który może to załatwić, ale nie wiadomo, które playery będą zdatne do takiego update'u.

Na IFIE goście z Sony mówili, że każde PS3 będzie można podnieść do 3D za pomocą softu, na razie nie wiadomo kiedy.

Co do Pioneera 51, to nikt tego nie wie na razie.

Chociaż to nie wszystko, bo do obejrzenia 3D potrzebne są zarówno płyta BR-3D, jak i player BR 3D, ale też i ekran z funkcją 3D, o okularach nie wspomnę...

miejmy nadzieje, że wszystko odbędzie się softowo, oby...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden soft tego nie zmieni - zaden obecny odtwarzacz NIE jest i nie bedzie kompatybilny z bezokularowym 3D !

Ograniczeniem jest tutaj elektronika ktora nie obsługuje stereoskopii oraz HDMI

Osobiscie bardzo cienko to widzę takze jesli chodzi o pojemnosc bluray'a.... 50 giga na bank nie wystarczy wiec i w napedach bedzie musiala zajsc mała rewolta

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...który umożliwi odczytanie płyt trzy oraz czterowarstwowych... Potencjalnie więc daje to możliwość zapisu 75GB lub nawet 100GB danych. Jeżeli ktoś by się pytał 'po co', odpowiedź jest bardzo prosta - technologia trójwymiarowego obrazu przy zachowaniu jakości fullHD wymaga dodatkowej przestrzeni na nośniku. Dodatkowo na płycie być może będzie się umieszczało dwie wersje filmu, zarówno 2D jak i 3D. Dodatkowa przestrzeń będzie zatem bardzo wskazana."

http://www.frazpc.pl/news/26818-Sharp_rozs...sc_plyty_Bluray

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jest na co czekać : ) no i nudno nie będzie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żaden soft tego nie zmieni - zaden obecny odtwarzacz NIE jest i nie bedzie kompatybilny z bezokularowym 3D !

Ograniczeniem jest tutaj elektronika ktora nie obsługuje stereoskopii oraz HDMI

Osobiscie bardzo cienko to widzę takze jesli chodzi o pojemnosc bluray'a.... 50 giga na bank nie wystarczy wiec i w napedach bedzie musiala zajsc mała rewolta

mobor, ale nie będzie bezokularowego 3D,

to 3D, które pokazywały wszystkie firmy na IFIE opiera się właśnie na spolaryzowanych okularach,

dwaj goście z Sony, zapytani przeze mnie niezależnie, mówili mi, że PS3 będzie można zaktualizować do 3D softowo (mam nadzieję, że obaj się nie mylili),

tak czy siak poczekamy z pół roku, jeśli Panasonic dotrzyma słowa i wprowadzin technologię na rynek jeszcze w I półroczu 2010, jak mówili, ewentualnie rok, jeśli Sony dotrzyma swojego słowa

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro leciały gry w 3D to czemu filmy miałyby nie iść? Ale to się jeszcze okaże... bo zarabiać jakoś muszą. A z tą objętością to ciekawa sprawa będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No skoro leciały gry w 3D to czemu filmy miałyby nie iść? Ale to się jeszcze okaże... bo zarabiać jakoś muszą. A z tą objętością to ciekawa sprawa będzie.

ale chodzi o to, że do gier, filmów, dokumentów, sportu (do wszystkiego) w 3D potrzebne będą spolaryzowane okulary,

nie będzie bezokularowego 3D,

wszyscy pokazali tylko okularowe 3D i jak pamiętasz, efekt jest naprawdę rewelacyjny (mini IMAX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nic nie piszę o okularach... wiem, że będą potrzebne ;) Pisałem o PS3 i jego kompatybilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie okularowe 3D wogole nie interesuje - odpada w przedbiegach

okularki były juz za czasów VHS... a 3D bezokularowe proponował juz na Ifie Samsung /zeszłorocznej/ tyle ze widac było ze technologia musi byc dopracowana ale takie dojrzale /bezokularowe/ rozwiazanie jest od strony technologicznej jak najbardziej realizowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...