Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
BrinX

KDF a DSUB

Question

Mam takie pytanko mam telewizor soniaka kdf 42 cale 3lcd i chcialem przetestowac sobie w warunkach domowych HD a konkretniej filmy w rozdzielczosci 720p jednak jedyna mozliwosc w tej chwili to podlaczenie przez laptopa niestety ma tylko wyjscie dsub i svhs zastanawiam sie co bylo by najlepszym rozwiazaniem w tym momencie chcialbym by jakosc byla jak najlepsza oczywiscie wedle mozliwosci bo w koncu nie jest to dvi czy hdmi :rolleyes: prosze wiec was o rade ;) z gory dzieki

ps. sciagnalem sobie delfinki w 720p i chodzily genialnie na laptopie i zastanawiam sie czy wszystkie 720p tak beda smigac to byl plik wmv i zuzywal 50-60% zasobow procka [ p4 2,8GHz :P ciekaw zatem jestem czy z innymi plikami i formatami 720p tak sobie poradzi :) bo jak zobaczylem jakosc na laptopie HD to mnie wbilo w fotel :(

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

[quote name='BrinX' date='29.08.2006, 13:36 ']Mam takie pytanko mam telewizor soniaka kdf 42 cale 3lcd i chcialem przetestowac sobie w warunkach domowych HD a konkretniej filmy w rozdzielczosci 720p jednak jedyna mozliwosc w tej chwili to podlaczenie przez laptopa niestety ma tylko wyjscie dsub i svhs zastanawiam sie co bylo by najlepszym rozwiazaniem w tym momencie chcialbym by jakosc byla jak najlepsza oczywiscie wedle mozliwosci bo w koncu nie jest to dvi czy hdmi :rolleyes: prosze wiec was o rade ;) z gory dzieki

ps. sciagnalem sobie delfinki w 720p i chodzily genialnie na laptopie i zastanawiam sie czy wszystkie 720p tak beda smigac to byl plik wmv i zuzywal 50-60% zasobow procka [ p4 2,8GHz :P ciekaw zatem jestem czy z innymi plikami i formatami 720p tak sobie poradzi :) bo jak zobaczylem jakosc na laptopie HD to mnie wbilo w fotel :(
[right][post="9217"][/post][/right][/quote]

Odpowiedź jest prosta: tylko i wyłącznie dsub. To jedyne złącze jakie możesz wykorzystać do HD. Zapomnij o svhs > to złącze SD. W sumie to wszystko :)

Polecam też program powerstrip do dokładnego ustawienia rozdzieloczści.

Polecam też dobrze przjrzeć forum > mówiliśmy już o tym wiele razy,

Pozdrawiam

• 0
Problem w tym, że ten KDFek (taki jak mój :-) przez D-sub podaje tylko 1024x768 więc HD takie sobie, bo okienko małe.
Rozwiązaniem jest podłączenie notka przez replikator portów. Wiele z nich ma wyjście DVI choć sam notek tego nie ma. Sprawdź jak jest w twoim przypadku.

Pzdr
KrzyHo

• 0
A ja Ci poradze [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1666&view=findpost&p=9007"](za Lizarazu) przejściówke z D-sub na Component:[/url]

[img]http://www.tvcables.co.uk/images/items/component-vga-hd15.jpg[/img] Edited by ant3k