Skocz do zawartości
tomikb1

Jakiego LCD kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zastanawiam się nad zakupem telewizora LCD pod Cyfrowy Polsat i do oglądania DVD, BR. Ma na oku kilka modeli:

Samsung LE32B551

Samsung LE32B650

LG 32LH4000/5000

Posiadam odtwarzacz Bluray i zestaw kina domowego samsung, które będą podłączone do tego LCD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z modeli, które wypisałeś to najlepszy będzie Samsung LE32B650. Jeżeli w grę wchodzi Polsat to telewizor musi dobrze działć z sd. Bardzo dobrze z sd poradzi sobie też sony W5500. Jest w 32 calach.

Czemu taki mały ekran? Może warto iść w 37 albo 40 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z modeli, które wypisałeś to najlepszy będzie Samsung LE32B650. Jeżeli w grę wchodzi Polsat to telewizor musi dobrze działć z sd. Bardzo dobrze z sd poradzi sobie też sony W5500. Jest w 32 calach.

Czemu taki mały ekran? Może warto iść w 37 albo 40 cali.

32 cale bo nieduży pokój - dzięki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie modelu LE32B620 mam praktycznie takie same parametry a jest ciut tańszy od LE32B650 jak pamientam to one sie obudowa chyba rużnią ale to chyba nie pamietam juz dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum wielokrotnie o tym pisaliśmy. - Wielkość ma znaczenie. Wybierając "racjonalnie" 32" to znaczy, że potrzebujesz minimum 37. W "małym" pokoju telewizory nagle potrafią się skurczyć :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przylacze sie do pytania tez chciałbym kupic lcd i takze mam polsata :) oraz pytanko czy samsung b650 czy lg lh 5000, czytalem opinie wielu oson ze samsungi to szajs ze zalegaja w serwisach ze czeso sie psuja ze z jakoscia wykonania sa na bakier ale sa tez opinie pochlebne i komu tu wierzyc?? czytalem tez wiele pochlebnych opini o lg:) wiec co najlepiej do polsatuu:)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest na forum specjalny wątek o zakupach wyświetlaczy. Tymczasem nie ma dnia, aby ktoś nie zakładał nowego w sprawie swojego zakupu. Uprasza się o przestrzeganie elementarnych zasad tego portalu, ze tak się wyrażę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie to takowy temat jest ? zadalem pytanie w temacie lcd i nikt nic nie pisze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przylacze sie do pytania tez chciałbym kupic lcd i takze mam polsata :P oraz pytanko czy samsung b650 czy lg lh 5000, czytalem opinie wielu oson ze samsungi to szajs ze zalegaja w serwisach ze czeso sie psuja ze z jakoscia wykonania sa na bakier ale sa tez opinie pochlebne i komu tu wierzyc?? czytalem tez wiele pochlebnych opini o lg:) wiec co najlepiej do polsatuu:)??
to gdzie to takowy temat jest ? zadalem pytanie w temacie lcd i nikt nic nie pisze:)

Tutaj? http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał już w domu dwa Soniaki 32 cale. Oddał oba bo...buczały :). Więc gadanie,ze Samsung jest zły wydaje się być kolejną legendą internetu. Mam A656 i doskonale się sprawuje. Co do wyboru przekątnej - faktycznie weż większy. Model 650 wydaje się dobrym wyborem - odtwarzanie mkv, divix, internetowe serwisy, LAN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś przywiozą mi Samsunga 37B550. To taki młodszy kolega B650.

Nie ma "100 Hz", ale ma tuner MPG-4 i bez trudu da się odblokować odtwarzanie divix'ów i mkv (czyli będzie mógł robić za odtwarzacz HD).

Kupiłem go dla babci. Myślę że cena 2320 zł (z wysyłką) nie jest zła.

Dla babci będzie w sam raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z proponowanych modeli zdecydowanie Samsung LE32B650.

Powiem szczerze, że jestem zdecydowanie zaskoczony na plus obrazem z tego modelu. Wreszcie Samsungowi udało się zoptymalizować układ kompensacji ruchu. Nie udało mi się go złapać na żadnych artefaktach?!. Przynajmniej na tyle co miałem możliwość ograniczonego dość kontaktu z tym modelem, ale postęp jest ewidentny.

Matryca też jest niczego sobie. Filtr na matrycy działa subtelnie, ale zarazem skutecznie. Mam wrażenie, że sama wierzchnia konstrukcja matrycy jest żywcem przejęta z konstrukcji z podświetleniem LEDowym. To znaczy ma te same pozytywne cechy obrazowe, a jakby nie patrzeć jest tańsza :).

Zaskakująco dobrze działała też obróbka sygnału kiepskiej jakości. Normalnie jak nie Samsung, "no nie poznaję kolegi" posługując się cytatem z jednego z kultowych filmów ;). A tak poważnie, postęp idzie w dobrą stronę i to mnie cieszy. Szkoda, że nie mam skąd go wziąć na dłuższe testy, bo bym go przemaglował lepiej. Aż mnie korci podłączyć do niego komputer jako źródło sygnału i wszelkie inne bardziej egzotyczne źródła. Konstrukcja wydaje się być dość interesująca.

Multimedialne fajerwerki na USB pomijam, bo to typowa para w gwizdek, raz użyć i zapomnieć. Ale jakości obrazu "używamy" zawsze i wszędzie i to jest to co misie lubią najbardziej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dziś przywiozą mi Samsunga 37B550. To taki młodszy kolega B650.

Nie ma "100 Hz", ale ma tuner MPG-4 i bez trudu da się odblokować odtwarzanie divix'ów i mkv (czyli będzie mógł robić za odtwarzacz HD).

Kupiłem go dla babci. Myślę że cena 2320 zł (z wysyłką) nie jest zła.

Dla babci będzie w sam raz ;)

Kurcze Fantom, różnica pomiędzy 550 a 650 jest spora w samym obrazie jak na mój gust. Powiem szczerze, że wolałbym dopłacić te parę groszy do układu kompensacji ruchu. Szczególnie, że coś się Samsugnowi stało, jakiś wypadek przy pracy czy cuś i wreszcie ten układ działa tak jak powinien, aż dziw :). Nie wiem kiedy go kupiłeś, ale jeśli nie minęło 10 dni, gorąco namawiam do rozważenia zmiany na na 650kę. Różnica w cenie nie jest powalająca, w obrazie ze 2 klasy, jak nie lepiej.

Ewidentnie zachowanie na słabych i średnich sygnałach SD jest lepsze, a jak mniemam, w przypadku babci to może być kluczowa kwestia.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Fantom, różnica pomiędzy 550 a 650 jest spora w samym obrazie jak na mój gust. Powiem szczerze, że wolałbym dopłacić te parę groszy do układu kompensacji ruchu. Szczególnie, że coś się Samsugnowi stało, jakiś wypadek przy pracy czy cuś i wreszcie ten układ działa tak jak powinien, aż dziw ;). Nie wiem kiedy go kupiłeś, ale jeśli nie minęło 10 dni, gorąco namawiam do rozważenia zmiany na na 650kę. Różnica w cenie nie jest powalająca, w obrazie ze 2 klasy, jak nie lepiej.

Ewidentnie zachowanie na słabych i średnich sygnałach SD jest lepsze, a jak mniemam, w przypadku babci to może być kluczowa kwestia.

Wierzę że 650 jest lepsza ale dla babci 550 w zupełności wystarczy.

Ma dobrej jakości (jak na analogową) kablówkę.

Obraz (po odpowiednim ustawieniu przez mnie) jest naprawdę niezły.

100 Hz nie jest specjalnie potrzebne. Wręcz w starym tv babci (CRT Sony 29') ten tryb babci nie przypadł do gustu. Kazała wyłączyć.

Tym bardziej różnica w cenie między 650 a 550 = 670 zł (czyli 30% drożej) jakoś nie zachęca mnie do przekonywania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie mieszaj 100Hz z telewizora analogowego z tym co nazywamy 100Hz w telewizorze LCD, bo to jest jak porównywać Mad Doga z Hot Dogiem, no niby to samo w nazwie... :). Zawsze wszystkich o to strofuję to i w tym przypadku zareagować muszę, sorry ;).

Czynnika ekonomicznego oczywiście nie neguję, zazwyczaj jest on istotny, jeśli nie najistotniejszy. Ostatecznie najważniejsze żeby zadowolony był ten co wydaje na to swoje pieniądze. Reszta to już faktycznie kwestie pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no, nie mieszaj 100Hz z telewizora analogowego z tym co nazywamy 100Hz w telewizorze LCD, bo to jest jak porównywać Mad Doga z Hot Dogiem, no niby to samo w nazwie... :). Zawsze wszystkich o to strofuję to i w tym przypadku zareagować muszę, sorry ;).

No nie przesadzaj :lol:

Tak naprawdę to w gruncie rzeczy "to samo". Łapanie dwóch klatek i robienie klatki pośredniej. Oczywiście wiem, że tu przeplot, tu nie, że są rożne algorytmy, analizowana różna ilość klatek itp. itd. Jednak efekt jest podobny czyli upłynnienie obrazu.

I to niektórym się podoba a niektórym nie. Mojej babci najwyraźniej nie :lol:

Choć gdybym kupował dla siebie, wybór byłby jeden: 55B650 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, obawiam się że to zdecydowanie nie to samo. W CRT przynajmniej było wiadomo co to jest 100Hz i zazwyczaj pod tą nazwą krył się ten sam układ. W LCD to jest umowna marketingowa nazwa na totalnie dowolny w implenetacji układ elektroniczny, którego celem pierwotnym, a czasem wręcz tylko skutkiem ubocznym jest zwielokrotnienie ilości klatek.

Żeby było zabawniej czasem nie ma w ogóle mowy o rzeczywistych 100 klatkach na sekundę w przypadku LCD, zresztą na zdrowy rozum po co. W LCD nie ma mowy o migotaniu obrazu w rozumieniu tego co znaliśmy z CRT. W CRT układ pod tą nazwą miał przeciwdziałać migotaniu, w LCD ma poprawiać płynność. Jedno do drugiego ma się jak pięść do nosa i siłą rzeczy nie może mieć ze sobą wiele wspólnego, poza podobnie brzmiącą nazwą oczywiście.

Ale chyba odbiegamy od tematu wątku głównego, chociaż zawsze i przy każdej okazji warto jest prostować błędne stereotypy. A żeby było zabawniej, inny przykład, telewizory plazmowe firmy X. Jak sama nazwa wskazuje układ 100Hz daje w sumie.... 75 klatek na sekundę. Tutaj (w plaźmie) znowu mamy do czynienia z eliminowaniem migotania, a że panel jest progresywny, to i klatek tyle nie trzeba żeby obraz nie migotał. Ale układ oczywiście nazywa się 100Hz, a jakże... to jest dopiero jazda ;)

Konkludując, żeby jednak było na temat, autorowi wątku jeszcze raz polecam z proponowanych modeli LE32B650. Szczególnie jeśli faktycznie poruszamy się docelowo w zakresie przekątnej 32 cale.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym opisać jak firma LG oszukuje ludzi. Sprzedają wysokiej klasy TV, które nadają się wyłącznie do dekoracji a nie od oglądania. W ciągu pół roku padł mi już ich drugi telewizor. Pierwszy po kilku tygodniach bezskutecznej naprawy wymieniono mi w końcu na nowy model LG LH 37 5000. Ku mojemu zaskoczeniu ten super telewizor po miesiącu uległ awarii. Teraz mam czekać na dwutygodniowa naprawę gwarancyjna. W tym czasie firma zostawia mnie bez telewizora zastępczego, bo takie maja prawo. Generalnie maja mnie gdzieś. Okazuje się ze te super telewizory firmy LG nadają się tylko do dekoracji a nie do użytkowania.

Dlatego chciałbym przestrzec klientów przed kupnem TV tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
................ chciałbym przestrzec klientów przed kupnem TV tej firmy.

A ja chciałbym Cię przestrzec przed wielokrotnym powielaniem tych samych postów w różnych wątkach. Zrób to po raz czwarty, a Twoje konto uda się do "krainy wiecznych łowów", jak mawiali starzy Indianie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hdtv.com.pl też robi wpisy w każdym temacie z literkami LG ;) Ja z tych wszystkich modeli raczej wolałbym LG albo serię LH albo nową SL8000, Samsungi do mnie jakoś nie przemawiają, mam osobiście jeden i powiem szczerze, że nic specjalnego - do kablówki według mnie tuner jest za słaby, słabo stroi automatycznie kanały. A te LGki widziałem ostatnio w akcji z odtwarzaniem mkv - jakość boska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "bajery" z odtwarzaniem MKV i divix z pendriva to świetna sprawa. Nie będę musiał nosić eGreata do drugiego pokoju, kiedy zechcę tam obejrzeć serial czy film. Trochę boli brak odtwarzania DTS na głośniki telewizora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym coś polecał od LG, albo model z seri LH5000 albo najnowsze modele z serii SL8000 BorderLess (bardzo cienka ramka wokół matrycy), full hd, z dobrym kontraścikiem, dużo HDMI z MPEG4 no i czyta Divx i MKV po USB... a to już coś, cena też niezła. Tutaj cena SL8000 http://www.ceneo.pl/3262131

a tu recenzja:

http://www.jakitelewizor.pl/lg_42sl8000_%C...wy,1259619483,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...