Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj poszedł update bo dekoder go odebrał. Część bugów ma być załatana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieżnie sprawdziłem:

+ dźwięk w VOD jest już od samego początku

+ wydaje mi sie ze poprawili przewijanie tzn wiadomo co sie dzieje w filmie

- napisy po staremu tzn nie pamięta ustawień :unsure:

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pobieżnie sprawdziłem:

+ dźwięk w VOD jest już od samego początku

+ wydaje mi sie ze poprawili przewijanie tzn wiadomo co sie dzieje w filmie

- napisy po staremu tzn nie pamięta ustawień :unsure:

Autorus

Przewijanie się poprawiło zdecydowanie. Co do napisów to wydaje mi się że zapamiętuje, pod warunkiem że zatwierdzimy wyjście klawiszem "OK", który tym razem w ogóle działa :P. Wcześniej nie działał, dało się wyjść tylko poprzez "back".

Aczkolwiek nie miałem jeszcze czasu na dogłębne testy, późno w nocy było. Dopiero po pracy sprawdzę. W każdym razie przewijanie przód/tył własnych nagrań zdecydowanie lepiej jak przedtem.

EDIT

Właśnie sprawdziłem na forum N-Ki, ktoś podał listę poprawek. Przeklejam tutaj.

npl: #n "Jak zepsuć TURBORECORDER na zawsze" – blokada nagrywania po zaprogramowaniu wielu nagrań seryjnych

npl: #n Błąd nagrywania z banera

npl: #n Samoczynne kasowanie listy ulubionych

npl: #n BACK zatrzymuje nagranie zamiast schować info

npl: #n Przy odtwarzaniu VOD na wyświetlaczu nie ma zegara

npl: #n Nie zapamietywanie ustawień z poziomu przycisku OPT

npl: #n Niewłaściwy rozmiar okienka przy wprowadzaniu 3 cyfrowych numerów kanałów w trybie SD

npl: #n nPortal w trybie SD - nie działa OK w prawym menu

npl: #n VOD kategorie wyświetlane podwójnie

npl: #n BACK zatrzymuje nagranie zamiast schować info

npl: #n Uruchamianie nRadia – dostępne jest teraz pod klawiszem @

npl: #n Brak znaku minus na wyświetlaczu w time shifcie

npl: #n Zanik sygnału na złączu SPIDIF - nagrania i time shift

npl: #n Nie działa reset trzyprzyciskowy z panela przedniego

npl: #n Informacje na panelu przednim - nRadio

npl: #n Brak dżwięku DD przez HDMI

npl: #n VOD - wyłączenie banera = wyjście z filmu

npl: #n i jeszcze kilka drobiazgow niezgloszonych nawet

Jeszcze raz wyraźnie podaje źródło, jest to oficjalne forum telewizji N, post kolegi Nasedo, wątek "nBox HDTV Recorder Turbo - Sugestie/Błędy" . Żeby nie było że na chama przeklejam czyjś tekst.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi łopatologicznie krok po kroku objaśni jak podłączyć internet do turbo? Mam w domu sieć bezprzewodową, nabyłem DAP 1160 DLinka i chyba nie potrafię go skonfigurować. Mam go ustawić jako AP czy jako AP client czy jako bridge.... Proszę o szczegółową instrukcję od zorientowanych!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NA pewno w ap client, musisz pokombinować, mi robił kumpel. Potem to juz z górki, uruchamiasz konfiguracje w nbox i ładnie sam ci wszystko ustawia.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos się orentuje kiedy będzie można zakupić tego STICKA DVB-T oddzielnie nie w zestawie z dekoderem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
npl: #n Brak dżwięku DD przez HDMI

Ja niestety nadal zamiast dźwięku DD po HDMI mam brzęczenie. Co dziwne wcześniej (czyli przed wczorajszym nocnym upgrade) dźwięk DD po HDMI wypuszczany był prawidłowo. Teraz pomaga tylko hard reset czyli wyjęcie wtyczki nboxa z prądu. Pomaga na jakiś czas - 3-4 godziny a potem znów z głośników TV słyszę p i e r d z e n i e. Stuprocentowe rozwiązanie problemu to wybranie w setupie dźwięku STEREO, no ale to tak jakby nie oto chodzi. Zatem dziękuję za dotychczasowe i czekam na kolejną poprawkę.

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde czytam o tym na jakie wy odległości łapiecie zasięg DVB-T a u mnie na ok 50 km nie łapie sygnału na antenie pokojowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde czytam o tym na jakie wy odległości łapiecie zasięg DVB-T a u mnie na ok 50 km nie łapie sygnału na antenie pokojowej

Antena pokojowa .... hmmm

Transmisja cyfrowa dużo bardziej toleruje słaby sygnał, niż odbity (często zinterferowany z samym sobą). Dokładnie odwrotnie jest z analogową ;)

Zmień antenę na kierunkową to na pewno złapiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym nowym dekoderze jest możliwość połączenia się do sieci która ma autoryzacje za pomocą PPPoE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie bo nie ma miejsca na usera i hasło do inicjacji modemu. Potrzebny router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie bo nie ma miejsca na usera i hasło do inicjacji modemu. Potrzebny router.

Nie router lecz modem. Nie kazdy router ma wbudowany modem ADSL. Np ja do DSLa musze mieć router bez modemu bo tepsa nie podaje paramterów linii a do tego czasem zdalnie coś na nim grzebią i trzeba mieć ich pudełko. Do Neostrady natomiast można mieć śmiało router z wbudowanym modemem, ale z tego co wiem to już od dawna używają PPPoA a nie PPPoE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie router lecz modem. Nie kazdy router ma wbudowany modem ADSL. Np ja do DSLa musze mieć router bez modemu bo tepsa nie podaje paramterów linii a do tego czasem zdalnie coś na nim grzebią i trzeba mieć ich pudełko. Do Neostrady natomiast można mieć śmiało router z wbudowanym modemem, ale z tego co wiem to już od dawna używają PPPoA a nie PPPoE.

Modem - zakładam - dostajesz od providera.

PPPoE używa Dialog.

Mam modem od nich i jak używałem routera to tam podawałem parametry wywołania połączenia.

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie dialog ani tpsa, tylko provider tak 'wymusza', będę musiał po prostu router kupić jeśli będę chciał podłączyć internet pod turbo. Dzięki za informacje.

Edytowane przez cffan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na nowy soft do dekoderow napisze, ze moj egzemplarz dekodera Turbo z oprogramowaniem turbo systematycznie sie wiesza (nie mozna wlaczyc dekodera - zero reakcji na pilota czy przyciski panelowe) srednio co 2 dni musze go restartowac kablem sieciowym ( 230V, a nie "LANowym" ) - cos go zamula na maxa.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja połączyłem recorder z kompem i ma połaczenie z internetem tylko wtedy jak jest komp włączony niestety.

Zeby był niezalezny musiałbym też router dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zgrywać z Turbodekodera i wgrywać nań moje własne materiały w formacie mpg, mpg2, avi, mkv itd? Mam tego sporo na nagrywarce DVD z twardym dyskiem Samsunga i chciałbym to przenieść. Najlepiej po USB.

A poza tym to jakby zrobili Turbodekoder z odtwarzaczem Bluray to byłoby chyba fajnie - jedno pudłi i jeden pilot mniej. Ciekawe czy kiedyś o tym pomyślą? Koszt odtwarzacz Blueray to 400 zł. Może rozważą w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nijak się nie da? Nawet przez sieć albo po HDMI albo już nie wiem jak?

Edytowane przez witekc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kicha. Już się napaliłem, a tu taka porażka. Myślałem że uniknę konieczności kupowania zewnętrznego HDD i podłączania go raz do kompa, a raz do TV (mój TV odtwarza niemal wszystko z zewnętrznego dysku po USB :) ) Moim celem jest po prostu minimalizacja liczby urządzeń i myślałem, że ten dekoder mi pomoże zastępując dysk twardy do zrzucania ściągniętych na kompa filmów, ale widzę, że nie bardzo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nijak się nie da? Nawet przez sieć albo po HDMI albo już nie wiem jak?

MKVy przeciez to piractwo czyste. Jak maja to wspierac, szczegolnie ze sa zwiazani roznymi umowami z wytworniami filmowymi.

Jakos tego nie widze, ale kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj wymieniłem białego boxa na turbo, fakt że jutro bede go reklamował bo sie wiesza i wyświetla krzaki na wyświetlaczu, ale do rzeczy

mam go podłączonego do amplitunera po HDMI i z ampli po HDMI do telewizora, w telewizorze format obrazu ustawiony na auto, i póki był w dekoderze stary soft obraz ładnie się dopasowywał do ekrany tzn jeśli leciał film z pasami na górze i dole to obraz był rozciągany tak by te pasy znikały (normalne zachowanie na TV panasonicach) ale gdy wgrało się oprogramowanie "turbo" nijak nie idzie ustawić by obraz się dopasowywał do ekranu. \

Jeśli leci film z pasami na górze i na dole to będzie wyświetlany tak cały czas, na starym sofcie pasy znikały a tutaj nie znikają, czy ktoś wie jak ustawić dekoder aby dopasowywał obraz tak by te pasy się chowały? bo próbowałem na wszystkie sposoby i nie idzie tego ustawić, a możne ten soft nie oferuje takiej możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...