Skocz do zawartości
andsie1

Łączenie plików H264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam kilka plików filmowych w formacie H264 i zamierzam je połączyć w jeden film. Nie wiem w jakim to zrobić programie. Za info z góry dziękuję.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' date='19.08.2006, 09:23 ']Mam kilka plików filmowych w formacie  H264 i zamierzam je połączyć w jeden film. Nie wiem w jakim  to zrobić  programie.
[right][post="8642"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Wszystko zależy od kontenera (avi, ts, mkv, etc.) - użyj programu powzwalającego operować na tym formacie np. virtualdub do avi.
Mogą być problemy, jeśli obraz w kilku plikach jest kompresowany z różnymi parametrami.
Osobiście nigdy nie bawiłem się w łączenie tego typu plików, więc moja wypowiedź jest czysto teoretyczna.
Jeśli chodzi o sprawy kompresji audio/video, to polecam forum Doom9.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Jest to jeden film podzielony na kilka części (sceny). Posiada ten sam kodek i takie same parametry. Virtualdub nie obsługuje tego formatu. Nie zamierzam kompresować ani przekształcać do innego formatu. Chcę połączy pliki w jedną całość tak, aby stanowiły jeden film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Wciaz nie odpowiedziales o jaki kontener chodzi (avi, mpg, mov etc...) jesli jest to TS ew. MPG mozesz uzyc poprostu TotalCommandera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Próbowałem różnymi programami m.in. TotalCommanderem. Wprawdzie TotalCommander jak i EF Commander połączył pliki w jedną całość, ale przy odtwarzaniu, odtwarzacz widzi pierwszy plik i go odtwarza mimo, że film łącznie posiada wielkość wszystkich plików. Jeżeli chodzi o specyfikację plików to wygląda to następująco:
Format : Quicktime
File size : 157 MB
PlayTime : 5mn
Bit rate : 4382 Kbps
Video #1
Codec : H.264
Info : H.264 (3GPP)
PlayTime : 5mn
Bit rate : 3973 Kbps
Width : 1280 pixels
Height : 720 pixels
Aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25 fps
Bits/(Pixel*Frame) : 0.172
Size : 149010939
Natomiast GSpot wyświetla: CyberLink H264/AVC Dekoder (PDVD7) Video Renderer
Pozdrawiam. Andrzej S. Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='andsie1' date='20.08.2006, 17:06 ']Witam
Próbowałem różnymi programami m.in. TotalCommanderem...
...Format : Quicktime
     
Pozdrawiam. Andrzej S.
[right][post="8693"][/post][/right][/quote]

Trza bylo tak od razu! Wiec najlepszym rowiazaniem bedzie tu sam QuickTime tylko ze w wersji Pro. Prawda jest taka ze KAZDY zainstalowany QuickTime (QT) na komputerze jest PRO ma tylko softwerowo poblokowane opcje. Wystarczy zakupic wersje PRO i wpisac numer seryjny wraz z nazwa uzytkownika i voila wszystko mozna:
- mozna montowac w QT
- przycinac poczatki , konce lub wycinac fragmenty
- mozna dodawac sciezki dzwiekowe lub je usuwac
- mozna przeksztalcac do woli obraz (flipx,y etc...) pod projekcje (powieszona gora/dol lub tylna/przod czyli lewo/prawo)
i wiele, wiele innych roznych BARDZO przydatnych funkcji nam sie uaktywni, lacznie z eksportem do roznych ciekawych formatow!
Pliki polaczysz w banalny sposob: otwierasz plik 1 i 2.
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images2.fotosik.pl/134/998e16103ff0d626.gif[/img][/url]
W drugim pliku wybierasz funkcje w menu '[color="red"]select all[/color]' czyli [color="red"]CTRL+A[/color]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images2.fotosik.pl/134/e94817e232c3d5dc.gif[/img][/url]
przechodzisz (klikasz) w pierwszy otwaty plik(okno) przewijasz go na pasku postepu do konca i dajesz funkcje z menu '[color="red"]paste[/color]' czyli [color="red"]CTRL+V[/color] i to cala filozofia.
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images4.fotosik.pl/97/783173fac28bbdf7.gif[/img][/url]
Potem otwerasz kolejne pliki i postepujesz analogicznie a zutworzysz caly kompletny plik. A teraz NAJLEPSZE! Nie muszisz zapisywac/eksportowac czy rekompresowac kolejnych wielu megabajtow badz gigabajtow, mozesz zapisac tz. plik referencyjny [color="red"]SAVE AS[/color]
[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images1.fotosik.pl/142/941fced98803d89c.gif[/img][/url]
ktory bedzie mial kilkadziesiat kilobajtow!!!! Przy zapisie na dole jest opcja ktora o tym decyduje , to ta zaznaczona na pomaranczowo!
Ps. Co do zakupywania wersji PRO, wystarczy w ABOUT sprawdzic wersje ktora sie posiada a potem troche poszukac :huh: nie bede pisal czego ;)

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maro!
Dzięki za odpowiedz i szczegółową instrukcję. Mam nadzieje, że sobie poradzę. Myślałem, że już nic nie da się z zrobić z tym kodekiem.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy B) mozesz kliknac mi w reputacje :huh: a tak na serio to troche wyEdytowalem posta zeby byl bardziej czytelny dla innych potrzebujacych. Napisz jak poszlo laczenie, dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Na pewno innym się przyda ta informacja. Coraz częściej będziemy mieć do czynienia z tym formatem a na jesieni jak zacznie nadawać nasza telewizja w HD to będzie jak znalazł.
Oczywiście, że dam znać jak połączę pliki. Obecnie poszukuję tego odtwarzacza.
Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' date='22.08.2006, 18:08 ']Obecnie poszukuję tego odtwarzacza.
[right][post="8830"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
[url="http://www.apple.com/quicktime/download/"]http://www.apple.com/quicktime/download/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[u][b]Maro[/b][/u]

Witam,
Połączyłem pliki w jeden film za pomocą odtwarzacza QuickTime i jest ok.

PS.
Za info podniosłem Ci Reputacje o jeden punkt.

Pozdrawiam Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli kontener to avi?
rozdziałka 1920x816

plan jest następujący:

1. połączyć pliki po 4 GB w jeden duży
2. podmienić ścieżkę dźwiękową na polskie AC-3 (ewnetualnie oryginalna ścieżka ac-3 plus polskie stereo mp3)
3. cieszyć się wynikami pracy


edit

krok pierwszy mam już za sobą - kontener avi i h.264 jakoś na moje oko nie idą w parze ale ktoś już tak zbłądził i dla mnie to nawet lepiej - VirtualDub ogarnął
problem mam z 2 krokiem. Mam w hd 23.98 natomiast w źródle audio 25 fps. Ogólnie ten sam film jest o 10 minut dłuższy przy 23.98 :/ Edytowane przez arex2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich, to mój pierwszy post na forum :)

może mi ktoś powiedzieć jak jest z łączeniem dwóch plików .mkv (film podzielony na 2 części)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkvtoolnix :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołaczę do pytania:

czym połączyć m2ts-y wyjęte z płyty blu-ray?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mkvtoolnix :)

mkvtoolnixem próbowałem, ale pliki .mkv były rozbite na osobne ściezki dźwiękowe i filmowe, byc może to był błąd bo trzeba połączyć już same .mkv, możesz apatch to potwierdzić ?

btw - dzięki za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp

Windowsem :)

a dokładniej jedną z jego komend

CMD a następnie

copy /b 00000.m2ts+00001.m2ts wynikowy.m2ts , jak wolisz coś z GUI to polecam od zawsze tssplitter kiedyś sprawdzałem łączył nawet pliki mkv tylko na koniec było trzeba zmieniać rozszerzenia.

@taaatooo

Dodajesz w programie najpierw 1szą część a drugą dodajesz dopiero poprzez wskazanie funkcją "append" , w oknie dialogowym zobaczysz kolejne tracki z części pierwszej rozszerzone po znakach ++> o tracki z części drugiej.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos przyblizyc temat laczenia MKV za pomoca MKVToolnix...? Bo nie moge tego ogarnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem film jest podzielony na dwa pliki .mkv

program mkvtoolnix umożliwia sprawne połączenie tych dwóch plików w jedną całość

przyciskiem add dodajesz pierwszy plik do kolejki a potem przyciskiem append dodajesz drugi plik

w okienku poniżej powinieneś mieć ścieżkę wideo 1 z dodaną ścieżką 2

i tak samo z audio ścieżka 1 z dodaną ścieżką 2

zakładam że parametry obu plików .mkv są już zbieżne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czasem film jest podzielony na dwa pliki .mkv

program mkvtoolnix umożliwia sprawne połączenie tych dwóch plików w jedną całość

przyciskiem add dodajesz pierwszy plik do kolejki a potem przyciskiem append dodajesz drugi plik

a jeśli plików mkv jest wiecej na 5,6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeśli plików mkv jest wiecej na 5,6 ?

LOL, to nie klikasz już więcej append bo możesz się za bardzo zmęczyć, w takim przypadku czekasz aż ktoś zrobi instrukcję obsługi z obrazkami ale zrobi to za ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LOL, to nie klikasz już więcej append bo możesz się za bardzo zmęczyć, w takim przypadku czekasz aż ktoś zrobi instrukcję obsługi z obrazkami ale zrobi to za ciebie.

hehe ale dow[beeep];( pytam czy wiecęj plików się połączy i będzie odtwarzać a nie co nacisnąć bo to jest raczej logiczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu miało by nie działać, skoro program umożliwia także podział na więcej niż 2 części, stąd moja złośliwa uwaga, sprawdź sam , u mnie nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem czemu miało by nie działać, skoro program umożliwia także podział na więcej niż 2 części, stąd moja złośliwa uwaga, sprawdź sam , u mnie nie było problemów.

pytam dlatego bo jak ostatnio łaczyłem pliki mkv i następnie robiłem ze złączonego materiału strukturę blu-ray to nie szło na odtwarzaczu stacjonarnym dalej niż 1 plik

moze wtedy nie zrobiłem apend

dam znać jaki efekt końcowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...