Skocz do zawartości
  • 0
black99

Jak podłączyć tuner HD i DVD do LCD Philips?

Pytanie

Cześć jestem nowym użytkownikiem 26PF5320. Telewizor jest HD Ready ale ma tylko DVI, nie ma HDMI ani komponent(y,pb,pr). Chciałem się zapytać jak podłączyć do TV tuner HD np. Ten który będzie można kupić w ofercie nowej platformy cyfrowej TVN. Jak też podłączyć DVD. Jakie kable muszę kupić, czy przewód DVI-HDMI, czy inny, jakieś przejściówki? Proszę o cenne uwagi i porady. Z góry dziękuję.

[size=1][color="red"][b]Edit[/b][/size] zmiana textu na małe literki, które się lepiej czyta :-p[/color] Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote]Akcesoria
Akcesoria w zestawie :  Przewód zasilający, Instrukcja Szybkiej Instalacji, Karta rejestracyjna, Pilot zdalnego sterowania, Podręcznik użytkownika, Przewód VGA – YPbPr-Cinch, Karta DVI-VGA, Baterie do pilota zdalnego sterow., Podstawa[/quote]

Czy masz to wszystko w zestawie co powyżej? Powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
CZYLI TUNER MAM PODŁĄCZYĆ PRZEZ DVI PRZEWÓDEM VGA-YPBPR? A LIZARAZU NAPISAŁ MI ŻE MAM TUNER PODŁĄCZYĆ DO TV PRZEZ PRZEWÓD DVI-HDMI. A DVD PRZEZ CO MAM PODŁĄCZYĆ, SKORO PRZEZ DVI PODŁĄCZĘ TUNER, A HD OBSŁUGUJE JESZCZE TYLKO HDMI I KOMPONENT KTÓRYCH W SWOIM TV NIE MAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='black99' date='13.08.2006, 19:40 ']CZYLI TUNER MAM PODŁĄCZYĆ PRZEZ DVI PRZEWÓDEM VGA-YPBPR? A LIZARAZU NAPISAŁ MI ŻE MAM TUNER PODŁĄCZYĆ DO TV PRZEZ PRZEWÓD DVI-HDMI. A DVD PRZEZ CO MAM PODŁĄCZYĆ, SKORO PRZEZ DVI PODŁĄCZĘ TUNER, A HD OBSŁUGUJE JESZCZE TYLKO HDMI I KOMPONENT KTÓRYCH W SWOIM TV NIE MAM.
[right][post="8349"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Zapytałem tylko czy masz te kable. Więc je masz zatem posiadasz wejście DVI oraz Component.

Tuner pojdzie przez DVI-HDMI albo component (zobaczymy jak będziez jakością na obu złączach narazie to gdybanie).

A jakie masz DVD? Ma wejście component? Masz też HDMI? Ma scaler? DVD podłącz przez component a jeżeli chcesz oba urządzenia mieć w top jakości to potrzebny rozdzielacz HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
MÓWIŁEM CI ŻE NIE MAM WEJŚCIA COMPONENT(Y,PB,PR) W SWOIM TV. PRZYPOMINAM ŻE TO MODEL PF5320, BO NASTĘPCA PF5321 MA JUZ 2 ZŁĄCZA HDMI I KOMPONENT. TAKŻE TUNER MOŻNA PODŁĄCZYĆ PRZEZ PRZEWÓD DVI-HDMI, A DVD PRZEZ CO ŻEBY BYŁO HD? PEWNIE TRZEBA BĘDZIE PRZEŁAŃCZAĆ RAZ NA TUNER, RAZ NA DVD. DOPIERO CO KUPIŁEM NOWE DVD SAMSUNG HD 950, KTÓRE MA JAK DOBRZE WIESZ 1 HDMI I 1 KOMPONENT. JAK CI SIĘ WYDAJE CZY TEN TELEWIZOR DA RADĘ JEŚLI CHODZI O OGLĄDANIE TELEWIZJI W HD MAJĄC NA UWADZE WCHODZĄCĄ NIEDŁUGO PLATFORMĘ CYFROWĄ ITI.( W OGÓLE CZY POCIĄGNIE HD). A JEŚLI CHODZI O DVD TO NA DNIACH MAM ZAMIAR KUPIĆ NOWE KINO DOMOWE PHILIPSA HTS 9800W Z HDMI I ZWIĘKSZENIE ROZMIARU DO 1080i. CO O TYM SĄDZISZ, CZY JEST WARTE SWOJEJ CENY 4.999 W MEDIA WE WROCKU, LUB OK. 3600 W INTERNECIE MAX 24.
MAM JESZCZE JEDEN DYLEMAT. CHCIAŁBYM KUPIĆ NOWY TELEWIZOR LCD, TYLKO I WYŁĄCZNIE 32 CALE. PRZETESTOWALIŚCIE MASĘ SPRZĘTU TAKŻE POMÓŻCIE . PODAJCIE LISTE KILKU LCD KTÓRE SĄ PRZYSZŁOŚCIOWE I JUŻ TERAZ WARTO GO KUPIĆ LUB TEŻ POCZEKAĆ NA NOWE LINIE. MYŚLĘ O PHILIPSIE 32 PF9830. ZA MOZLIWIE SZYBKĄ ODPOWIEDŻ NA MOJE WSZYSTKIE WĄTKI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='black99' date='13.08.2006, 21:11 ']MÓWIŁEM CI ŻE NIE MAM WEJŚCIA COMPONENT(Y,PB,PR) W SWOIM TV. PRZYPOMINAM ŻE TO MODEL PF5320, BO NASTĘPCA PF5321 MA JUZ 2 ZŁĄCZA HDMI I KOMPONENT. TAKŻE TUNER MOŻNA PODŁĄCZYĆ PRZEZ PRZEWÓD DVI-HDMI, A DVD PRZEZ CO ŻEBY BYŁO HD? PEWNIE TRZEBA BĘDZIE PRZEŁAŃCZAĆ RAZ NA TUNER, RAZ NA DVD. DOPIERO CO KUPIŁEM NOWE DVD SAMSUNG HD 950, KTÓRE MA JAK DOBRZE WIESZ 1  HDMI I 1 KOMPONENT. JAK CI SIĘ WYDAJE CZY TEN TELEWIZOR DA RADĘ JEŚLI CHODZI O OGLĄDANIE TELEWIZJI W HD MAJĄC NA UWADZE WCHODZĄCĄ NIEDŁUGO PLATFORMĘ CYFROWĄ ITI.( W OGÓLE CZY POCIĄGNIE HD). A JEŚLI CHODZI O DVD TO NA DNIACH MAM ZAMIAR KUPIĆ NOWE KINO DOMOWE PHILIPSA HTS 9800W Z HDMI I ZWIĘKSZENIE ROZMIARU DO 1080i. CO O TYM SĄDZISZ, CZY JEST WARTE SWOJEJ CENY 4.999 W MEDIA WE WROCKU, LUB OK. 3600 W INTERNECIE MAX 24.
MAM JESZCZE JEDEN DYLEMAT. CHCIAŁBYM KUPIĆ NOWY TELEWIZOR LCD, TYLKO  I WYŁĄCZNIE 32 CALE. PRZETESTOWALIŚCIE MASĘ SPRZĘTU TAKŻE POMÓŻCIE . PODAJCIE LISTE KILKU LCD KTÓRE SĄ PRZYSZŁOŚCIOWE I JUŻ TERAZ WARTO GO KUPIĆ LUB TEŻ POCZEKAĆ NA NOWE LINIE. MYŚLĘ O PHILIPSIE 32 PF9830. ZA MOZLIWIE SZYBKĄ ODPOWIEDŻ NA MOJE WSZYSTKIE WĄTKI SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
[right][post="8353"][/post][/right][/quote]

Masz przejście VGA-YPBPR zatem tak jakbyś miał component.....

Co do kina domowego to masz w sumie takie DVD, że nowe nic a nic nie zmieni bo i tak to nie jest HD tylko upscal więc lepiej sobie kup do tego Samsunga amplituner i jakies głośniki jeżeli się zmieścisz w cenie. A jak nie i chcesz mieć wszystko gotowe to pewnie: możesz sobie kupić kino domowe. Tylko jak mówię z HD to nic wspólnego nie ma. Podłączając tak DVD uzyskujesz film uspcalowane a nie prawdziwe HD. Ale oczywiście ich jakość będzie lepsza niż na zwykłym DVD. Ale ty takie DVD już masz Samsunga.

Twój telewizor ma 720p więc spokojnie się nada do ITI. Wrażenia gwarantowane :)

Co do LCD 32" to oczywiście M71 Samsung. W tej chwili najlepszy telewizor.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Straszny chaos powstał.
Podsumujmy.
Masz LCD Philipsa z 1 cyfrowym wejściem DVI (brak HDMI i component).
TV jest HD Ready.

Masz też DVD Samsung HD950 z wyjściem HDMI i wbudowanym skalerem.

Porady:

1) Samsung pozwoli Ci oglądać nagrania na płytach DVD w sygnale PAL, które można skalować do postaci 720p lub 1080i.
Ale musisz zaopatrzyć się w kabel HDMI-DVI.
Końcówka HDMI podłączona do Samsunga, DVI do Philipsa.
I to wszystko, oczywiście dźwięk musisz podłączyć oddzielnie.

2) Ten sam kabel HDMI-DVI identycznie podłączony wykorzystasz w przyszłości do podłączenia tunera HD nowej platformy ITI Neovision, aby oglądać obraz HD.

3) Ten sam kabel HDMI-DVI identycznie podłączony wykorzystasz w przyszłości do podłączenia odtwarzacza HD-DVD lub Blu-Ray, żeby oglądać filmy z płyt HD-DVD i/lub Blu-Ray.

Jeśli chciałbyś wszystkie w/w klocki podłączyć na raz i nic co chwilę nie przełączać, to musisz poszukać takiego urządzenia (splitera), który przyjmie od Ciebie 3 końcówki HDMI, a wyjdzie na jednym HDMI.
Tylko wtedy oprócz kabla HDMI-DVI, który już powinieneś mieć, będziesz musiał dodatkowo kupić 3 kable identyczne HDMI-HDMI, które połączą Samsunga HD950, odtwarzacz Blu-Ray albo HD-DVD i tuner HD z ITI.
(oczywiście jak wybierzesz odtwarzacz HD-DVD, to Samsunga HD950 będziesz mógł sprzedać, bo nowy odtwarzacz będzie odtwarzał wszystke Twoje stare płyty DVD).

Podsumowując:

Tych kabli, co masz w zestawie nie wykorzystasz do podłączenia źródła HD, bo się do tego nie nadają, to kable analogowe, a wejście DVI jest wejściem cyfrowym i potrzebujesz właśnie kabel cyfrowy HDMI-DVI.
A żeby podłączyć więcej niż jednen klocek z sygnałem HD, musiałbyś dokupić ten spliter HDMI i dodatkowe kable HDMI-HDMI.

A jeśli w końcu zakupisz nowe LCD Samsunga LE32M71 (najlepszy), to wtedy postawisz sobie Philipsa w kiblu i nie będziesz potrzebował żadnych spliterów.

P.S. Jeśli chcesz kupić kino domowe Philipsa 9800, to sprzedaj tego Samsunga, bo odtwarzacz w zestawie kina też ma wyjście HDMI i funkcję skalowania.
Samsung HD950 nie będzie Ci wtedy potrzebny.
Jeśli tego kina nie kupisz, to możesz dokupić sam amplituner z głośnikami do uzyskania przestrzennego dźwięku. Samsunga podłączysz do amplitunera kablem cyfrowym optycznym (Toslink), albo koaksjalnym.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
CZYLI MAM W ZASADZIE JEDNO ZŁĄCZE DO WYKORZYSTANIA. BO KIEDY TUNER PODŁĄCZE PRZEZ DVI KABLEM DVI-HDMI, TO CZYM PODŁĄCZE DVD? PRZEZ S-VIDEO LUB SCART. NO BO JAK INACZEJ. A JESLI CHODZI O PRZYSZŁOŚĆ(WTEDY JUZ NAPEWNO KUPIE NOWY TV) TO ŻEBY JEDNOCZEŚNIE PODŁĄCZYĆ TUNER I ODTWARZACZ HD DVD LUB BLU-RAY TRZEBA ZASTOSOWAĆ ROZDZIELACZ HDMI. WIESZ MOŻE GDZIE TO MOŻNA DOSTAĆ I W JAKIEJ CENIE? W MOIM PRZYPADKU GDY MAM TYLKO JEDNO ZŁĄCZE DVI MÓGŁBYM TERAZ JUŻ KUPIĆ TEN ROZDZIELACZ. POŁĄCZENIE WYGLĄDAŁO BY TAK, ŻE PRZEWODEM DVI=HDMI POŁĄCZYŁBYM TELEWIZOR Z ROZDZIELACZEM, A Z ROZDZIELACZA WYCHODZIŁYBY DWA HDMI , JEDNO DO TUNERA, A DRUGIE DO DVD( W PRZYSZŁOŚCI HD DVD LUB BLU-RAY). CZY MAM RACJE.
A JEŚLI CHODZI O TEN SAMSUNG M71 TO TWIERDZISZ ŻE NIE MA ON AKTUALNIE KONKURENCJI, ALE JEST ON W ZASADZIE NIEDOSTEPNY W SKLEPACH , MOŻESZ PODAĆ JEGO PRZYBLIŻONĄ CENĘ? A OPRÓCZ SAMSUNGA NIC NIE MÓGŁBYŚ MI NIC POLECIĆ NP. PHILIPS PF9830. PODAJ ZE DWA TV. Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZELKIE INFO. CZEŚĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='black99' date='13.08.2006, 23:07 ']CZYLI MAM W ZASADZIE JEDNO ZŁĄCZE DO WYKORZYSTANIA. BO KIEDY TUNER PODŁĄCZE PRZEZ DVI KABLEM DVI-HDMI, TO CZYM PODŁĄCZE DVD? PRZEZ S-VIDEO LUB SCART. NO BO JAK INACZEJ.
[right][post="8364"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Tak, masz rację, wtedy DVD podłączasz przez Scart (RGB), co da Ci najlepszą jakość w PALu.
[quote name='black99' date='13.08.2006, 23:07 ']A JESLI CHODZI O PRZYSZŁOŚĆ(WTEDY JUZ NAPEWNO KUPIE NOWY TV) TO ŻEBY JEDNOCZEŚNIE PODŁĄCZYĆ TUNER I ODTWARZACZ HD DVD LUB BLU-RAY TRZEBA ZASTOSOWAĆ ROZDZIELACZ HDMI. WIESZ MOŻE GDZIE TO MOŻNA DOSTAĆ I W JAKIEJ CENIE? W MOIM PRZYPADKU GDY MAM TYLKO JEDNO ZŁĄCZE DVI MÓGŁBYM TERAZ JUŻ KUPIĆ TEN ROZDZIELACZ. POŁĄCZENIE WYGLĄDAŁO BY TAK, ŻE PRZEWODEM DVI=HDMI POŁĄCZYŁBYM TELEWIZOR Z ROZDZIELACZEM, A Z ROZDZIELACZA WYCHODZIŁYBY DWA HDMI , JEDNO DO TUNERA, A DRUGIE DO DVD( W PRZYSZŁOŚCI HD DVD LUB BLU-RAY). CZY MAM RACJE.
[right][post="8364"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Tak, masz rację.
Co do splitera i kabla, to zapytaj olatigida, to Ci pomoże.
[quote name='black99' date='13.08.2006, 23:07 ']A JEŚLI CHODZI O TEN SAMSUNG M71 TO TWIERDZISZ ŻE NIE MA ON AKTUALNIE KONKURENCJI, ALE JEST ON W ZASADZIE NIEDOSTEPNY W SKLEPACH , MOŻESZ PODAĆ JEGO PRZYBLIŻONĄ CENĘ? A OPRÓCZ SAMSUNGA NIC NIE MÓGŁBYŚ MI NIC POLECIĆ NP. PHILIPS PF9830. PODAJ ZE DWA TV. Z GÓRY DZIĘKI ZA WSZELKIE INFO. CZEŚĆ.
[right][post="8364"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
W 32 calach nie ma konkurencji, ten Philips 32PF9830 jest już "stary", ma fioletową matrycę i nie dorównuje Samsungowi M71. Samsunga za chwilę będzie można wszędzie kupić.

Tylko że w 32 calach nie znajdziesz pewnie nigdy telewizora FullHD, zaś jeśli dołożysz trochę, to już dzisiaj możesz kupić AMOI 37 cali, albo najnowszy super LCD Philips 37PF9731D FullHD. Warto trochę dołożyć.
Pozdrowienia Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...