Skocz do zawartości
buku

SONY LCD TV AVCHD

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadzałem dziś do topowych modeli LCD SONY pena z folderem AVCHD.

I żaden tego nie odtwarza !

Nawet te z logo AVCHD.

PS3 to pięknie czyta.

Więc o co chodzi z tym AVCHD na reklamie TV SONY ?

Warto wiedzieć, że na dniach następuje ważny rozwój tego formatu.

Zwłaszcza w free ware multiAVCHD.

NERO 8 i 9 także właśnie udostępniły updaty z znakomitym wsparciem dla AVCHD.

Fenomenalnie tj. szybko działają teraz menu 3D. Szczena opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co one maja napisane, ale odtwarzaja tylko plik mts jak wejdzie do srodka, nie odtwarzaja calej struktury jak ps3

wiec jak mam zrobione w czyms tam to musze wejsc do srodka tej struktury i klik mts czy m2ts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale TUNER telewizora służy do odbioru strumieniowej transmisji MPEG4 (czyli H.264/AVC HDTV) "z powietrza". Dekoder mediów z interfejsem USB to prawdopodobnie zupełnie inny moduł w odbiorniku, z tunerem nic go nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tuner a USB to cos innego

tuner mpeg4

takwiec to cos innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba_fan, a przypadkiem w5500 i V5500 nie powinien przez usb bez problemowo łykać avchd? U mnie w w4500 jeszcze tego nie zaimplementowali pojawiło się za to właśnie w dwóch nowych modelach o których wspomniałem.

dominikjestem jak przedmówcy tuner to nie to samo, tutaj służy do odbioru telewizji naziemnej ;) także nie mylmy spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W5500 itd czytają AVCHD z kamer Sony. I chyba o to chodzi. Sprawdzałem materiał z kama Sony HD. Chodził z najwyższym bitrate jaki można ustawić czyli koło 18 z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego logo AVCHD z tunerem ?

NIC.

Co ma AVCHD z MPEG 4 współnego ?

Niewiele, bo w w/w kontenerze może być także MPEG2. Zróbcie tak w NERO 8/9.

Jeżeli TV jest obsmarowany logo AVCHD to muszę założyć jedną jedyną opcję:

że jak zobaczy ( po USB czy LAN) folder AVCHD to nie będzie wchodził do środka tylko rozpocznie się wyświetlanie contentu w tym folderze, z menu i całą organizacją tego kontenera.

Nie mówimy o wejściu do STREAM i odlikanie pliku m2ts, bo to nie jest funkcja odtwarzania AVCHD !

Zaznaczam ponownie, że PS3 ma odtwarzanie AVCHD w każdym przypadku.

W5500 itd czytają AVCHD z kamer Sony.

Co to znaczy ? Zdanie pełne tajemnic.

Rozumiem, że na twardym dysku kamery zrobiłeś folder AVCHD i TV po USB go widzi.

dominikjestem jak przedmówcy tuner to nie to samo, tutaj służy do odbioru telewizji naziemnej

To nie my mylimy tylko ekipa SONY oferuje coś czego niema w TV.

Link prowadzi do opisu TV z logo AVCHD.

Zresztą nie o ten link chodzi tylko o to co jest na półkach w sklepach. Sprawdżcie szybko bo zaraz wycofają.

To mi wystarczy.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego nie zrobiłem.

Nagrałem film kamerą HDR-SR11 z logo AVCHD :) . Zrzuciłem wszystko z kamery na dysk twardy komputera a potem wybrałem parę plików filmowych i wrzuciłem na pena USB (może być w katalogu a także luzem). Wkładasz to do dowolnego TV Sony z nowej serii (z logo AVCHD :lol:) i telewizor to czyta. I tylko to jeżeli chodzi o filmy z USB. Reszta to mp3 i zdjęcia. Ot, cała tajemnica czytania AVCHD po USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój TV odtwarzał pliki m2ts lub mts.

To nie jest jeszcze AVCHD.

To są tylko pliki.

AVCHD to system taki jak DVD czy BDM.

Najeżdżasz na folder i [OK] uruchamiasz całą architekurę/organizację zdarzenia. a nie film.

Dopiero w menu głównym nawigujesz do np. pod-menu.

Logo AVCHD na kamerze (mam SR7) jest z powodu, że soft dodany produkuje płytki AVCHD.

Dodam, że AVCHD może mieć dżwięk np. dts.MA.

Zapraszam do tematu o multiAVCHD na olsztynie.

Właśnie na dniach się dużo dzieje w tem free sofcie.

http://multiavchd.deanbg.com/

Autor Dean udziela się ( po ang) na olsztynie.

Także NERO 8/9 ostatnio super poprawili organizowanie menu.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro jest takie info jak niżej to jak to się ma do twojej wypowiedzi o "logo na kamerze bo jest dodany soft" ?

Advanced Video Codec High Definition

Z Wikipedii

Advanced Video Codec High Definition - AVCHD - format zapisu sygnału o wysokiej rozdzielczości HDTV zaprojektowany dla kamer cyfrowych i pozwalajacy na zapis informacji na 8cm i 12 cm płytach kompaktowych (zarówno w standardzie CD jak i DVD oraz BD DVD), dyskach HDD lub na kartach pamieci, takich jak: Memory Stick oraz SD lub SDHC. Specyfikacja formatu AVCHD została ogłoszona przez firmy Sony i Panasonic. Dla kompresji sygnału wideo wykorzystywany jest standard MPEG-4 AVC/H.264. Sygnał audio jest zapisywany w formacie skompresowanym Dolby Digital AC-3 lub nieskompresowanym PCM. Standard pozwala na zapis:

* 1080p - 1080 efektywnch linii poziomych skanowanych metodą progresywną,

* 1080i - 1080 efektywnch linii poziomych skanowanych metodą przeplotu,

* 720p - 720 efektywnych linii poziomych skanowanych metodą progresywną.

Wprowadzenie formatu pozwoliło na konstruowanie kompaktowych amatorskich kamer video z zapisem HD. Płyty zapisane w tym formacie mogą być odtwarzana na urządzeniach Blu-ray (np. Sony PlayStation 3), a także na komputerach.

Masz logo na TV bo ten format zapisu sygnału jest przez niego odtwarzany (widocznie skoro jest takie logo a nie czyta całej struktury tylko pliki MP4 to też się to liczy) oraz tak jak zauważyli koledzy to się tyczy tunera. I piszesz, że ma niewiele wspólnego z MPEG4... no raczej ma bardzo wiele wspólnego z tego co można wyczytać powyżej.

Co ma AVCHD z MPEG 4 współnego ?

Niewiele, bo w w/w kontenerze może być także MPEG2. Zróbcie tak w NERO 8/9.

No pokaż gdzieś AVCHD z MP2 ; ) AVCHD = video w MPEG4

http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD tutaj zresztą jest pełne info i chyba nic dodawać nie trzeba.

Najwidoczniej można takie info (logo AVCHD) interpretować na wiele sposobów....

ps. Na ulotce od Bravii jest napisane tak: ".... AVCHD (H.264) jest nowym, rewolucyjnym standardem kodeka wideo .... " Czyli to uzasadnia czemu na TV jest logo Tuner MPEG4 AVCHD bo przecież było już ono zanim TV czytały pliki z kamer. Logo AVCHD mają serie nawet serie X3500 z tunerem MPEG4. Czyli to logo tyczyło się i tyczy się tylko tunera DVB-T. A czy słusznie go użyto to już pytanie do reszty znawców ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok po chwilowym zastanowieniu się wygląda na to, że logo AVCHD na TV Sony to jest rzeźba określenia, że TV ma tuner DVB-T MPEG4 zdolny czytać kanały w HD. To logo było przecież zanim TV Sony czytały pliki filmowe. Więc nic się nie zmieniło. Nawet serie X3500 co pisałem wyżej mają logo DVB-T MPEG4/AVCHD. Niema to nic wspólnego z tym co chcesz uzyskać dominikjestem bo tutaj jest mowa tylko o DVB-T. Ale zapewne sprzedawca powie też, że AVCHD czyta po USB czyli pliki z kamery.

http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC

Przyszłość standardu

Ocenia się, że standard AVC w niedługim czasie wyprze poprzednie standardy, szczególnie w zastosowaniach telewizji cyfrowej, Video On Demand oraz przechowywania sekwencji wizyjnych na nośnikach cyfrowych (CDROM, DVD, Blu-ray).

Współczesność

Obecnie kodek H.264/AVC wykorzystywany jest do transmisji telewizji wysokiej rozdzielczości w wielu cyfrowych platformach satelitarnych, oraz, między innymi, jako jeden z podstawowych kodeków w oprogramowaniu QuickTime.

Głównym konkurentem kodeka H.264/AVC jest kodek WMV firmy Microsoft, przyjęty przez amerykańskie stowarzyszenie SMPTE jako standard VC-1, oraz kodek AVS opracowany przez konsorcjum stworzone przez rząd chiński.

W wyniku rezultatów badań nad udoskonalaniem kodeka H.263, grupa JVT (Joint Video Team), łącząca zespoły ekspertów z organizacji ISO oraz ITU, rozpoczęła prace nad kodekiem H.26L, który uległ tak dalekim modyfikacjom w porównaniu do algorytmu H.263, że został następnie przemianowany na H.264.

Obecnie przez Polski Komitet Normalizacyjny opracowywane jest polskie tłumaczenie normy ISO/IEC 14496-10:2004 (standardu kodowania H.264/AVC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ocenia się, że standard AVC w niedługim czasie wyprze poprzednie standardy

Ważny gracz na rynku jakim jest DivX również od wersji 7 zastosował H.264 jako standard kodowania DivX HD. Wszystkie nowe mądrzejsze komórki maja procki sprzętowo wspierające odtwarzanie H.264 (niektóre również nagrywanie). AVC staje się standardem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia nie jest niestety ostateczną wyrocznią.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Advanced_Vide...High_Definition

Tu czytamy:

"Advanced Video Codec High Definition - AVCHD - format zapisu sygnału o wysokiej rozdzielczości HDTV zaprojektowany dla kamer cyfrowych i pozwalajacy na zapis informacji na 8cm i 12 cm płytach kompaktowych"

Prawdopodobnie SONY zrobiło błąd bo zamiast "tuner MPEG4/AVCHD" powinno być "tuner MPEG4/ AVC (HD)".

Ktoś z SONY chciał wyraźić cechę tunera - obsługa HD w kodeku AVC.

Starsi pamiętają ten problem. Był taki moduł DVB MPEG4 - MPEG2 który jednak działał wyłącznie w SD.

Na przekaz HD nie było tam już mocy obliczeniowej.

Ot całe nieporozumienie.

Nie ma jednak prawa pojawić sie logo AVCHD na TV SONY. Bo to inna bajka.

ps.:

Dla sprawdzenia zrobiłem [AVCHD] umieszczając w katalogu stream video mpeg2. Działa.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Sony. Ciekawe co odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio podobne "problemy" miał mój znajomy podczas promocji "BEZ VAT"

uparcie domagał sie odliczenia 22% zamiast 18.03 ........ bo przeciez VAT wynosi 22%

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...