Skocz do zawartości
paw

Blipwywiad z Tomaszem Berezowskim (ITI Neovision)

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat: "Każdy kanał HD nadawany jest w VBR (multipleksowanie statystyczne) z bitrate 9 -14 Mbps".

To zdanie mi najbardziej przypadło mi do gustu i przemówiło do wyobraźni. Wobec powyższych faktów dalsze uwagi odnośnie jakości obrazu na kanałach HD pozostają pozbawione jakichkolwiek podstaw. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prezentacji multiroom od razu wyczulem, ze to "zajawka" na sile i piesn przyszlosci - czysty PR.

Teraz to sie potwierdzilo w wywiadzie. Powiem wiecej na konferencji pokazano projekty, ktore nie zostaly ukonczone!

Zreszta to widac min. tez po nFilmach - nie wyrobili sie na 2gi wrzesnia z wieloma sprawami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, skąd, kolego @tesbor, takie opinie.

Widzę, że kolega zachowuje czujność i dobrze. Ale pierwsza połowa 2010 to coś nie tak? Było powiedziane, że wtedy się pojawi i że jest testowane. A cóż to za nieukończone projekty i skąd kolega ma takie informacje z "obozu" n?

Bo, rozumiem, kolega uważa, że tymi projektami są:

1. Dekoder "Turbo", który się w tym roku nie pojawi

2. Wszystkie jego funkcje, które zapewne są tylko w głowach PR'owców

3. Dongi USB DVB-T, które zapewne wejdą do sprzedaży w 2012, na Euro

itp...

To tyle ode mnie w tym temacie. Ale do rzeczy:

Widać, że kolega @paw rozwija swoją twórczość i warsztat - bardzo sprawny wywiad i dobrze opisany. Dlatego czekam, aż pojawi się coś jeszcze - grunt, to pracować nad swoimi umiejętnościami, czyli pisać, pisać i pisać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, skąd, kolego @tesbor, takie opinie.

Widzę, że kolega zachowuje czujność i dobrze. Ale pierwsza połowa 2010 to coś nie tak? Było powiedziane, że wtedy się pojawi i że jest testowane. A cóż to za nieukończone projekty i skąd kolega ma takie informacje z "obozu" n?

Bo, rozumiem, kolega uważa, że tymi projektami są:

1. Dekoder "Turbo", który się w tym roku nie pojawi

2. Wszystkie jego funkcje, które zapewne są tylko w głowach PR'owców

3. Dongi USB DVB-T, które zapewne wejdą do sprzedaży w 2012, na Euro

itp...

To tyle ode mnie w tym temacie. Ale do rzeczy:

Widać, że kolega @paw rozwija swoją twórczość i warsztat - bardzo sprawny wywiad i dobrze opisany. Dlatego czekam, aż pojawi się coś jeszcze - grunt, to pracować nad swoimi umiejętnościami, czyli pisać, pisać i pisać...

kolego @hr.susel, kolega tesbor odpisuje - a czytales to co napisalem?:

Ja kolego, odnosilem sie do tego co zaprezentowane bylo na konferencj w zakresie multiroom (nFilm) nic wiecej - a tam nie byla mowa o 2010 tylko, ze faza testow - prawda!

2 lata temu tez byla mowa o multiroom, ze zaraz bedzie i nie wyszlo - prawda. Prezentacja na konfie dla mnie to czysty PR (tyle, ze troche konkretow co jest cenne). Gdyby bylo inaczej to powiedziano by, ze np. od 3-go wchodzi na rynek multiroom i tyle.

Prezentacja na konferencji byla podyktowana tym, ze Cyfra wprowadzila ta usluge i to podobno juz dziala - natomiast eNka obiecala 2 lata temu (albo wiecej) i nic nie ma - ludzie oczekiwali tej uslugi - gdyby na konfie nic nie bylo o multiroom to blamaz na maxa - wstyd!

-nFilmy: ten projekt wyglada jakby zaplanowali "miesiac" temu, a przeciez od chyba ok. roku nad nim pracuja. Brak DD5.1, usterki w napisach - przy ostrej konkurencji nie startuje sie z tak "wybrakowanym" produktem gdzie ludzie sa przewrazniwieni na pewne sprawy (przyklad VoD malo HD i brak DD5.1).W TVN te same filmy nadawal w DD5.1 (o czym pisal Arsenal), a kanal premium max DD2.0 ;). Dla ciebie to kompletny produkt jak na XXIw?

W kontekscie przytoczonych tych 2 spraw pisalem o projektach, ktore nie zostaly zakonczone. I kolego nie odmawiaj mi mozliwosci weryfikacji pewnych deklaracji, ktore zostaly "rzucone" na rynek.

I do pana @Elendil, malo merytorycznie ale pewnie przez to, ze mamy piatek i "fiu bzdziu" w glowie :(

Dolaczam sie do pozdrowien dla kolegi @paw i gratulacje za skutecznosc w zbieraniu informacji - ciekawe dlaczego takie informacje nie sa przekazywane na oficjalnym forum n?

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i po co te emocje.

Raz, że tezy mobora nie sa bezpodstawne. Dwa: niedlugo przyjdzie nam sie przekonac. Zakladam, ze on sam chcialby sie mylic w tym przypadku. A jak bedzie, to przeciez sie okaze. Ja swojego recordera odsylam niebawem i czekam cierpliwie na turbo.

Edit:

Nasz forumowy kolega powrócił aby zareklamować sie troszkę. Wabik zadziałał. Zachecony niebieskimi literkami i haslem obiecującym treści związane z nurkowaniem, zanurkowałem wiedziony linkami, w nieznane. Nic niestety o nurkowaniu nie znalazłem :). Za to przyjrzalem sie nieco obydwu stronkom promowanym przez naszego Kolegę.

Formuła pierwszej czyli news plus dow[beeep]ne komentarze do mnie trafia i nie omieszkam tam zaglądać. Gorzej z druga stronką - blogiem, czy tez przyszłą kolekcją tekstów

kolegi Pawła.

Na początek dobra wiadomość - teksty można czytać bezpłatnie. Jedyny dostępny, jak narazie, tekst traktuje, jesli dobrze zrozumiałem, o wideo na Youtube-ie. A ściślej mówiąc jest to imperatyw do twórców filmików internetowych, aby kręcili wyłącznie w HD. Jako że kolega ma jedynie jeden monitor na którym może je oglądać w niskiej rozdzielczości.

Ja też byłbym rad ogladać wideo w lepszej jakości, pragne tylko zauważyc kolego Pawle, ze obraz sie obroni, bo lepiej lub gorzej widać, o co w nim chodzi. Z teksem już niestety nie jest tak łatwo. Byłoby elegancko żądać podniesienia jakości dzieła, robiąc to poprawną polszczyzną, pozbawioną błędów ortograficznych, gramatycznych czy interpunkcyjnych. Nie mnie jednak to wytykac, albowiem nie jestem na tym polu przykładem poprawności. Co więcej nie zadaję sobie nawet trudu, aby swe błędy eliminować. Czego innego jednak wymaga się od literata, czy dziennikarza, a jak rozumiem taką rolę sobie obrałeś. Aby nie zostac wiec w cudzych oczach hipokrytą, pozwolę sobie jedynie zwrócic Ci uwagę na rzeczowość.

cytat: [Od czasu wprowadzenia telewizji kolorowej wielkiej rewolucji nie było. Jednak telewizja się znacznie zmieniła, nabrała nowej jakości obrazu i dźwięku.]

Nie jestem do konca pewien co masz na myśli i jakim cudem chcesz nas przekonać, że tych kilkanaście znaczących konfliktów zbrojnych, zmierzch epoki kolonialnej, zniesienie segregacji rasowej, terroryzm o zasięgu globalnym, podbój kosmosu czy nowe odkrycia naukowe (i tak mógłbym długo wymieniać dalej), sa nieznaczące. A może jednak chodziło Ci o to, że telewizja od 80 lat nie zmieniła się w sposób "rewolucyjny" w swej istocie. Jeśli masz na myśli przekaz przy pomocy fal radiowych, to trudno się z Tobą nie zgodzić. Jednak pozostałe elementy techniki i technologii telewizyjnej cięzko porównać do tych z czasów jej zarania. A co z rolą i odziaływaniem telewizji na życie społeczno-polityczne? Czyżbyś też nie dostrzegał żadnej istotnej zmiany?

Dzielę się spostrzeżeniami tutaj, bo niestety nie mogłem zrobić stosownego komentarza pod tekstem w BLOG-u. Najwyrazniej nie ma tam takiej opcji.

Przy okazji dołączam się do pozdrowień i zyczę uporu w dążeniach, a sukcesy z pewnościa kiedyś przyjdą.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czujni jak zawsze, czekiści z eŃki już się pojawili w tym wątku. :)

Tesbor - nie wdawaj się w dialog, bo to "rzucenie grochem o ścianę", chociaż przyznam, że erudyta z Ciebie - chylę czoła.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego @hr.susel, kolega tesbor odpisuje - a czytales to co napisalem?:

2 lata temu tez byla mowa o multiroom, ze zaraz bedzie i nie wyszlo - prawda. Prezentacja na konfie dla mnie to czysty PR (tyle, ze troche konkretow co jest cenne). Gdyby bylo inaczej to powiedziano by, ze np. od 3-go wchodzi na rynek multiroom i tyle.

Prezentacja na konferencji byla podyktowana tym, ze Cyfra wprowadzila ta usluge i to podobno juz dziala - natomiast eNka obiecala 2 lata temu (albo wiecej) i nic nie ma - ludzie oczekiwali tej uslugi - gdyby na konfie nic nie bylo o multiroom to blamaz na maxa - wstyd!

A możesz wskazać kiedy to enka obiecała że multiroom będzie niedługo? Według mojej wiedzy na żadnej z oficjalnych konferencji nie padło nawet słowo "multiroom". Na konkurencyjnym forum był film na którym dziennikarze, już po oficjalnej prezentacji, zadali Prezesowi Sojce pytanie o tę usługę, lecz jego odpowiedź była raczej wymijająca, nie zacytuję dokładnie bo nie pamiętam, ale na pewno nie padło stwierdzenie "zaraz", czy "niedługo".

Owszem pojawiły się dwie sugestie:

- na początku konsultanci N, przy aktywacji boxów pytali abonentów czy byli by zainteresowani taką usługą

- w ofercie był zestaw antenowy multiroom

I to tyle oficjalnie ze strony eN. Ja też jestem zawiedziony że taka usługa jeszcze nie jest dostępna ale nie można wyrzucać N że obiecała i słowa nie dotrzymała bo nigdy nie obiecywała multroomu. Jeżeli według Ciebie jest inaczej to bardzo Cię proszę wskaż źródło Twojej wiedzy.

Pan Tomasz Berezowski na ostatniej konferencji powiedział że usługa będzie dostępna za kilka miesięcy, stwierdzenie to padło 2-09-2009, w związku z tym, według mnie mają czas do końca czerwca 2010, czyli do końca drugiego kwartału przyszłego roku bo wtedy minie dziewięć miesięcy od złożenia obietnicy.

-nFilmy: ten projekt wyglada jakby zaplanowali "miesiac" temu, a przeciez od chyba ok. roku nad nim pracuja. Brak DD5.1, usterki w napisach - przy ostrej konkurencji nie startuje sie z tak "wybrakowanym" produktem gdzie ludzie sa przewrazniwieni na pewne sprawy (przyklad VoD malo HD i brak DD5.1).W TVN te same filmy nadawal w DD5.1 (o czym pisal Arsenal), a kanal premium max DD2.0 :(. Dla ciebie to kompletny produkt jak na XXIw?

To fakt produkt nie jest gotowy w 100%. Mnie najbardziej irytują problemy z napisami, zwłaszcza że problem nie jest nowy - to samo było na TVN Lingua.

Faktem jest też że wiele z filmów to mierny upscal, większości brak dźwięku 5.1, a nfilmhd.pl tylko pozornie działa poprawnie. Ale przypomina mi się konferencja Microsoftu na której osobiście B. Gates prezentował bodajże Win98 i w trakcie prezentacji system się zwiesił. Gates wybrnął z sytuacji stwierdzeniem: "I dlatego go jeszcze nie sprzedajemy". Nie wiem jak Ty ale ja za nFilm nie płacę a już parę filmów obejrzałem, jak będę miał płacić za niepełnowartościowy produkt to sprawę przemyślę czy warto, wiele zależy od ceny.

Po wcześniejszych konferencjach zbyt często okazywało się że terminy nie są dotrzymywane, np. miał być nowy soft za sześć tygodni, a pojawiał się za osiem (o ile mnie pamięć nie myli) i natychmiast okazywało się że nowy soft wymaga pilnej poprawy i z 6 tygodni robiły się 3 miesiące.

Mam wrażenie że ostatnia konferencja jest dowodem na zmianę polityki eN, prelegenci powstrzymywali się z podawaniem konkretnych terminów jeżeli nie byli pewni że zostaną dotrzymane. Obiecali że nFilmHD ruszy i ruszył (ok. może w 90%, ale ruszył), obiecali Nat Geo i ruszyło, obiecali że Animal Planet HD będzie od dziewiątego i było. Wierzę że podobnie będzie z Turbo boxem, DVB-T i multiroomem.

A tak przy okazji to Pan Tomasz mógłby wyjawić więcej szczegółów nt. turbo boxa, co tam za procesor będzie siedział? Najlepiej od razu opublikować zdjęcia wnętrza, nie trzeba by kombinować z plombą gwarancyjną :(. Mógłby też poopowiadać dlaczego jest taki duży poślizg czasowy między tym co oferuje ADB a tym co oferuje eN. ADB zaprezentowało działające DLNA a eN, ustami Pana Tomka, jedynie wspomina że taka jest przyszłość. Owszem eN ma dużą przewagę technologiczną nad konkurencyjnymi platformami satelitarnymi, ale jeżeli miało by konkurować w na polu domowego centrum rozrywki to sprawa wygląda już inaczej, użytkownikowi który ma już PH, czy inne Media Center funkcjonalność DLNA w nowym boxie będzie raczej obojętna. Z punktu widzenia abonenta wygląda to jakby eN dozowała, czy wręcz reglamentowała możliwości nboxów. Od startu eN roztaczana była aura ogromnych możliwości nboxów i owszem przez te blisko trzy lata ich funkcjonalność została znacząco rozszerzona, jednak poza PVR osobiście rzadko korzystam z tych funkcji. Sprawdza się możliwość zamawiania filmów VOD bezpośrednio z boxa, ale już onet foto ze względu na słabą jakość zdjęć dla mnie jest bezużyteczne, z nPortlau korzystam sporadycznie, programowanie recordera z netu działa jak ma ochotę. Ogólnie rzecz biorąc na kolana powalony nie jestem i raczej nie powali mnie YT, ale DLNA to już inna bajka. Z tą dodatkową funkcjonalnością jest jak z własną numeracją kanałów - wszyscy wiedzą że technicznie to nie jest problem, mnóstwo użytkowników postuluje taką możliwość, ale eN wie lepiej i po trzech latach: "Zastanawiamy się nad tym, na pewno nie w tym roku". Innymi słowy: "Damy wam to co my uznajemy za słuszne i dobre bo taka jest nasza strategia marketingowa", osobiście jako abonent eN, niemal że od samego początku, wolał bym aby waszą strategią marketingowa był bardziej nastawiona na zadowolenie klientów a nie nadawców którym (jak przypuszczam) oferujecie konkretne miejsce na liście. Klientów N przybywa więc i Wasza pozycja negocjacyjna rośnie. Jak nie wiadomo o co chodzi ...

Wyposażyliście nboxy w wiele gadżetów zróbcie wreszcie prawdziwy (drugi po wprowadzeniu do polski HDTV) krok w przód, dajcie możliwość skanowania satelity i sprzedawajcie wasze boxy z DLNA bez abonamentu (i oczywiście bez dotowania). Jak ktoś nie będzie chciał się wiązać umową z eN to kupi tuner FTA DVB-S2/T HD z recodremem i centrum multimediów. Koszty wdrożenia oprogramowani i pewnie część kosztów licencji rozłożą się na większą ilość boxów, a klienta który już ma waszego boxa łatwiej będzie namówić do waszej oferty programowej. W UK większość tunerów DVB-T ma kieszeń na kartę, jak ktoś chce płacić za ofertę premium to płaci abonament, jak nie chce to ogląda tylko FreeToView. TVP kombinuje od dłuższego czasu z taką ofertą, pokażcie im jak się to robi. Wlecząca się cyfryzacja telewizji naziemnej jest ku temu świetną okazją. ITI Neovision zdobyło już chyba dość doświadczenia w oferowaniu sprzętu do odbioru telewizji by handlować nim poza ofertą abonamentową. Samo ADB nie bardzo jest zainteresowane rynkiem detalicznym, w brandzie iCan nie oferuje nic nowego od lat. Znowu się rozmarzyłem...

Edytowane przez Pampalini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że czujni jak zawsze, czekiści z eŃki już się pojawili w tym wątku. :(

Tesbor - nie wdawaj się w dialog, bo to "rzucenie grochem o ścianę", chociaż przyznam, że erudyta z Ciebie - chylę czoła.

Masz prawo do własnego zdania, możesz uznać wypowiedzi innych (w tym moje) za stronnicze, czy nieobiektywne, ale z tymi "czekistami" to moim zdaniem jest przegięcie podpadające po naruszenie regulaminu forum.

Cze-Ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nasz forumowy kolega powrócił aby zareklamować sie troszkę. Wabik zadziałał. Zachecony niebieskimi literkami i haslem obiecującym treści związane z nurkowaniem, zanurkowałem wiedziony linkami, w nieznane. Nic niestety o nurkowaniu nie znalazłem :(. Za to przyjrzalem sie nieco obydwu stronkom promowanym przez naszego Kolegę.

Formuła pierwszej czyli news plus dow[beeep]ne komentarze do mnie trafia i nie omieszkam tam zaglądać.

masz na mysli HDBLOG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam na mysli HDBLOG. Podoba mi sie. Szkoda, że nie działa. Nie myślicie o reaktywacji?

Na blog Pawla tez wszedlem, bo mialo byc o nurkowaniu. A ja tez jak On lubie nurkować. Ładna stronka. NIe wiem czy to z gotowca ( szablonu), ale aż sie chce oglądać. W środku niestety zonk. Niestety nic tam o nurkowaniu nie znalazlem. Znalazłem za to najsłabszy w moim odczuciu z jego dotychczasowych tekstów. No i rozczarowanie rozlało mi sie po klawiaturze. Czekam na obiecane teksty o nurkowaniu, moze nawet zdjęcia, zwłaszcza ze w Egipcie jest co focic pod woda.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz prawo do własnego zdania, możesz uznać wypowiedzi innych (w tym moje) za stronnicze, czy nieobiektywne, ale z tymi "czekistami" to moim zdaniem jest przegięcie podpadające po naruszenie regulaminu forum.

Cze-Ka

Pampalini, masz rację, że wiele wypowiedzi na tym forum jest nieobiektywnych, w tym moje również. Masz rację, że być może przesadziłem - pod warunkiem, że ktoś potraktuje tę wypowiedź wprost. Tymczasem użyłem tego sformowania bardziej w przenośni, odnosząc się do czujności ekipy. Natomiast, akurat Twojego "oburzenia" w ogóle nie rozumiem, bo nie widzę Twojego związku z moim postem.

Odnosząc się zaś do Twojego postu, który z uwagą przeczytałem. Bardzo dobrze, że eŃka ma jakieś plany rozwojowe, marketingowe i PR. Każda firma tak planuje, tyle, że nie każda "sprzedaje" swoje plany zamiast konkretnych produktów. Muszę Ci powiedzieć, że z takim "czarowaniem" klientów spotykam się po raz pierwszy. Ja rozumiem, że wprowadza się jakąś nowość i ją promuje w celu zwiększenia udziału w rynku. ale żeby osiągnąć ten cel za pomocą nagłaśniania planu wprowadzenia, to strategia co najmniej "nowatorska" :( Nie dziwne jest zatem, że taka "strategia" wzbudza ironiczne komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech pomyślę...

Firmy CE - konferencje i targi (IFA, CES), na których prezentują prototypy i nowości oraz zapowiedzi.

Firmy software'owe - konferencje prasowe i zapowiedzi, na których prezentują nowe oprogramowanie PRZED premierą i wdrożeniem (patrz: Microsoft)

Firmy motoryzacyjne - targi i zjazdy, na których prezentują prototypy i zapowiedzi

Firmy z branży TV-SAT w Polsce - konferencje, na których prezentują i zapowiadają nowe rozwiązania (np. Cyfrowy Polsat - wdrożenie Polsat HD; Cyfra+ - wprowadzenie usługi multiroom <zapowiadanej chyba w 2008, testowanej przez I połowę 2009 i wdrożonej niedawno>; n - zapowiadane wdrożenie kanałów nFilmHD <zapowiadane w 2008, obiecane na początek 2009, wprowadzone w II połowie 2009>)

Ja tu nie widzę nic wyjątkowego.

HDBlog to bardzo fajne rozwiązanie, szkoda tylko, że tak rzadko aktualizowane. Bo to inne i nowe podejście do HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I również podzielam Twoje zdanie. Tyle tylko, że należny oddzielać "ziarno od plew". Czym innym jest prezentacja koncepcji, prototypu, a czymś zupełnie innym, sprzedaż produktu.

Spójrz, bez zbędnych uprzedzeń, na projekt nFilm, zapowiadany kilkanaście miesięcy temu. Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. Repertuar nie powala, problemy z tłumaczeniem i napisami, brak DD 5.1. Skończyło się na "promocji" (czytaj przecenie produktu II gatunku). Wczoraj wieczorem, a w zasadzie w nocy, dali film dla dzieci - no dobra rodzinny - cokolwiek to znaczy. Mam podstawę twierdzić, że planowanie repertuaru odbywa się na zasadzie " łapanki". Byłem i jestem przygotowany na zamówienie tego pakietu za 20 zł, ale mam pewne - moim zdaniem wcale nie wygórowane - wymagania. Jakaś premiera, chociaż raz w tygodniu, weekendowy "hicior", pakiet dla dorosłych po 23,00 ( są dwa kanały, więc chociaż na jednym delikatna erotyka, nikomu nie zaszkodzi), może jakieś koncerty. To wszystko ubrane z 9-14 Mbs ( jak sugeruje Pan Dyrektor), oczywiście dźwięk przestrzenny. Spójrz na stronę n.pl i zobacz, co się "sprzedaje". Oczywiście koncepcję, bo to, co realnie istnieje w naszych TV, nie ma nic wspólnego z planami. Najlepszym komentarzem do całej sytuacji jest "sygnatura" pod każdym postem Arsenala - polecam, zapoznaj się. Może wtedy zrozumiesz dlaczego mam wątpliwości.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do repertuaru nfilm to nie jest źle, zresztą nigdy sie wszystkim nie dogodzi. Z dzwiekiem i napisami to tak jak piszecie powinno być 5.1. Jednak za 9,9 jest ok. maja 7 miesięcy żeby poprawić sie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do repertuaru nfilm to nie jest źle, zresztą nigdy sie wszystkim nie dogodzi. Z dzwiekiem i napisami to tak jak piszecie powinno być 5.1. Jednak za 9,9 jest ok. maja 7 miesięcy żeby poprawić sie.

Autorus

Tym właśnie między innymi różnimy się w pojmowaniu rzeczywistości. Oficjalny komunikat mówi o 6 miesiącach przeceny, która dla Ciebie jest promocją. Znowu dodajesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze w 7 miesiącu możesz zrezygnować. Tak podają na bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za komentarze, prawdopodobnie u Pawła Opydo będę coś pisał. A podpis był dawno nie aktualizowany. Mój blog był na wordpressie ale ostatecznie zmieniony został na stronę domową (wizytówkę), a nurkowe zdjęcia napewno znajdziesz w moim bliplogu, są żółwie i rekiny:) W tej chwili też inny projekt o IT w tym HD zaczynam ale o tym jak będzie już coś widać. Było ostanio sporo tekstów ale średniej jakości. No a o HDblogu rozmawiajcie z Demkiem.

---

Co do wywiadu to nasz forumowy kolega i przedstawiciel N oraz inni pracownicy N udzielają się na serwisach web 2.0 Facebook,Twitter,Blip i samemu można się podpytać, napewno skuteczniej niż na forum Nki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Mam na mysli HDBLOG. Podoba mi sie. Szkoda, że nie działa. Nie myślicie o reaktywacji?

projekt mial byc zamkniety gdyz nie poszedl w dobrym kierunku, odwiedzin moze i bylo sporo ale malo komentarzy co klocilo sie z zamyslem samego serwisu bo mial sklaniac do dyskusji

moze i warto pomyslec o reaktywacji...

HDBlog to bardzo fajne rozwiązanie, szkoda tylko, że tak rzadko aktualizowane. Bo to inne i nowe podejście do HD.

przestal bys aktualizowany bo zdawalo sie, ze umarl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem, a w zasadzie w nocy, dali film dla dzieci - no dobra rodzinny - cokolwiek to znaczy. Mam podstawę twierdzić, że planowanie repertuaru odbywa się na zasadzie " łapanki".

A może myślą o złapaniu Polonii za oceanem? północ minus 6 godzin to 18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie ograniczał do jednej półkuli. Od razu pokryjemy sygnałem wszystkie cztery i wtedy dopiero napiszemy odpowiednio program. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się że kule można podzielić tylko dwie półkule zachodnią i wschodnią ewentualnie północną i południowa ale nigdy na cztery pólkule (czyli pół plus pół to jeden). No ale może geografia niewiele ma wspólnego z matematyką. Ja pokryłbym (to też złe słowo ktoś mógłby pomyśleć że jestem inseminatorem) cała kulę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze wydawało mi się że kule można podzielić tylko dwie półkule zachodnią i wschodnią ewentualnie północną i południowa ale nigdy na cztery pólkule (czyli pół plus pół to jeden). No ale może geografia niewiele ma wspólnego z matematyką. Ja pokryłbym (to też złe słowo ktoś mógłby pomyśleć że jestem inseminatorem) cała kulę.

Fajne, bardzo się uśmiałem. Swoją drogą zastanawiałem się kiedy ktoś zareaguje na te CZTERY PÓŁKULE. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze wydawało mi się że kule można podzielić tylko dwie półkule zachodnią i wschodnią ewentualnie północną i południowa ale nigdy na cztery pólkule (czyli pół plus pół to jeden). No ale może geografia niewiele ma wspólnego z matematyką. Ja pokryłbym (to też złe słowo ktoś mógłby pomyśleć że jestem inseminatorem) cała kulę.

A co w tym dziwnego? Przecież nie do dziś wiadomo, że koń ma 8 nóg: 2 przednie, 2 tylne, 2 prawe i 2 lewe. Tu jest podobnie, to jest "wyższa" matematyka :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...