Skocz do zawartości
Ghrom

ArcSoft TotalMedia Theatre 3 Platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

dfa223546918e97a.jpg

Od kilku dni bawie się TotalMedia Theatre 3 Platinum, i uważam, że aplikacja jest godna polecenia. Duży krok naprzód w stosunku do PowerDVD, a nawet rewolucja - TMT3 czyta strukturę Blu-ray w każdej formie, również foldery na dysku.

Obsługiwane formaty:

Video

MPEG-1 (.M1V), MPEG-2 (.M2V, .TS, .TRP, .TP and etc.), MPEG-2 HD (.M2TS, .M2T, .MTS), MPEG-4 (.MP4, .DIV, .DIVX), WMV, WMV HD, DVR-MS, H.264 (.264, .26L, .H264, .AVC, .JSV, .JVT and etc.) , VC1, DV AVI, Real (.RM*, .RMVB, .RAM, .RV, .RA), QuickTime (.MOV, .QT), FLV, MKV, DivX AVI*, DivX HD, VOB, ASF, DAT, VRO,3GP, 3G2

Audio

MP2, MP3, WAV, Ogg, AAC, WMA, MP3 CDs and audio CDs

Digital Camcorder

Digital camcorder device, auto detection, and playback, from Canon, Sony, Panasonic, and JVC.

Decoding

LPCM, Dolby Digital, Dolby?, TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS Digital, DTS 96/24, DTS-ES, and DTS-HD Hi-Resolution, DTS-HD Master Audio, DTS Neo 6.

Trzeba zaznaczyć, że TMT nie obsługuje niestety w kontenerze .mkv wielu ścieżek audio i napisów. Za to doskonale akceleruje wideo, więc jeśli mamy w miarę nową kartę graficzną odtwarzanie .mkv 1080p zupełnie nie wzrusza procesora.

Posiadacze kart NVDIA dodatkowo cieszyć się będą dodatkiem SimHD, czyli skalerem materiału SD do wysokiej rozdzielczości akcelerowanym przez CUDA.

W wersji 3 TMT zostały rozbudowane opcje audio, przynajmniej u mnie w wersji 2 na liscie urządzeń audio nie pojawiało się HDMI, teraz jest (mam ATI 4850).

fdac0ff34dad2858.jpg

W opcjach Output Mode można teraz wybrać:

Headphones

Choose this option if you're using headphones.

2 Channel Stereo

Choose this option if you have a typical 2-speaker/channel setup.

5.1 Channel

Choose this option if you have a 5.1-channel setup.

7.1 Channel

Choose this option if you have a 7.1-channel setup.

S/PDIF

S/PDIF is an advanced digital interface for audio signal processing. Choose this option if you want to enjoy true 6-channel audio quality and have an external Dolby Digital/DTS decoder that complies with your S/PDIF sound card.

HDMI

Choose this option if you have an audio connection with an HDMI (High-Definition Multimedia Interface) connector.

S/PDIF Pass-through

Provides the lossless 5.1(maximum) channel digital audio output if supported by your sound card.

HDMI Pass-through

Provides the lossless 7.1(maximum) channel digital audio output if supported by your sound card.

Note: S/PDIF Pass-through and HDMI Pass-through need the support by your sound card. And to enjoy the lossless digital audio via HDMI Pass-through, you also need a complete set of lossless audio solution, including Hi-Fi speakers, Power Amplifier, etc.

Jak widać, posiadacze kart ASUS Xonar mogą cieszyć się opcją Pass-through, czyli Audio HD jest przesyłane bez dekodowania.

W opcjach można również wybrać Mixing Mode:

Using Original Primary Audio

Secondary audio is ignored and the source format for primary audio is the same as the output audio format.

Dolby Digital Mixing

Primary audio, secondary audio, or both are encoded with an Dolby Digital encoder before transferring to SPDIF/HDMI output. The maximum channel is 5.1 ch.

DTS Mixing

Primary audio, secondary audio, or both are encoded with a DTS encoder before transferring to SPDIF/HDMI output. The maximum channel is 5.1 ch.

Smart Mixing

Supports two modes in audio mixing. The secondary audio is mixed in this case. The primary audio formats are only Dolby Digital and DTS.

Mnie ciekawi dostępna u mnie opcja wyboru HDMI + Using Original Primary Audio. Jak rozumiem, oznacza to, że DTS-HD Master Audio czy Dolby TrueHD będzie przesyłany przez HDMI jako LPCM 7.1.

Ciekawe jak z mapowaniem kanałów, dotychczas żaden soft sobie z tym nie radził.

Czy ktoś posiadający dobry ampli może sprawdzić ten soft i powiedzieć, czy świeci się 7.1 LPCM i czy kanały są mapowane prawidłowo? Bo coś mi się nie chce wierzyć żeby to tak wszystko bezproblemowo działało, to byłby Gral poszukiwany przez wszystkich posiadaczy HTPC.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMT3 czyta strukturę Blu-ray w każdej formie, również foldery na dysku.

Cyberlink nie wyłączył w swoim oprogramowaniu tej funkcji dlatego, że uznali, że to im zwiększy sprzedaż tylko zmusiło ich do tego BDA. Zobaczymy czy ten producent się ugnie czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny opis, mi po raz pierwszy udało się w końcu uruchomić ten soft (czysty Win 7 x64 RC 7100), idę o zakład że po instalacji kodeków w systemie lub konkurencyjnego PowerDVD , TMT3 przestanie działać.

Arcsoft faktycznie się mocno postarał - działają praktycznie wszystkie materiały HD DVD/BD odpalane z katalogów, ale nie byłbym sobą jakbym nie wynalazł kilku poważnych błędów. ;)

1. Program nie dekoduje prawidłowo sygnału wypuszczanego jako LPCM z Realteków, o ile nowy PowerDVD ma przejrzyste ustawienia w sekcji audio i dekoduje praktycznie każdy track audio do LPCM, to TMT3 wypuszcza tylko natywne tracki LPCM a w pozostałych przypadkach mam często ciszę w głośnikach. Sprawdzałem wszystkie możliwe ustawienia - może że to wina mojego konfigu ale wątpię , możliwe że podobnie jak w PowerDVD inaczej czyta tracki HD Audio z katalogów a inaczej z ISO - sprawdzę to jeszcze w wolnej chwili.

2. Kaleczy dekodowanie i mapowanie kanałów identycznie jak PowerDVD, zarówno 5.1 jak i 7.1

3. Ma problemy z dekodowaniem obrazu , rwanie obrazu i strzępienie krawędzi, rozwiązaniem jest podmiana biblioteki VideoRenderForEvr.ax ze starszego TMT2 LINK

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem lewusa dla testu i nie moge aktywowac, na dzien dobry przysadzil, ze okres trial mi sie skonczyl....szkoda, ze nigdy nie instalowalem na tym systemie tmt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Kaleczy dekodowanie i mapowanie kanałów identycznie jak PowerDVD, zarówno 5.1 jak i 7.1

Eh, to jest spisek, dlaczego tu nie potrafią poprawnie napisać procedury? Procedury która zajmuje kilka bajtów w chipach sprzedawanych za jakieś 3 dolce, wstawianych od PS3 przez BD playery po chińskie media boxy. Spisek! ;)

Nadzieja jeszcze w opcji Pass-through i kartach/płytach głównych na tanim chipie Realtek ALC889 który pozwala dekodować HDAudio. Chip jest na rynku już od kilku miesięcy, ale dekodery HD są opcjonalne (licencje) i dotychczas nikt z tego nie korzystał. W koncu MSI się zdecydował i wypuścił pierwsze płyty z funkcjonalnością True Blu-ray Audio, może więc to będzie alternatywa dla drogich Xonarów.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W koncu MSI się zdecydował i wypuścił pierwsze płyty z funkcjonalnością True Blu-ray Audio, może więc to będzie alternatywa dla drogich Xonarów.

Tak, tak - za godzinę ;)

Polecam temat :

http://forum-en.msi.com/index.php?topic=126825.0

No, chyba, że masz jakieś rewelacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie, MSI sobie może pomarzyć chyba że opracują własny zabezpieczony tor dźwięku w porozumieniu z producentami softu.

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=16500

@Ghrom

Na nic Realtek ALC889 skoro PAP nie jest w pełni ustandaryzowany i wprowadzony, a pakowanie się w rozwiązanie typu dedykowany tor + specjalny player tak jak np. Xonar + TMT to krótkowzroczność i masa roboty , przecież i tak będą musieli przejść na PAP, by zapewnić działanie karty w innych playerach.

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, człowiek nadzieją zaślepiony i głupot marketingowych nie dostrzega, niezdrowo podniecając się wszystkim co ma "True Blu-ray Audio" na pudełku napisane.

Zresztą, to nie moja wina, to wiecie Panowie, spisek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat stary, ale może ktoś się odezwie. TotalMedia Theatre 3 Platinum niby czyta pliki .mkv, a mnie nie czyta (Unsupported file type).

Czy potrzebne są jakieś kodeki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marnie, ani selektywnych w kontenerze .mkv nie można wybrać ani zewnętrznych nie czyta. Do BD świetny, do mkv jednak niezastąpiony jest MPC HC, szczególnie, że filmy z profilami L5.0 sprawiają problemy w TMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę pytanie pomocnicze a propos TMT3P?

Udało mi się po bojach (problem video overlay dał popalić) odpalić odtwarzanie płyty BD w Win 7 z TMT3P, ale film odtwarza się dobrze tylko w małym oknie startowym programu!

Próba włączenia odtwarzania pełnoekranowgo skutkuje "efektem storboskopu" - tzn. film gra, ale ekran błyska sobie z dość dużą częstotliwością co uniemożliwia oglądanie! Nie wygląda to na klasyczne "cięcie" materiału, ale na właśnie taki efekt migotania. Największy jest na pełnym ekranie - coraz mniejszy im bardziej zmniejszam okno ku rozmiarowi wyjściowemu :(

Any ideas???

Komp z płytą MSI GeForce8200 Win7 32bit, monitor podpięty HDMI-DVI, soft zaktualizowany.

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też po uruchomieniu rippa z blueray zmienia kolor windows i wyglada tak jakby wyłączał skórkę

"schemat kolorów został zmieniony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam

W dodatku KIS traktuje taką ingerencję w system jako działanie intruza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy u was też po uruchomieniu rippa z blueray zmienia kolor windows i wyglada tak jakby wyłączał skórkę

"schemat kolorów został zmieniony"

Taki efekt czyli wyłączenie interfejsu AERO i włączenie schematu basic występuje kiedy player używa renderera niezgodnego z AERO. Dotyczy to nie tylko TMT, każdy player tak działa. Po zmianie domyślnego renderera dla danego formatu na EVR Custom jest po kłopocie, tylko gdzie to zmienić w TMT ;)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten program. Posiada bardzo ładny obraz. Ale u mnie nie ma dźwięku.

Wyświetla komunikat: "upgrade DD, DTS". Czy ktoś wie dlaczego tak jest? I jak temu zaradzić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałem ten program. Posiada bardzo ładny obraz. Ale u mnie nie ma dźwięku.

Wyświetla komunikat: "upgrade DD, DTS". Czy ktoś wie dlaczego tak jest? I jak temu zaradzić?

pozdrawiam

1.Wygląda na to , że zainstalowałeś wersję TRIAL w której wyłączono (ze względów licencyjnych zapewne) obsługę wymienionych formatów dźwięku.

2.Kupić pełną wersję <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - dzięki za informację. To chyba właśnie o to chodzi. Lecę do sklepu kupić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A`propos opisanego wyżej problemu wyłączania w Windows 7 interfejsu AERO i przywracania schematu basic przy odtwarzaniu niektórych plików w TMT3 - nowe wersje ffdshow tryouts mają renderery w pełni zgodne z AERO i nie ma już żadnych problemów.

ffdshow tryouts to filtr/zestaw kodeków na którym oparty jest odtwarzacz MPC HC. Jednak nawet jeśli mamy w systemie zainstalowany MPC HC, warto doinstalować filtr standalone ffdshow tryouts aby obsługiwał playery korzystające z systemowych kodeków, tak jak TotalMedia Theatre 3. Dzięki temu, odtwarzając np. w TMT 3 pliki .mkv mamy dla nich pełną akcelerację sprzętową DXVA tak jak w MPC HC.

Filtr ffdshow tryouts daje kompleksową obsługę najważniejszych kodeków video/audio, więc można ograniczyć się do tego jednego filtru w systemie zamiast śmiecić popularnymi zestawami wielu filtrów/kodeków które z reguły generują później różne kłopoty.

ffdshow tryouts można pobrać z -> http://sourceforge.net/projects/ffdshow-tryout/

aktualne wersje rozwojowe można pobrać z -> http://www.xvidvideo.ru/ffdshow-tryouts-project-x86-x64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Windows 7 mam ten sam problem,ale zainstalowanie nowego filtra ffdshow nic nie pomogło.Może trzeba coś zaznaczyć?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewna ciekawostka - nowy TMT 5 na kartach AMD HD68xx ma wykorzystywać OpeCl do poprawy jakości obrazu.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da się zrobić chyba z tymi 16bit koloru.

Nie ma możliwości zmiany rendera w TMT3.

Standardowo używam Core AVC i odtwarzam wszystko w KMplayer ,ale niestety płyt Blue-Ray nie czyta.WMP HC czyta ,ale znowu bez menu.

Jedyną alternatywą na kompie + TV zostawał TMT3 jednak kolor w 16 bitach i te samoczynne zmiany rozdzielczości wkurzają.

Edytowane przez KiVash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić, przecież TMT3 nie instaluje własnego splittera dla MKV, korzysta z systemowego. Najprościej wgrać darmowy pakiet DIVX, tam jest splitter mkv i akcelerowany DXVA dobry kodek H.264. W Windows 7 działa w architekturze Fundation, z rendererem EVR. TMT z niego korzysta i nie ma problemu. U mnie było tak, że później pakiet divixa nadpisałem ffdshow tryouts, więc teraz TMT korzysta z tego.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...