Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

No to ciekawa sprawa wyszła z ta rozmową, przez net zawsze okres wypowiedzenia 1 mies przy zamówieniu przez telefon lub net.

Rozumiem ze po przejściu na na umowę z czasem nieokreślonym.

Autorus

PS. Bez kabli się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Access Point - sam mam tak podłączone i wszystko ładnie śmiga.

Sam czekam z upgrade'm recordera na Turbodekoder do momentu, w którym miną mu już choroby wieku "dziecięcego". Ale skoro patche pojawiają się tak często, to mam nadzieję, że jest to kwestia kilku tygodni. A na razie u znajomych Turbodekoder HD śmiga i tam sobie go obserwuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS, zgodnie z sugestiami Gmera chciałem coś dopisać, a dokładniej 2 słowa i coś siadło formatowanie html w pierwszym poście.

To wyłącznie moja wina, proszę się nie denerwować na Gmera. Już napisałem do Niego PMa żeby rzucił na to fachowym okiem. Nie wiem co jest, bo edytor nie zgłasza błędów, a edycję zrobiłem w normalny sposób i nic nie zmieniałem w tekście pierwotnym :) Mam nadzieję że to jakaś pierdołka i podlinkowane treści wrócą niebawem.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko już poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie porownanie topowych dekoderow np TURBO z Philips HD PVR C+ co oczywiscie skonczy sie dla tego drugiego (klamota) masakra ale moze wstyd CYFRY+ zmotywowalby do stosownych zmian sprzetowych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miezyl ktos moze pobor pradu przez turbo.

Bo moj standardowy pobiera okolo 45W niezaleznie od tego czy wlaczony czy czuwa.

co daje okolo 360 kw/h / rok czyli okolo 175 zl/rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydaloby sie porownanie topowych dekoderow np TURBO z Philips HD PVR C+ co oczywiscie skonczy sie dla tego drugiego (klamota) masakra ale moze wstyd CYFRY+ zmotywowalby do stosownych zmian sprzetowych!

Chciałem coś takiego zrobić ale.... ja bym jeszcze poczekał na poprawę Turbo, która ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Dlatego nie ma co się dziwić, że co chwila będą przychodzić update'y softu w ciągu nich.

A tak w ogóle to może ktoś inny powinien to zrobić bo to naprawdę była by masakra jak ja bym to opisał ;p.... ale z drugiej strony czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy miezyl ktos moze pobor pradu przez turbo.

Bo moj standardowy pobiera okolo 45W niezaleznie od tego czy wlaczony czy czuwa.

co daje okolo 360 kw/h / rok czyli okolo 175 zl/rok.

25W w normalnej pracy, 24W w standby przy ściąganiu VoD, 19 W w standby po wyłączeniu dysku.

Ten ostatni pomiar (standby po wyłączeniu dysku) testowałem zanim mój CLRA aktywował się do turbo. Od tego czasu nie zdążył jeszcze ściągnąć całego VoD, więc nie wiem czy nowy soft coś w tej sprawie nie zmienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie się otwiera.

ok, otwiera sie, poszukam jednak jakiegoś malutkiego Access Pointa

jeszcze do autora testu: Czy testowałeś może połączenie Turbo na jednym kablu? gdzieś napisali że poprawiono mozliwości Turbodekodera w tym punkcie, a co dokladnie

na dzien dzisiejszy mam instalkę z jednym kablem i się zastanawiam jakie ograniczenia mnie czekają

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przydaloby sie porownanie topowych dekoderow np TURBO z Philips HD PVR C+ co oczywiscie skonczy sie dla tego drugiego (klamota) masakra ale moze wstyd CYFRY+ zmotywowalby do stosownych zmian sprzetowych!

Dobre. Rozumiem, że to miało być w ramach dow[beeep]u? bo jeśli tak to Ci się udał :).

A jeśli jednak na serio, to ja już robię takie porównanie... Zrobiłem właśnie, zajęło mi to 10 sekund. Wnioski:

Philips HD PVR od Cyfry, w porównaniu z Nboxem Turbo, nadaje się co najwyżej jako zaawansowana elektronicznie podstawka pod kwiatki. Jako podstawka pod Nboxa Recordera to już się nie nadaje, zbyt duża przepaść technologiczna. Nbox mógłby dostać wstrząsu w takim kontakcie :lol: - koniec porównania.

I nie ma żadnej przesady w tym co napisałem i chyba nikt się nie znajdzie, kto miałby odmienne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę lipa mogło n pozwolić na wi-fi na USB

działa na tym dekoderze pip?

Edytowane przez max_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie, ale z drugiej strony pod USB jest przewidziany tuner DVB-T.

A Access Point stawiasz raz (większość ma min. 2 porty) koło telewizora i rozwiązujesz problem kabli do wszystkich urządzeń - konsoli, telewizora, tostera czy czego tam jeszcze :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25W w normalnej pracy, 24W w standby przy ściąganiu VoD, 19 W w standby po wyłączeniu dysku.

Ten ostatni pomiar (standby po wyłączeniu dysku) testowałem zanim mój CLRA aktywował się do turbo. Od tego czasu nie zdążył jeszcze ściągnąć całego VoD, więc nie wiem czy nowy soft coś w tej sprawie nie zmienił.

Potwierdzam: plus/minus 2W. 45W to na szczęście tam nie widziałem nigdy. Maks to było jakieś 27-28W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, otwiera sie, poszukam jednak jakiegoś malutkiego Access Pointa

jeszcze do autora testu: Czy testowałeś może połączenie Turbo na jednym kablu? gdzieś napisali że poprawiono mozliwości Turbodekodera w tym punkcie, a co dokladnie

na dzien dzisiejszy mam instalkę z jednym kablem i się zastanawiam jakie ograniczenia mnie czekają

Testowałem bo w jednym pokoju mam jeden kabel właśnie. Ale wsjo było ok. W sumie nie wiem co mogli poprawić :lol: Działa tak samo jak recorder... nie ma jak zwykle jednej rzeczy: czyli nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego. Ale to standard przy jednym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mie jedynie zmartwilo ze jest minimalnie qwolniejszy od obecnego bo liczylem ze bedzie minimalnie szybszy.

Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowałem bo w jednym pokoju mam jeden kabel właśnie. Ale wsjo było ok. W sumie nie wiem co mogli poprawić :lol: Działa tak samo jak recorder... nie ma jak zwykle jednej rzeczy: czyli nagrywanie jednego kanału i oglądanie drugiego. Ale to standard przy jednym kablu.

ok, dzieki za info, ciekawi mnie jeszcze czy mozna zaprogramowac na jednym kablu nagrywanie przy wylaczonym dekoderze, tzn czy sam sie wlaczy i nagra z zaprogramowanego kanalu, mimo tego ze wylacze go na innym kanale

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Można też tak na recorderze. Zrobi się tak jak napisałeś. Sprawdzałem to wiele razy i zawsze mi nagrywa nawet jak wyłączę dekoder na innym kanale.

@mjasinsk

Potrzeba jakiś 5tyg na doprowadzenie softu do tego jaki powinien być przy tym procku. Mam nadzieję, że szybko dojdą do ładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto wolność słowa wg. moderatora forum nhdtv.pl IZOLDY!

"Zostałeś zbanowany z powodu obrażania użytkowników"

Oceńcie proszę (bo może to naprawdę ja jestem nienormalny) co takiego obraźliwego było w tym poście...

Zgadzam się całkowicie z tux'em.

Miałem n-kę i ich recorder serii BZZB przez ostatni rok i nigdy nie narzekałem. Z premadytacją odczekałem rok od premiery by mieć sprawnie działajacy dekoder bez bug'ów i podpisałem umowę w 10.2008 roku.

Ponieważ system premii dla przedłużających umowę jest w n-ce niewiele dający dla stałych abonentów wypowiedziałem poprzednią i podpisałem kolejną od początku 11.2009.

I co...? Ano dostałem kurierem nowy recorder serii CLRA ze starym softem. Nawet jakby dawali za darmo nowy soft turbo nie zdecydowałbym się na niego mając świadomość, że będzie miał bugi przez wiele miesięcy.

Ale... nie przypuszczałem, że można skopać już prawidłowo działajacy, dopracowany soft to recorderów "bez turbo"!

A tak się stało. Zwisy, Brak DD przez HDMI, czkawka albo brak dźwięku po timeshift'cie, "nieme kino" na nagranych programach na HDD itp... lista skopanych funkcji, które DZIAŁAŁY wcześniej jest długa!

I teraz co... Izolda każe nam testować, "podsuwać nowe i satysfakcjonujące rozwiązania" i płacić bez szemrania! Jak w Korei Płn. - Wielki Wódz ma rację... A grę słów "Telewizja Nowej deGeneracji" (degeneracji, czyli psucia jak wynika ze słownika języka polskiego starego softu tak, że ma bugi , których wcześniej nie miał bez intencji obrazy firmy czy jej pracowników) nazywa obrażaniem stacji.

Nie wolno ironizować (wide moje zdanie "to chyba za trudnie dla techników n-ki ), które też było wg. niej i kilku forumowych wyznawców jedynie słusznej linii firmy bardzo obraźliwe.

Dostałem za to nawet 2 "naruszenia" a moje posty zostały usunięte przez p. Izoldę!

Wolność słowa tu nie istnieje!

A podobno cały koncern ITI włącznie z TVN wyznaje zasadę wolności słowa.

Trzeba w takim razie zdjąć z anteny ironizujące, prześmiewcze programy jak "Kuba Wojewódzki", "Szymon Majewski" itp. Tam to dopiero się dzieje i nikt ich nie cenzuruje i zdejmuje z anteny. A to ten sam koncern medialny co n-TV!

I proszę nie porównnywać produktu Winsows MS, że tam niby co chwila poprawki. To są poprawki bezpieczeństwa i inne w żaden sposób nie wpływajace na uzytkowanie. Tam okna same się nie zamykają, lista programów nie znika, dźwięk w aplikacjach jest...

Reasumując:

Nie mam ochoty oglądać ciszy na nagranych programach, ciągle walczyć z dekoderem i czekać z utęsknieniem na kolejne softy.

Klient ma w Polsce prawa, z których zamierzam (jeśli sytuacja się nie zmieni) skorzystać.

I żaden n-kowy klakier (też nie obrażając nikogo), który tak naprawdę też widzi te poważne błedy, wkurzają go strasznie ale zagrzyza zęby, klaszcze dalej i zamiast oglądać programy - bo po to przecież wykupił pakiety, a cieszy się z 3D menu jak murzyn z blaszki - nie zmieni mojego zdania.

To tyle.

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto wolność słowa wg. moderatora forum nhdtv.pl IZOLDY!

"Zostałeś zbanowany z powodu obrażania użytkowników"

Oceńcie proszę (bo może to naprawdę ja jestem nienormalny) co takiego obraźliwego było w tym poście...

Ostatnie zdanie o klakierach i murzynach mogloby zostac odebrane jako obrazliwe chyba rpzez niektorych.

reszta jak dla mnie ok :)

Co do turboboxa. Glupia nazwa ale zapowiada sie super szczegolnei funkcjonalnosc... wlasne listy kanalow, fajne latanie po epg w channel info, wyszukiwanie programow itd itp.

wyglada to naprawde ladnie i konkurencja moze rzezbic dalej w drewnie swoje stb :)

Ktos pisal ze dziala troche wolniej od recordera, ufff... balem sie ze z tymi animacjami to bedzie dzialac wolniej niz philips pvr :)

Poczekam tradycyjnie jeszcze pare miesiecy i zamawiam... prawdopodobnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mie jedynie zmartwilo ze jest minimalnie qwolniejszy od obecnego bo liczylem ze bedzie minimalnie szybszy.

Szkoda

Wg mnie Turbo chodzi szybciej np.

-porownujac stary PVR z Turbo (oba z klasycznym oprogramowaniem) turbo zdecydowanie szybciej funkcjonuje.

-praca Turbo na oprogramowaniu 3D jest zroznicowana sa opcje, ktore dzialaja blyskawicznie i kilka z lekka zwloka (ale bardziej tam gdzie pobierane sa dane). I mysle, ze optymalizacja kodu oprogramowania jeszcze bardziej przyspieszy Turbo.

@BlackJack1, "alesz" masz problem! Czym sie przejmujesz, ta osoba nie wie nawet w jakiej firmie pracuje dziwisz sie, ze zostales zbanowany :)

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Telewizję Nowej deGeneracji dostałem dożywotniego "banana" w ubiegłym roku. Oni tam strasznie tego nie lubią, więc może za ponowne zacytowanie, dostali ponownego wkur...wienia.

Ogólnie "olej buraków" niech sami dla siebie piszą te hymny pochwalne, bo przecież abonenci i tak wiedzą swoje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...