Skocz do zawartości
BDFan90

Czy Opłaca Się? Kopia Filmu Blu-Ray 1:1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :rolleyes: Chciałbym dowiedzieć się, jak dużo stracę gdy zrobię kopie filmu BluRay 50 w Skali 1:1, tylko, że z Blu-Ray 50 na Blu-Ray 25. Chodzi o film: Quantum Of Solace, bo pożyczyłem znajomemu nośnik, i lekko mi się porysował. Stracę Bardzo Dużo na Jakości?

PS: Jakimi Programami to Najlepiej Wykonać. :rolleyes: Dziękuje za Pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz 1:1 to nie zmienisz z 50 na 25 tylko zostanie 50!

Jak chcesz zmniejszyc z 50 na 25 to musisz skompresowac i wtedy stracisz na jakosci ale jak bardzo zalezy od materialu oryginalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia 1:1 będzie, w sensie, że wszystko zostanie. Mnie tu Tylko chodzi o ewentualną utratę jakości. Jaka wielka Ona może byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1 oznacza kopie calej plyty taka jaka ona jest bez kompresji

jesli chcesz zostawic cala plyte ale zmniejszyc jej zawartosc z bd-50 na bd-25 stracisz na jakosci. jak wielka bedzie to strata zalezy od materiialu ktory bedziesz kompresowal. Program, ktorym bedziesz to robil na pewno poda Ci ta informacje. Przy plytach DVD granica kompresji bylo 75%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj tylko film, jedną ścieżkę audio i napisy PL. Bez kompresji wlezie to na BD-25. Chyba, że lubisz dodatki i wszystkie ścieżki audio :rolleyes:

Wtedy kompresja i utrata jakości nieuchronna, zwłaszcza, że materiał waży ponad 40 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Są Mi Specjalnie Potrzebne :rolleyes: Teraz ostatnie Dwa Pytania:

Czy Dolby TrueHD i DTS-HD(I MA) są kompatybilne wstecz?

I Jakim Programem najlepiej wykonać kopie tego filmu :rolleyes: Z Tym bym Miał Film + Audio + Napisy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Dolby TrueHD i DTS-HD(I MA) są kompatybilne wstecz?

W jakim sensie?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim sensie?? :rolleyes:

Mianowicie: Jest Ścieżka ENG ale tylko w DTS-HD, co wtedy gdy nie mam amplitunera który to obsługuje? Tak Samo jak jest z TrueHD ? Bo narazie filmy BD to ja oglądałem na kompie, a dopiero niedługo kupuje player, i nie wiem za bardzo jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I wszystko jasne

Jak najbardziej i masz dwie możliwości:

1. Jak kupisz player bez wsparcia dla DTS HD i DDTrue HD, to twój ampli wypuści "zwykłe" DTS bądź DD.

2. Jeśli kupisz player ze wsparciem, to przy ustawieniu output audio playerka (np.PS3) na LPCM, to ampli posłuży jako "pośrednik" audio HD na głośniki.

Gdzieś na tym forum widziałem podwieszoną listę starszych ampli, "kompatybilnych" z drugim wariantem, może twój też jest na tej liście?

to jest ten wątek:

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11566

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zmniejszałem Quantum of solace do bd25

trzeba w ts muxer przekonwertowac DTS HD do zwyklego DTS , zostawic tylko polskie napisy i obciac troszku koncowe napisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki :rolleyes: Dziękuje Wszystkim za Pomoc :) Zaraz spróbuje zrobić Kopię BD50 do BD25 z Wszystkimi Rzeczami a Potem z Wycinką i Zobaczę jak to będzie :) Jeśli wiele stracę na jakości to nie ma to żadnego sensu :) Choć szczerze mówiąc porównałem teraz Full BluRay tego Bona z MKV z sieci o wadzę ok. 12GB :) I Pewnie jestem Ślepy, ale wielkich różnic nie widzę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznicy miedzy mkv a bluray nie widac gdy sie oglada na 20 calach

ale wiekszy tv 32 lub 37 cali roznice widac i to duzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe :rolleyes: Przekonam się za kilka dni :) Teraz chce zrobić sobie kopie tego filmu :rolleyes: I Spróbuje :) Najpierw zobaczę ile strace gdy zrekompresuje film cały z BD50 na BD25 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
roznicy miedzy mkv a bluray nie widac gdy sie oglada na 20 calach

ale wiekszy tv 32 lub 37 cali roznice widac i to duzą

32 lub 37 cali to chyba ze ogladasz przez lupe..... z odleglosci pol metra....:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matroszka matroszce nierówna- to tylko kontener

wszystko zalezy co siedzi w srodku i co się z tym działo po drodze... od czasu zgrywki z BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

binary lupa słuzy do czegos innego :blink:

idz do wypozyczalni i obejrzyj sobie film na BD a juz nie wrocisz do ogladania mkv czy dvd ;)

Edytowane przez aldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
binary lupa słuzy do czegos innego :blink:

idz do wypozyczalni i obejrzyj sobie film na BD a juz nie wrocisz do ogladania mkv czy dvd ;)

A wcale nie. Wszystko zależy.

Widziałem doskonale zrobione i wspaniale spitolone wydania BluRay.

Tak samo widziałem perfekcyjne rekompresje do MKV (i to nawet do 8GB), jak i zupełnie skopane (16GB).

Umiejętności ludzi, dobór kodeków i paramtrów. Na to ma tyle rzeczy wpływu, że generalizowanie, nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja tez troche stane w obronie matroszki

mozna z tego zrobic calkiem zgrzebnie wygladajace avchd - doskonala alternatywa dla dvd, nie rujnaca portfela a przy tym dajaca posmak swiata hd

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam :blink: Chciałbym dowiedzieć się, jak dużo stracę gdy zrobię kopie filmu BluRay 50 w Skali 1:1, tylko, że z Blu-Ray 50 na Blu-Ray 25. Chodzi o film: Quantum Of Solace, bo pożyczyłem znajomemu nośnik, i lekko mi się porysował. Stracę Bardzo Dużo na Jakości?

PS: Jakimi Programami to Najlepiej Wykonać. ;) Dziękuje za Pomoc :)

Można dużo stracić, kawał życia w celi za piractwo... nie licząc czas spędzony na policji sądach itp. Wiedzą o tym Ci którzy już zostali złapani, co innego myślą jeszcze nie złapani. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoł łoł

spokojnie

pierwsze slysze by posadzili kogos za to ze sobie przegrał film...do tego własny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łoł łoł

spokojnie

pierwsze slysze by posadzili kogos za to ze sobie przegrał film...do tego własny

Ja na dowód mogę dać fotki pudełka, płytki, oraz paragonu ;) By nie bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
binary lupa słuzy do czegos innego ;)

idz do wypozyczalni i obejrzyj sobie film na BD a juz nie wrocisz do ogladania mkv czy dvd :D

aldo

Fajnie by było jakbyś odniósł się do meritum sprawy, a nie próbował jakiś głupawych zagrywek.

Intencją moja było to, że jeśli dostrzegasz róznicę między mkv a bd na 32", to albo musisz to ogladać z odległości 0.5 metra albo się oszukujesz ( ze wskazaniem na tę drugą opcję). Może po prostu mało jeszcze widziałeś ( BD/mkv), a z całą pewnością widziałeś mniej ode mnie.

Na drugi raz daruj sobie tego rodzaju zgryźliwości i nie odsyłaj mnie do wypożyczalni po film na BD, zwłaszcza że mają tam kilkakrotnie mniej filmów BD niż mam w domu ( o mkv nie wspomnę), a wypożyczenie kosztuje prawie połowę wartości płyty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary nie unos sie za bardzo

zlosc urodzie szkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...