Skocz do zawartości
netquest

Wymiana kanałów n i CP

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ponoć? To jest żenada jakościowa i nie widać by Cyfra+ i Polsat się tym przejmowały. HBO i tak, jak zawsze, ma wszystko w [beeep]e. Aby tylko kaska na konto spływała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakoś wolę zaufać opinii użytkowników, niż danym z King of Sat - Filmbox HD najlepiej dowodzi, że bitrate to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakoś wolę zaufać swoim zmysłom. HBO HD oglądany na Philu PVRHD wygląda tragicznie. Za takie badziewie miałbym płacić 35 złotych!? Nigdy! FilmboxHD dowodzi, że jak się ma dostęp do rewelacyjnej jakości masterów, umiejętności i wysokiej jakości sprzęt nadawczy to można przyciąć na bitrate. HBO ma tylko słynne logo. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba liczyć, że przynajmniej w tym wypadku nie zrezygnują z dublowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnuja z dublowania - n prawdopodobnie robi miejsce na swoje nowe kanaly filmowe - podobno maja byc HD ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że n wymusi na CP poprawę jakości.

Są duże możliwości : 1. transponder pracuje w DVB-S, 2. na transponderze nadawany jest 2x Polsat Sport HD,

2x Discovery HD, 2x HBO HD oraz aktywacja CAM.

Zakładać należy, że zniknie Discovery HD. Dodatkowo CP może przełączając transponder w DVB-S2,

oraz zlikwidować duble i aktywację. Potrzebna tylko odrobina dobrej ze strony CP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprócz dobrej woli potrzebne są pieniądze a z tym to już gorzej u Zygmunta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem urządziłem sobie wieczór filmowy. Zacząłem od Misia na TVP 1, później HBO i Motel, na końcu - dla mnie prawdziwa uczta - Batalion 6 na FilmBox HD.

O Misiu pisać nie będę. O tym filmie napisano już wszystko. Natomiast dwa kolejne proszą się o komentarz HD maniaka. To co, prezentuje HBO HD swoim widzom za "ciężką" kasę woła o pomstę do nieba. Dźwięk w "zwykłym" stereo. Obraz jak z negatywu, zwłaszcza ciemne sceny. Jak przebiegała akcja widz musiał sam się domyślać z kontekstu następnych, w miarę widocznych, scen.

Zaraz potem prawdziwa "uczta" dla oka i ucha w wydaniu FilmBoxa. Prawdziwe DD 5.1, super akcja i efekty specjalne (sceny batalistyczne i bardzo realistycznie nakręcone sceny zabójstw ludności cywilnej przez armię japońską). Obraz "miodzio" w porównaniu z HBO "HD".

Dla dociekliwych dodam, że oba filmy produkowane mniej więcej jednocześnie (2005 i 2007), zatem możliwości techniczne podobne. Przekaz przez operatorów z kategorii "premium" w wydaniu HBO kompletne nieporozumienie. Kaseta VHS z dziesiątą kopią piracką to przy tym bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby wszystko wydawał z własnej kieszeni. Pewnie albo podzielą się kosztami, albo deal będzie na zasadzie HBO HD na trans. Cyfrowego Polsatu z wyższym bitrate w zamian za Discovery HD...

Może wówczas wszyscy będą zadowoleni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ale wiecie dlaczego ten transponder nadal nie jest w DVB-S2? Garstka abonentów HD w CP jest mniej ważna niż garstka abonentów z modułami CI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być "Garstka abonentów HD w CP jest jeszcze mniej ważna niż garstka abonentów z modułami CI"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno POLSAT nie kupil jeszcze sprzeu nadawczego DVB-S2.

Wykazując dobrą wolę to z transpondera DVB-S można nadać 4 kanały każdy po 10 000 kb/s.

Sprawdziłem średni bitrate na linowsat :

HBO HD od n - 8 315 kb/s

HBO HD od CP - 3 465 kb/s :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Man! To przechodzi ludzkie pojęcie!

Swoją drogą, w takim razie bitrate Filmbox HD jest na naprawdę przyzwoitym poziomie:

15034.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykazując dobrą wolę to z transpondera DVB-S można nadać 4 kanały każdy po 10 000 kb/s.

Sprawdziłem średni bitrate na linowsat :

HBO HD od n - 8 315 kb/s

HBO HD od CP - 3 465 kb/s :)

Trzeba dodac, ze sygnal HBO HD dla Cyfry+ brany jest z tp Polsatu wiec wyglada to masakrycznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...