Skocz do zawartości
ruskiszczytno

Kupowanie na eBay z Hong Kongu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie postu co myślicie o kupowaniu sprzętu na aukcjach eBay pochodzącego z Hong Kongu? Może ktoś już kupował i ma jakieś doświadczenie w takich zakupach? Różnica np.: egreat eg-m34 jest około 200-250zl a na droższych modelach jest jeszcze więcej.

Może ktoś powie czy warto ryzykować i kupić taniej czy lepiej dorzuci te 200-250zl (nie jest mało w tej cenie można kupić dysk na USB).

Jaki jest czas dostarczenia domyślam się ze około 3-5 tygodni?

Liczę na jakieś wypowiedzi i z góry dzięki za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem parę drobiazgów jak kable component ps2 czy gry np. Gt5Prolog i zawsze było ok. W sumie to taki sam ebay. Wszędzie można mieć pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Gmeru pisze roznosci z HK kupowalem poczawszy od rzeczy do akwarystyki po roznego rodzaju drobiazgi z rtv,nigdy nie bylo problemu towar dochodzil w ciagu dwoch tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruskiszczytno,

pamiętaj o podatku VAT i cle, które może efektywnie zniwelować tę różnicę w cenie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm no właśnie chyba o czymś zapomniałem rozumiem 22% place w u nas w Polsce chociaż produkt już raz był opłacany tak w HK ? Do tego cło tylko ile jest tego cła na elektronikę?

Dzięki za info:) i może ktoś wie czy są jeszcze jakieś ukryte opłaty manipulacyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo:

Kupujesz towar za 100 USD.

Do tego koszt przesyłki 35 USD.

Do 135 USD doliczany jest VAT (22% u nas) oraz cło, które zależy od rodzaju towaru... Czasami przy drogich zakupach opłaca się sprowadzić towar do innego kraju EU (w którym obowiązuje niższa stawka VAT), gdzie jest clony i opodatkowywany, ale to oczywiście spora kombinacja...

Edit: Ewentualnie cło liczone jest tylko od 122 USD (100 USD plus VAT), tego akurat już nie pamiętam...

Tak czy siak koszta rosną... :)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak za rzeczy ktore kupowalem NIGDY nie placilem cla ,chyba,ze clo bylo doliczane do ceny produktu badz do przesylki,ale wydaje mi sie tak bylo z OPPO,ze nim otrzymalem player ktory juz byl u kuriera dostalem wiadomosc o doplacie ale to bylo z USA.Z HK niemialem takiego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeżeli mieszkasz w UK, to pod tym względem masz farta, bo tamtejsze służby celne są wyjątkowo liberalne w kwestii importu na użytek prywatny. Podobnie zresztą w jest w USA.

Za to w Polsce masakra - potrafią płyty z Amazona czy EzyDVD oclić i oVATować. Mi jak byliśmy pół roku od wejścia do Unii zatrzymali boxa ze Friendsami z Holandii.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nakupywane :/ lipa na maxa. No z ta gwarancja to się troszkę bałem ale chciałem zaryzykować bo bym sobie kupił zamiast EGreat M34A kupiłbym eGreat M35A albo eGreat M32B i tylko z czasem dokupił sobie br i miał mega odtwarzacz na lata niestety doliczając dysk i okablowanie to w Polsce nie stać mnie na te modele jedynie wyskrobie na m34a. Chociaż mam pomysł w sumie mój brat siedzi w UK i za niedługo będzie w Polsce więc może on mi kupi i przywiezie do Polski.

Co do przesyłki to na aukcjach których oglądałem przesyłka free wiec w Polsce jak coś Podatek i Cło ale jeszcze dowiem się ile tego cła w Poniedziałek bo znajomy pracuje w urzędzie celnym i zobacze co on na to powie.

Dzięki wszystkim za wypowiedzi bo już bym zamawiał a by się okazało zamiast 800zl czy 600 bym musiał dać 1000 czy 800zl to bym zrobil zloty interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam, VAT w UK wynosi 17...18%. A cło zależy od celniczego widzimisię (w Polsce), albo od deklaracji nadawcy (sprzedawcy). Akurat eGreata zadeklarują pewnie jako "komputerowe urządzenia do transmisji sieciowej" czy jakoś takoś, i cło będzie zerowe. :( Oczywiście pozostaje do rozważenia kwestia ewentualnej reklamacji (i wysyłki do Chin na swój koszt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykładowo:

Kupujesz towar za 100 USD.

Do tego koszt przesyłki 35 USD.

Do 135 USD doliczany jest VAT (22% u nas) oraz cło, które zależy od rodzaju towaru... Czasami przy drogich zakupach opłaca się sprowadzić towar do innego kraju EU (w którym obowiązuje niższa stawka VAT), gdzie jest clony i opodatkowywany, ale to oczywiście spora kombinacja...

Edit: Ewentualnie cło liczone jest tylko od 122 USD (100 USD plus VAT), tego akurat już nie pamiętam...

Tak czy siak koszta rosną... :(

nie wprowadzaj w błąd wielokrotnie sprowadzałem płyty z całego świata i nigdy nie płaciłem cła od kosztów przesyłki, po za tym wcale paczka nie musi iść na cło jeśli są to pojedyńcze sztuki. Gdy przesyłka szła do mnie normalnym listem, bądź paczką to nie było cła jak szła kurierem wtedy cło na bank.

ja również polecam wysyłkę do kogoś w UK tam nie powinno być cła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też kupuję płyty z UK i Hong Kongu, i nie płacę za nie cła ani Vat. Tylko że płyta to kilka funciaków, i aparat represji celno-skarbowej ma gdzieś taką przesyłkę.

A autor wątku wyraźnie napisał o zakupach sprzetu. :(

Przeczytaj jeszcze raz cytowany przez Ciebie post, szczególnie edit. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym cłem to różnie bywa...sam zapłaciłem cło za kilka płyt cd ze Stanów i raz za plakat z Gwoezdnych wojen - bo sprzedajacy napisał na deklaracji że jest to dzieło sztuki.

Raz zakupiłem płytę główną w Stanach i poprosiłem sprzedającego o zaniżenie kosztów - na deklaracji wysyłki napisał że jest to podstawka pod płyty cd i wartość przesyłki 20$. Zadowolony czekałem na przesyłkę a tu bach..list od urzędu że zatrzymana i proszą o kontakt. No to ja za telefon i dzwonię, i mówię że zamówiłem "podstawkę na płyty cd" a kobieta z drugiej strony mówi że otworzyli paczkę i że jest tu napisane:: Asus Mainboard i coś tam jeszcze...Ja idę w zaparte że tak to ta "podstawka" na co miła Pani, że skoro tak twierdzę to zaraz mi to wyślą i nie będę nic płacił. No i po 2 dniach płytę zgodnie z obietnicą otrzymałem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja też kupuję płyty z UK i Hong Kongu, i nie płacę za nie cła ani Vat.

Z UK to możesz sobie zamówić AirBusa i nie zapłacisz ani złotówki. Dwie magiczne literki działają w tym wypadku: EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przykładowo:

Kupujesz towar za 100 USD.

Do tego koszt przesyłki 35 USD.

Do 135 USD doliczany jest VAT (22% u nas) oraz cło, które zależy od rodzaju towaru... Czasami przy drogich zakupach opłaca się sprowadzić towar do innego kraju EU (w którym obowiązuje niższa stawka VAT), gdzie jest clony i opodatkowywany, ale to oczywiście spora kombinacja...

Edit: Ewentualnie cło liczone jest tylko od 122 USD (100 USD plus VAT), tego akurat już nie pamiętam...

Tak czy siak koszta rosną... :(

Qurestwem jest naliczania VAT od ceny zakupy WRAZ z cena przesylki ...... :angry2:

Jak na razie wyszystkie plyty zamowione w HK na Ebay doszly bez problemu , choc mam pietra zamowic tam wzmacniacz Marantza warty 2000Euro ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena oczywiście bardzo dobra.

Cena oczywiście bez żadnej rewelacji .... sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...