Skocz do zawartości
marasik

pioneer dbp-120 vs 320

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

podaruj sobie kolorowe gazetki

tam zawsze przeczytasz że nowsze jest lepsze

pomysl- jak 320 moze byc lepsze w kategorii audio skoro NIE MA WOGÓLE toru 7.1 ! Nawet porownujac 2.0 do 2.0 - nie chce mi się wierzyć by urzadzenie z tak prostym zasilaczem jaki ma 320 i skrajnie uproszczoną płytką audio mogło zagrać cokolwiek lepiej

BTW - na stronie av.com.pl masz zapowiedz nowych Pioneerów. Jest tam jasno napisane że żaden z nowych modeli nie będzie się plasował wyżej niż 51

"Pioneer, który ostatnią serią odtwarzaczy BD pokazał na co go stać, wprowadza na rynek trzecią generację ?niebieskich laserów?. Będą to urządzenia z niższej półki, plasujące się na poziomie obecnego modelu BDP-FD51 i poniżej. Na razie znane są tylko wstępne specyfikacje."

http://www.av.com.pl/index.php?news=346

choć wg mnie żaden z nowych odtwarzaczy nie plasuje się na poziomie 51 ki- wlasnie z powodu skrajnej marginalizacji toru audio

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor wszystko cudownie. Broń Boże nie twierdze czegos napewno ale zwróć uwagę, że kolrowe gazetki przynajmniej w teorii opieraja się na testach natomiast Twój tekst z AV to tylko przypuszczenie :) bo av pisze w trybie przyszłym przypuszczającym. W tescie napisali, że nie ustępuje znacząco 51 w kategorii audio ale , ze go przewyższa w kategorii video. NIe wiem ponadto co ma wspólnego dobre audio stereo z posiadaniem toru 7.1???? Ja potrzebuję dobre stereo a 7.1 kompletnie mnie nie interesuje chociażby z bardzo prozaicznego powodu który może wydawac się śmieszny ale nie wydałbym na odtwarzacz 1500 PLN a na kable do niego kolejne 800:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jezeli uwazasz ze Ci zle doradzilem - oddaj 51 /masz takie prawo o ile oddasz go w stanie nienaruszonym/ wez 320 i po sprawie

Bedziesz miec dobre samopoczucie ze masz wreszcie sprzet ktory w "testach" wypadl lepiej

A ja Ci juz teraz napiszę że roznicy żadnej nie zobaczysz poniewaz cały ten szum wokół 48 bitów to jeden wielki marketing sugerujący że nowsze=lepsze

ja juz swoje napisalem- nie bede sie powstarzać ani cie na sile przekonywać/uszczesliwiać - to jest Twój wybór bo i Towje pieniadze

Ja wybrałem tak a nie inaczej, wyboru dokonałem w pełni swiadomie- majac jako takie pojęcie o elektronice+przeczytane kilka artykułów tu i tam tudzież opinii uzytkowników etc Bardzo długo hamował mnie brak wsparcia dla DTS HD czy JPG za co Pioneera beształem niemiłosiernie nawet na tym forum...Tyle ze Pioneer w koncu wydał firmware które naprawiło wszystkei istotne wg mnie braki. Według mnie- to obecnie absolutny numer jeden w klasie sprzetu do 3000zł - bez żadnej konkurencji - nawet wsród innych Pioneerów /do 3k zł /...

Powyżej 3000zł moim liderem jest Pioneer 71 - czyli blizniacza konstrukcja, nieznacznie ulepszona

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ale ja wogóle nie mam 51. Poprostu chce zmienic swój bluray na cos lepszego ale niekoniecznie z wyborem albo audio albo pełna funkcjonalnośc dlatego spokojnie czekam jeszcze na denona (juz sa w EU beda w tym miesiacu) byc moze warto bedzie dolozyc te kilka stówek majac to wszystko w jednym. Poki co pierwsze recenzje uzytkownikow sa ok. NO ale jak juz kupili to gdyby byl na korbke tez pewnie byloby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denon minie zawiódł na całej linii modelami 1800 i 2500 /zerżnięty panasonic/ a nawet flagowcem - wszystkie modele oferowały cąłkowity olew dla AVCHD, mimo że ograniczenie nie było po stronie zastosowanej elektroniki. Dla mnie to był sygnał by podziękować Denonowi

Z tego wzgledu straciłem niejako ochotę na to by czekać na nowe modele- a juz wydanie nowego firmwaru przez pioneera ostatecznie przekonało mnie do tego w co należy wejść a komu należy podziękować...

Taką ja mam wizję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denon minie zawiódł na całej linii modelami 1800 i 2500 /zerżnięty panasonic/ a nawet flagowcem - wszystkie modele oferowały cąłkowity olew dla AVCHD, mimo że ograniczenie nie było po stronie zastosowanej elektroniki. Dla mnie to był sygnał by podziękować Denonowi

Z tego wzgledu straciłem niejako ochotę na to by czekać na nowe modele- a juz wydanie nowego firmwaru przez pioneera ostatecznie przekonało mnie do tego w co należy wejść a komu należy podziękować...

Taką ja mam wizję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do video tto poczytaj na jakim sprzecie widac roznice:) musialbyc miec profesjonalny projektor hd lub tv powyzej 70cali tak pod wzgledem video roznic nie ma miedzy sony panas czy pionner. a na pewno nie zobaczysz ich na tv 40cali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn roznice generalnie sa /pomiedyz odtwarzaczami roznych firm/ ale dotyczą one głównie deinterlacer'a oraz bukietu regulacji

pioneer ma ich aż 14 oraz znakomity deinterlacer/skaler i to są jego atuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na przykład na avs forum koleś zamieścił porównanie obrazu z PS3 i z modelu 320 i różnice są bardzo widoczne. Tylko zaufaj takiemu, ze wszystko dobrze ustawił.

Tak na poważnie widac roznice pomiedzy roznymi modelami roznych firm i uwierz ze wspomniane 40cali calkowicei wystarczy zeby porownac czernie, glebie koloru, plastyczność, przejscia tonalne itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze to porownanie bylo bledne z ps3 bo gosc porownywal w trybie 576i czy p, tam w kolejnych postach sie wydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze sa rozniece ale w przypadku tak jak pisal mobor w dvd upie i 1080i ale w blu ciezko bedzie to wychwycic, porownywalem ps3 z pionkiem i panasem lcd fulhd 37cali, w dzwieku sa i to duze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

moje wrazenia dziwiek super naprawde rewelacja obraz rewelacja zakup 51fd jak najbardziej za udany pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem ? :)

miedzyczasie poczytalem o denonie 2100 - godny RYWAL dla 51 tylko jest jedno i zasadnicze ALE

- ALE jest 100% droższy ;)

Nie jestem pewien czy aluminiowy fronton uzasadnia te 799 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiłem ? :)

miedzyczasie poczytalem o denonie 2100 - godny RYWAL dla 51 tylko jest jedno i zasadnicze ALE

- ALE jest 100% droższy ;)

Nie jestem pewien czy aluminiowy fronton uzasadnia te 799 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co czulem ze tak wlasnie bedzie, ale potanieje i wtedy nie bedzie juz 51 na rynku i mozna bedzie brac ten dobrze ze sie cos pojawilo nowego i nie tandetnego:)

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denon nie jest skory do obnizek - patrz cena 2500 - srednio 4 patyki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w BDP-51FD mozna sprawdzic jaki jest wgrany soft? Bo wlasnie jedzie do mnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w BDP-51FD mozna sprawdzic jaki jest wgrany soft? Bo wlasnie jedzie do mnie :)

Nie wiem jak sprawdzic jaki mam soft,ale.. Zrzucilem soft z netu,rozpakowalem plik,nagralem na plytke CD-R ,wrzucilem do 51FD i mam napis na wyswietlaczu w blu ray DATA DISC i nic sie nie dzieje :P POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy sofcie 1.32 wyswietla mi sie na dole ekranu po najechaniu na update information w home menu, a jak masz starsza wersje to opis tego jest w instrukcji.

a miales po wypakowaniu nagrac obraz cd a nie nagrac ten obraz na cd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie przy sofcie 1.32 wyswietla mi sie na dole ekranu po najechaniu na update information w home menu, a jak masz starsza wersje to opis tego jest w instrukcji.

a miales po wypakowaniu nagrac obraz cd a nie nagrac ten obraz na cd.

Tzn jak obraz? rozpakowalem plik i nagralem go na plyte,czyli zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz nero to po 2 krotnym kliknieciu na tym pliku powinno sie samo odpalic a jesli nie to sciagnij z netu imgburn ( tez po 2 krotnym on Ci sie odpali)za free i nim nagraj po nagraniu powinno byc widac 3 pliki wtym jakis ukryty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz nero to po 2 krotnym kliknieciu na tym pliku powinno sie samo odpalic a jesli nie to sciagnij z netu imgburn ( tez po 2 krotnym on Ci sie odpali)za free i nim nagraj po nagraniu powinno byc widac 3 pliki wtym jakis ukryty

Dzieki bardzo.chyba wszystko wgralo sie odbrze ,bo na dole pisze 132 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze ciesz sie teraz nawa zabawka w pelni:)

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.. mam plasme pioneer 508XD,a wiec nie fuul hd.jak ustawic obraz w blu ray na 1080i czy 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...