Skocz do zawartości
tomek_esc

Odtwarzacz Blu-ray kupiony w stanach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem szukałem i sie nie doszukałem takiego tematu... (moze zle szukalem :()

Sytuacja jest taka, mam okazjię kupić i sprowadzic odtwarzacz blu-raya (denon - oczywiscie duzo, duzo taniej niz PL) z USA i pytanie oczywiscie zwiazane z regionami: bedzię mi ten odtwarzacz czytał płyty kupione w europie?

Nie orientuje sie czy odtwarzacze tez maja blokade regionow a jak maja to czy mozna ja jakos zaktualizowac i zmienic na nasz region?

za pomoc z gory dzięki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Region DVD może da się odblokować, ale regionu Blu-ray w Denonach raczej nie odblokujesz. Może kiedyś ale na dzień dzisiejszy takiej możliwości nie ma.

Więc niektóre płyty europejskie chodzić nie będą.

Najlepiej dają modować się Panasoniki, ale trzeba pamiętać, że koszt takiego moda to prawie 100 Euro za sam zestaw plus koszt modyfikacji (jak sam tego nie zrobisz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... filmy w regionie B nie pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz player zrobiony na Linuxie, tam nie ma problemu ze zdjęciem blokady regionalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybierz player zrobiony na Linuxie, tam nie ma problemu ze zdjęciem blokady regionalnej.

A co to za herezje? Samsung BD-P1400 jest na Linuxie i jakoś hacka nie widziałem na niego.

Nie wiem jak Dune, TviX i nowy Popcorn, ale stacjonarnych jest kilka modeli z które można zmoddować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako heretyk stwierdzam, ze Dune BD Prime, którego jestem posiadaczem ma możliwość zdjęcia blokady regionalnej.

Możliwe to jest dzięki nieznanym programistom, którzy złamali kody Sigmy 8634.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, "złamanie kodu Sigmy" takie trudne nie jest, biorąc pod uwagę, że to czysty linux i ma nieszyfrowane partycje. Sam zczytałem programatorem oprogramowanie do wspomnianego BD-P1400 ze scalaka i znalazłem miejsca "podejrzane" o odpowiadanie za blokadę, ale w przypadku odtwarzaczy stacjonarnych jest jeden podstawowy problem, mianowicie to jak potem taki zmodyfikowany firmware wgrać potem do odtwarzacza. I tu się schody zaczynają, których jak na razie nikt nie przeszedł, bo oprogramowania zazwyczaj są zaszyfrowane kluczami asymetrycznymi a jak wiadomo w takim przypadku wydobycie z odtwarzacza klucze deszyfrującego nic nie daje.

Tak więc o ile w przypadku odtwarzaczy sieciowych będących również BD Playerami jest to możliwe (co podejrzewałem wcześniej, stąd moje zastrzeżenie w poprzednim poście), tak w przypadku odtwarzaczy stacjonarnych produkowanych przez znane firmy zdjęcie regionu jest możliwe tylko w przypadku kilku modeli i w większości poprzez modyfikacje sprzętowe.

Poza tym nawet jeżeli ktoś wymyśli metodę na wgranie zmodyfikowane softu do playerów (nieinwazyjnie) to i tak playerów na Sigmie 8634 jest jak na lekarstw a poza tym to już zabytki których użyteczność (bardzo wolne ładowanie płyty, niewyrabianie na bardziej skomplikowanych menu) i jakość obrazu które produkują zaczyna dyskwalifikować je na tle tańszej i nowszej konkurencji. Zwłaszcza, że kolega pytał o Denona :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...