Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Soft mam BD.8.08.529.B i dzisiaj dostałem AVATARA i wszystko niby pięknie ale coś jak by długo wczytywało film.Na początku pokazuje się na czarnym tle napis informujący że jak by coś było nie tak z dyskiem to chyba można zrobić update plajera.Potem napis znika i trzeba chwilkę poczekać aż wystartuje film.Był taki moment jak dałem stop a potem play to pokazał się napis czy wystartować film od początku lub od ostatniego oglądanego fragmentu i tu pojawia się dość długi moment reakcji tzn.wybieram że np.tak choć słabo widać na TV podświetlenie słowa "tak"i czasami nic się nie wznawia bo brak reakcji i wychodzi do meny plajerka a czasami zaskoczy.

Czy aby był problem z tym moim starym softem?

Ktoś na forum podał że niby najlepszy sofcik to 532

Proszę o radę i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft mam BD.8.08.529.B i dzisiaj dostałem AVATARA i wszystko niby pięknie ale coś jak by długo wczytywało film.Na początku pokazuje się na czarnym tle napis informujący że jak by coś było nie tak z dyskiem to chyba można zrobić update plajera.Potem napis znika i trzeba chwilkę poczekać aż wystartuje film.Był taki moment jak dałem stop a potem play to pokazał się napis czy wystartować film od początku lub od ostatniego oglądanego fragmentu i tu pojawia się dość długi moment reakcji tzn.wybieram że np.tak choć słabo widać na TV podświetlenie słowa "tak"i czasami nic się nie wznawia bo brak reakcji i wychodzi do meny plajerka a czasami zaskoczy.

Czy aby był problem z tym moim starym softem?

Ktoś na forum podał że niby najlepszy sofcik to 532

Proszę o radę i pozdrawiam serdecznie.

Tak to dobry soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany przez aktualizację softu na 532.Ale i tak AVATAR dość długo się uruchamia od momentu wsunięcia pyty do plajerka.Myślałem że wsunę i po chwili będzie obraz a tu troszkę trzeba czekać.Też tak macie z filmem AVATAR albo innymi filmami że zanim wskoczy obraz mija kilka sek.(nie jest to długo ale zawsze)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o dysk zewnętrzny po USB.Chce kupić HDD 2,5 cala WD Elements Portable 500GB USB 2,0.Czy BD390 będzie go widział i jak wygląda sprawa napięć w porcie USB aby uniknąć sytuacji kupiłem dysk a on się uruchamia ze względu na mniejsze napięcie z portu USB BD390.Czytałem właśnie o takich kłopotach że dyski czasami nie startują bo mają większe zapotrzebowanie na prąd niż oferuje port USB w plajerku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi jest napisane że najlepiej współpracuje z 3,5" z własnym zasilaniem. I taki ci radze kupić.

U mnie na 2,5" dysk rusza ale wiele filmów nagranych kamerą (1080i) nie działa bądź haczy, a z 3,5" działają wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W moim BD390 jakiś czas temu (raczej dawno) pojawiła się ikona opisana jako NETCAST i przypisana do niebieskiego klawisza. Pojawia się to tylko po wejściu w serwis YouTube. Przyciskanie tego guzika nie wywołuje żadnego efektu. Od czasu do czasu mnie to nurtuje, ale mam inne sprawy na głowie. Co to może być? Ktoś się orientuje? (Wiem, co to netcast, ale nie wiem, co to robi w moim bd390).

Edytowane przez segNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z odpaleniem filmu w formacie MKV z zewnętrznego HDD.Tak mi się wydaje że ten film mi kiedys odpalił a teraz nie ale nie dam 100%.Soft mam 532B

a film to Odważna / The Brave One (2007) 720p.BluRay.x264.AC3.Jak sprawdziłem na pilocie info z filmu to podaje:Wielkość piksela:1280*692,kodek video:MPEG4/AVC(HIGH@5.1),kodek audio:AC3,Tablica indeksowania:znaleziono.Film nie odpala się a inne tak i maja takie somo info.

Pomocy co moze byc nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem te info (Wielkość piksela:1280*692,kodek video:MPEG4/AVC(HIGH@5.1),kodek audio:AC3,Tablica indeksowania:znaleziono)co mi się wyswietliło bedzie takie same dla kazdego filmu z tym że jak dany film spełni jakies tam parametry to się odpali a inny juz nie.

Czy jest zatem szansa na odpalenie tego czy można wywalić film.

I jestem tak na 90% pewny że ten film mi się raz odpalił w celu sprawdzenia czy po ściągnięciu działa.

A teraz takie czary ale głowy nie dam.

Może jeszcze jakies pomysły macie i czy np w opcjach ustawień plajerka coś mozna poradzic na to.

Edytowane przez kris666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne

Podobne nie znaczy identyczne. Trop z profilem 5.1 jest jak najbardziej poprawny.

Bardzo nieliczne player'y radzą sobie z tym profilem. Najczęściej do 4.1 jest ok, a jak profil wyższy to jest ruletka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem dzis "instrukcje" jak zmusic BD390 do czytanie plyt dvd bez regionalizacji. Ktos chętny żeby przetestowac ? :) ja sie boje zeby czegos nie uwalic bo mam jeszcze rok gwarancji.

link

https://skydrive.live.com/?cid=6948f2460bdd190c#!/?cid=6948F2460BDD190C&id=6948F2460BDD190C%21565

ZABIEG ROBISZ NA WŁASNE RYZYKO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nagrany film z polskimi napisami na penie, a ten z kolei podłączyłem do 390. Podczas oglądania filmu wystepuje przesuniecie napisów w czasie . Napisy pjawiają się o ok. 40 sekund wczesniej. Natomiast gdy pena podłączyłem do kompa to problemu nie ma. Wynika , że winna jest 390. Jak rozwiązać ten problem, czy winne jest oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nagrany film z polskimi napisami na penie, a ten z kolei podłączyłem do 390. Podczas oglądania filmu wystepuje przesuniecie napisów w czasie . Napisy pjawiają się o ok. 40 sekund wczesniej. Natomiast gdy pena podłączyłem do kompa to problemu nie ma. Wynika , że winna jest 390. Jak rozwiązać ten problem, czy winne jest oprogramowanie?

przekonwertuj napisy do formatu *.srt

bd390 nie radzi sobie z niektorymi formami zapisu plików *.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy w formacie MKV odpalam z podłączonego dysku twardego podpiętego przez port USB.Zauważyłem że czasami ale nie za często obraz podczas oglądania filmu potrafi mieć zakłócenia.Chodzi mianowicie o pojawienie się czasami w danej scenie filmu pikseli itp na ekranie TV.Jak przewinie się ten fragment na którym wyszły te zakłócenia i odpali się ponownie to już nie ma tego objawu.

Czy to wina filmu czy może dysku twardego albo samego plajera LG który choć posiada potrzebne kodeki do odpalania filmów w formacie MKV to czasami ma z tym problemy.

Wersję softu mam BD.8.08.532.B

Będę wdzięczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z Visty na Windows 8, BD 390 stracił dostęp do udostępnionych zasobów. Widzi peceta, ale nie pokazuje żadnych katalogów. Próbowałem już chyba wszystkiego (poza powrotem do starego systemu). Żadne rady w stylu odinstalowania Windows Live (tak w ogóle to go nie mam i nie miałem), czy zmiana softu odtwarzacza, ani różne konfiguracje udostępniania nie pomogły. czy ktoś może rozwiązał już ten problem?

EDIT: Po trzech dniach walki, zdecydowałem się na zainstalowanie Nero MediaHome. Pomogło. Odtwarzacz widzi udostępnione katalogi. Nie do końca jestem usatysfakcjonowany, bo przecież Windows ma mechanizmy udostępniania zasobów. Trochę bez sensu jest dublowanie usług, ale trudno. Ważne, że działa.

Edytowane przez Aconitum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
Mam mały problem od jakiegoś czasu a mianowicie to że jak odpalam plajerka lg to mi się wyłancza tv.Dokładnie wygląda to tak że odpalam najpierw tv lcd sony bravia 40 ex500 potem odpalam lg i jak pojawi się menu plajerka na tv to nagle robi się biały ekran i potem tv się automatycznie sam wyłancza po czym następnie sam się uruchamia i potem wszystko jest ok.Soft w tv mam aktualny i przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało tak samo jak w lg.
Testaowałem inny kabel hdmi jak i połaczenie lg z tv przy pomocy kapli czincz i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest jakiś problem z tv. Ja mam podpietego do Sony kdl-40x3500 i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam podpiętego do Samsung plazma i jest wszystko ok.

Może w ustawieniach posprawdzaj może rozdzielczoś może wyjscie trzeba wybrac inne może zmien gniazdo HDMI w TV lub wgraj najnowszy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest jakiś problem z tv. Ja mam podpietego do Sony kdl-40x3500 i wszystko śmiga.

Raczej na 100%wina tego tv bravia 40 ex500 bo podłączyłem zwykły odtwarzacz dvd samsung i tez taki restart tv zrobił.

Wgrać nowego softu nie moge bo tv podaje że nie ma takiej potrzeby.

Będę obserwował co bedzie się działo(mam 5 lat gwarancji) i jak co to servis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wgraj najpierw starszy firmware a następnie zrób aktualizacje do najnowszego. Może soft się wysypał w tv przy aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...