Skocz do zawartości
leoncio

Leon Zawodowiec

Rekomendowane odpowiedzi

jak wrazenia -nie wiem , ale za dwa miesiace cena spadnie o polowe i wtedy zakupie. film ten jako jeden z nielicznych byl kiedys wydany na S-VHS i bylo super -ja na ta technologie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu w USA pojawił się remaster od Sony i jest on lepszy od dotychczasowych wydań Leona. Pod każdym względem.

Tutaj porównanie do starszego wydania.

Lepsze, bardziej nasycone kolorki - w starym wydaniu każdy wyglądał jakby miał żółtaczkę ;)

Obraz jest też bardziej naturalny, a zarazem wykazujący większą ilość detali i lepsze odwzorowanie ziarna.

Poza tym starsze BD ma przeraźliwie podbity kontrast, zerknijcie na przepalenia np. na screenach #7 i #13. Masakra.

Co do dźwięku jest nowy mix zapisany w Dolby Atmos.

Jeden zonk - te nowe wydanie jest Region A, a biorąc pod uwagę, że Sony nie ma praw do Europy w przypadku tego filmu to pewnie na naszym kontynencie nie doczekamy się prędko tego remastera. Na szczęście mi to różnicy nie robi.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to podaję linki do amazona:

Wydanie limitowane Supreme Cinema Series - obecna cena $31.29

Oraz amaray - $14.99

Jedyne co mnie w tej chwili powstrzymuje przed natychmiastowym kliknięciem na kupuj to wysoki kurs dolara, ale chyba jednak się skuszę. Wypada nagrodzić dobrze wykonaną robotę.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oglądał ktoś wersję uncut ?

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na BD, od Sony zarówno w starym jak i nowym wydaniu są dwie wersje - kinowa (110 min) oraz tzw. International Cut (133 min).

W polskim BD od Monolith dostępna jest tylko ta druga wersja.

Część stron podaje też informacje o 136 min wersji uncut, ale z tego co mi wiadomo to ponoć coś takiego było dostępne np. na francuskim vhs, ale nie wiem jakie potencjalnie dodatkowe sceny miałyby się tam znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robi się jakaś mania na dźwięk DOLBY Atmos ? Czyżby dźwięk DTS-HD Master Audio był w odwrocie ? Bo zaczynam mieć takie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma strachu. Mysle, ze to tylko dlatego, ze DTS-X sie opoznia. Jak juz trafi do "klockow", to wszystko powinno wrocic do normy. Poza tym ze chyba beda "nowe normy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...