Skocz do zawartości
640

Tonsil Siesta - front

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Siesty do współpracy z H/K AVR 355. Spisują się rewelacyjnie w KD i słuchaniu muzyki różnego gatunku. Dużo czytałem i szukałem kolumn, które dobrze zagrają i posłużą przez dłuższy czas. Tonsil gości u mnie w domu od wielu,wielu lat, ale to nie sentyment był głównym doradcą. Brałem pod uwagę JBL, Jamo, Wharfedale, ale na forum i w necie dobrze pisano też o Siestach. Miałem wątpliwości, bo do H/K kolumny zalecane są z impedancją 8 om, a Siesty są 6 om. Gdzięś na forum wyczytałem że H/K spokojnie sobie z tym poradzi. Więc pojechałem, kupiłem i podłączyłem - nie żałuję. Fajny sprzęt, za małą kasę i porządnie grający z niskim basem i wyraźnym środkiem i górą. Czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje satysfakcji z udanego zakupu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja również dołączam się do gratulacji szczególnie , że również je przed chwilą zamówiłem i teraz na nie czekam ;) ale istnieje jeden fundamentalny problem - żona ! :blink: ( jeszcze o niczym nie wie ) Powiedzcie jak wy sobie z tym radzicie ! :)

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha!

Pierwsza uwaga. Kupując Siesty przez www. - bo tyllko tak mozna, przygotujcie się na małe zaskoczenie.

Są o wiele wieksze niż to się wydaję.

Uwaga druga. Nie ma obecnie i raczej nie prędko bedzie, jakakolwiek alternatywa dla tego zestawu.

Jakość dzwięku, bo wykonanie troszkę kuleje :blink: jest nie do przecenienia.

To po prostu jedyny możliwy wybór, na tę chwilę.

Klocki po prostu grają tak jak zestawy dwa-trzy razy droższe.

Poz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten bas z tych Siest rzeczywiście jest tak bardzo niski?

Jest i to spory, sam byłem w szoku jak odsłuchałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również dołączam się do gratulacji szczególnie , że również je przed chwilą zamówiłem i teraz na nie czekam :lol: ale istnieje jeden fundamentalny problem - żona ! :angry: ( jeszcze o niczym nie wie ) Powiedzcie jak wy sobie z tym radzicie ! ;)

Dzięki za grtki. Nic się nie martw, kolumienki się żonie spodobają. Moja żona dopiero w domu je zobaczyła i jej się spodobały, bo chude i dobrze grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha!

Pierwsza uwaga. Kupując Siesty przez www. - bo tyllko tak mozna, przygotujcie się na małe zaskoczenie.

Są o wiele wieksze niż to się wydaję.

Uwaga druga. Nie ma obecnie i raczej nie prędko bedzie, jakakolwiek alternatywa dla tego zestawu.

Jakość dzwięku, bo wykonanie troszkę kuleje :angry: jest nie do przecenienia.

To po prostu jedyny możliwy wybór, na tę chwilę.

Klocki po prostu grają tak jak zestawy dwa-trzy razy droższe.

Poz.

Racja, kolumienki są wysokie, ale im to fajnie pasuje. Jeśli chodzi o wykonanie, to w moich nie dostrzegam fuszerki. Kolumny kupiłem we Wrocławiu na ul. Brodatego, jest to sklep patronacki Tonsilu. W żadnym innym sklepie ich nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Panom gratuluję wspierania firmy która na uwagę z naszej strony sobie całkowicie zasłużyła

pamietajmy że gros znanych firm trzepie swoją produkcję w chinskich manufakturach i mimo to każą sobie za to solidnie płacić

Tonsil nie ma aspiracji do HiEndu - to oczywiste- ale w klasie podstawowej czy nawet średniej - ich oferta warta jest uwagi

No i promujmy to co nasze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po tym jak TONSIL został wydojony przez Pioneera- i to dosłownie - Tonsil znalażł mimo wszystko inwestora i działa nadal

To ostatnia żywa pozostałość po zjednoczeniu Unitra /Radmor zmienił branżę/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez posiadam siesty ! puki co nie zamienil bym ich na zadne inne no chyba ze na paradigm studio 60

lub dali ikon 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
po tym jak TONSIL został wydojony przez Pioneera- i to dosłownie - Tonsil znalażł mimo wszystko inwestora i działa nadal

To ostatnia żywa pozostałość po zjednoczeniu Unitra /Radmor zmienił branżę/

tonsil a właściwie protonsil juz nie działa!

to co kupujecie to ostatki,stan na dzis jest taki że firma nie istnieje już,moze powstanie znowu ale na razie głusza

troszke szkoda ale coz konkurencji nie wytrzymała , a wlasciwie spraw wlasnosci gruntu itd

a tak a propos to siesty w klasie cenowej za pare <1500 sa nie do pobicia wg mnie

a jak kiedys pisałem na forum o siestach ze sa ok, to od razu oburzali sie fani chinskich jbl-i,tannoy-i itd ;)

pozdrawiam

szkoda voyagerów,siest i altusów

Edytowane przez Robert Luczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...