Skocz do zawartości
hr.susel

MEGA-TEST: Turbodekoder HD z cyfrową nagrywarką od telewizji n

Rekomendowane odpowiedzi

no chyba, że zablokujesz dostęp podstawowy

chyba, że się mylę bo często się mylę :)

E tam. ja tam wyczułem taką nutę nadziei: że jak jest blokada to się może da odblokować ;) tak bez abonamentu oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E tam. ja tam wyczułem taką nutę nadziei: że jak jest blokada to się może da odblokować :) tak bez abonamentu oczywiście ;)

Też miałem nadzieję. Ja, że dali możliwość prawdziwego uśpienia recordera, łącznie z wyłączeniem dysku na życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też miałem nadzieję. Ja, że dali możliwość prawdziwego uśpienia recordera, łącznie z wyłączeniem dysku na życzenie.

Nigdy tego nie dodadzą bo to jest funkcja bezsensowna dla n'ki. Jak ktoś chce ciszę to bierze białego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też miałem nadzieję. Ja, że dali możliwość prawdziwego uśpienia recordera, łącznie z wyłączeniem dysku na życzenie.

A, to przepraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy tego nie dodadzą bo to jest funkcja bezsensowna dla n'ki. Jak ktoś chce ciszę to bierze białego .

Jak to funkcja bezsensowna? Jeśli ktoś nie korzysta z usługi VOD, to nie ma żadnego powodu aby dysk na czuwaniu mu brzęczał i prąd ssał. Funkcja jest jak najbardziej sensowna.

Potrzebuję aktywność dysku, to go włączam, nie potrzebuję, to wyłączam. Prosto i ekologicznie. Na pewno nie jest to funkcja o stopniu komplikacji na miarę lotów kosmicznych, aby nie dało się jej wprowadzić. A to co jest sensowne dla abonentów, a co przy okazji można wprowadzić praktycznie zerowym kosztem, jest też sensowne dla dostawcy usług j zdecydowanie marketingowo uzasadnione.

Mnie osobiście cały ten VOD powiewa i nie zmieni się do do czasu, do kiedy oferta będzie w 99% w SD. Na dziś, zależy mi wyłącznie na funkcjonalności nagrywarki i timeshifta. Więc dlaczego nie dać mi możliwości włączania dysku, wtedy kiedy tego potrzebuję i co w takiej funkcjonalności byłoby bezsensownego?

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to funkcja bezsensowna? Jeśli ktoś nie korzysta z usługi VOD, to nie ma żadnego powodu aby dysk na czuwaniu mu brzęczał i prąd ssał. Funkcja jest jak najbardziej sensowna.

Potrzebuję aktywność dysku, to go włączam, nie potrzebuję, to wyłączam. Prosto i ekologicznie. Na pewno nie jest to funkcja o stopniu komplikacji na miarę lotów kosmicznych, aby nie dało się jej wprowadzić. A to co jest sensowne dla abonentów, a co przy okazji można wprowadzić praktycznie zerowym kosztem, jest też sensowne dla dostawcy usług j zdecydowanie marketingowo uzasadnione.

Mnie osobiście cały ten VOD powiewa i nie zmieni się do do czasu, do kiedy oferta będzie w 99% w SD. Na dziś, zależy mi wyłącznie na funkcjonalności nagrywarki i timeshifta. Więc dlaczego nie dać mi możliwości włączania dysku, wtedy kiedy tego potrzebuję i co w tym byłoby bezsensownego?

Było to wałkowane juz milion razy. To ze każdemu by się cos takiego przydało to fakt. Ale firma nie jest od robienia prezentów tylko zarabiania kasy , taki ten świat już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to funkcja bezsensowna? Jeśli ktoś nie korzysta z usługi VOD, to nie ma żadnego powodu aby dysk na czuwaniu mu brzęczał i prąd ssał. Funkcja jest jak najbardziej sensowna.

Potrzebuję aktywność dysku, to go włączam, nie potrzebuję, to wyłączam. Prosto i ekologicznie. Na pewno nie jest to funkcja o stopniu komplikacji na miarę lotów kosmicznych, aby nie dało się jej wprowadzić. A to co jest sensowne dla abonentów, a co przy okazji można wprowadzić praktycznie zerowym kosztem, jest też sensowne dla dostawcy usług j zdecydowanie marketingowo uzasadnione.

Mnie osobiście cały ten VOD powiewa i nie zmieni się do do czasu, do kiedy oferta będzie w 99% w SD. Na dziś, zależy mi wyłącznie na funkcjonalności nagrywarki i timeshifta. Więc dlaczego nie dać mi możliwości włączania dysku, wtedy kiedy tego potrzebuję i co w takiej funkcjonalności byłoby bezsensownego?

Jedynym argumentem za tym, aby jej nie było jest mniejsza szansa, że klient skusi się na zamówienie kolekcji lub filmu, którego nie ma jeszcze na dysku. Gdy klient wie, że już w parę minut po zamówieniu może oglądnąć film, bo on fizycznie jest już na jego dysku to łatwiej o decyzję o jego zakupie.

I tylko o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynym argumentem za tym, aby jej nie było jest mniejsza szansa, że klient skusi się na zamówienie kolekcji lub filmu, którego nie ma jeszcze na dysku. Gdy klient wie, że już w parę minut po zamówieniu może oglądnąć film, bo on fizycznie jest już na jego dysku to łatwiej o decyzję o jego zakupie.

I tylko o to chodzi.

Dokładnie ;) Takie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedynym argumentem za tym, aby jej nie było jest mniejsza szansa, że klient skusi się na zamówienie kolekcji lub filmu, którego nie ma jeszcze na dysku. Gdy klient wie, że już w parę minut po zamówieniu może oglądnąć film, bo on fizycznie jest już na jego dysku to łatwiej o decyzję o jego zakupie.

I tylko o to chodzi.

Łatwiej o decyzję to by było gdyby filmy były w HD. Nie wiem jaka jest "kupowalność" filmów z obecnej oferty, ale mam przeczucie że nie jest z tym zbyt różowo, zważywszy jaka wrzawa się podniosła gdy standardowy abonament wzrósł o 6zł, a co dopiero kupno filmu na 48 godzin za tych złotych 11.

Tak naprawdę, grupa docelowa zainteresowanych, to są abonenci którzy są gotowi zapłacić konkretne pieniądze za konkretną zawartość i w konkretnej jakości. A tak to oferta nie trafia ani do tych co szukają "tanio", ani do tych co szukają "dobrze".

Możliwość wyłączenia dysku wiele by tu pewnie nie zmieniła. Tak to zmuszają mnie żebym wyłączał boxa z listwy zasilającej, noc w noc. Tym sposobem wymieniałem już recordera trzykrotnie, po tym jak się nie chciał prawidłowo podnieść rano. A jak wiadomo takie włączanie/wyłączanie, szkodzi sprzętowi najbardziej. Nie wiem ile osób jest w podobnej sytuacji jak ja i ile z tego powodu wymieniało już sprzęt, ale ktoś na tym traci konkretną kasę. Ciekawe jak by wyglądał bilans zysków i strat z dostępności VOD od ręki i konieczności wymieniania boxów w takich przypadkach jak mój. Bardzo jestem ciekaw ....

A żeby było na temat, to osobiście nie podoba mi się obsługa przewijania moich własnych nagrań, zdecydowanie w wersji turbo ucierpiała płynność przewijanego obrazu. Do prędkości x 2 jest dobrze, a dalej już nieszczególnie. Ciężko się zorientować po przewijanym obrazie, w którym miejscu nagranego materiału akurat się znajdujemy. W starej wersji było zdecydowanie lepiej. Nie wiem czym to jest spowodowane, być może koniecznością obsługi nowych graficznych "fiuczersów" na pasku przewijania.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w pierwszym poście. Myślę, że wyczerpałem temat jeżeli chodzi o pokaz jak to wygląda i działa ;) Widzę, że Sławek masz jeszcze uwagi w razie czego proszę dopisać (jak będą chęci ; ) )bo mogłem wszystkiego nie wyłapać w tak krótkim czasie użytkowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A żeby było na temat, to osobiście nie podoba mi się obsługa przewijania moich własnych nagrań, zdecydowanie w wersji turbo ucierpiała płynność przewijanego obrazu. Do prędkości x 2 jest dobrze, a dalej już nieszczególnie. Ciężko się zorientować po przewijanym obrazie, w którym miejscu nagranego materiału akurat się znajdujemy. W starej wersji było zdecydowanie lepiej. Nie wiem czym to jest spowodowane, być może koniecznością obsługi nowych graficznych "fiuczersów" na pasku przewijania.

Masz całkowitą rację. Puściłem sobie teraz przewijanie x64 równocześnie na 2 recorderach. Jeden to turbo, drugi zwykły. Nie ma żadnego porównania. Zwykły odświeża obraz ok. 4 - 5 razy na sekundę, turbo odświeża raz na 1 - 3 sekundy. Ta funkcja jest w turbo kompletnie popsuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz całkowitą rację. Puściłem sobie teraz przewijanie x64 równocześnie na 2 recorderach. Jeden to turbo, drugi zwykły. Nie ma żadnego porównania.

Jaki zwykły? CLRA czy starsza wersja hardwaru?

Jak Wasze odczucia po dzisiejszym update softu "nieuturbionego" dla recorderów nowej serii CLRA? Zauwazyliście zmiany na lepsze? A może coś przy okazji skopano...?

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MegaTest naprawdę dobrze zrobiony. Ale w turborecorderze jest sporo bugów, które należy poprawić. Najbliższa piątkowa aktualizacja usunie najbardziej irytujące. Jeszcze w tym miesiącu wejdzie obsługa DVB-T sticka i poprawi się grafika ekranowa.

Edytowane przez McGuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ilość minusów zmniejszy się w najbliższy piątek.

O.K. Czekamy.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry test, krótko zwięźle i na temat, aż naszła mnie ochota na Turbodekoder, ale już zamówiłem zwykły recorder , no i żona powiedziała że więcej jak 50 zł nie zapłaci miesięcznie za telewizję więc trzeba brać co jest ;)

a nic nie piszą o tym czy z zewnętrznych dysków przez USB mozna coś będzie oglądac? np .mkv ! :)

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MegaTest naprawdę dobrze zrobiony. Ale w turborecorderze jest sporo bugów, które należy poprawić. Najbliższa piątkowa aktualizacja usunie najbardziej irytujące. Jeszcze w tym miesiącu wejdzie obsługa DVB-T sticka i poprawi się grafika ekranowa.

Trzymamy za slowo. Jak tylko oprogramowanie sie ustabilizuje to chetnie TURBO zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... zmieniłem umowę z Wielkiej rewolucji na Holywood za 68 + Turborecorder...... żona mnie zabije jak się dowie, moze kolekcja Nseriali jej się spodoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej promocji nie ma nseriali ;)

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w tej promocji nie ma nseriali ;)

są na 3 miesiące tak mi powiedziala Pani N-ka przed chwilą, potem mozna wylaczyc , ale trzeba to zrobic telefonicznie, nie tak jak w przypadku reszty VOD ze same znikają

i na poczatku lutego Pani zaproponowala mi rezygnację z tej opcji, chyba że coś przeoczyłem :)

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są na 3 miesiące tak mi powiedziala Pani N-ka przed chwilą, potem mozna wylaczyc , ale trzeba to zrobic telefonicznie, nie tak jak w przypadku reszty VOD ze same znikają

i na poczatku lutego Pani zaproponowala mi rezygnację z tej opcji, chyba że coś przeoczyłem :)

No tak na 3 miesiące to możliwe , nie pomyślałem o tym..

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megatest dekodera TURBO - temat bledow w oprogramowaniu jest bardzo delikatnie "opowiedziany", a jest ich bardzo duzo lacznie z "krytycznym" - problemy z DD przy odtwarzaniu nagran (nie wiem jak jest po dzisiejszym hotfix, ale z krotkiego [zaznaczam krotkiego!] porannego testu mialem problem z odpaleniem DD na nagraniu z TVP HD).

Ponad to nie wszystkie serwisy i uslugi dzialaja (moze dzialaja u szczesciarzy!) programowanie nagran przez www / nlajt (komorke) zamawianie filmow z premier / nBOK - to w kwestii korzysci z podlaczenia dekodera do sieci.

Sam test ok dobrze pokazuje jak wyglada nowy produkt ITI/ADB.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak na 3 miesiące to możliwe , nie pomyślałem o tym..

Autorus

tzn na 4 miesiące + pierwszy miesiąc jest gratis , ( o pierwszym miesiącu gratis Pani nie wspomniała ) ale tak na prawdę każdy konsultant co innego mówi

audio.gif

link do audio, skórocona do najważnejszych punktów,

pytanie do znawców technicznej strony dekodera: czy jest możliwość podłączenia jakiejś karty Wifi przez USB do niego ? czy tylko Acess Point przez wejście sieciowe, zeby było bez kabli

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...