Skocz do zawartości
MarcelP

Zakup kamery.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam się z kupnem kamery cyfrowej najlepiej jakby to była HD. Trochę już poczytałem w internecie na ten temat. Chciałbym wywołać dyskusję na temat jaka kamerę zakupić w przedziale do 4000zł. Chciałbym nadmienić iż materiał będzie w dużej mierze obrabiany komputerowo. Wybrałem już modele: Canon HV30 lub Sony HDR-HC9E, co myślicie o tych kameach czy ktoś już może owe posiada i może się na ten temat wypowiedzieć. Czy różnica w jakości HDV przy 25mB/s a AVCHD 16mB/s jest na tyle drastyczna żeby zniechęcać do kupna tego drugiego? Oraz czy rozdzielczość HDV 1440x1080 a AVCHD 1920x1080 może mieć duże znaczenie w jakości materiału. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz HDV

Sony nie bez kozery unika jak ognia mpg4 w sprzecie PRO

gdybys nie montował- doradziłbym ci wówczas jednak AVCHD - jest o niebo wygodniejszy w szybkiej archiwizacji

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje rekomendacje to Canon HV30.

To co można wyprawiać z tą kamerą (oczywiście na manualu!) zobaczysz tutaj

Zamierzasz obrabiać na kompie - HDV jak znalazł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. djrobus, naprawdę fajna strona dzięki za linka. Może ktoś jeszcze odpowie na drugą część mojego zapytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, :blink:

Proponuję przed zakupem kamery odwiedzić stronę www.Camcorderinfo.com która wydaje sie być niezależnym forum z dokładnym opisem każdej z wprowadzanych na rynek kamer, popartych testami których nie powstydziłby się profesjonalista. Na bazie informacji i testów z w/w kupiłem w ub. roku Canona HF11 , który pomimo braku dźwięku DD5.1 bije na głowę kamery Panasonica, JVC,itd z wyjątkiem Sony.

Sony ma jedną dla mnie małą ale znacząca wadę , korzysta tylko z własnych kart pamięci dość drogich w porównaniu z taniejącymi z dnia na dzień SDHC .Jakośc obrazu w Canonie i Sony jest porównywalna, zwłaszcza w słabym świetle. Dlaczego jednak kamera AVCHD? Gdyż tylko te kamery maja mało ruchomych części , a ponieważ jest to moja trzecia kamera , a poprzednie zajechałem w czasie moich podróży właśnie mechanicznie ( tor prowadzenia taśmy, głośny silnik) stąd decyzja kupna z pamięcią flash (karty i wbudowaną). Oczywiście jest to tylko moja uwaga, gdyż kupno HDV jest jak najbardziej logiczne z powodu niskiej ceny nośnika, lecz trzeba pamiętać , że późniejsza obróbka na kompie musi zakończyć się kodowaniem stratnym, w dodatku najczęściej programowym , a nie sprzętowym, co z mojego doświadczenia daje pogorszenie jakości obrazu. Można dokupić specjalizowane karty do kodowania sprzętowego, lecz ich zakup jest dość drogi. Obecnie istnieją programy do edycji filmów zarówno Pinnacle Studio 12 Ultimate, jak i Adobe Premiere Elements 7.0 obsługujące format AVCHD, i są one cenowo przystępne (ok 400 PLN). Obrabiając w nich AVCHD nie dokonujemy ponownie kodowania , stąd nie ma straty jakości . Proszę jednak pamiętać o wymaganiach sprzętowych kompa do obróbki ( są na stronach firm w/w programów). Co do jakości czy 1440 czy 1920 ? na pewno 1920 bo to jest teraz standard full HD i to widać na ekranie.

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego - mylisz sie

Montujac materiał avchd- CAŁY film musi byc przekonwertowany - od A do Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie istnieją programy do edycji filmów zarówno Pinnacle Studio 12 Ultimate, jak i Adobe Premiere Elements 7.0 obsługujące format AVCHD, i są one cenowo przystępne (ok 400 PLN). Obrabiając w nich AVCHD nie dokonujemy ponownie kodowania , stąd nie ma straty jakości .

Bez przekodowywania oznacza, że plik nie jest ponownie kodowany do AVCHD, a tylko podlega operacji cięcie oraz kopiuj wklej.

Do takich operacji nie potrzeba silnego komputera.

W przypadku HDV i komputera P4 3,2GHz wygląda to tak:

1 godzina HDV -> edycja pinnacle studio 11 -> zapis do HDV2 = 20 minut.

1 godzina HDV2 -> TMPGEnc Authoring Works 4 -> folder z strukturą BR z menu = 8 minut.

Materiał końcowy nie licząc przejść i napisów to w 100% te same dane, co na taśmie HDV.

W pinnacle 12 ta sama operacja na plikach AVCHD ->BR (procesor Q6600) trwa około 3-4 godzin!!!!!.

Bitrate zmienia się z wejściowego (Kamera) 10 – 17 Mbps na 24 Mbps.

To chyba przeczy Twoim twierdzeniom.

Dodatkowo w pinnacle przy zapisie AVCHD -> DVD AVCHD 17 Mbps widać spadek jakości obrazu w porównaniu do oryginału 16/17 Mbps oraz do kodowania pinnacle BR 24 Mbps.

-----------------------------------------------

Jednak moją następną kamerą będzie AVCHD, bo HDV jest nierozwijane już od 3 lat (HV20=HV30=HV40).

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...