Skocz do zawartości
rob29

Playstation 2 a LCD - czy opłaca się kupować kabel component?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Tv 32" i PS2, w tej chwili jest podpięta do tv przez kabel RGB, jakość obrazu jest raczej słaba. Mam pytanie, jeżeli kupie kabel component do ps2 (na allegro ceny zaczynają się od 20 zł) to czy w zauważalny sposób zostanie poprawiony obraz (gdzieś wyczytałem, że tylko gry z progresiv scan będą lepiej wyglądały a reszta gier wygląda słabo), czy raczej zostawić tak jak jest .

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w Xbox 360 albo PS3 ... Reszta to tylko zabawa , i zbędne wydatki ... PS 2 Nie nadaje się do TV HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Posiadam Tv 32" i PS2, w tej chwili jest podpięta do tv przez kabel RGB, jakość obrazu jest raczej słaba. Mam pytanie, jeżeli kupie kabel component do ps2 (na allegro ceny zaczynają się od 20 zł) to czy w zauważalny sposób zostanie poprawiony obraz (gdzieś wyczytałem, że tylko gry z progresiv scan będą lepiej wyglądały a reszta gier wygląda słabo), czy raczej zostawić tak jak jest .

Z góry dziękuje za pomoc.

Jedyny zysk z componenta może być faktycznie na poziomie uzyskania progresywności sygnału. Aczkolwiek jeśli po RGB, jest słabo to i po Componencie lepiej nie będzie. Przesył sygnału po RGB jest optymalną metodą dla tego typu źródeł. Marna jakość obrazu to już taki urok telewizora i samego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem jakiś czas PS2 z componentem i nie polecam. Zmiana jakości praktycznie żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. np. przy T5 czy GOW jak damy na 480p to znika mydło, które jest widoczne przy podłączeniu SD. Zależy od gry. Mało gier z EU chodziło w 480p. Tu była lista: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=491

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...