Skocz do zawartości
ciaper

LCD 37, która z marek bez wad ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem przed zakupem TV, prawdopodobnie LCD. Zdecydowałem się na 37 cali, chociaż nie wiem czy nie za mało.

Jednak najbardziej nurtuje mnie, którą z marek wybrać, aby TV był mało awaryjny, a przy tym miał dobrą matrycę - nie smużył, miał ostre kolory i kształty, itd.

Najbardziej skłaniam się ku LG, Sharp, Sony lub Philips (a może jeszcze Panasonic ?). Ale np. LG ma przystępne ceny, ale ma wielką obudowę i np. dobierając inną markę moge kupić 40cali, jeśli mam 65cm miejsca na wysokość.

Którą z marek najlepiej wybrać ? Prosiłbym o jakąś podpowiedź.

Poniżej podam kilka charkterystycznych rzeczy:

Wielkość pokoju - 5,75x3,05m, odl. oka od tv będzie ok.4,50m

preferowana marka - LG, Sony, Samsung, Sharp, Philips (nie wiem właśnie który z nich) (no ewentualnie ten Panasonic, jeśli nie chiński)

preferowana wielkość ekranu - 37' (może 40')

sygnał - analogowy i cyfrowy

odległość od ekranu - ok.4,50m

urządzenia do podłączenia - słuchawki, niedługo kino domowe i laptop z filmami

klasa cenowa - myślę, że max. ok. 3-3,5tys. jeśli byłby tego wart

nasłonecznienie pokoju - raczej dobre

ile osób zasiada przed telewizorem - 2 czasem 3-4

teraz mam tv - CRT; Grundig 20' - stary... ze studenckich czasów

TV ma stać na niskiej szafce TV, bądź na uchwycie-wysięgniku zaraz nad nią, aby się zmieścił pod zawieszoną półkę

najbardziej w TV wkurza mnie - zbyt ciemny obraz, pikselowaty obraz

oczekuję od telewizora - dobrego ostrego jasnego obrazu bez smużenia

Full Hd

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na niezawodności i przy tym bardzo dobrym obrazie to ja bym kupił Sony. Tylko przy 5m to 40" trochę mało ale rozumiem, że bariera to także $$?

W5500 i będziesz miał 5lat gwarancji, bardzo dobrą markę i bardzo dobry obraz. Nie ma on zbyt wielu wad a tyczą się one bardziej szczegółów jak np. słabo obsłużone USB niż problemów z obrazem. Jest ostro, płynnie i czarno ; )

Aha, nie ma marki bez wad ;) samo LCD to może być już wada tak samo jak plazma może być wadą.... wszystko zależy co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli edge led to warto płacić tylko pod warunkiem, że potrzebujesz żyletki, w sensie cieniutkiej obudowy. LEDy są również nieco mniej prądożerne. Reszta parametrów jest podobna jak w modelach z tradycyjnym podświetleniem, więc jeśli +kilka cm w obudowie Ci nie przeszkadza, lepiej wybrać tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jestem przed zakupem TV, prawdopodobnie LCD. Zdecydowałem się na 37 cali, chociaż nie wiem czy nie za mało.

Jednak najbardziej nurtuje mnie, którą z marek wybrać, aby TV był mało awaryjny, a przy tym miał dobrą matrycę - nie smużył, miał ostre kolory i kształty, itd.

Najbardziej skłaniam się ku LG, Sharp, Sony lub Philips (a może jeszcze Panasonic ?). Ale np. LG ma przystępne ceny, ale ma wielką obudowę i np. dobierając inną markę moge kupić 40cali, jeśli mam 65cm miejsca na wysokość.

Którą z marek najlepiej wybrać ? Prosiłbym o jakąś podpowiedź.

Nie kupuj telewizora "na markę". Rozważaj wyłącznie konkretne modele konkretnych firm. Każda firma ma lepsze i gorsze sprzęty. Kupowanie na markę to zła droga.

A tak w ogóle, "LCD" i "bez wad". To jakby ktoś napisał, "który Pigmej jest wysoki"? :).

Tak dobrze, to jeszcze nie ma. I od razu Ci powiem, że tak podchodząc do zagadnienia, możesz się nieźle rozczarować. Włącz może do "repertuaru" jeszcze plazmę, zawsze to jakiś dodatkowy punkt odniesienia.

No i pamiętaj, że te "LEDy" to tylko podświetlenie matrycy, a nie jakieś matryce LEDowe, co producenci uparcie usiłują klientom wmówić, tak "przy okazji i mimochodem".

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wogóle, jest sens kupować LED, jeśli podobno to tylko przejściowe rozwiązanie, a za chwile będa prawdziwe OLED'y ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED TV to nie żadne przejściowe rozwiązanie tylko sposób podświetlenia zwykłej matrycy LCD diodami (led) zamiast świetlówek (CCFL). OLED to technologia konkurencyjna dla LCD, diodki podświetlające nic z tym nie mają wspólnego. I pierwsze OLEDy w wielkości i cenie LCD/PDP to przynajmniej 5 lat od dziś, więc sens czekania jest niewielki :)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...