Skocz do zawartości
szamot83

3 sposoby na instalację XBMC

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem odnośnie artykułu, czyli czekam jak autor napisze jak mu działa VDPAU na ION z kubuntu i xbmc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to już jest - nazywa się VDPAU i jest oferowane przez każdą kartę Nvidii od serii 8 wzwyż (oczywiście na ION także).

Czyli po windowsowemu "CUDA" - wykorzystane prze kodek CoreAVC. Oczywiście ATI też ma swój odpowiednik - ati stream czy jakoś tak, ale w linuksie nie ma sterowników wykorzystujacych go.

Ciekawe, sam używam sabayone ( mod gentoo ), i może mi sie uda uruchomić smplayera z akceleracją ?

XBMC bawiłem się jakiś czas ale niestety, on nie korzysta z silnika mplayera, wiec obraz był taki sobie.

Miałen też problemy z użyciem projektora ( tryb 1080p/50 nie działał, raczej kicha ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CUDA, to co innego niż VDPAU - wystarczy zapoznać się z wpisami na wikipedii (polecam zwłaszcza EN - bo na PL jest lakonicznie) - tak, czy inaczej zarówno CUDA jak i VDPAU jest dostępne dla Linuksa i Windowsa.

Wiem, że na Ubuntu jest specjalne repozytorium z programami "przerobionymi" tak, żeby wykorzystywały VDPAU. Uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż zmienione kodeki, ponieważ zmodyfikowany program będzie wykorzystywał to API niezależnie od kodeka. Ciekawe, czy na Gentoo jest coś podobnego. Być może kompilacja programu z odpowiednimi flagami umożliwiła by wykorzystanie przez dany program VDPAU. (szkoda, że developerzy XBMC uznają tylko UBUNTU - osobiście wolałbym, gdyby program związany był z np. Archem, lub innym systemem pod nowszą architekturę)

Jeżeli dobrze kojarzę, to ATI raczej wykorzystuje pod Windowsem DXVA. Stream, to był jakiś ich procesor.

Z XBMC to jest tak, wersja na Xboksa wykorzystuje Mplayer, na inne systemy wykorzystuje DVDPlayer, który jest zaprogramowany przez developerów XBMC specjalnie dla tej aplikacji - w moim odczuciu sprawdza się świetnie - kiepska jakość obrazu może być wynikiem złych ustawień. Jeżeli odpalisz film (przez XBMC) na Xboksie, a potem ten sam film puścisz na XBMC w wersji na PC, to zobaczysz, że różnica między Mplayerem a DVDPlayerem jest kolosalna na korzyść tego drugiego. Oczywiście oba sprzęty są podłączone przez Component lub kabel VGA.

Co do tego projektora, to dużo zależy od ustawień X.org (/etc/xorx.conf - chociaż pewnie to oczywiste) - rozdzielczość XBMC to co innego niż rozdzielczość serwera X - u siebbie miałem taki problem, że ustawiłem rozdzielczość 1280x1024 w xbmc miałem mniejszą i po prostu nie wyświetlało się na całym ekranie, tylko na jego części - Z tym projektorem może być podobnie.

Przy okazji polecam zapoznać się z programem MOOVIDA, być może bardziej Ci podpasuje niż XBMC.

Edytowane przez szamot83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CUDA to co innego niż VDPAU - wystarczy zapoznać się z wpisami na wikipedii (polecam zwłaszcza EN - bo na PL jest lakonicznie) - tak, czy inaczej zarówno CUDA jak i VDPAU jest dostępne dla Linuksa i Windowsa.

Wiem, że na Ubuntu jest specjalne repozytorium z programami "przerobionymi" tak, żeby wykorzystywały VDPAU. Uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż zmienione kodeki, ponieważ zmodyfikowany program będzie wykorzystywał to API niezależnie od kodeka. Ciekawe, czy na Gentoo jest coś podobnego. Być może kompilacja programu z odpowiednimi flagami umożliwiła by wykorzystanie przez dany program VDPAU. (szkoda, że developerzy XBMC uznają tylko UBUNTU - osobiście wolałbym, gdyby program związany był z np. Archem, lub innym systemem pod nowszą architekturę)

Jeżeli dobrze kojarzę, to ATI raczej wykorzystuje pod Windowsem DXVA. Stream, to był jakiś ich procesor.

Z XBMC to jest tak, wersja na Xboksa wykorzystuje Mplayer, na inne systemy wykorzystuje DVDPlayer, który jest zaprogramowany przez developerów XBMC specjalnie dla tej aplikacji - w moim odczuciu sprawdza się świetnie - kiepska jakość obrazu może być wynikiem złych ustawień. Jeżeli odpalisz film (przez XBMC) na Xboksie, a potem ten sam film puścisz na XBMC w wersji na PC, to zobaczysz, że różnica między Mplayerem a DVDPlayerem jest kolosalna na korzyść tego drugiego. Oczywiście oba sprzęty są podłączone przez Component lub kabel VGA.

Co do tego projektora, to dużo zależy od ustawień X.org (/etc/xorx.conf - chociaż pewnie to oczywiste) - rozdzielczość XBMC to co innego niż rozdzielczość serwera X - u siebbie miałem taki problem, że ustawiłem rozdzielczość 1280x1024 w xbmc miałem mniejszą i po prostu nie wyświetlało się na całym ekranie, tylko na jego części - Z tym projektorem może być podobnie.

No tak, vdpau to po prostu implementacja dxva na linuxa, ten ati stream to jest właśnie odpowiednik cuda, ale tu on nie ma zastosowania :)

Na razie siedze w windzie, ale jak skończę to wejdę w sabayona i odpalę xbmc ( mój sabayone 4.2 ma zaistalowany xbmc a na dodatek moge go ustawić jako startowy - coś czytałem że ta wersja ma vdpau, zobaczę.

Podobno najnowsze stry nvidi dla linuxa mają implementację vdpau.

Xbox jakoś nigdy mnie nie przekonał do jakości filmów, wieć porównywanie xboxa z pc mija sie z celem :blink:.

Odpal film w mplayerze lub lepiej w smplayerze oraz w xbmc i porównaj.

Ale jako media player to taki mały komp z xbmc to rewelka - najlepsze gui jakie widziałem i używałem :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, vdpau to po prostu implementacja dxva na linuxa, ten ati stream to jest właśnie odpowiednik cuda, ale tu on nie ma zastosowania :)

Na razie siedze w windzie, ale jak skończę to wejdę w sabayona i odpalę xbmc ( mój sabayone 4.2 ma zaistalowany xbmc a na dodatek moge go ustawić jako startowy - coś czytałem że ta wersja ma vdpau, zobaczę.

Podobno najnowsze stry nvidi dla linuxa mają implementację vdpau.

Xbox jakoś nigdy mnie nie przekonał do jakości filmów, wieć porównywanie xboxa z pc mija sie z celem :).

Odpal film w mplayerze lub lepiej w smplayerze oraz w xbmc i porównaj.

Ale jako media player to taki mały komp z xbmc to rewelka - najlepsze gui jakie widziałem i używałem :).

To ja juz po walce z vdpua - zainstalowałem najnowszy mplayer z svn i nrmalnie jestem w szoku - mkv odtwarza mi się z 1% udziałem procka, to samo zrobiłem z xbmc - 4% ale nie mam audio ;). Akcereracja działa !!

To lepszy wynik niz miałem w viście z dxva - ok 20 5 i z cuda ( coreavc - 35 % ).

Dzięĸi za nakierownie na temat vdpua !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoda trzeba bylo zobaczyc czy dbus-daemon nie blokuje ci dzwieku.

jezeli tak to w /bin/dbus-daemon nadac mu uprawnienia 754 i powinno byc ok.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, vdpau to po prostu implementacja dxva na linuxa

Nie, VDPAU to akceleracja realizowana przez sterownik katy i dotyczy tylko kart Nvidii (i systemów Unix), a DXVA (jak sama nazwa skazuje) jest realizowany przez M$owy DirectX i jest niezależny od karty

, ten ati stream to jest właśnie odpowiednik cuda, ale tu on nie ma zastosowania :P

Niegddzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Będę wdzięczny za jakieś linki.

Na razie siedze w windzie, ale jak skończę to wejdę w sabayona i odpalę xbmc ( mój sabayone 4.2 ma zaistalowany xbmc a na dodatek moge go ustawić jako startowy - coś czytałem że ta wersja ma vdpau, zobaczę.

Tak, zgadza się XBMC obsługuje to API.

Podobno najnowsze stry nvidi dla linuxa mają implementację vdpau.

Tak, mają ją już od dłuższego czasu, jednak nie wszystkie karty to wspierają. Od Geforce 8800 GS, 8800 GT, 8800 GTS (512MB/1GB) - wzwyż.

Xbox jakoś nigdy mnie nie przekonał do jakości filmów, wieć porównywanie xboxa z pc mija sie z celem :).

Tu chodzi o jakość obrazu realizowaną przez Mplayera i DVDPlayera, jeżeli podłączasz tym samym kablem i do tego samego TV, to nie widzę przeciwwskazań, żeby ot porównać.

Odpal film w mplayerze lub lepiej w smplayerze oraz w xbmc i porównaj.

SMPlayer i Mplayer, to to samo - ponieważ SMPlayer jest nakładką na Mplayera - różnica GUI i ustawień.

Ale jako media player to taki mały komp z xbmc to rewelka - najlepsze gui jakie widziałem i używałem :).

Zgadzam się. Najlepsze jest to, że Linuksową wersję XBMC odpalam na GF 440 MX 64mb i ATI 9800 SE - przyznacie, że starocie. Program działa płynnie i filmy w SD odtwarza bez problemu.

A co do dźwięku, to czy Ty przypadkiem nie masz karty opartej na X-fi? Jeżeli tak, to musisz poczekać do wydania stabilnego jądra 2.6.32, tam będzie nowy sterownik alsa, który te karty obsługuje bez najmniejszego problemu.

Jeżeli masz zwykłą kartę, to daj:

alsa reload

alsactl init

alsamixer

alsactl store

Pozdrawiam

Edytowane przez szamot83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wiem, ATI stream, to faktycznie odpowiednik CUDA Nvidii.

Wielka szkoda, że nie jest dostępny dla systemów Unix

Edytowane przez szamot83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra już wiem, ATI stream, to faktycznie odpowiednik CUDA Nvidii.

Wielka szkoda, że nie jest dostępny dla systemów Unix

Właśnie, tak samo jak atisowy odpowiednik vdpau czyli XvBA niby już jakieś kompilacje mplayera działaja z nim ale jeszcze nic oficjalnie, może kiedyś.

Co do porównywania xbox-a z pc to nie ma to sensu bo maja inne układy graficzne a to one głównie odpoiadają za jakość sygnału video ( obróblka sygnału przez gpu ), dlatego porównywanie softu na różnych platformach sprzętowych jest trochę naciągane.

Ja wiem jak "gra" xbmc a jak smplayer na tej samej karcie oraz na projektorze fullhd. Xbmc jest dobry do materiału SD i DVD do hd trochę odstaje, ale moze kiedyś - dziwne ze nie wykorzytali silnika mplayera, ale cóż zrobić.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem, po odpaleniu z płyty wybieram instalacje na USB HDD, zaczyna coś mieszać pokazuje się logo XBMC i po chwili taki ekranik

thumb_2b0b7f70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak może być kilka rzeczy:

1 Obraz płyty źle ściągnięty - trzeba zawsze sprawdzać sumę MD5.

2 kiepska płyta lub błędy podczas nagrywania.

3 Najbardziej prawdopodobny - sprawdź, czy to samo dzieję się na ubuntu 9.10 (obecnie status beta) lub/i ubuntu 8,10. Jeżeli na 9.10 problem nie wystąpi, to pobierz obraz ubuntu 9.10 alternate install i stamtąd zainstaluj (wg. schematu)

4 Mniej prawdopodobny, chociaż raz się z tym spotkałem - nieaktualny BIOS - czasami stary BIOS stwarza problemy nie do przeskoczenia.

Pozdrawiam.

P.S. Mógłbyś podać jakieś dane kompa - model płyty itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę nagrywałem 2 razy raz z prędkością 40x, a później 8x i to samo. Bios aktualny. Mój sprzęt to

Płyta główna : ASUS P5N7A-VM

Procesor :Intel E5200

jaka powinna być suma kontrolna http://dfn.dl.sourceforge.net/sourceforge/...Live-9.04.1.zip

czy mogę zainstalować XBMC z poziomu windows bądź ubuntu, ale uruchamiany z Pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Spróbuj zlokalizować w BIOSie funkcję "Change AHCI DID for Linux" i zmień ją. Jeżeli nie pomoże, to wróć do poprzedniego ustawienia.

2 Na tej płycie masz kilka portów SATA - nVidia (czerwone) i JMicron (czarne) - spróbuj napędy sata przełączyć z tych, w których teraz siedzą do innego koloru. Jeżeli nie masz napędów SATA, to spróbuj wyłączyć ten kontroler w BIOSie lub zmienić kolejność napędów.

3 Sprawdź, czy na 9.10 występuje ten sam problem.

czy mogę zainstalować XBMC z poziomu windows bądź ubuntu, ale uruchamiany z Pendrive?

Jeżeli przeczytasz metodę pierwszą, to zobaczysz, że coś podobnego jest tam opisane. Żeby zainstalować to z Ubuntu skorzystaj z połączenia ssh (będzie Ci potrzebny drugi komputer z Linuksem (obojętnie, czy zainstalowany, czy LiveCD) połączonym w sieci z tym na którym chcesz zainstalować). Jeżeli zrobisz to korzystając z tego połączenia, to cała instalacja ogranicza się do kombinacji kopiuj i wklej.

Na drugim komputerze korzystając z ssh logujesz się w ten sposób:

1 instalujesz na pierwszym Lunuksa (na tym, na którym xbmc ma działać) Instalacja jest opisana w pierwszym poście.

2 uruchamiasz pierwszy komputer.

3 Uruchamiasz drugi komputer i wpisujesz w terminalu:

ssh [nazwa użytkownika podana podczas instalacji]@[nr IP komputera, z którym chcesz się połączyć]

Dalej program poprosi Cię o potwierdzenie klucza (potwierdzenie jednorazowe), a następnie o podanie hasła dla użytkownika. i to wszystko od tej pory buszujesz na tym drugim komputerze i wklejasz tylko komendy opisane w pierwszym poście.

Żeby sprawdzić nr IP komputera na którym XBMC ma działać. Musisz się na nim zalogować i wpisać ifconfig - z tego co tam wyskoczy wybierasz sobie jego nr IP LUB możesz na tym drugim komputerze zainstalować program autoscan network - dalej już z górki.

Jeżeli to jest za trudne, to zainstaluj na komputerze/pendive ubntu (polecam Linux mint 7 XFCE), dodaj odpowiednie repozytoria (opisane w pierwszym poście) i dodaj sesję logowania do GDM (opisane tu) Jeżeli zaznaczysz, żeby sesja XBMC startowała domyślnie, to XBMC będzie się uruchamiał przy starcie. Do tego sposobu potrzebujesz większego pendriva, ale za to będziesz mógł w każdej chwili wyłączyć XBMC i cieszyć się zwykłym systemem.

Daj znać jak poszło z tym błędem. Czy te sugestie pomogły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ustawieniach w biosie nie ma nic takiego, po zmianie portów SATA to samo, czyli nic.

z mojej płytki u kolegi XBMC bez problemu się zainstalował ...zainstalowałem sobie na pendrive

przy instalacji, instalator nie pytał mnie o "Do you want the installer to handle it" czy to przez to że instalacja na pendrive?

XBMC będę używał na dwóch komputerach z grafiką Intela i Nvidia. Rozumiem że sterowniki Intela są już wgrane, a nvidi musze doinstalować? bez problemu mogę je doinstalować na pendrive?

Edytowane przez Vienio17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jam taki problem ściągnąłem najnowsze ubuntu mini 9.10 , zainstalowałem wszystko wg pierwszego postu, niby wszystko ok ale po wpisaniu w iXach xbmc & wyskakuje mi komunikat, barak polecania xbmc, czy coś takiego - po prostu nie chce się uruchomić tak jak by xbmc nie był zainstalowany. Wcześniej instalowałem na 9.04 to iXy mi nie startowały (karta graficzna intel problemy ze sterownikami w jajku), a na 8.10 wszystko hulało tak jak trzeba, jednak zachciało mi się zmian na nowsze.

Mam jeszcze jedno pytanko jak najlepiej jest odpalić kartę DVB-s na XBMC jakiś skrypt próbowałem VDR, ale jakoś bez efektów. Aha jeszcze jedno jak zrobić kopie całego systemu i jak ją później odtworzyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś łopatologicznie krok po kroku pokazać jak zrobić aby mieć dźwięk 5.1. Przetestowałem XBMC na dwóch plikach testowych: xbmc_aac_test.mkv i xbmc_dts_test.mkv aby sprawdzić czy mam dźwięk przestrzenny. Jednak odzywają się tylko przednie kolumny i front. XBMC instalowałem z XBMCLive 9.11, a alsamixer wygląda tak:

alsamixer.th.jpg

W XBMC mam ustawione "Wyjście dźwięku" na cyfrowe, zaznaczone AC3 i DTS, "urządzenie audio" i "bezpośrednie przejście dźwięku" na HDMI oraz odznaczone "Dźwięk wielokanałowy konwertuj do stereo".

PS. Jeszcze jedna mała sprawa. Jak ustawić aby obraz nie był rozciągnięty poza ekran TV? Teraz jak XBMC mi wystartuje, to obraz jest z każdej strony lekko ucięty.

Edytowane przez Saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk przestrzennym to zainstaluj sobie sterowniki alsy "alsa" najnowsze to chyba 1.0.22. Potem poustawiaj w alsamixer wszystkie suwaczki do góry i je wlacz klawiszem M. Na samym końcu masz ilość głośników ustaw 6ch. Powinno działać.

Co do obrazu to napisz z jakiej karty graficznej korzystasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie innego sposobu instalacji.

Mianowicie interesuje mnie XBMC i windows xp zainstalowane na jednym dysku ale z mozliwoscia wyboru przy starcie komputera. Mam troche cienki sprzet i przy uruchomieniu XBMC w windowsie system nie spelnia moich oczekiwan.

Jesli XBMC uruchomie bezposrednio jest ok, a chcialbym miec rowniez dostep do windowsa na tym komputerze.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno na odpowiedź, ale cóż...

W windowsie wystarczy stworzyć nowego użytkownika i w rejestrze zmienić shell na xbmc. Wtedy xbmc będzie otwierał się automatycznie, po zalogowaniu tego użytkownika.

Shella zmienia się w rejestrze w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

trzeba zmienić z explorer.exe na to co się chce.

Generalnie temat jest już bardzo nieaktualny. Jest już nowa wersja xbmc, a od jakiegoś czasu program dysponuje bardzo intuicyjnym instalatorem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie temat jest już bardzo nieaktualny. Jest już nowa wersja xbmc, a od jakiegoś czasu program dysponuje bardzo intuicyjnym instalatorem.

Mógłbyś określić co to znaczy nieaktualny?

a xbmc instaluje się jak każdy inny program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie trzeba już tak dużo kombinować, żeby osiągnąć ten sam efekt. Wystarczy wrzucić płytkę livecd i ona ma swój instalator.

Jeżeli chcesz skorzystać z ubuntu minimal install, to temat może być pomocny - ale weź poprawkę, że był pisany 4 wersje ubuntu temu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam ze jestm pod wrazeniem tej ostatniej wersji XBMC - dziala perfekcyjnie, do tego duzo wtyczek i teledyski z youtube dzialaja plynnie w HD na laczu 2Mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z opcją "wyszukiwania" na ostatniej wersji YouTube coś schrzanili, nie mogę jej znaleźć! Czy ona w ogóle tam jest?

edit

Chyba się zaktualizowało i już jest.

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 3 tygodni walczę z XBMC i YAVDR. Instalowałem najpierw xbmc z cd live i działa ale do całości szczęścia chciałbym uruchomić tv. Zainteresowałem się więc yavdr i tam iso jest już z xbmc. Niestety TV nie zobaczyłem jeszcze. Karta TBS 6981 jest widziana

root@XBMC:~# lsmod
Module                  Size  Used by
usbhid                 36110  0
hid                    67064  1 usbhid
autofs4                22715  2
nfs                   265078  0
ir_sony_decoder         3038  0
nfsd                  238967  3
snd_hda_codec_realtek   203408  1
lockd                  64849  2 nfs,nfsd
nfs_acl                 2245  2 nfs,nfsd
exportfs                3437  1 nfsd
cx23885               117798  0
cx2341x                12372  1 cx23885
auth_rpcgss            33767  2 nfs,nfsd
ir_jvc_decoder          3065  0
ir_rc6_decoder          3577  0
v4l2_common            17413  2 cx23885,cx2341x
videodev               42202  2 cx23885,v4l2_common
v4l1_compat            13251  1 videodev
ir_rc5_decoder          3161  0
videobuf_dma_sg         9698  1 cx23885
snd_hda_intel          22005  3
videobuf_dvb            5096  1 cx23885
snd_hda_codec          74201  2 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel
dvb_core               86010  2 cx23885,videobuf_dvb
videobuf_core          16713  3 cx23885,videobuf_dma_sg,videobuf_dvb
snd_hwdep               5412  1 snd_hda_codec
lirc_atiusb            13388  0
lirc_dev                8884  1 lirc_atiusb
ir_nec_decoder          3193  0
ir_common               5123  1 cx23885
snd_pcm                70694  3 snd_hda_intel,snd_hda_codec
intel_agp              24375  0
sunrpc                193053  6 nfs,nfsd,lockd,nfs_acl,auth_rpcgss
ati_remote              8087  0
ir_core                13322  7 ir_sony_decoder,cx23885,ir_jvc_decoder,ir_rc6_decoder,ir_rc5_decoder,ir_nec_decoder,ir_common
btcx_risc               3624  1 cx23885
snd_timer              19098  2 snd_pcm
snd                    54180  10 snd_hda_codec_realtek,snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hwdep,snd_pcm,snd_timer
nvidia               9327595  40
xhci                   36330  0
tveeprom               11038  1 cx23885
soundcore               6620  1 snd
asus_atk0110            9017  0
snd_page_alloc          7076  2 snd_hda_intel,snd_pcm
agpgart                31724  2 intel_agp,nvidia
lp                      7028  0
parport                32635  1 lp
usb_storage            39553  2
ahci                   32200  0
r8169                  34108  0
mii                     4381  1 r8169

oraz

root@XBMC:~# lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation N10 Family DMI Bridge (rev 02)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation N10/ICH 7 Family High Definition Audio Controller (rev 02)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 1 (rev 02)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 2 (rev 02)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 3 (rev 02)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation N10/ICH 7 Family PCI Express Port 4 (rev 02)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH7 Family USB UHCI Controller #1 (rev 02)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #2 (rev 02)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #3 (rev 02)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB UHCI Controller #4 (rev 02)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation N10/ICH 7 Family USB2 EHCI Controller (rev 02)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev e2)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation NM10 Family LPC Controller (rev 02)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation N10/ICH7 Family SATA IDE Controller (rev 02)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation N10/ICH 7 Family SMBus Controller (rev 02)
02:00.0 USB Controller: NEC Corporation Device 0194 (rev 03)
03:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation GT218 [iON] (rev a2)
03:00.1 Audio device: nVidia Corporation High Definition Audio Controller (rev a1)
04:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 03)
05:00.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
06:01.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
06:04.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
06:05.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
06:06.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
06:07.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
06:08.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
06:09.0 PCI bridge: PLX Technology, Inc. Device 8608 (rev ba)
0a:00.0 SATA controller: JMicron Technology Corp. JMB360 AHCI Controller (rev 02)
0b:00.0 Multimedia video controller: Conexant Systems, Inc. CX23885 PCI Video and Audio Decoder (rev 04)

Jak widać mam również zapięty pilot X10 który nie działa dokładnie tak jak bym chciał ale to akurat nie jest najistotniejsze.

Chcąc zrobić skan zatrzymuję vdr i otrzymuję:

root@XBMC:~# vdr stop
vdr: no primary device found - using first device!

a w_scan mówi:

root@XBMC:~# w_scan -o 7 -fs -s S13E0
w_scan version 20100316 (compiled for DVB API 5.1)
using settings for 13.0 east Hotbird 6/7A/8
frontend_type DVB-S, channellist 4
output format vdr-1.7
Info: using DVB adapter auto detection.
main:2930: FATAL: ***** NO USEABLE DVB CARD FOUND. *****
Please check wether dvb driver is loaded and
verify that no dvb application (i.e. vdr) is running.

Gdzie szukać problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...