Skocz do zawartości
wuer_emce

TV + Kino domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zanoszę się z zamiarem kupna takiej oto konfiguracji sprzętowej do "pokoju kinowego" :] Pokój 4m x 5,5 m z czego pierwsza wartość jest odległością oglądania TV.

TV - Sony KDL 40W5500

Blue-Ray - Sony BDP-S350

Amplituner - Sony STR DH500

Głośniki - Koda AV-701F/C/S + SW550

Generalnie to nie stać mnie na jakieś wielkie zmiany w w/w konfiguracji, ale zastanawiam się czy jest to dość optymalny zestaw.

Jakieś sugestie/porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV + BD jest ok i będziesz na pewno zadowolony (bardzo dobry LCD, szybki Bluray) natomiast co do dźwięku to ja bym wybrał ampli innej firmy ale zapewne chodzi tutaj o $. Nie wiem jak się ma cena tego Sony np. do Onkyo ale zdecydowanie wybrałbym coś z Onkyo, Denon itd bo Sony raczej nie jest kilerem w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Gmeru - dobre Video, słabiuteńkie Audio. Te 425 wat w tym ampli ma tyle wspólnego z faktyczną mocą znamionową ( czyli sygnał w postaci sinusoidy o częstotliwości 1kHz zniekształcony na wyjściu < 1% ) co kontrasty 1:10000000.... LCD wypisywane w bełkotach marketingowych. Tutaj na prawdę nie da się przeskoczyć pewnych zasad. Jeśli chodzi o przyzwoite głośniki to te dopiero zaczynają się od np. SIEST ( w swojej cenie zmiatają konkurencję ) , a ampli np.CAMBRIDGE AUDIO AZUR 640R. Wiesz mi ale dopiero taki zestaw ładnie zagra ( pod warunkiem, że nie rozkupią końcówki SIEST ;) ) Audio jest naprawdę bezlitosne i na takie okazję jak XDE na rynku DVD nie masz co liczyć. Nie chcę wypaść jak mądrala ale pamiętam swoje rozczarowania jak próbowałem, tak jak Ty kupować tańsze Audio ładnie wyglądające i grające na ...folderach reklamowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...