Skocz do zawartości
mobor

Andre Rieu - At Schnbrunn, Vienna

Rekomendowane odpowiedzi

Latający Holender - w Królestwie Strauss'a

Dodany obrazek

Andre Rieu prowadzi swój "obwoźny cyrk" Dodany obrazek od kilkunastu lat. To przedsiębiorstwo rodzinne ukierunkowane na popularyzacje muzyki poważnej w sposób łatwy, lekki i przyjemny i w którym to przedsiębiorstwie Rieu jest głównym menadżerem, solistą, dyrektorem...Innymi słowy - mówiąc wprost i w przenośni - gra PIERWSZE SKRZYPCE Dodany obrazekMożna mieć różny stosunek do tego co robi. Jedni uważają że niczym komediant robi z muzyki poważnej swego rodzaju muzycznego McDonalda podczas gdy muzyka tego typu powinna być zarezerwowana wyłącznie dla tzw "Elity" i serwowana okazjonalnie w renomowanych salach koncertowych bądź też, powinno się jej słuchać z płyt CD, najlepiej na High-End'owych urządzeniach./czytałem taką opinię/

Nie zgadzam się z taką opinią! W dobie szerzącej sie na potęgę tandety, gwiazdek typu Britany Spears lub zespołów w których każdy gra sam dla siebie a w całym repertuarze próżno doszukać sie jakiejkolwiek linii melodycznej - muzyka poważna, podana w sposób łatwy i zrozumiały dla wszystkich - potrafi przypomnieć ludziom o tym, że w muzyce nie chodzi tylko o sex, wylewanie własnych żali czy też wyładowywanie emocji wrzaskiem i przytupem. Muzyka może /a nawet i powinna/ być też ...piękna niczym kobieta /nawet niekoniecznie rozebrana/

I tu pojawia się właśnie Andre Rieu i Jego orkiestra. Pierwszą płytę DVD Andre Rieu kupiłem przypadkowo 10 lat temu w MediaMarkt. Było to wydanie Romantic Moments, zrealizowane jeszcze w formacie 4:3. Zawartość płyty stanowiło wówczas ledwie 10 teledysków /43 minuty/ zarejestrowanych w urokliwych kompleksach pałacowych gdzie Rieu był muzycznym narratorem infantylnych historyjek ksieżycowo-ogrodowych Dodany obrazek Pomimo pewnych niedociągnięć techniczno-realizacyjnych, spodobała mi się odmienność tego wydania na tle sklepowej konkurencji.

Od tamtego czasu zmieniła się formuła serwowanych przez Rieu płyt wizyjnych. Obecne Jego wydawnictwa są starannie wyreżyserowanymi koncertami plenerowymi które odbywają się zwykle w znanych i cenionych miejscach, na które wstęp ma jednocześnie każdy zainteresowany widz. Przy ich okazji, powstaje materiał video wydawany później na krążkach DVD a ostatnio również na BluRay'u

Omawiane wydawnictwo to koncert w Wiedeńskim Schonbrum, zrealizowany przed 3 laty. Na płycie znajduje się 25 utworów w zdecydowanej większosci muzyki klasycznej - marsze, doskonałe walce strauss'a, polki a także 2 utwory POP /ale jak zaśpiewane!/. Całe przedstawienie okraszono scenkami rodzajowymi w stylu przyjazd cesarza złotą karetą zaprzeżoną w orszak 6 białych rumaków, balet na lodzie czy wreszcie bal w sali złotej pałacu Cesarskiego. Każdy utwór zostaje tez odpowiednio zapowiedziany przez Mistrza - często z humorystycznym podtekstem.

Materiał z koncertu wydany został zasadniczo dobrze /ale z małym wyjątkiem o którym piszę w sekcji poświęconej Wizji/. Wspomnainy "event" trwa blisko 150 minut, wbrew opisowi na pudełku - mamy tu niestety "tylko" 1080i zamiast obiecywanych 1080p. Fonię możemy słuchać w jednym z dwóch możliwych formatów - PCM 2.0 lub DTS HD MA ze średnim bitratem na poziomie 5 megabitów. Wizję zakodowano natomiast w formacie MPEG-4 /bitrate średnio ok 25 megabitów/ Płytkę uzupełnia materiał bonusowy - 20 minutowy film z okresu przygotowań do koncertu oraz cztery 5-7 minutowe impresje-demo z innych koncertów Andre Rieu i Jego wesołej trupy. W sumie mamy do dyspozycji grubo ponad 3 godziny materiałów filmowych /wszystko w HD!/ staranie upakowanych na płycie BD-50

Obraz:

Skompresowany dość solidnie. Ujęcia zrealizowane w ciągu dnia są kapitalnej jakosci - podobnież większość zdjeć z wnętrz pałacu. Bardzo dobrze nasycone kolory, ostrość właściwa formatowi BluRay, bardzo mało ziarna.

Niestety, niektóre /szczególnie/ nocne sceny mają wyraźnie błędnie ustawioną tzw Gammę - prezentują wyraźnie obniżony poziom kontrastu względem innych scen /Objawia się to tym, że np niebo wygląda na szare podczas gdy na ujęciu z innej kamery niebo wygląda prawidłowo. / Być może koncert realizowano różnymi kamerami lub kamery nie były prawidłowo skalibrowane.

Na pewno na tym polu Rieu ma jeszcze nad czym popracować /materiał filmowy jest realizowany przez Jego własne studio filmowe a jedynie mastering zlecany jest firmie zewnętrznej...zapewne- do czasu Dodany obrazek /

Dźwięk:

Jest poprawnie zrealizowany ale po koncercie "live" nie można oczekiwać cudów jakie znamy z wydań studyjnych. Tym nie mniej- uszy nikomu na pewno nie zwiędną Dodany obrazek

Dzwiek przestrzenny zrealizowano w formule 5.0 /niestety, aby nakarmić nasz subwoofer trzeba będzie bass podkraść z kanałów przednich/

Podsumowanie:

Ciekawe wydawnictwo. Myślę że warto mieć ten krążek w swoich zbiorach wziąwszy pod uwagę fakt, że jest to płytka do której na prawdę chetnie się powraca i która na pewno nigdy się nie zestarzeje /repertuar ma w końcu 200 lat i nadal się całkiem nieźle trzyma/

Tyle moich wrażeń po projekcji koncertu. Może i Gmeru cos dopisze od siebie ponieważ mamy płyty z tego samego źródła i kupiliśmy w tym samym momencie. Zakupu dokonaliśmy na Allegro w najniższej mozliwej cenie /dzięki czujnemu oku Bodexa!/. Niestety, koncert jest trudno dostępny a to sprzyja lichwiarzom którzy potrafią oferować ten tytuł nawet po 150zł

Kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff ..... kamień z serca .

Klasyka podana w nowoczesnej formie i aranżacji zawsze będzie się cieszyła dużą popularnością .

Gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyslałem że się jakoś zrewanżuję w zamian za pomoc w nabyciu tego tytułu :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można kupić? Możecie Panowie podać dokładny tytuł? Żonka ma okrągłą rocznicę, a ja też bym chętnie obejrzał. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor dziękuję. Zarejestruję się i zamawiam :)

Chyba zrezygnuję i będę szukał gdzie indziej. Gość jest z Australii i ma za dużo negatywów...

Edytowane przez balbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - ja z gmerem kupilem wlasnie od niego /paczka przyszla z polski/

list przyszedl po 3 dniach

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie Blue Man Group będzie to zapewne pewna odskocznia :D

Dzięki Mobor za zwrócenie uwagi na tę płytkę, kliknąłem :rolleyes:

PS.

Podobny rodzaj muzyki prezentuje RONDO VENEZIANO

EDIT:

Kupiłem, szła tydzień ( za 11 zeta :blink: ) ale doszła............... i zaczęły się małe problemy.

Generalnie rodzaj muzyki nie spodobał mi się ale jest to najmniejszy problem. Chcę koncert sprzedać i pewno nie będzie problemów ( bo nowa płytka ) ale niesmak zostaje ........

Mobor napisał, że obraz jest 1080i zamiast deklarowanych 1080p natomiast u mnie wygląda to tak:

DSC05366.jpg

Edytowane przez commor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he - sprawdź ustawienia playera, Panas sam z siebie nie zgłupiał, no chyba że odtwarzasz dodatki SD ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płycie nie ma absolutnie nic w SD ;)

Musi być problem z ustawieniami - nie mam pojęcia gdzie bo jadę na Pionku wypuszczając wszystko "jak jest" czyli na surowo. Zadnego dekodowania, skalowania czy deinterlacing'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na "dŹwięk" - na fotce jest 192kbps , a więc nie pochodzi z głównego koncertu - jest to

dodatek (4:36 minuty) , może tego nie zauważyłeś i SD goniące 31Mbps wygląda na HD ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest z trailera ale nie ma różnicy czy koncert czy bonus, wszędzie taka sama rozdzielczość. Każda inna płyta na PS3 ( gra lub film) jest OK.

Ot, taka ciekawostka.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie jest z trailera ale nie ma różnicy czy koncert czy bonus, wszędzie taka sama rozdzielczość. Każda inna płyta na PS3 ( gra lub film) jest OK.

Ot, taka ciekawostka.................

Możesz to wrzucić do BDinfo ? http://www.cdrinfo.pl/download/9180085109

Może wymuszasz wyjście 576p w playerku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszykuję koncert Andre Rieu at Schönbrunn, Vienna (Blu-ray). Znalazłem sklep internetowy z Australii ezydvd.com.au w cenie AU$34.97

Czy ktoś z forumowiczów korzystał może z usług tego sklepu i z czystym sumieniem może go polecić, lub wie gdzie mogę dostać tę płytę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
l ,

Poszykuję koncert Andre Rieu at Schönbrunn, Vienna (Blu-ray). Znalazłem sklep internetowy z Australii ezydvd.com.au w cenie AU$34.97

Czy ktoś z forumowiczów korzystał może z usług tego sklepu i z czystym sumieniem może go polecić, lub wie gdzie mogę dostać tę płytę ?

Nie dawno zamawiałem na EzyDvd film National Tresure. Film przyszedł po 12 dniach ( nie było żadnych problemów z przesyłka).Ktoś kiedyś pisał że EzyDvd jest w trakcie likwidacji a potem że zmienił się właściciel, ale film dotarł do mnie bez problemów.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Amazone.de ukazała się 4.11.2011 kolejna płyta Andre Rieu-Wiener Festwalzer(blu Ray),cena 22,97 euro.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to polowanko :)

Dla mnie tego typu tytuly to pozycje obowiązkowe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już w sumie 3 tytuły na BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz atakuję ten: podobno wymiata : )

Andre Rieu LVE IN MAASTRICHT V under the stars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...