Skocz do zawartości
bagirage

Pioneer KRL-37V oraz dwa Panasonic'i - jaki TV dla gracza?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, waham sie pomiedzy trzema LCD: Pioneer KRL-37V oraz Panasonic TX-L37G15B i TX-L37V10B wszystkie w tej samej cenie - glownie do blu-ray i gier. Co bedzie najlepszym wyborem? Czy ten Pioneer jest naprawde az tak dobry? Koles w sklepie mnie bardzo do niego przykonywal ze kolory najlepsze ze blur mniejszy... co wy o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ten Pioneer jest przereklamowany,

nie dasz rady dołożyć do Sony 40Z5500, znacznie lepszego TV od w/w ???

jeśli nie dasz rady, to ja bym jednak chyba wziął 37V10, bo Pionek leci na opinii Kuro, a LCD wyszedł mu średni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... jak ktoś poleca Pioneera LCD to znaczy, że został mu chyba na magazynie bo nikt nie chciał kupić za tak dużą $ tak małego ekranu ; p TV jest średni i bardzo mocno przereklamowany.... plazma tak ale nie lcd... i jeszcze ta jego ta cena....

Do grania to ja bym poszedł w LCD chociaż ja gram trochę na Kuro i jest super ale na dłuższą metę jeżeli dużo katujesz giery to jednak LCD. W5500, Z5500, Samsung B650 do grania jak ulał a i do filmów po ustawieniach będą też ok. To moje typy. Oczywiście poczytaj na forum bo Sharp i Philips też ma dobre ekrany w tych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony odpada ze wzgledu na ten clouding, problemy z podswietleniem czy jak... Zastanawiam sie nad tymi trzema (samsungom nie zaufam:P). Panowie a tak konkretnie w czym jest ten pionek gorszy od panasonicow wyzej wymienionych? Bo cena ta sama! Wielkie dzieki za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez bagirage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clouding i problemy z podświetleniem ma każdy LCD, to jest wada technologii.

A Sony Z5500 został wybrany jako najlepszy LCD na forum www.areadvd.de czy na www.hdtvtest.co.uk

Pioneer wychodzi słabo w testach, niestety, przecież Pioneer nie zna się na produkcji LCD i prawie całą technologię skądś "zapożyczył"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, waham sie pomiedzy trzema LCD: Pioneer KRL-37V oraz Panasonic TX-L37G15B i TX-L37V10B wszystkie w tej samej cenie - glownie do blu-ray i gier. Co bedzie najlepszym wyborem? Czy ten Pioneer jest naprawde az tak dobry? Koles w sklepie mnie bardzo do niego przykonywal ze kolory najlepsze ze blur mniejszy... co wy o tym myslicie?

Jał, ale egzotyki. To już bardziej egzotycznych sprzętów nie mogłeś sobie wybrać? :angry:. Przyznam, że żadnego z nich nawet na oczy nie widziałem na żywo, a co dopiero doradzać, który lepszy. Nawet Google w polskich zasobach to jako wyniki wypluwa wyłącznie Twój wątek u nas na forum i u konkurencji i zasadniczo nigdzie więcej :angry:.

Skądżeś je wycisnął jeśli to nie tajemnica? A w czym ten Pioneek gorszy? A pewnie w niczym, poza ceną, bo za egzotykę trzeba zawsze więcej zapłacić. Co zresztą potwierdza się patrząc po porównywarkach cenowych. 37 cali i cena z kosmosu.

Dobra, jedziemy dalej: Cluding w Sony, cóż, akurat w 37 calach to jest praktycznie kwestia najmniej widoczna. A narzekania na tę przypadłość paradoksalnie wynikają z dobrego bezwzględnego i możliwego do osiągnięcia, poziomu czerni w tych telewizorach. Paradoksalnie, jeśli telewizor w środkowej strefie potrafi wygenerować czerń o 3 klasy lepszą od innych, to nawet najdrobniejsze niedomagania w rogach są wtedy bardziej widoczne w ekstremalnych warunkach (ciemno w pokoju). Ludziska narzekają, spodziewając się nie wiem czego, poziomu z referencyjnej plazmy? A to przecież trzeba wziąć za odnośnik inne telewizory LCD dostępne na rynku.

Inny telewizor będzie miał clouding nie do zauważenia, a to z tej prostej przyczyny, że jego bezwzględny poziom czerni jest tak słaby, że tam wszędzie jest równo szaro, nie ważne czy na środku ekranu, czy też po rogach :angry:.

Powiem tak, wolę tego Sony z serii W5xxx z wyimaginowanym, czy nawet rzeczywistym, cloudingiem, który i tak nie przeszkadza w normalnym oglądaniu, od telewizora który nie jest w stanie wygenerować kontrastu i poziomu czerni na zadowalającym poziomie w ogóle. A do tego właśnie sprowadzają się różnice.

Jedziemy dalej: hmm, z twierdzeniem "Samsungom nie zaufam" nie jestem nawet w stanie polemizować, bo to dla mnie zbyt abstrakcyjne podejście do zagadnienia.

Dajmy na to, powiedziałbym tak: "Pioneerowi jako producentowi LCD nie zaufam, bo doświadczenie i udział w rynku LCD ma marginalny, co innego plazma tej firmy..." I czy takie moje twierdzenie miałoby jakieś przesłanki zasadności? Ano pewnie takie same jak ""Samsungom nie zaufam", czyli totalnie żadne racjonalne podstawy :). Z gruntu dziwne podejście.

W każdym razie te 3 modele tytułowe z wątku, to chyba rozważałbym w ostatniej kolejności, z racji na ich totalną egzotykę, a już szczególnie tego Pioneera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mozliwe ze zbyt szybko i bezpodstawnie skreśliłem samsunga:) A jesli chodzi o egzotyke...przeszukalem mase watkow na forach polskich i zagranicznych i tak na te tv wpadlem, wystarczy wejsc na strone Panasonica i tam te tiviki sa, znajdziesz tam rowniez linki do recenzji ktore sa pochlebne...Ale mniejsza o to, pytanie wiec co mam wybrac? Mam 800 funtow i chce 37'' co niej egzotycznego bys doradzil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...