Skocz do zawartości
Dreamerek

Dylemat przed wyborem kolumn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Stoję przed dylematem jakie kolumny wybrać do swojego salonu.

Na początek chciałbym zakupić zestaw 5.0 a w późniejszym czasie uzupełnić o sub.

Takie rozwiązanie wymusza sytuacja finansowa.

Pokój 25m2

Kino 70-80%, Muzyka 20-30% (nie MP3 tylko FLAC)

Rodzaj muzyki - zróżnicowany - Hip Hop, Rock, Dance, M. Klasyczna

1 warunek - kolor musi być Czarny lub zbliżony (np wenge) i głośniki mają grać a nie rozrywać mnie mocą (mieszkam w bloku jeszcze:))

Budżet na 5.0 - 3000-4000 PLN

Odsłuchiwałem Klipsch F3 i JBL ES80 - JBL jakoś mi nie przypadły do gustu a Klipsch grały całkiem fajnie ale wydaje mi się, że F3 są za duże do mojego salonu no i grały na zbyt otwartej przestrzeni (naczytałem się kilka kiepskich o nich opinii)

Wytypowałem sobie następujące pozycje jakie mógłbym brać pod uwagę:

Są to nazwy frontów - oczywiście do tego centralny + surround'y (nie dipolowe)

  1. PARADIGM MONITOR 7 v.5
  2. KEF IQ50
  3. Yamaha NS555
  4. Monitor Audio BR5
  5. JAMO C 605
  6. Klipsch F2

Bardzo proszę o porady. Na pewno będę musiał pojechać do jakiegoś salonu audio aby zrobić odsłuch ae wolałbym się wcześniej już na coś na kierunkować.

Za wszelkie sugestię z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wybrać optymalnie, to piecyk pod pachę i do dobrego sklepu marsz ! :)

Sorry za nic nie wnoszącą do tematu uwagę, ale ... to jak wybór partnerki-jednemu podobają sie rude, a drugiemu garbate :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, niema sily trzeba odsluchac.....bo potem czlowiek tylko ma pewien niedosyt ze moze jednak inne by lepiej pasowaly uchu......

sprawdz sobie jeszcze Mission serie M3

Edytowane przez byczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor audio 8, ładnie grają, ale podstawa to odsłuch. Wytypuj dwa zestawy i leć. Np tam gdzie jest MA jest też KEF. Natomiast nie ma Klipsh :)

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posłuchałem

Dali Concept 6 - super extra - jak narazie typ nr 1

Yamaha NS555 - wg mnie beznadziejnie

Klipsch F2 - powiedzmy ok

Klipsch RF62 - trochę lepiej niż "powiedzmy ok"

Reszty nie miałem okazji spotkać :D

ale cel jest aby odsłuchać jeszcze

PARADIGM MONITOR 7v5

Monitor Audio BR5

i chyba z tego będę wybierał.

Prośba do forumowiczów o wrażenia jak wypada Dali Concept 6 na tle tych dwóch jeszcze nie odsłuchanych zestawów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakim wzmacniaczem odsłu[beeep]esz te kolumny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan KEF jednak polecam Ci nie pomijac ich w odsluchach. NIe wiem skad Klikasz ale w Wawie Kefow roznych rodzajow zawsze mozna bylo posluchac w Audio Color

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie skusisz na polskie siesty? z yamaha rxv3800 potrafia pieknie zabrzmiec bardzo intrumentalne kolumny i co najwazniejsze nie zmulone brzmienie jasne neutralne dominuje rewelacyjna srednica

moze ci sie wydac to smieszne ze porownuje tonsile do twoich wymienionych ale gwarantuje ze nie jedne z nich dostalyby by zadyszki w sensie jakosci i oddawania brzmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko własnouszny odsłuch. Spotkałem się już z takimi wyborami, że wszystkie rankingi i faworyci byli odstawiani na bok.

Ja jestem ze "szkoły brytyjskiej", więc mój wybór byłby dosyć prosty.

Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kolumny maja zajmowac malo miejsca a uzywal ich bedziesz w 70-80% do kina to jezeli moglbym poradzic to wez teufel do kina super i juz masz caly pakiet 5.1 ale jak wszyscy napisali pierwsze odsluch ja jak swoje wybieralem to latalem jak pies po sklepach i po znajomych aby posluchac i dobrze wybrac.

Teufela w sumie sam nie mam ale ma muj szwagier i musze powiedziec do kina sie nadaja ale do muzy juz gozej.

Sam zdecydowalem sie na Cantony z tego wzgledu ze duzo slucham muzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak samo mysle teraz fajne ceny sa na teufle 5ki zaczynaja sie od 849 z mocnym subem lepiej by bylo 6ki ale to juz inna kasa :D Jeden wielki ---------- to jakies100eur lub wiecej koszty przesylki :lol:

Edytowane przez merkusTHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...