Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Sony BRAVIA KDL-40Z5500 200Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem 46Z5500 z następujących różnic względem 46Z4500:

- 5cm cieńszy

- 10kg lżejszy

- mniejsze długość i wysokość

- mniej prądu zżrera (i co za tym idzie dużo się nie grzeje)

Wszystkie różnice w typu: BE3, kontrast, 200Hz itd. myślę że miałbym problem z wychwyceniem gołym okiem.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z telewizorka. Świeci bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, to znaczy że prawie już mi odpowiedziałeś, pisząc że różnica w obrazie nie wielka, w sklepie bawiłem się pilotem i oglądałem reklamówki BR i w sumie też tej różnicy nie widziałem, sam wygląd tv jest super ale nie wart 1500zł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest w stosunku do W5500. A nowa zetka to raczej lift.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z w5500 jest jeden zasadniczy problem, spory imput lag via online. Z4500 ma jeden z najniższych imput lagów pośród tv lcd, stąd zakup do domu dla mnie drugiego tv jest między z4500 vs. z5500 ew. x4500 (tylko 40 cali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni przedmówcy, wiec ile i jakie plusy mozemy postawiac za Z5500 w stosunku do Z 4500

Edytowane przez sonixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest w stosunku do W5500.

A czy mógłbyś napisać kilka słów więcej porównania Z5500 i W5500?? Jestem na etapie wyboru telewizora i właśnie nad tymi dwoma modelami ostatecznie się zastanawiam (40"). z tego co czytałem jesteś szczęśliwym posiadaczem obu tych telewizorów i Twoja opinia byłaby dla mnie bardzo cenna. Ja miałem okazję widzieć te telewizory w akcji w MM ale tylko na sygnale SD z modulatora więc kaszanka, nie było widać żadnej różnicy. A chciałbym się właśnie dowiedzieć czy jest zauważalna różnica w obrazie ze względu na różnicę w panelu (8/10 bitów), podświetleniu, motionflow, Live Colour Creation, itd. Czy może jest to różnica niezauważalna? W skrócie: czy warto dopłacić, bo W można mieć za 3800zł a Z za 6000zł (już za sam wygląd jestem w stanie dorzucić kilka stówek do Z)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę testa cały czas ale w skrócie mogę napisać tak:

Widać różnicę 8/10 bitów i podświetlenie WCG-CCFL. Zobaczcie (oba tv tak samo ustawione):

kolory.jpg

Z lewej obraz ma bardziej naturalne kolory. Coś jednak w tych bitach i WCG musi być, że tak wyszło :)

Przy sygnale SD jest tak samo. W środku BE3, ta sama elektronika.

Z5500 ma lepszą czerń i praktycznie zero problemów z kątami. Jest lepiej niż na W5500 który pod sporym kątem robi się niebieskawy a w Z5500 tego nie ma.

Ale czy warto aż tyle dopłacić? Sprawa mocno dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Mozesz napisac co to za film jest na ekranie ????

Edytowane przez sonixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman Początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może dla prównania SPIDER-MAN 3 bardzo mi przynajmniej przypadł ten film , jak bys tak na tym filmi prównał , czy byłyby lepsze odczucia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić ale to raczej nic nie zmieni. Tu chodzi o przykład a sam film może być dowolny. Co miało wyjść to wysżło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , ciekawe tylko kiedy w koncu ukaze sie ten najnowszy x 5500 czy bedzie to takie super kino czy bedzie roznica w stosunku do x 4500 ale jak widze to sony narazie opoznia swoje premiery raczej na swoja niekorzysc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam pytanie z nieco innej beczki. Jak szybko cena 40Z5500 może spaść do 5500zł? Jak bardzo spadek ceny uzależniony jest od wprowadzenia kolejnego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby akurat Zet tak szybko taniał bo to prawie najwyższy model. Ale na pewno w tym momencie są drogie i wyczekanie może pomóc.

OK , ciekawe tylko kiedy w koncu ukaze sie ten najnowszy x 5500 czy bedzie to takie super kino czy bedzie roznica w stosunku do x 4500 ale jak widze to sony narazie opoznia swoje premiery raczej na swoja niekorzysc.

IFA, jakieś ASY w rękawie muszą być. Do września już blisko : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0 ale jak widze to sony narazie opoznia swoje premiery raczej na swoja niekorzysc.

Opóźniają? Z5500 miała być na początku lipca, a trafiła do sprzedaży w Polsce 1-2tygodnie wcześniej... Zresztą wiadomo już co będzie miało na pokładzie x5500 więc można podjąć wstępną decyzje czy czekać czy też nie.

Chasm

Na cenę 5500zł szybko bym nie liczył, jeśli dobrze wyczytałem z4500 będzie równoległym modelem, więc też musi się gdzie uplasować cenowo, co nie znaczy, że z55500 nie stanieje tylko nie do tego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, aż tak tanio to nie będzie. Ile by wtedy kosztował Z4500 albo W5500? Nie zapominajmy, że to Sony i ceny mimo wszystko trzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ja mam pytanie z nieco innej beczki. Jak szybko cena 40Z5500 może spaść do 5500zł? Jak bardzo spadek ceny uzależniony jest od wprowadzenia kolejnego modelu?

Zobacz na strony ceneo tam juz jest cena 6 tysiecy wiec moim zdaniem jezeli złotówka umocni sie tak jak przez kilka ostatnich dni to byc moze za miesiac zobaczysz cene jaka cie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że różnica ceny między tymi modelami to około 200o PLN, tak?

No, to moim zdaniem chyba jest to za duża różnica. I zaryzykuje stwierdzenie, że Z ma za mało argumentów, żeby kogoś racjonalnego do siebie przekonać:

1. 200 Hz, kiedy nie widać różnicy, bez wnikliwej analizy

2. Czerń, która bije tą w W, ale z kolei czerń w W jest też bardzo dobra

3. Kąty, w których Z jest świetna, ale z kolei W nie jest beznadziejne - ale to taka główna przewaga

4. Kolory, ale to kwestia ustawień i indywidualnych preferencji - ale tu też Z jest lepsze.

5. Design, ale to chyba tylko ja mogę chcieć dopłacać grubą kasę do ładnego panelu (E5500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest gdy rozchodzi się o modele z wyższej półki. To trochę jak z mercem za 150tys i mercem za 500tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tym bardziej nie rozumiem, skąd taka różnica w cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z5500 w 40" można mieć za 6 tyś, z4500 za 4900, różnica jest nie znowu taka wielka i można by było ją dopłacić, gdyby obraz na z5500 był chodziarz trochę lepszy/płynniejszy (nie potrzebne skreślić) ew. jakieś nowe super funkcje. Bo za samą obudowę mhmm trochę ciężko

p.s gemru merc za 150 a za 500 tyś to 2 różne bajki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba napisałem :( , że jest lepszy i w czym (poprzednie posty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o z5500 vs. w5500 . Mnie np. (mam nadziej że coś w teście napiszesz) o porównaniu z4500 vs. z5500 bo chyba wiele osób to interesuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ok. No tutaj raczej głównie chodzi o lift i BE3, który jednak w pewnych kwestiach góruje nad BE2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli większa naturalność kolorów (BE2 vs BE3)? A jak wygląda porównanie 40x4500 z z5500 ? Sorry że męczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...