Skocz do zawartości
janek_pl

TEST - COOLSTREAM HD1

Rekomendowane odpowiedzi

testujemyyw0.gif

TEST

---COOLSTREAM HD1---

Dzięki uprzejmości firm www.satfans.com.pl i www.sat-shop.pl dostałem do przetestowania długo oczekiwany odbiornik TV-SAT HD. Wiele osób oczekiwało na premierę tego sprzętu ze względu na to, że w środku znajduję się system, który do dziś króluje w D-Box2 czyli LINUX Neutrino.

COOLSTREAM HD1 - odbiornik TV-SAT HD PVR LINUX NEUTRINO

...na wielu forach nazwany D-Box3....

IMG_6217_resize.JPG

Po przetestowaniu kilku odbiorników TV-SAT HD opartych na systemie operacyjnym LINUX spodziewałem się, że dostanę kolejny niedopracowany na starcie sprzęt.

Modą, a raczej praktyką ostatnio stało się wypuszczanie przez producentów sprzętu z mocno niedopracowanym oprogramowaniem.

Klient jest tak zwanym betatesterem. Otrzymuje wówczas sprzęt, do którego oprogramowanie jest dopiero dostosowywane. Czasami trwa to szybko, a w innych wypadkach potrafi trwać nawet rok. Zdarzają się odbiorniki tv-sat, które do dziś mimo, że są już dość długo na rynku nie mają w pełni sprawnego softu.

Premiera sprzedaży Coolstream-a HD1 była przekładana kilku krotnie z powodu dopracowywania oprogramowania.

Czy rzeczywiście tak było i czy sprzęt jest faktycznie dopracowany ???? Zaraz postaram się przybliżyć Wam to co zauważyłem podczas trzytygodniowego użytkowania.

joomla_logo_black.jpg

BUDOWA COOLSTREAMA HD1

Odbiornik został dostarczony do mnie w kolorowym twardym opakowaniu. Sprzęt jest dość dobrze zabezpieczony do transportu.

Wewnątrz oprócz samego odbiornika tv-sat znajduje się pilot, kabel 3xRCA oraz bardzo skąpa instrukcja w języku polskim wraz z gwarancją.

IMG_6188_resize.JPG

Po rozpakowaniu moim oczom ukazał się mały i zgrabny odbiornik TV-sat. Obudowa jest wykonana z blachy w kolorze czarnym. Całość wygląda na solidną konstrukcję.

IMG_6189_resize.JPG

Z przodu znajduje się uchylny panel z tworzywa sztucznego. Po uchyleniu mamy dostęp do czytnika kart, który standardowo obsługuje system Conax cas 7. Szkoda, że mimo podwójnego otworu producent odbiornika nie zamontował drugiego czytnika kart.

Poniżej znajdują się sloty na dwa moduły dostępu warunkowego.

IMG_6192_resize.JPG

Centralnie na środku zamontowany jest wyświetlacz VFD - 12 pozycyjny wraz z ikonami funkcyjnymi. Pod wyświetlaczem znajdziemy podstawowe przyciski, tj menu, ok, przełączanie kanałów, regulacja dźwięku oraz przycisk zmiany rozdzielczości wyświetlanego obrazu. Po lewej nie mogło zabraknąć przycisku standby.

Zaraz po prawej stronie umieszczone jest gniazdo USB 2.0. Niestety jest to jedyne gniazdo USB w Coolstreamie.

IMG_6195_resize.JPG

Jak widać na zdjęciu powyżej - Coolstream HD 1 jest odbiornikiem z jednym tunerem dvb-s2. Na panelu tylnym znajdują się:

- Złącze HDMI w wersji 1.3a

- eSATA - szybkie złącze do podłączenia dysku HDD

- Component Y,Pb,Pr

- Wyjście kompozytowe

- Wyjście Audio L/R

- S/PDIF – cyfrowe optyczne wyjście dźwięku

- Gniazdo Ethernetowe 10/100Mbit

- Gniazdo RS232

- 1x scart

oraz wyłącznik sieciowy.

Jak wspominałem wcześniej, przy omawianiu panelu przedniego, bardzo brakuje mi dodatkowych gniazd USB. Jedno gniazdo USB w tunerze TV-sat to stanowczo za mało. Dobrze, że przynajmniej zamontowano złącze eSATA, dzięki któremu mamy możliwość podłączenia dysku z tyłu, a jednocześnie zostanie wolne złącze USB z przodu. Osoby, które planują podłączyć dysk USB będą zmuszone do uchylenia na stałe panelu przedniego.

Jeśli mógłbym się jeszcze przyczepić to do kabla zasilania. Szkoda, że jest zamontowany na stałe :) dobrze przynajmniej, że nie zapomniano o wyłączniku sieciowym.

CO W COOLSTREAM-ie PISZCZY....???

Kilka fotek tego co znajdziemy w środku. W związku z tym, że na obudowie znajduję się plomba sprzedawcy, nie każdy może zaglądnąć sobie do środka.

IMG_6197_resize.JPG

IMG_6198_resize.JPG

IMG_6199_resize.JPG

IMG_6201_resize.JPG

Z elementów, do który można się przyczepić to niskiej jakości wentylator chłodzący procesor. Po włączeniu HD1 do prądu wentylator jest dość głośny. Na szczęście można zmniejszyć obroty, co zmniejszy hałas wydobywający się z obudowy.

Przez cały okres użytkowania obserwowałem temperaturę obudowy. HD1 przy minimalnych obrotach wentylatora Coolstream był tylko lekko ciepły.

PILOT

IMG_6194_resize.JPG

Pilot zgrabny, dość dobrze trzyma się w dłoni. Po pierwszym uruchomieniu nie miałem problemu z odnalezieniem podstawowych funkcji. Do przycisków trzeba się niestety przyzwyczaić. Producent umieścił ich sporą ilość na małej powierzchni. Po kilku chwilach okazuje się, że wszystko jest dobrze rozplanowane. Niespodzianką jest przycisk " ;) " z napisem COOL, który zostanie pewnie wykorzystany w następnych wersjach firmwaru.

OPROGRAMOWANIE I JEGO AKTUALIZACJA

Jak wiadomo każdy sprzęt jest tyle wart ile jest warte jego oprogramowanie.

W związku z tym, że HD1 jest stosunkowo nowym sprzętem na rynku jego oprogramowanie jest ciągle poprawiane i rozwijane.

IMG_6353_resize.JPG

Zaraz po pierwszym uruchomieniu postanowiłem od razu zaktualizować oprogramowanie.

Pamiętając czasy gdy jeszcze miałem Dbox2 bez problemu znalazłem opcję aktualizacji on-line.

IMG_6354_resize.JPG

System poinformował mnie, że wgrywam wersję BETA.

IMG_6355_resize.JPG

Sam proces aktualizacji jest bardzo przyjemny i szybki. Na zakończenie procesu aktualizacji odbiornik sam się restartuje.

IMG_6358_resize.JPG

Po szybkiej aktualizacji zaczynamy zabawę od początku.

System jak widać umożliwia nam wybranie polskiej wersji językowej.

IMG_6359_resize.JPG

Następnie wybieramy tryb wyświetlania obrazu. Pozytywnie zaskoczyła mnie opcja wyboru trybu 1080p24. Niestety jak się później okazało tryb 1080p24 nie chodzi poprawnie z moim LCD. Wróciłem więc do optymalnego 1080i50Hz.

IMG_6365_resize.JPG

Szybkie skonfigurowanie przełącznika DiseqC i możemy skanować orbitę.

Skanowanie 2 pozycji tj. Astra 19.2E i HotBird 13E zajęło Coolstreamowi 13min 30 sek.

Większość kanałów z polskich platform zostało znalezione automatycznie. Reszcie pomogło skanowanie ręczne transpoderów.

IMG_6368_resize.JPG

Skoro jesteśmy przy kanałach to muszę wspomnieć o możliwościach ich edycji. Oprogramowanie HD1 w sposób dowolny umożliwia nam tworzenie list ulubionych. Kanały możemy sortować lub układać według własnego uznania.

Jeszcze łatwiej możemy tego dokonać dzięki programowi Dreamset w wersji 2.26

Mamy wgrany najnowszy soft, wgraną listę kanałów.....Sprawdzę więc jak zachowują się najważniejsze funkcję tunera tv-sat.

PIERWSZE WRAŻENIE

IMG_6381_resize.JPG

No teraz czuję się jak w domu :) W związku z tym, że kiedyś posiadałem Dboxa2 to po odpaleniu Coolstream-a poczułem się jak w domu.

Pasek info oraz menu są skromne graficznie jak na dzisiejsze standardy. Na całe szczęście funkcjonalność tego typu rozwiązania jest bardzo wysoka. Dodam tylko, że od lat trwają dyskusję o wyższości Enigmy nad Neutrino i na odwrót....To zostawię jednak bez komentarza.

IMG_6370_resize.JPG

Na pasku info znajdziemy chyba wszystko co jest nam potrzebne. Jeśli zaglądniemy głębiej w MENU to znajdziemy tam opcję, które umożliwiają nam zmianę wyglądu OSD.

WSPÓŁPRACA Z KARTAMI

Odbiornik HD1 posiada wbudowany jeden czytnik kart z obsługą systemu Conax CAS7. Po zainstalowaniu paczki Mgcamd+Newcs (dostępne w internecie) jego możliwości zostają poszerzone o współpracę z kartami w innych systemach.

I tak, karta: Cyfra + i TNK działa bez problemu. Jeśli zostawimy ustawienia domyślne to i nie będziemy mieli problemu z przechodzeniem uprawnień.

JAKOŚĆ OBRAZU

Jednym, z ważniejszych kryteriów wyboru odbiornika TV-sat HD jest przede wszystkim jakość wyświetlanego obrazu.

IMG_6405_resize.JPG

Mam poważne wątpliwości co do jednoznacznej oceny....

Większość osób na forach internetowych zachwyca się jakością obrazu SD. Niektóre osoby wskazują, że obraz kanałów HD nie jest jeszcze idealny.

IMG_6406_resize.JPG

Może tym stwierdzeniem się komuś narażę, ale w mojej 6 stopniowej skali dałbym Coolstreamowi za obraz SD ocenę -5, zaś za HD +4.

Nie oznacza to, że jest źle. Wręcz przeciwnie. Jest dobrze lecz myślę, że można by jeszcze coś poprawić.

Przy obrazie SD zauważam artefakty. Szczególnie jest to widoczne przy ciemnych scenach lub scenach gdzie przesuwa się duża powierzchnia ekranu, np. boisko piłkarskie. Kilkukrotnie porównywałem jakość obrazu z moim DM8k i mam wrażenie, że jednak do pełni szczecią jeszcze czegoś brakuje. Może dodatkowej kalibracji wymaga mój TV, który mam ustawiony właśnie pod DM8k.

Co do obrazu HD to można dopatrzeć się minimalnego ziarna. Jest to chyba zadanie dla programistów, którzy wycisną jeszcze więcej z HD1.

EPG

...czyli elektroniczny przewodnik po programach może działać w 2 trybach.

IMG_6373_resize.JPG

Tryb single - czyli wyświetlanie programu z aktualnie oglądanego kanału. To działa prawidłowo.

IMG_6375_resize.JPG

Dobrze również sprawuje się tryb MultiEPG. Polskie znaki wyświetlane są zazwyczaj prawidłowo. Zdarzają się jeszcze czasami krzaki.

Zauważyłem też jeszcze mały "bug". Na kanałach z paczki TVN po pierwszym przełączeniu kanału brak jest polskich znaków. Jednak gdy wciśniemy ponownie klawisz "i" na pilocie to wszystko wyświetlane jest prawidłowo.

IMG_6368_resize.JPG

Bardzo fajnie również działa wyświetlanie nazwy aktualnej audycji w liście programów.

Telegazeta

IMG_6379_resize.JPG

Nie wymaga komentarza. Wszystko działa.

Napisy

IMG_6380_resize.JPG

Napisy na kanałach C+ jak i C+ w HD działają. Wymagane jest kilka sekund by napisy się poprawnie zsynchronizowały, jednak już później wszystko jest OK :)

IMG_6378_resize.JPG

Zanim przystąpię do opisu kolejnych funkcji muszę wspomnieć o szybkości działania HD1.

Start odbiornika jest bardzo szybki. Poruszanie po MENU bardzo szybkie, przełączanie kanałów bardzo szybkie.

Jeden z najszybszych odbiorników TV-SAT na rynku !!!

Wypada również wspomnieć o stabilności pracy.

Przez 3 tygodnie użytkowania zdarzyło mi się tylko jeden raz by tuner się zawiesił.

IMG_6203_resize.JPG

Jak na soft w wersji BETA to wynik po prostu SUPER.

Coolstream jak wspomniałem już kiedyś na jednym z forum jest chyba pierwszym odbiornikiem Tv-SAT HD na Linuxie, który na starcie jest w prawie w pełni funkcjonalny.

Zdarzają się drobne błędy w sofcie, jednak nie ma sprzętu idealnego, jak do tej pory HD1 zaskoczył mnie bardzo pozytywnie....a drobne błędy zostaną na pewno szybko wyeliminowane. Support jak widać działa bardzo szybko. Przez ostatnie trzy tygodnie pokazało się kilka nowych wersji oprogramowania. Ostatnie jakie miałem okazję testować wydane zostało 14 września 2009.

IMG_6377_resize.JPG

Zobaczymy jak będzie dalej.....

Wróćmy jednak do następnych funkcji.

Nagrywanie i Timeshift

IMG_6394_resize.JPG

Już na pierwszy rzut oka widać jak w dużym stopniu możemy mieć wpływ na proces nagrywania.

Wspomnę, że podczas testów próby nagrywania dokonywałem na dysku USB WD 500GB.

Wystarczy wcisnąć przycisk REC by Cool natychmiast rozpoczął nagrywanie. W czasie nagrywania możemy oglądać inne kanały z tego samego transpodera. Jeśli spróbujemy uruchomić inny kanał zobaczymy komunikat jak poniżej. Pliki możemy zapisywać na lokalny jak i zdalnie pod-montowany dysk. HD1 tworzy pliki z rozszerzeniem .ts. Bez problemy możemy je więc później odtwarzać na samym Cool-u jak i na PC lub innych playerach VIDEO.

Co jeszcze warto zaznaczyć.... Coolstream w czasie nagrywania nie zwalnia jak niektóre odbiorniki TV-sat. Widoczny jest jeszcze zapas mocy.

Podobnie jest z timeshiftem. Możemy ustawić ścieżkę dla lokalnego jak i zdalnego dysku. Tutaj jednak miewałem czasami drobne problemy z pracą samego timeshiftu.

IMG_6386_resize.JPG

Ustawienia AUDIO

IMG_6396_resize.JPG

Dość dobrze rozbudowane funkcję AUDIO. Wszystko widać na załączonej fotce.

Zastanawia mnie tylko jak Coolstream poradzi sobie z plikami Video ze ścieżką DTS.

Czy będzie potrafił je zdekodować je i przesłać przez HDMI do TV...???

MULTIMEDIA

FOTO, Mp3, VIDEO....

Odtwarzanie plików mp3 przebiega prawidłowo. Przy odtwarzaniu mp3 wyświetlane są dodatkowe dane zawarte w ID3.

IMG_6382_resize.JPG

Bezproblemowo wyświetlane są również zdjęcia. Dla przykładu fotki w niskiej rozdzielczości np 800x600 wyświetlane są natychmiast. Wyświetlenie większych np w rozdzielczościach 4272x2848 trwa ok 2-3 sekund. Wynik również dobry. Jakość zdjęć bardzo dobra!!!

IMG_6383_resize.JPG

Zdjęcia można wyświetlać pojedynczo lub jako slideshow.

IMG_6384_resize.JPG

IMG_6403_resize.JPG

O możliwościach multimedialnych nie można puki co za dużo napisać.

IMG_6404_resize.JPG

Działa odtwarzanie plików .ts, m2ts oraz ku mojemu zaskoczeniu działają VOB-y.

IMG_6407_resize.JPG

Miłym zaskoczeniem było dla mnie bezproblemowe odtwarzanie pliku .ts o bitracie 40Mb/s

USB, LAN...

IMG_6390_resize.JPG

Na pierwszy strzał poszło połączenie LAN. Najważniejszym czynnikiem było dla mnie sprawdzenie transferu danych z PC do Coolstreama.

Tutaj niestety rozczarowanie....Skopiowanie danych z PC na dysk podpięty do Cool-a przez USB przynosi bardzo słabe wyniki. Transfer waha się w okolicach 1MB/s. W przypadku gdy chcemy skopiować kilka fotek lub zdjęć nie stanowi to większego problemu. Jednak gdy chce wgrać coś większego na dysk naszego HD1 no to robi się już problem.

W związku z tym, że dysk nie jest montowany do środka, a jedynie podłączany przez e-sata lub USB nie jest to aż tak wielka wada.

IMG_6395_resize.JPG

Bardzo miłą niespodzianką było bezproblemowe wykrycie i pod-montowanie dysku WD-500GB USB sformatowanego w NTFS.

Rozrywka :) :) :)

IMG_6397_resize.JPG

Nie znajdziemy tu co prawda najnowszego NFS :) jednak niektórym te 2 gierki sprawią wiele radości przed telewizorem.

Opcje dodatkowe

IMG_6393_resize.JPG

Kilka fotek z ustawieniami....

IMG_6392_resize.JPG

IMG_6391_resize.JPG

yWeb

Ciekawostką jest również mocno rozbudowany panel yWeb.

Dzięki przeglądarce www możemy zdalnie sterować naszym Coolstreamem.

Oto kilka fotek ze strony www.coolstream.pl

1.jpg

2.jpg

3.jpg

3a.jpg

Więcej o yWeb znajdziecie <TUTAJ>

Podsumowanie

Po blisko 3 tygodniach użytkowania Coolstreama HD1 jednoznacznie jestem na TAK. To dobry tuner. Ogromny plus przede wszystkim za to, że producent postarał się i wypuścił odbiornik z w miarę dopracowanym softem. Jeśli tylko zostanie poprawiona jakość obrazu oraz kilka innych mniejszych błędów to będzie to dobry box dla ludzi, którzy szukają szybkiego, jednogłowicowego odbiornika TV-SAT HD z możliwością PVR na Linuxie.

Jeśli jeszcze do tego dojdzie szybko poprawne odtwarzanie formatów VIDEO np MKV (na razie idzie tylko dźwięk) to sukces murowany.

Wspomnieć trzeba, że nie jest to odbiornik dla osób, które chcą kupić sprzęt włożyć kartę i zapomnieć o całej reszcie.

Dlaczego nie ?

Ano dlatego, że jest to sprzęt dla osób, których fascynuje sprzęt, w którym można samemu modyfikować nie tylko soft, ale hardware.

Dla przykładu dodam, że w sieci można znaleźć projekty dzięki, którym możemy dodać dodatkowy czytnik kart, wmontować HUB USB czy np. wyłączyć wentylator w standby.

Przypomnę od kiedy Coolstream HD1 PVR jest na rynku....dopiero kilka tygodni :)

Co będzie dalej ??? Pewnie jeszcze lepiej. Tym bardziej, że support i grupa zapaleńców już nad tym czuwa.

Zapraszam do dyskusji....

janek_pl/hdtvpolska.com

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbys w porównaniu uwzględnić:

1 - szybkośc przełączania kanałów HD kodowanych np. na C+ (i jakies kombinacje z FTA) i jak to wygląda w stosunku do DM8000 i np IPBOX9000 na enigmie2 (szybciej? wolniej? podobnie?)

2 - jaka jest jakość głowic - czyli jak z czułością i- też najlepiej w porównaniu do dm8000 i ipbox'a bo chyba je oba masz

3 - jak współpraca z diseqc i starymi konwerterami - czy zdarza mu się dostać error "strojenie nieudane",

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na mgcamd podobnie do ip9000(E2) i DM8K

2. mam czaszę 115cm - wszystko co chciałem HD1 mi znalazł. Nie sprawdzałem kanałów z niskim SR

3. jak na razie nie miałem żadnych problemów. Moja instalacja to 2 konwertery TVIN na 13E i 19,2E oraz 2 single na 1W i 28,2E wszystko podłączone przez Diseq 4/1

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z Wrocławia, czy czasza 80cm wystarczy do tego dekodera żeby złapać wszystkie kanały z c+ jak wiem niektórzy mają problemy z kanałami hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszych okolicach i 60cm wystarczy. Dobry konwerter, dobry kabel i będzie HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie jakie miałem okazję testować wydane zostało 19 września 2009
masz jakis wehikuł czasu, czy jak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, no tak....trochę się rozpędziłem :) Miało być 14 września, czyli tak jak na fotce :)

Już poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to teraz będzie jazda. Zero uszczypliwości, znowu Ci zarzucą, że test sponsorowany :P. A tak poważnie napisz jeszcze jak jakość wykonania bo opinie są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe no to teraz będzie jazda. Zero uszczypliwości, znowu Ci zarzucą, że test sponsorowany :P. A tak poważnie napisz jeszcze jak jakość wykonania bo opinie są różne.

haha, no tak. W Polsce jak napiszę się o czymś dobrze to mówią, że ktoś za to zapłacił. Jak napisz się źle to znaczy, że jesteś matoł i się nie znasz :)

Dobrze mnie znasz i wiesz gdzie ja mam takie opinie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie sprzedaje. W ogóle nie zajmuje się sprzedażą jakiegokolwiek sprzętu. Fotki zostały użyte bez mojej zgody. Sprzedający obiecał je podmienić na swoje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tunerek potrafi zapisywać nagrania poprzez sieć? (timeshift i/lub normalny recording) ?

Rozglądam się za czymś co zastąpiłoby Philipsa PVR (zaczyna mnie zdrowo męczyć). Coolstream mi przypadł do gustu choć niepokoi mnie tekst, że jest to tuner raczej dla grzebaczy (nie to, że nie lubię się bawić - zwłaszcza, że to linux - jak dla mnie środowisko natywne niemal =o))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pliki możemy zapisywać na lokalny jak i zdalnie pod-montowany dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erm... No popatrz... a wydawało mi się, że czytałem uważnie...

Dzięki wielkie.

Jakieś dodatkowe uwagi na temat normalnego codziennego użytkowania? (Nie chciałbym, by po przeskoczeniu WAF* okazało się, że tuner działa tylko w mojej obecności =o))

* - Wife Acceptance Factor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tak nie napisałeś jednoznacznie: DM8000 czy COOLSTREAM HD1? Mógłbyś wypunktować dlaczego? Czy DM8000 to jest już staroć? Pomóż wybrać - jestem na "pilnym kupnie". Cenę stawiam na drugim planie. Jakość obrazu i dźwięku na pierwszym planie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janek jak byś porównał obraz tego Coolstreama do np. Technisata HD-S2 lub HD-8S oraz IPBoxa910 które zdaje się tez recenzowałeś.

Drugie pytanie to w jakim formacie nagrywa ten odbiornik programy HD a w jakim SD?

Super, ze widzi on partycję NTFS, rozumiem, że tez na niej nagrywa nie dzieląc plików na mniejsze od 4Gb?

(przepraszam coś mi się podwójnie zapisało :unsure:

Edytowane przez krog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale tak nie napisałeś jednoznacznie: DM8000 czy COOLSTREAM HD1? Mógłbyś wypunktować dlaczego? Czy DM8000 to jest już staroć? Pomóż wybrać - jestem na "pilnym kupnie". Cenę stawiam na drugim planie. Jakość obrazu i dźwięku na pierwszym planie.

no do dm8000 to coolstream nie ma żadnych szans (zwłaszcza uwzględniając że dreambox jest tunerem TWIN(a nawet quad) z w pełni działająca tą funkcją)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wiekszosc posiadaczy anten chce naraz ogladac wiecej niz dwa programy, czy chce zaplacic za skrzynke 1100eur zamiast 280eur. Niewatpliwie DM8000 jest bardzo ciekawym tunerem ale czy warto placic za to taka kase ? Przeliczyc roznice mozna na ilosc legalnego abo i zastanowic sie czy Kaska 910 uzywana + legalna karta nie jest lepsza opcja na nastepne trzy lata.

Jedno jest pewne Coolstream jako tuner wyciagniety z pudelka dziala i to bardzo dobrze, co nie zdazalo sie ostatnio pierwszym egzemplazom tunerow DM 800/8000HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lub 3 lub 4 głowice służą do czego innego

jeden kanał lub dwa możesz nagrywać, trzeci oglądać a czwarty mieć w PIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu duzo pisac. Ten tunerek to nowa wersja dbox2. Smiga az milo na wszystkim na czym powinien. Ma Neutrino i to wystarczy. Przelaczanie kanalow blyskawiczne. Dziala z Diseq, mam podpiete 4x1. Na obrotnicy nie sprawdzalem, chociaz mam ale taka co ma prawie 20 lat (ah co za sprzet niezawodny i nadal chodzi bez zarzutow-nie mam czasu podmontowac przystawki). Sprawdzalem jednak skanowanie i odbior na innych satelitach poprzez obrot manualny obrotnica i wszystko dziala jak nalezy. Karta C+ czytana przez czytnik uniwersalny bez problemu. Sa juz odpowiednie emulatory wiec luzik.

Narazie jest troche problemow z Polsatem ale musimy sie uzbroic w jakies 2 tygodnie czasu aby to dobracowali spece.

Jutro jak bede mial chwilke to sprawdze jak chodzi modul Diablo i moze jakies inne. Jedyne co mi przeszkadza to to ze nie ma narazie wyboru zaawansowanych skorek tak jak w DM i mozliwosci podmontowania pena z innymi softami, ale to tylko kwestia czasu. Jedny minus to glosny wentylator, ktory nawet w standby jak w nocy troche pochodzi to daje o sobie znac i wyglad troche taki tandetny tego tunera. Mogli troche bardziej sie postarac za te pieniadze. Gabarytowo jest wezszy niz tuner telewizji N i przycisk stanby ma ukryty pod klapka, ktora jest na calej dlugosci. Przyciski chodza jak za krola swieczka i pilot ma kiepski zasieg. Wystarczy jednak wrzucic ustawienia do Logitecha i problem z glowym, zasieg juz nie ma znaczenia. Najprawdopodobniej nalezy wymienic diode nadawcza w oryginalnym pilocie albo ja troche wysunac na zewnatrz. Moze kiedys to sprawdze. Narazie wszystkim steruje z Logitech 885. O Kathi juz zapomnialem podobnie jak o DM800. Ten Cool spokojnie spelnia moje wymagania. Kazdy nastepny soft poprawia poprzednie bug-i i o to chodzi. Kilka teamow juz pracuje nad alternatywnym softem wiec sprzet powinien miec niezle wsparcie.

Jednym zdaniem, jesli nie zalezy ci zbytnio nad wygladem zewnetrznym lecz na szybkosci i niezawodnosci dzialania oraz na zaoszczedzniu pieniedzy na dysk to smialo inwestuj w Coola :-).

Jesli kogos interesuja inne elementy zwiazane z tym tunerem to mozna poczytac na innych forach. Generalnie tuner nie ma problemow z niczym poza Polsatem, ale kto to oglada :-). Nawet na zachodzie nie interesuja sie tym pakietem bo jak to mowia "szkoda nafty". (przepraszam jesli kogos urazilem tym stwierdzeniem)

Ok wystarczy, ide teraz testowac kolejna zabawke ktora przybyla (Dune HD Base oraz Popcorn C200)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze w tym tunerku nie działa nic porządnie poza przełączaniem kanałów. wszystko inne to ściema i kicha totalna. Jak to się mówi komercja . Jaki dbox 3 ludzie dajcie spokój . Ledwo zaczol dzialac disec o obrotnicy nie wspomne bo jak tylko wejdę w jej opcje to cool zwalnia i się zacina ratuje tylko reset. Sharing :lol: jaki scharing mgcam na coola to totalna porażka .

Najciekawsze jest to ze wciska sie ludza ze to najszybszy tuner na linux . Tak po kanalah nie kodowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze w tym tunerku nie działa nic porządnie poza przełączaniem kanałów. wszystko inne to ściema i kicha totalna. Jak to się mówi komercja . Jaki dbox 3 ludzie dajcie spokój . Ledwo zaczol dzialac disec o obrotnicy nie wspomne bo jak tylko wejdę w jej opcje to cool zwalnia i się zacina ratuje tylko reset. Sharing :laugh: jaki scharing mgcam na coola to totalna porażka .

Najciekawsze jest to ze wciska sie ludza ze to najszybszy tuner na linux . Tak po kanalah nie kodowanych

Sharing jest w Polsce nielegalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharing jest w Polsce nielegalny :)

Od 6 lat czekałem na tą odpowiedź , nurtowało mnie to ,spać nie mogłem a tu zjawia się nowy wykopuje temat sprzed 6 lat rozwiewa nasze wątpliwości błyskotliwym ale jakże trafnym spostrzeżeniem :D .Szacun i zarazem dzięki TomaszWv

Mam nadzieję ,że wątki które nagle się urwały , nie doczekały się nigdy odpowiedzi wreszcie zostaną odkopane i ponownie zaczniemy dyskutować na tematy z początków działalności forum ;) .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharing jest w Polsce nielegalny :)

Ale archeo :).

Dodam, że sharimg po LAN w obrębie jednego gospodarstwa domowego w ramach jednego abonamentu jest legalny.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...