Skocz do zawartości
Tynio

Co wybrać LG czy Samsung 26" LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wiem że takich tematów sie przewija sporo
jednak nie jest dużo tematów o 26" z powodu mniejszego popytu
Hitem jest 32" lub 37"
Ale nie kazdy ma duży pokój :)
NA początek brałem jeszcze Panasonica ale odpadł (mniej mi sie podobał obraz)
Po odwiedzeniu kilku sklepów biorę pod uwagę nastepujęce firmy LG i Samsung
Modele LG 26LX1R/LX2R lub Samsung 26LE26R71B/R72B
Myśle że każdy zna parametry kazdego z LCD
Większość bede oglądał TV z Kablówki około 40-50% potem jakieś 30-40% DVD (Pioneer DV-585A) oraz PC 10-20% przez DVI (z 6600GT - ma HDTV)
Może oczywiście być mała zmiana jak zobacze co potrafi HDTV (i wiecej z PC - około 30%)

W pokoju jest słońce popołudniu (ale lekkie)
będe siedział około 2-2,5m max
Wiem że sporo ludzi ma podobne modele ale 32" jednak pamiętam że te podele są z innymi matrycami.
Czekam na wasze opinie oraz podpowiedzi.
W sklepach polecali mi Samsunga mi tez bardziej w padł w oko
- czarniejszy jest bardziej czarny
Jednak LG - ma odrazu złącze DVI lepszy PIP(myśle że nie będe go używać)
ładniejszy jest z wyglądu oraz lepszą ma obudowę.
Widać że LG ma jaśniejsza matrycę przy ustawieniu 45% jasności ładniej świeci od Samsunga na którym ustawiłem 68%

Tynio

Pozdrawiam

PS - mam czas do nastepnego poniedziałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat oklepany wiadomo :) Oczywiście wypowiadam się tylko w swoim imieniu i jak zwykle moje przywiązanie do marki: Samsung ;-). Jak dla mnie LG to nie to samo co Samsung. I nawet bez patrzenia na jakość brałbym Samsunga. Ale w tym przypadku wielkich różnic napewno nie ma w jakości. Ale wiele osób napewno poleciłoby Ci właśnie Samsunga. Sprawdzony i tyle. A Sony Bravia Cię nie interesuje? Ta 26"? Ją bym kupił na bank :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='13.08.2006, 22:33 '].... A Sony Bravia Cię nie interesuje? Ta 26"? Ją bym kupił na bank :)
[right][post="8359"][/post][/right][/quote]

Sony odpada
Cena mnie odstarasza (zalezy tez jaka seria ale te lepsze sa juz naprawde drogie jak na 26")

Ja już tez byłem zdecydowany na Samsunga (LG na 2 miejscu)
Ale jak zobaczyłem oba LCD obok siebie i wyregulowałem by mi sie kolorki i jasność podobała to niestety LG wyglądał lepiej.
Naprawde jestem w szoku jak LG wyglądał a i lepiej z gorszym sygnałem sobie radził na Samsungu było gorzej.
A i jeszcze jedno pytanko w obu LCD jest opcja dopasowania do jasności jakie panuje w pomieszczeniu.
Co zauważyłem że przy dynamicznych scenach Samsung gorzej sobie radzi (nale robi sie ciemny znowu potem jasny - dyskoteka)
LG dawał sobie rade ale chyba w LG jest możliwosć wyłaczenia tego czujnika a w Samsungu chyba nie
A może to przez coś innego (ustawienia) taki sie działo ?

Mam jeszcze jedno pytanko
Czy przez złącze z tyłu w tym LCD (to do PC-eta ) PC Sub można przesłac sygnał DHTV ??
czy może przez DVI przesyłać ?

Tynio

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wiec jestem szcześliwym posiadaczem (może nie do końca)
Samsunga 26R72B
Co do mojego starego Philipsa 21" obraz z kablówki jest lepszy niż na CRT
choć nie jest super ale jednak jest lepiej
DVD przez Component jest lepszy niż na starym CRT przez Euro -RGB
Jakośc LCD też nie jest na niskim poziomie (jest na takim za ile go kupiłem)
Szkoda że nie ma osobnych ustawień kolorów ale jakoś da sie to znieść (nie miałem tez tego w starym TV ale w LG jednak to było)
Wyjść mam tyle że szok !! (w starym maiłem Euro i S-video oraz cinch -wszystko wspólne)
Jakość dżwięku - oj bardzo sie zawiodłem mój stary PHILIPS miał dużo lepszą (miał 2 głośniki + BASS )
Do oglądania z TV jest ok ale już z DVD czy z magnetowidu już nie
Obraz przez EURO z magnetowidu widać potężną różnicę jednak na niekożyść Samsunga (widac wiecej szczegułów i pada śnieg ,pada śnieg :P )
Obraz przez S-Video z kompa jak na to złacze super - dużo lepsza niż na starym TV
I na zakoćzenie coś EXTRA !! mam jednego "goracego pixela" co sorbić reklamować czy zlać sprawę mam na reklamacje kilka dni pixel jest na samym środku matrycy z bliska go widać (nie daje czarnego koloru inne przekłamuje)
choć z daleka nie widac tak wiele to mi to nie przeszkadza.

Teraz musze dokupić kilka kable do LCD jednek już kupiłem Component za 50 zł obraz nie wygląda żle wiec zostawiam jego.
Kupie lepsze Euro do magnetowidu oraz kabel DVI -D-SUB , audio z Kompa oraz jakiś audio z DVD do LCD (dla dziecka jak baje ogląda)

Moje podsumowanie jak sie wymiania stary TV z przed 13-10lat Samsung robi bardzo dobre wrażenie , ładny , mała obudowa , full wyjść i obraz po kablu dobry.
Jak za ta cene bardzo dobry.
Osoba wymianiajaca stary TV z przed około 3-6l (może padł i nie opłaca sie robić)
może być zawiedziona lub nie zrobi ten LCD na tej osobie wielkiego wrażenia zwykły przeciętniak z beznadziejnym dzwiękiem (prawie jak kiedyś z PC Covoxa)

Tynio

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tynio' date='17.08.2006, 23:31 ']Witam ponownie

Wiec jestem szcześliwym posiadaczem (może nie do końca)
Samsunga 26R72B

[ciach][/quote]

No to witaj w klubie :-)

[quote name='Tynio' date='17.08.2006, 23:31 ']Obraz przez S-Video z kompa jak na to złacze super - dużo lepsza niż na starym TV[right][post="8588"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

A coz to za pomysl z tym S-Video z kompa? Przeciez ten panel ma wyjscie D-SUB (oznaczone chyba PC) - jakosc obrazu bez zadnego porownania lepsza niz s-video!

pozdr,
Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='konradw' date='17.08.2006, 22:39 ']No to witaj w klubie :-)
A coz to za pomysl z tym S-Video z kompa? Przeciez ten panel ma wyjscie D-SUB (oznaczone chyba PC) - jakosc obrazu bez zadnego porownania lepsza niz s-video!

pozdr,
Konrad
[right][post="8590"][/post][/right][/quote]

Tak masz rację że LCD ma coś takiego jak D-SUB ale dzis nie miałęm czasu robić jeszcze jeden wypad na miasto by uganiać sie za kablem.
Wrocław niby wielkie miasto i sporo sklepów ale nie ma nigdzie czegoś takiego jak Component średniej jakości (około 40-80 zł) poprostu śmiech na sali
Proponowali mi zakup jakiegoś badziewia za 4,5-10 zł chyba nadaje sie to tylko do kasprzaka (takie magnetofon bardzo stary) nawet w "sklepie dla idiotów" nic nie było same 5m jeden ze sklepów zlitował sie i sprzedał jakis kabel od jakiegoś LCD (zakupili kilka LCD i pośrednik im odsprzedał za "grosze" jakies kable do użytku w sklepie)

A kiedyś miałem pod ten S-Video podłączony wiec dzis tez tak zrobiłem by sobie zobaczyć jakis film jak to działa na nowym TV :P

Tynio

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...