Skocz do zawartości
szamot83

3 sposoby na instalację XBMC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja katalog ze skórką Aeon wkleiłem do katalogu „skins”, a potem wybrałem ją po odpaleniu xbmc. Nic nie instalowałem a wszystko działa bardzo dobrze. Pisze o przypadku normalnej instalacji xbmc pod Windowsem.

O co chodzi z tymi instalerami?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek pl mam do Ciebie pytanie.

Jak zaistalować XBMC Live 9.04.1 na dysku zewnętrznym SEAGATE FREE AGENT DESK 1TB??

nie mam pojęcia walcze już 3 dzień, podczas instalacji GRUB.... Wyskakuje error i płyta CD staje dęba

Dodam że po formacie dysku mam system plików FAT32 a nie NTSC więc podejrzewam że to jest przyczyną i ten GRUB się nie instaluje.

Mało tego robiłem 2 krotnie format tego dysku i na początku miałem pojemność 975 gb a teraz mam 930 a dysk jest czysty

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas instalowałem na pendrivie lub HDD ale na SATA.

Jeśli masz problem z rozruchem dysku to spróbuj pokombinować z ustawieniami w biosie.

Co do formatu, to zostaw dysk bez partycji, a xbmc sam ci to zrobi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie dodam, że dla mnie instalowanie na tak dużym dysku z liveCd mija się z celem. Gdy instalujesz w ten sposób nie możesz podzielić dysku na partycje.

XBMC z liveCD nie zainstaluje się na tych systemach plików, tam jest potrzebny EXT.

Błędy, mogą być też spowodowane tym, że grub próbuje zainstalować się w mbr-rze pierwszego dysku, a nie dysku usb.. Spróbuj odpiąć wszystkie dyski w komputerze, lub wyłącz je w BIOSie - zostaw tylko ten podpięty pod usb.

Skorzystaj z pierwszej metody i podczas instalacji zrób sobie bardzo dużą partycję NTFS - będziesz miał do niej dostęp spod windowsa i będziesz mógł na nią wgrywać multimedia.

Jaki error Ci wyskauje?

Edytowane przez szamot83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od siebie dodam, że dla mnie instalowanie na tak dużym dysku z liveCd mija się z celem. Gdy instalujesz w ten sposób nie możesz podzielić dysku na partycje.

XBMC z liveCD nie zainstaluje się na tych systemach plików, tam jest potrzebny EXT.

Błędy, mogą być też spowodowane tym, że grub próbuje zainstalować się w mbr-rze pierwszego dysku, a nie dysku usb.. Spróbuj odpiąć wszystkie dyski w komputerze, lub wyłącz je w BIOSie - zostaw tylko ten podpięty pod usb.

Skorzystaj z pierwszej metody i podczas instalacji zrób sobie bardzo dużą partycję NTFS - będziesz miał do niej dostęp spod windowsa i będziesz mógł na nią wgrywać multimedia.

Jaki error Ci wyskauje?

A więc wyłączyłem dysk w biosie natomiast Gdy doszło do momentu wyboru dysków po przez płytę XBMC Live 9.04.1 system wykrywał nadal 2 dyski ten SATA i na USB i dalej to samo podczas instalacji GRUB... dysk staje dęba i wyskakują 2 błędy w różnych kolejnościach powtarzające się:

[ 415.108563] end_request: I/0 error, dev fd0, sector 0

[ 427.272596] Buffer I/0 error on device fd0, logical block

Chciałem tak zrobić aby na każdym z dysków przenośnych był XBMC Live z określonymi BACKDROPS-ami w sensie pod określony rodzaj filmów np horrory/thrillery a na innym komedie itp

Mam pytanie jak załadować media flags przez GIT?

Mam XBMC_for_Windows-9.04.1-repack, skin AEON instalowany przez GIT-a

mam tylko znaczek Blu-ray :)

Edytowane przez OLESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edycja//problem rozwiazany

Edytowane przez iSiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Doszedłem częściowo do dobrych rezultatów w "flagowaniu"

Ściągnąłem plik kierując się postem kolegi "NEKUSA" AEON +MOD

wkleiłem zawartość do XBMC/skin/

oczywiście zmieniłem język na POLISH i zmieniłem czcionke na AEON_POLISH

+ jest taki tego MODA do Aeon że nie ucina z lewej i prawej strony okładek w "GABLOCIE"

+ możliwość szukania filmów z określonego roku, po aktorach

+ poprawione wyświetlanie media flags

Zainstalowałem Media Companion który pomaga szukać plakatów, fanartów, edytować opisy filmów, i dodawać flagi - STUDIA

Później pododawałem:

Flagi Formatów: (w tytule Filmu napisać trzeba)

Dla DVD napisz SDDVD, .iso lub .ifo w twoim katalogu z filmem.

Dla Blu-Ray napisz BLURAY, BLU-RAY, lub BRRIP

Dla HDDvd napisz HDDVD.

Dla SDTV napisz SDTV lub TVRip

Dla HDTV napisz HDTV lub PDTV

Dla XVID napisz XVID

Dla DIVX napisz DivX, DX50, lub DIV3

Dla WMVHD napisz WVC1

Pod warunkiem jeśli mamy PNG w katalogu flags poszczególnych formatów w AEON

I to tyle co wywalczyłem z media flags mało ale zawsze coś :)

NIE WIEM JAK DODAWAĆ FLAGI po prawej stronie tytułu:

AudioChannels

- 1 (mono)

- 2 (2.0)

- 4 (3.1)

- 5 (4.1)

- 6 (5.1)

- 8 (7.1)

VideoResolution

- 480

- 540

- 720

- 1080

FLAGI DZIWIĘKU

- DTS

- Dolby Digital itp.

Wiecie jak to zrobić??? czy też programem Media Companion ??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystalem z pierwszej metody i mam pytanie - jak uruchomic wifi ? Dodam tylko ze ubuntu 9.04 pracuje bezblednie na mojej karcie wifi w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatne instrukcje znajdziesz tutaj: http://www.nibyblog.pl/2009/02/wszystkie-p...ifi-w-linuksie/

Zwróć uwagę na komendy iwconfig.

Możesz ewentualnie zainstalować sobie pakiety z programami sieciowymi, np. network-admin. Ustawić wszystko w środowisku graficznym (icewm) i zapisać te ustawienia.

Edytowane przez szamot83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytan :

1. Jak dodac zrodlo CD/DVD w XBMC? Gdy wybeiram dodaj zrodlo i wskazuje nagrywarke (iso9660://) pokazuje mi ze zrodla nie mozna odnalezc i moze byc to spowodowane brakiem dostepu do sieci. Plyta (w formacie UDF) jest w napedzie.

2. Jak wrocic ponownie do konsoli/terminala by zmienic splashscreen/haslo do konta

3. Jak zmienic nazwy wyswietlania w GRUBie i usunac niektore pozycje? Nie interesuje mnie MemTest a jak widze ze nie uruchamiam "Media Center" tylko Ubuntu 9.04 w wersji pieryliard osiemset jeden to mnie szlag trafia...

4. Muzyke trzymam w formacie FLAC, w opcjach dzwiek ustawiony na wyjscie cyfrowe podawane do dekodera z Logitech Z5500 przy filmach leci przeslicznie, ale sila rzecz z braku obslugi formatu FLAC - dekoder nie radzisobie i slychac glucha cisze. Jak w XBMC wymusic by wstepnie zdekodowal muzyke do PCM i dopiero w tej formie wyslal ja przez coaxial do dekodera?

Edytowane przez Maxavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Napęd DVD sam się dodaje. Jeżeli tak nie jest, to usuń wpis nodiskmount w grubie - wpis ten jest przy opcjach kernela (o tym dalej).

2 a.Gdy wybierasz przycisk z opcjami wyłączanie, restart itp. Masz też przycisk wyłącz.

b. Ewentualnie klawiszami CTRL+ALT+F2 przechodzisz do drugiej konsoli, a CTRL+ALT+F1 wracasz do XBMC - działa bez wyłączania programu.

3 Jeżeli wejdziesz już do konsoli, to edytuj plik /boot/grub/menu.lst, edytorem np. nano, jako root. Polecenie:

sudo nano /etc/boot/grub/menu.lst

Wpisy dotyczące menu i opcje kernela są pod koniec tego pliku.

4 niestety nie wiem, nie mam takiego sprzętu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez szamot83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pieknie :-)!

Skrot umozliwiajacy przelaczanie sie do konsoli jest bardzo przydatny! Liste GRUBa wyedytowalem - wszystko sie juz ladnie nazywa. Zostaje mi porblem napedu, ktory jednak DZIALA (plyty DVD odtwarza bez problemu) - nie wiem tylko czmeu nie mgoe dodac go jako zrodlo dla plyt z plikami :-/...

A co do dekodowania FLAC - nikt majacy amplituner (bo zachodzi tu ta sama sytuacja - ampli nie zdekoduje przeciez FLACa, musi dostac PCM) podpiety pod HTPC nie mial takiego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Postawiłem zgodnie z listą po kolei na IONku Asrocka. Działa (metoda 1).

Ale. 1080p tnie jak cholera wiec zakładam, że XBMC nie używa mocy karty graficznej. Jak to teraz rozegrać? Jakieś sterowniki, czy coś takiego? Ja na Linux nie znam się zupełnie. czarna magia niczym tło terminalu.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmień w ustawieniach VIDEO na tryb z VDPAU

No jest znacznie lepiej :)

Mam tego XBMC startujące na dzien dobry. Nie mniej jednak chce cos zmienic w linuxie - jak wyjsc do xwidow? jak zrobie wyłaczenie X pojawiają się czarny ekran z napisami ale nie reaguje na żadne polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdziesz do xwindow bo pewnie nie masz ich zainstalowanych.

Najłatwiej to połącz się przez terminal.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"najłatwiej" ;-) No cóż .. wiem już na 100% dlaczego Linux NIGDY nie stanie sie systemem popularnym. w życiu nie widziałem nic tak NIEINTUICYJNEGO. siedzę przy jakims ubuntu od 4h i nie wiem jak zmienic rozdzielczosc ekranu, zainstalowac sterowniki czy nowe aplikacje.... jakas masakra... jutro jednak wracam do Windy... co jak co ale wiem za co place M$...

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj rąk. To wszystko tak wygląda na pierwszy rzut oka.

Sposób instalacji sterowników jest bardzo prosty i z tego co pamiętam był już prze zemnie opisywany na forum.

Ostatnio postawiłem XBMC na WINDOWS XP i po kilku minutach odpuściłem sobie. Zostaje przy wersji linuxowej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obcypl - gdybys doszedl w jaki sposob wymusic wstepne dekodowanie MP3 i FLAC przez XBMC (pozostawiajac jednoczesnie bitstream dla DD / DTS) to daj znac w tym temacie - nie tylko ja bede Ci wdzieczny :-). Acha, i daj znac czy XBMC pod Linuxa bez problemu czyta Ci plyty nagrane w UDF...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmarnowanej drugiej nocy doszedłem do etapu w którym mam juz to zakichane ubuntu i sterowniki Nvidii najnowsze i wszystko działa poza.. audio... przejechałem chyba pół sieci, ALSA jak nie wypuszczała audio po SPDIF tak nie wypuszcza... Co więcej w XBMC nie mam w ogóle głosu... rece mi opadaja, i cholera bierze. Jestem o krok od wystawienia nowej zabawki na Allegro bo widocznie za głupi na nią jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowałem UBUNTU + XBMC już 6 razy.... od zera... łącznie z partycjonowanie dysku. w ostatnim przypadku udało mi się osiągnąć stabilny system, który odtwarza dźwięk przez HDMI ale tylko w Ubuntu, w teście. Po właczeniu XBMC komputer milczy jak zaklęty.

Poza tym nie dysponuje Ampli żeby użyć HDMI więc chciałem audio po SPDIF. Niestety zero sukcesu.

Poradnik który podałeś to tylko jeden z wielu. Niestety, żaden nie przyniósł oczekiwanego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na najważniejsze, czyli sprzętowe dekodowanie video (filmy w rozdzielczości Full HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to już jest - nazywa się VDPAU i jest oferowane przez każdą kartę Nvidii od serii 8 wzwyż (oczywiście na ION także).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...