Skocz do zawartości
Pawlack

DVD/ITI - Amplituner - TV ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni fachowcy !

Właśnie znalazłem to forum i od razu mam może błahe, ale pytanie:
Oglądam Cyfrowy Polsat (niestety) z Samsunga i filmy DVD przez Amplituner Denon na zwykłym telewizorze Philips (nawet nie 100 Hz). Podoba mi się to, że jednym pilotem steruję obrazem i dźwiękiem, ponieważ wszystko "puściłem" przez amplituner, fajnie, że wyświetla mi wszystkie funkcje na ekranie, jak głośność, tryb dźwięku i.t.d. W związku ze startem nowej platformy ITI planuję wreszcie kupić porządny TV jakiś LCD z Full HD. Czy jest jakaś szansa, że uda mi się podłączyć dekoder platformy, a później także nowsze DVD z nowym telewizorem poprzez amplituner Denona ? Wiem, że wejścia S-video nie wchodzą w grę, czy uda mi się odebrać prawdziwą jakość przez wejścia Component, którymi dysponuje amplituner, czy też pozostają mi tylko najnowsze zdobycze techniki, czyli DVI lub HDMI i obraz będzie musiał ominąć amplituner ?

dzięki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pawlack' date='25.08.2006, 13:12 ']Szanowni fachowcy !

Właśnie znalazłem to forum i od razu mam może błahe, ale pytanie:
Oglądam Cyfrowy Polsat (niestety) z Samsunga i filmy DVD przez Amplituner Denon na zwykłym telewizorze Philips (nawet nie 100 Hz). Podoba mi się to, że jednym pilotem steruję obrazem i dźwiękiem, ponieważ wszystko "puściłem" przez amplituner, fajnie, że wyświetla mi wszystkie funkcje na ekranie, jak głośność, tryb dźwięku i.t.d. W związku ze startem nowej platformy ITI planuję wreszcie kupić porządny TV jakiś LCD z Full HD. Czy jest jakaś szansa, że uda mi się podłączyć dekoder platformy, a później także nowsze DVD z nowym telewizorem poprzez amplituner Denona ? Wiem, że wejścia S-video nie wchodzą w grę, czy uda mi się odebrać prawdziwą jakość przez wejścia Component, którymi dysponuje amplituner, czy też pozostają mi tylko najnowsze zdobycze techniki, czyli DVI lub HDMI i obraz będzie musiał ominąć amplituner ?

dzięki

Paweł
[right][post="8978"][/post][/right][/quote]

Dasz radę przez component gdyż ITI też będzie miało component ale oczywiście jakość nie będzie tak dobra jak HDMI/DVI ale wydaje mi się, że jednak będziesz usatysfakcjonowany :) To nie jest jakaś wielka/tragiczna różnica :lol:
Ale jeżeli nie musisz to, że tak powiem "olej" takie coś i lepiej by było normalnie po HDMI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='25.08.2006, 14:53 ']Dasz radę przez component gdyż ITI też będzie miało component ale oczywiście jakość nie będzie tak dobra jak HDMI/DVI ale wydaje mi się, że jednak będziesz usatysfakcjonowany :) To nie jest jakaś wielka/tragiczna różnica :lol:
Ale jeżeli nie musisz to, że tak powiem "olej" takie coś i lepiej by było normalnie po HDMI :D
[right][post="8980"][/post][/right][/quote]


ok, wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak będzie trzeba podlączyć ITI i DVD to jednego TV skoro większośc ma tylko jedno HDMI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako rozdzielacz HDMI moze sluzyc wlasnie amplituner.
Jakos tak amplituner doczekal sie zupelnie nowej funkcji upscalera video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplituner - chodzi Ci o tuner to ITI ???

Bo jak o zwykły to ja się nie szarpie na kolejny wydatek :blink:


ps. doczytałem, że jest coś takiego jak spliter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz ja.
Wczoraj zastanawiałem się jak wszytko podłączyć?

Mam Ampituner, ITI(soon), DVD i LCD.


Czy podłączenie zarówno DVD jak ITI po HDMI do TV, to najlepszy możliwy sposób, chodzi mi tylko o obraz?

Czy ITI będzie miał możliwość podłączenia go złączem cyfrowym do Amplitunera?
Czy tak jak w przypadku DVD, trzeba zrobić także połączenie composit(component - czincze, zawsze mi sie myli)) audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='9000' date='15.09.2006, 16:04 ']Jeszcze raz ja.
Wczoraj zastanawiałem się jak wszytko podłączyć?

Mam Ampituner, ITI(soon), DVD i LCD.
Czy podłączenie zarówno DVD jak ITI po HDMI do TV, to najlepszy możliwy sposób, chodzi mi tylko o obraz?[/quote]
Na dziś i dające się przewidzieć jutro tak.

[quote name='9000' date='15.09.2006, 16:04 ']Czy ITI będzie miał możliwość podłączenia go złączem cyfrowym do Amplitunera?[/quote]
Tak naprawdę oficjalnie nie wiadomo jakie będzie miał złacza tuner ITI.
Według nieoficjalnych informacji i tajniackich zdjęć będzie wyjście cyfrowe dźwięku.
[quote name='9000' date='15.09.2006, 16:04 ']Czy tak jak w przypadku DVD, trzeba zrobić także połączenie composit(component - czincze, zawsze mi sie myli)) audio?
[right][post="10636"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Tuner będzie miał HDMI, SCART, SPDIF oraz componentowe chinch-e. Więc napewno da się go podłaczyć do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i się zaczyna. Za mało złącz HDMI w naszych telewizorkach :-(.

Amplituner oczywiscie jest fajnym rozwiazaniem, ale obecnie jesli chcesz w pelni wykorzystac dobrodziejstwa HDTV to najlepiej podlaczyc po HDMI lub DVI.
Wszystkie inne zlacza to analog, ale...
Jak znam życie to większość naszego społeczeństwa i tak nie jest w stanie wychwycic róznicy pomiedzy sygnalem podanym przez komponent a DVI/HDMI.

Uwazam więc, że spokojnie możesz sobie podlaczyc DVD i SAT przez amplituner pod TV po komponencie. Z jakości sygnału będziesz zadowolony :-).
Tylko jakieś lepsze i w miarę krótkie kable zastosuj coby ci jakość nie uciekła bo będziesz z wiaderkiem do nadawcy leciał po trochę sygnału.



Zazwyczaj jeśli jest w sprzęcie złącze HDMI lub DVI to jest rowniez Komponent. Tak więc nie powinno z tym byc problemu w przypadku ITI :-)

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja chce dzwiek przez amplituner, a vdo bezposrednio do LCD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...