Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliście, że po ostatnich aktualizacjach już nie działają napisy w MPL2?

Z tego co mi wiadomo BD390 nigdy nie radził sobie z napisami MPL2.

Ja właśnie liczyłem na to że najnowszy firmware to zmieni.

Ma ktoś może możliwość czy najnowszy firmware pozwala na poprawne wyświetlanie napisów MPL2 (poprawna synchronizacja czasowa) ?

Zauważył ktoś zauważył co dokładnie zmieniło się po wgraniu nowego oprogramowania ?

Zastanawiam się czy warto, ponieważ niektórzy piszą o problemach z rozjeżdżaniem się dźwięku z obrazem.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj natknąłem się na problem z BD390 ... otóż nagrałem plik mkv (ok. 12GB) na dysk BD-R i player nie widzi wogóle co jest na dysku. Wyświetla "disc error". Na kompie ten dysk jest normalnie widoczny i moge z niego odtwarzać tego mkv. Z "normalnymi" dyskami BD (Video) nie ma żadnych problemów.

Czy ten odtwarzacz widzi tylko CD-DATA, DVD-DATA .... ? BD-DATA już nie? Firmware mam .542.B ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj natknąłem się na problem z BD390 ... otóż nagrałem plik mkv (ok. 12GB) na dysk BD-R i player nie widzi wogóle co jest na dysku. Wyświetla "disc error". Na kompie ten dysk jest normalnie widoczny i moge z niego odtwarzać tego mkv. Z "normalnymi" dyskami BD (Video) nie ma żadnych problemów.

Czy ten odtwarzacz widzi tylko CD-DATA, DVD-DATA .... ? BD-DATA już nie? Firmware mam .542.B ...

UDF 2.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam na ustawieniach *zalecane* pliki MKV i wszystko lata.Co do BD-DATA wyskakuje taki komunikat jak płyta nagrana jest z pliku a nie z obrazu, takich płyt BD390 nie odtwarza.

Pozdro

Edytowane przez Hiperboll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam na ustawieniach *zalecane* pliki MKV i wszystko lata.Co do BD-DATA wyskakuje taki komunikat jak płyta nagrana jest z pliku a nie z obrazu, takich płyt BD390 nie odtwarza.

Witaj!

Dziękuję za odpowiedź. Mówiąc o obrazie masz na myśli np. ISO? Czy jak zrobię najpierw obraz ISO a następnie nagram płytę BD-R z obrazu ISO to zadziała? Dopytuję, ponieważ płyty BD-R są "w cenie" i nie chciałbym nagrać kolejnej płyty, której player nie odtworzy ...

Pozdrawiam

Edytowane przez Arcy-Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nie mogę streamować plików mkv z laptopa na lg bd 390 w win7.

O ile w win xp było to banalnie proste i skuteczne tak w win7 to jakiś kosmos.

Udało mi sie streamować divx xvid itd a mkv ni cholery. Zacząłem grzebać,próbowałem udostępniać dany folder w sieci i nawet player nie widzi mi teraz serwera. O co kaman?

Jak najprościej udostępnić folder np. z filmami żeby można go było zobaczyć przez sam odtwarzacz lg? Próbowałem właściwości udostępnianie wszyscy ale nie pyka. Może jest jakiś programik ala ps3 serwer do streamingu z lapka pod win7? pomóżcie

lapek dell inspirion 15r alu ---- router wnr 2000 netgear ---- lg bd390 ---- sony 40x3500

tak chciałbym to osiągnąć.

Z tego co udało mi się wyczytać to ogólnie jest problem ze streamingiem mkv z win7 ciekawe dlaczego?

Jest opcja w której można streamować mkv w windows media playerze ale bez napisów.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO prawda nie pod W7, a pod Vistą, ale udostępniłem katalog bez żadnych problemów. LG widzi go i odtwarza po sieci wszystko co potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod win7 64bit zawsze pomaga wyłączenie dodatkowego firewala - mam PC Tools i żadne ustawienia z dostępami do portów nie działają.

Jak tylko wyłączę firewall to natychmiast BD390 widzi wszystko co udostępniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam mcafee bo miałem 60dniówkę razem z lapkiem. Ale wydaje mi sie że nie o to chodzi. Jak zarzucę serwer media jakikolwiek to widzi mi mkv ale nie chce ich odtworzyć na lg-ku. W winxp jak miałem udostępniony folder to lg widział go normalnie bez zależności jaki antyvirus lub internet security był zainstalowany. A na tym win7 jak udostępnię folder to widzi wszystko oprócz .mkv dlatego tego nie trybie?

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam mcafee bo miałem 60dniówkę razem z lapkiem. Ale wydaje mi sie że nie o to chodzi. Jak zarzucę serwer media jakikolwiek to widzi mi mkv ale nie chce ich odtworzyć na lg-ku. W winxp jak miałem udostępniony folder to lg widział go normalnie bez zależności jaki antyvirus lub internet security był zainstalowany. A na tym win7 jak udostępnię folder to widzi wszystko oprócz .mkv dlatego tego nie trybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam proszę o pomoc. mój bd390 po aktualizacji softu do 808531 nie odczytuje napisów w formacie srt w filmach mkv oraz występuje problem z odtwarzaniem filmów zakodowanych w x264 (720p 1080p)też mkv skontaktowałem się z serwisem lg i polecili mi odesłanie sprzętu do Warszawy.Może szanowni forumowicze coś pomogą. Nie wykonuje żadnych czynności z filmami po prostu odtwarzam z HDD podłączonego do usb. dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj BD390 padł. Podejrzewam ze może spalił się tylko bezpiecznik bo w ogolę nie reaguje na przycisk Power czy to na samym odtwarzaczu czy z pilota, ale jest na gwarancji i będzie to okazja do wymiany na coś innego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam proszę o pomoc. mój bd390 po aktualizacji softu do 808531 nie odczytuje napisów w formacie srt w filmach mkv oraz występuje problem z odtwarzaniem filmów zakodowanych w x264 (720p 1080p)też mkv skontaktowałem się z serwisem lg i polecili mi odesłanie sprzętu do Warszawy.Może szanowni forumowicze coś pomogą. Nie wykonuje żadnych czynności z filmami po prostu odtwarzam z HDD podłączonego do usb. dziekuję.

Spróbuj wgrać mu starsze oprogramowanie ze strony LG.

U mnie na najnowszym sofcie dźwięk się rozjeżdżał z obrazem i też były problemy z napisami. Wgrałem starszy soft z pendriva i działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj BD390 padł. Podejrzewam ze może spalił się tylko bezpiecznik bo w ogolę nie reaguje na przycisk Power czy to na samym odtwarzaczu czy z pilota, ale jest na gwarancji i będzie to okazja do wymiany na coś innego :rolleyes:

Ja bym nie wymieniał. To wciąż jeden z najlepszych i najmniej problematycznych playerów na rynku.

A propos softu - czy powrót do wersji 531 wystarczy żeby wszystko śmigało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podpowiedzcie, który firmware wgrać: pozostać przy obecnym 808531, poczekać na najnowszą aktualizację, czy wgrać starszy. (który model) h...j mnie strzela z tymi napisami. XXI wiek a firma ma problem żeby porządne oprogramowanie przez ponad rok czasu wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wymieniał. To wciąż jeden z najlepszych i najmniej problematycznych playerów na rynku.

Kiedy odpaliłem serwer mediów ps3 które dostałem jako zastępczy BD player z Saturna na czas naprawy, zachwyciłem się szybkością działania i bezproblemowością w odtwarzaniu pików przez siec. Niestety nie odtwarza mkv i avi HD, co go u mnie wraz z brakiem możliwości sterowania pilotem na podczerwień dyskwalifikuje; (bynajmniej przez Windowsowy serwer plików, bo wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem).

Co mnie denerwowało w BD390 to to, ze zawsze po włączeniu, przy pierwszych dwóch próbach wejścia w My Media, wyskakiwał błąd sieci ("A network error has occurred"), dopiero za trzecim razem wchodził i działał, bez względu czy po kablu czy po wifi, bez względu na jakim serwerze. Mkv po sieci nie widział, ale to był mniejszy problem niż to, ze bynajmniej kilka razy w tygodniu potrafił się zawiesić jak nie na reklamach filmów BD, to przy wciśnięciu przycisku Home w nieodpowiednim momencie kiedy odtwarzacz czyta płytę BD. Reset ustawień fabrycznych nie działał, a raczej player zawieszał się z czarnym ekranem i napisem SETUP na wyświetlaczu. Firmware było najnowsze. O dziwo również na tym samym kablu w trybie 1080p/50 Hz PS3 chodzi idealnie, a na BD390 musiałem mieć ustawione 24 Hz, bo były jakieś zakłócenia i pasy. Ogólnie szlo z nim żyć, ale teraz wiem po PS3 ze można szybciej, muszę znaleźć jakiś kombajn, może Dune HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam następujące pytanko - czy u Was w BD390 w YouTube nie są możliwe do znalezienia wszystkie filmy, które można znaleźć np. w przeglądarkowej/komputerowej wersji YouTube? Najczęściej nie ma w nim oficjalnych teledysków. Można to nawet sprawdzić w taki sposób, że na swoim loginie na YouTube dodać do ulubionych jakiś filmik/teledysk, potem włączyć Ulubione na Youtube na BD390 i zobaczyć czy ten dodany filmik tam się znajduje. U mnie brakuje spoooro pozycji. Niestety

Edytowane przez Dru79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś pobrał playerkiem ten soft 8.08.542.B??

Bo mi wywala, po jakiejś 30% i mówi,że problem z siecią???? mam połączenie wifi. wszystko śmiga więc o co biega??

ja mam te oprogramowanie i wszystko jest ok,ściągane playerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował wyjść z playera podłączając rozgałęźnik HDMI. Chodzi mi o to czy da się bez przepinania ogladać na TV w drugim pokoju. Pytam gdyż w opisie takich rozgałęźników napisane jest iz nie obsługują HDCP a nie wiem czy jest to w tym przypadku potrzebne. Kolejne pytanie a propos tego sprzętu to co zrobić kiedy mam film w mkv powyżej 8gb podpiety przez USB. Wciskając play teorytecznie chce wystartować ale po chwili wraca do menu nie wyświetlając żadnego komunikatu (brak wsparcia....czy nie można otworzyć pliku)

Z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zrobić kiedy mam film w mkv powyżej 8gb podpiety przez USB. Wciskając play teorytecznie chce wystartować ale po chwili wraca do menu nie wyświetlając żadnego komunikatu (brak wsparcia....czy nie można otworzyć pliku)

Z góry dziekuje za pomoc

Oto przepis na doskonały (hehe) mkv do BD390:

Cześć,

Problemem w BD390 jeżeli chodzi o pliki mkv jest w zdecydowanej części zła (najnowsza) wersja mkvtoolnix.

Zrób tak:

1. Wywal mkvtooolnix z komputera

2. Poszukaj w sieci i zainstaluj wersję 3.3.0 (nie inną)

3. Poszukaj w sieci i zainstaluj program TS MUXER (dowolna wersja) - to jest zip, więc tylko odpakuj gdzieś.

4. Odpal tsMuxerGUI.exe z pkt3 i załaduj plik mkv (add po prawej stronie ;)

5. W oknie "Tracks" są streamy - zaznacz tylko te, które mają codec: H.264, ac3/dts i ewentualnie srt/txt/sub - nic więcej.

6. W oknie "Output" kliknij na Demux.

7. Kliknij na "start demuxing" - i czekaj aż się skończy

Teraz:

1. Uruchom mkvmerge GUI

2. Ściągnij i zainstaluj program "MEDIAINFO"

3. Sprawdź (prawym przyciskiem->mediainfo) plik z rozszerzeniem h264 - patrz na "Szybkość wyświetlania klatek" (framerate). Zanotuj (zazwyczaj 23,976 lub 25 klatek na sekundę)

4.w Mkvmerge kliknij na ADD i dodaj pliki z rozszerzeniami h264, dts/ac3 i ewentualnie txt/sub/srt

5. Jak będziesz dodawał h264 to najprawdopodobnie wyświetli się komunikat, że liczba klatek w pliku h264 jest nieznana. OK

6. W polu "Tracks, chapters and tags podświetl myszką stream MPEG-4....

7. Niżej w zakładkach kliknij na "Format specific options.

8. W polu fps podaj:

- dla pliku h264 co miał 25 klatek na sekundę (z pkt 2) - 25

- jak miał 23,976 - 24000/1001

9. Kliknij na "start muxing" i czekaj na zakończenie

10. Wrzuć do BD390 i ciesz się filmem ;)

Edytowane przez remmyhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto przepis na doskonały (hehe) mkv do BD390:

Cześć,

Problemem w BD390 jeżeli chodzi o pliki mkv jest w zdecydowanej części zła (najnowsza) wersja mkvtoolnix.

Zrób tak:

1. Wywal mkvtooolnix z komputera

2. Poszukaj w sieci i zainstaluj wersję 3.3.0 (nie inną)

3. Poszukaj w sieci i zainstaluj program TS MUXER (dowolna wersja) - to jest zip, więc tylko odpakuj gdzieś.

4. Odpal tsMuxerGUI.exe z pkt3 i załaduj plik mkv (add po prawej stronie ;)

5. W oknie "Tracks" są streamy - zaznacz tylko te, które mają codec: H.264, ac3/dts i ewentualnie srt/txt/sub - nic więcej.

6. W oknie "Output" kliknij na Demux.

7. Kliknij na "start demuxing" - i czekaj aż się skończy

Teraz:

1. Uruchom mkvmerge GUI

2. Ściągnij i zainstaluj program "MEDIAINFO"

3. Sprawdź (prawym przyciskiem->mediainfo) plik z rozszerzeniem h264 - patrz na "Szybkość wyświetlania klatek" (framerate). Zanotuj (zazwyczaj 23,976 lub 25 klatek na sekundę)

4.w Mkvmerge kliknij na ADD i dodaj pliki z rozszerzeniami h264, dts/ac3 i ewentualnie txt/sub/srt

5. Jak będziesz dodawał h264 to najprawdopodobnie wyświetli się komunikat, że liczba klatek w pliku h264 jest nieznana. OK

6. W polu "Tracks, chapters and tags podświetl myszką stream MPEG-4....

7. Niżej w zakładkach kliknij na "Format specific options.

8. W polu fps podaj:

- dla pliku h264 co miał 25 klatek na sekundę (z pkt 2) - 25

- jak miał 23,976 - 24000/1001

9. Kliknij na "start muxing" i czekaj na zakończenie

10. Wrzuć do BD390 i ciesz się filmem ;)

WITAM no dobrze a jak film w 720 mkv albo 1080 mkv wrzucam tsMuxerGUI to pokazuje mi taki komunikat ....MATROSKA PARSE ERROR INVALID H264 to co moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzulus, o 08 grudzień 2010 - 09:07, powiedział:

czy ktoś pobrał playerkiem ten soft 8.08.542.B??

Bo mi wywala, po jakiejś 30% i mówi,że problem z siecią???? mam połączenie wifi. wszystko śmiga więc o co biega??

ja mam te oprogramowanie i wszystko jest ok,ściągane playerem

Czy soft 8.08.542.B jest dobrania z internetu czy tylko przez playera - bo się zatrzymałem gdzies na tym sofcie 8.08.531.

Czy soft 8.08.542.B co zmienił do poprzedniego czy wprowadził obsługę np. kodeka VC-1.

Lub ktoś wie gdzie jest info co wprowadza ten soft. 8.08.542.B

Pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM no dobrze a jak film w 720 mkv albo 1080 mkv wrzucam tsMuxerGUI to pokazuje mi taki komunikat ....MATROSKA PARSE ERROR INVALID H264 to co moze byc

Odpowiedź znaleziona w 2,5 minuty (a feee - wujek google zawsze pomaga, tylko czasami sięnie chce szukać):

Ustaw w mkvmerge dla audio i video compression none w extra options

Czyli dochodzi jeden step - przed odpakowywaniem w ts muxer trzeba film "przepuścić" przez MKVMErge.

Powód: domyślnie ustawiona kompresja nagłówków h264 w nowszych wersjach mkvtoolnix...

Co jest również problemem powodującym złe odczytywanie (lub brak odczytywania) przez BD390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne zjawisko jak włączę bluraya i później podłączę pendrive'a z filmem to MENU bluraya się zawiesza ( i chyba 3 górne okienka - tj. film , zdjęcia , muzyka ) nie są podświetlone i nie można ich włączyć ?

Obecnie muszę wypiąć , wyłączyć BD i potem podpiąć Pena i dopiero włączyć BD i wszystko śmiga :)

Ma ktoś coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie = to nie normalne. U mnie mogę włączać/wyłączać urządzenia USB na odpalonym BD390 i wszystko łapie.

Edytowane przez remmyhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...