Skocz do zawartości
mjasinsk

HIT MAN Foster - koncert niespodzianka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem trochę czasu więc udałem się do mojego małego sklepu z płytkami w kolorze blu no i z pewna taka niesmialoscia chwyciłem koncert Hit Man David Foster & friends

Dlaczego z nieśmiałością? ....ano dlatego że wydanie nie rzucało na kolana. Wczesniej nie czytałem o tym wydaniu nic, wrecz gdzieś przeszło mi bokiem, a na pudełku tylko info o tytułach, że obraz he he 16/9 i że color mode: color he he he eh no i że NTSC i dzwiek DTS i linear PCM. Troche smutno ale na liście piosenek byly zarówno tytuły które uwielbiam i na liście wykonawców były niczego sobie nazwiska....no i David Foster

Dla przypomnienia David Foster jest kompozytorem, aranżerem i jednym z najważniejszych producentów branży muzycznej. Lista jego dokonań jest długa i trudno wymieniać z kim pracował chyba łatwiej byłoby powiedzieć z kim nie. Na płycie ponad 30 piosenek.

Po włożeniu płyty do odtwarzacza pierwszy ZONK .... nie odpaliłą :blink: coz okazalo sie ze pierwszy blu ray ktory okazal sie czuly na moje paluchy i po przetarciu szmatka płyta odpala i ..... ZONK dramatyczne menu tzn dramatycznie ubogie. Wejście do zakładki Audio setup i ...... ZONK PCM STereo i 5.1 surround. Rany, pomyslalem, takie sciezki dzwiekowe widzialem ostatnio na dvd z jakiejs gazety codziennej. Pieknie poprostu pieknie 120 zł i takie rzeczy. Nie pozostało mi nic innego jak tylko pogodzic sie z porazka i posluchac tego co lubie wiec odpaliłem płytke i........... ja p............ .......... w końcu prawdziwa niespodzianka obraz fantastyczny i dzwiek DTS HD MA . No to mi sie geba od ucha do ucha usmiechnela bo dalej bylo tylko coraz lepiej. O ile obraz nie jest na tym koncercie do konca mozliwy do ocenienia i nawet do zachwycania sie nim to dzwiek jest abslutnie na 5 gwiazdek.

Obraz dlatego jest trudny do oceny, że wiekszość moze 80% koncertu ma bardzo ciemną oprawę. Natomiast dźwięk dla mnie jest zrealizowany wzorowo. Jest fantastycznie nasycony z pięknym silnym basem, kapitalnie rozplanowaną sceną i genialnymi wokalami. Dla mnie rewelacyjna realizacja dzwiekowa.

Dlatego jest to dla mnie płyta z niespodzianką. Do ostatniego momentu nie spodziewałem się tego ci faktycznie dostałem. Jezeli do tego doliczymy kilka absolutnie rewelacyjnych wykonań - nie moge tutaj nie wspomnieć o Peterze Cetera który jest żywym potwierdzeniem na to, że dobry głoś nigdy nie zestarzejs ie tak jak ciało - obraz tego wydania zostanie dopełniony.

Aha na płycie jest jeszcze jedna niespodzianka jezeli chodzi o wykonanie. Piosenki wykonywane w filmie Bodyguard przez Whitney Houston zaśpiewała młodziutka 16 letnia, mierząca moze 150 cm, filipinka Charice i musze Wam przyznać się, że słuchając jej reagowałem jak sędziowie i publiczność na brytyjskim Got Talent, poprostu biłem brawo na sofie we włąsnym pokoju przed telewizorem. Mowiac krotko jej wykonanie wystrzeliło mnie z kapci. :blink:

Polecam ta płytę bez najmniejszych wątpliwości.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem Charice, faktycznie brzmi bardzo dobrze, nawet u Oprah już była :) David Foster to klasa sama w sobie. Dzięki za polecenie, może jak wpadnie mi w rączki to sobie kupię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Foster to pupil czołowych firm produkujących sprzęt pro dla muzyków i realizatorów dźwięku typu YAMAHA, ROLAND itd.

Często jest wizytowany przez dziennikarzy pisma KEYBORD.

Jest zatem nad-expertem w dziedzinie produkcji muzycznych.

W mojej opinii najlepiej nagrana płyta w historii HD Audio.

Boleśnie przkonałem się kiedy porównałem Petera Ceterę z produkcjiami Chicago (BD).

I tu i tu jest dts MA a dzieli je właśnie epoka.

To dla mnie dowód , że wszyscy, także produceńci dopiero zaczynają dostosowywać narzędzia do możliwości naszych domowych systemów AUDIO.

Zwróćcie także uwagę, że sup prawie wcale nie pcha powietrza, co oznacza właściwe odcięcia w dolnym niesłyszalnym paśmie.

Polecam każdemu.

A na moim egzemplarzu Charice rowki zeszły na wiór.

NIEPRAWDOPODOBNE co ona potrafi.

Czekam z wypiekami na moment: akcent od dramera, ale jak wgrany i .... AND AAAAAAAA IJAJ.

A to jeden z najtrudniejszych momentów we współczesnej vokalistyce żeńskiej.

No i ta choreografia. Warto prześledzić dokładnie jej gestykulację.

Warto dodać, że Pan Foster nie dopuści do produkcji w 24p. Jest 30fps i nie ma juddera.

Tak trzymać.

ps.

Dziś nabyłem RETURN TO FOREVER i Jamiroquai. Po 99,90 zeta w Saturnie.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś nabyłem RETURN TO FOREVER i Jamiroquai. Po 99,90 zeta w Saturnie.

Ależ Ty lubisz przepłacać :) Mi także dzisiaj British Post sprawił spodziewajkę - identico.

Zaraz rozruszam sąsiadów ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex;

kup sobie Fostera !

Proszę kolejny raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodex;

kup sobie Fostera !

Proszę kolejny raz.

Nie wiem, czy Przekonałeś Bodex' a, ale ja się skusiłem. Koncert przyszedł dzisiaj. Zaraz po powrocie z pracy zasiadłem i ... zgadzam się z każdą Twoją opinią. Świetna realizacja audio. Nie napiszę, że wzorcowa, bo trzeba dać szansę innym artystom na "popełnienie" podobnego majstersztyku :(. Zawartość to kwestia gustu. Większość utworów znam i lubię, ale nie wszystkie. David Foster - "magiczny gość" potrafiący stworzyć wspaniałe widowisko i jak sam powiedział: być jak klej łączący wszystkie wykonania ze swoją obecnością w ciągu całego koncertu. Oprócz niego moją uwagę zwrócił także ( poza umiejętnościami wokalnymi ) Michael Buble - świetny showman. Warto kupić, a przynajmniej obejrzeć dla samego widowiska jako całości. Dzisiaj już nie zdążę, ale jutro z całą pewnością "pojadę" jeszcze raz. Na zakończenie: @dominikjestem wielkie dzięki, bo to dzięki Tobie kupiłem ten koncert. Pozdrawiam.

Drobna korekta :): oczywiście dziękuję również autorowi tematu @mjasinsk, dzięki niemu z kolei zainteresowałem się tym tytułem. To tyle.

Edytowane przez Corvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że odkopuję temat ;) , ale wczoraj wlaśnie kupiłem, i powiem krótko, niezłe cacko :) obraz i dźwięk pierwsza klasa. Polecam każdemu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał od dwóch lat na rynku.

Nadal nie umiem wskazać równie dobrej realizacji.

Dęciaki w Bubla "Save the last dance ... " zabijają.

Mój ulubiony sposób zabijania miłych gości.

Dla oceny Fostera posiadacze BD Bubla mogą porównać jakość w/w utworu.

Są to niemal te same wersje aranżacyjne, ale ta realizacja Fostera ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał od dwóch lat na rynku.

Nadal nie umiem wskazać równie dobrej realizacji.

No jak to - odkochałeś się w Lee Retinour ?

Przecież ta płyta zmiata wszystko co do tej pory wydano ... odpal numer ok. 100 minuty, odkręć gałę i pokaż kto tu rządzi i jaką ma orkiestrę ... :)

A to że na BD ciężko .... dla chcącego nic trudnego ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1]Mam wszystko z HD DVD na BD. Self made.

[2]

OK, Rirenour to także realizacyjny TOP. I bardziej moja muza.

W takich przypadkach dla pod uwagę biorę złożoność realizacyjną projektu.

Trudniej, znacznie trudniej jest "zestawić" perfekcyjnie (jasno, przejżyście, dynamicznie) pełną orkiestrę, niż Lee R-a septet/oktet itp.

Jednak u Ritenoura jest chołd dla wiruozów - instrumentalistów & vocalistów. Słychać artykujację, sonorystykę każdej nuty z osobna .....

BODEX zadałeś mi cios.

Foster realizowany kilka lat po Lee R. "dts MA" już taki dojżalszy jakby.

No to REMIS ! I już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1]Mam wszystko z HD DVD na BD. Self made.

No wiadomo ... a zmieściłeś wszystkie dźwięki, czy miałeś kłopot, bo Muxer czegoś nie ruszał ? Masz MENU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo zarówno Eagles jak i Lee zmieściły się na 25 GB z zachowaniem wyłącznie 5.1 dts ma.

Oczywiście bez wszelkich dodatków. Ale w całości.

Chyba wiem o co pytasz: Kilknaście munut z Lee ?

Czy zmiana warstw w Eagles ?

Mam obie na BD 25 GB w całości. Pomógł Wojtek.

Ale na początku miałem z tym problem. Może AnyDVD się uleczył w tej sprawie.

Aktywne menu musiałem jednak zaprojektować i wykonałem pod multiAVCHD dla oby w/w tytułów.

post 767 Lee R.

post 797 menu Eagles

O ile pamietam z CREAM nie było probelmu z objętoscią.

Podobnie jek z Taylorem.

Nie wiem czy zauważyłeś wpis:

BD DL po 20 zł brutto w RP-net.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo zarówno Eagles jak i Lee zmieściły się na 25 GB z zachowaniem wyłącznie 5.1 dts ma.

Oczywiście bez wszelkich dodatków. Ale w całości.

Eagles musialo być cięte o kilkadziesiąt MB ! Poza tym jest delay obraz / dzżwięk w końcówce - sprawdź choćby na HOTEL CALIFORNIA !

To rarytas - fakt , ale może cos z tym da się radę zrobić ?

LEE w takiej formie utracil ważną cechę - porównanie różnych sposobów zapisu dźwięku - Muxer umiał wyciągnąć z EVO tylko DTS HD MA - musisz poszukać innego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Eagles musialo być cięte o kilkadziesiąt MB ! Poza tym jest delay obraz / dzżwięk w końcówce - sprawdź choćby na HOTEL CALIFORNIA !

To rarytas - fakt , ale może cos z tym da się radę zrobić ?

LEE w takiej formie utracil ważną cechę - porównanie różnych sposobów zapisu dźwięku - Muxer umiał wyciągnąć z EVO tylko DTS HD MA - musisz poszukać innego softu.

Tak wszystkie opisane i poważne problemy udało mi się rozwiązać.

Mogę Ci usostępnić dla zopiniowania.

Napisz prv na forum KD.

Wszystko Ci podpowiedziałem:

Chyba wiem o co pytasz:

Kilknaście pierwszych minut z Lee ?

Czy zorjazd audio po zmianie warstw w Eagles ?

Zostały tylko dts ma 5.1

Jak pewnie wiesz DOLBY ThrueHD było jakoś dziwnie generowane z rdzenia dts ma (?).

Więc tsmuxer ani EVO tego nie wyjmowały.

Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...