Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyna dobra metoda na rwanie dźwięku DTS w plikach MKV to demux na strumienie audio i video a następnie złożenie tego z powrotem w jedną całość.

Można to zrobić za pomocą MKVToolnix (mkvextract i mkvmerge). Było już o tym pisane w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyna dobra metoda na rwanie dźwięku DTS w plikach MKV to demux na strumienie audio i video a następnie złożenie tego z powrotem w jedną całość.

Można to zrobić za pomocą MKVToolnix (mkvextract i mkvmerge). Było już o tym pisane w tym temacie.

Wszystko ok , przydał by się w 100% opis krok po kroku.

A sumując wypowiedzi w innych markach czytających DTS nie ma tego problemu czy nie dało by się poprawić tego w sofcie , czy LG wogóle zna problem i co zamieża znim zrobić.

Niedość że trzeba poświęcić czas na pobranie filmu to go jeszcze przerabiać , raczej ludzie którzy robią mkv powini to rozpatrzeć .

A w sumie po obejżeniu i tak się wszystko kasuje to o jeden film niema co kopi kruszyć.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawienie DTS trwa krócej niż 10 minut, tylko jak to dokładnie i czym zrobić?

Proszę o wytłumaczenie jak dla "blondi" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawienie pliku MKV z dźwiękiem DTS

Potrzebne: Mkvtoolnix - jeśli przypadkiem nie ma załączonego Mkvextractgui należy ściągnąć osobno i wrzucić do katalogu Mkvtoolnix.

Demuxowanie

- odpalamy Mkvextractgui, ładujemy nasz plik - zakładka "General", okienko Input

- po załadowaniu pliku w okienku "Content" pokażą się wszystkie "strumienie" zawarte w pliku, zaznaczamy wideo i ścieżkę audio, która nas interesuje,

- ustawiamy ewentualnie ścieżkę gdzie wylądują nasze pliki w okienku "Source", (jeśli będzie to inny dysk niż ten na którym jest plik, demuxowanie pójdzie dużo szybciej, ta sama zasada dotyczy późniejszego muxowania)

- klikamy "Extract", jeśli wszystko poszło dobrze dostaniemy oprócz kilku mniejszych, 2 duże pliki .DTS i .h264 to nasze pliki audio i video.

Remuxowanie - czyli składanie naszego pliku z powrotem do kupy :)

- odpalamy mmg.exe (będzie w katalogu Mkvtoolnix)

- na zakładce Input files, używając przycisku "Add" ładujemy pliki .DTS i .h264.

- powinien wyskoczyć komunikat o domyślnym FPS jaki użyje program, klikamy Ok

- zaznaczamy strumień video, przechodzimy do zakładki na dole "Format specific options", tam wybieramy fps jaki ma nasz film, jeśli jest to 23,976 to będzie to opcja 24000/1001

- w razie potrzeby zmieniamy ścieżkę gdzie wyląduje zmuxowany plik i klikamy "Start muxing"

Po kilku minutach nowy plik mkv powinien być gotowy.

Poprawiałem tak do tej pory ze 20 plików różnej wielkości i za każdym razem rwanie dźwięku dzięki temu znikało.

Edytowane przez dzidzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki sprawdzę -- a co do wmv i vc-1 i czytanie bd z pliku nie z płyty.

Czy na to jest szansa że ruszy i będzie pełna używalność .

Próby robiłem na o!play Asus i to wszystko co LG nie trybi tam poszło głatko łącznie z czytaniem BD z pliku kodowanego w vc-1.

Tylko ile tych klocków można nastawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !

Jestem nowy (w tym temacie też ;)) stąd proszę o wyrozumiałość.

Posiadam od niedawna BD 390 i mam problem z udostępnianiem po sieci. A dokładnie rzecz biorąc z udostępnianiem bezpośrednio spod XP (XP Professional SP2) w sposób niewidoczny dla pozostałych użytkowników neta. Krótko mówiąc aby nikt poza mną nie mógł wejść do mojego udostępnionego folderu. Próbowałem sam sobie z tym poradzić jednak rezultat jest przeciwny do zamierzonego - bowiem o ile na początku BD widział mój komputer i wchodziłem w udostępniony folder bez problemu (i bez hasła), to teraz za nic nie może znaleźć mojego komputera. Jednocześnie Nero Media Home 4 działa poprawnie i udostępnia to co chcę, ale (o ile się nie mylę) nie tylko mnie. Stąd też moja prośba aby ktoś z forumowiczów podpowiedział mi jak mam zrobić to w XP, abym tylko ja miał dostęp do moich zasobów. Ponoć jest to proste (tak wyczytałem na forum) jednak nigdzie nie znalazłem jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc i sorry za przydługą wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj serwera z Nero. W XP-ku fajnie udostępnia się foldery z pod samego windowsa. Klikasz na folder- właściwości- udostępnianie- udostępnij folder w sieci. W tej zakładce udostępnianie masz wszystko co zrobić aby twoje pliki były tylko twoje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów !

Jestem nowy (w tym temacie też ;)) stąd proszę o wyrozumiałość.

Posiadam od niedawna BD 390 i mam problem z udostępnianiem po sieci. A dokładnie rzecz biorąc z udostępnianiem bezpośrednio spod XP (XP Professional SP2) w sposób niewidoczny dla pozostałych użytkowników neta. Krótko mówiąc aby nikt poza mną nie mógł wejść do mojego udostępnionego folderu. Próbowałem sam sobie z tym poradzić jednak rezultat jest przeciwny do zamierzonego - bowiem o ile na początku BD widział mój komputer i wchodziłem w udostępniony folder bez problemu (i bez hasła), to teraz za nic nie może znaleźć mojego komputera. Jednocześnie Nero Media Home 4 działa poprawnie i udostępnia to co chcę, ale (o ile się nie mylę) nie tylko mnie. Stąd też moja prośba aby ktoś z forumowiczów podpowiedział mi jak mam zrobić to w XP, abym tylko ja miał dostęp do moich zasobów. Ponoć jest to proste (tak wyczytałem na forum) jednak nigdzie nie znalazłem jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc i sorry za przydługą wypowiedź.

Tak, samo prosto można to zrobić w Windows 7 - opisywałem to już w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki "wodzik2" za odpowiedź, niemniej dalej stoję w miejscu z tej prostej przyczyny, że angielski nie jest moją mocną stroną. Próbowałem wcześniej coś zdziałać na podstawie Twojego opisu, niestety nic z tego mi nie wyszło ;) . Więc jeśli mógłbyś opisać po polsku co i jak byłbym Ci bardzo wdzięczny.

Edytowane przez sqn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z posiadaczy BD390 oglądał może dokładnie te filmy:

Cop.Out.2010.PL.720p.BluRay.x264-G0M0Ri45

Clash.Of.The.Titans.2010.PL.1080p.BluRay.x264-G0M0Ri45

Mam problem z dźwiękiem i nie wiem czy to wina odtwarzacza czy filmu, obraz u mnie jest ale na obu filmach całkowita cisza bez względu na wybór ścieżki dźwiękowej.

proszę o jakieś info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tych filmów i odtwarzacza, ale spróbuj remuxowania(mkvtoolnix). opisanego w tym wątku.

przyczyną może być kompresja nagłówka w matrosce.

pamiętaj, aby w zakładce "Extra options"

Przy "Commpresions" wybrać "none" dla Video, audio itd.

W serialu True Blood 720p grupy immerse jest np. stosowana, i właśnie nie działa dźwięk .

możesz też użyć tego

mkclean tool

http://www.matroska.org/downloads/mkclean.html

nie pytaj jak, bo nie stosuje.

remuxowanie, w mkvtoolnix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, samo prosto można to zrobić w Windows 7 - opisywałem to już w tym wątku.

Chyba zaszło jakieś nieporozumienie - mnie chodzi o udostępnianie spod XP, a nie w 7-ce. Nawiasem mówiąc spróbowałem raz jeszcze iść Twoimi wytycznymi (korzystając z tłumaczenia w necie) i oczywiście ponownie nic z tego nie wyszło bo i nie mogło. W XP nie ma bowiem "Centrum sieci i udostępniania" w "Panelu sterowania" :) .

Ponownie więc zwracam się z prośbą o pomoc - jak udostępnić folder spod XP, tak aby osoby postronne nie miały wglądu w moje udostępnione pliki (były obłożone loginem i hasłem), bo na chwile obecną LG nie widzi w ogóle mojego kompa - chociaż udostępnianie przez Nero Media Home działa poprawnie. Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy remuxowaniu pojawia mi sie przesuniecie dzwięku - czy u was tez cos takiego sie pojawia i jak sobie z tym radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy remuxowaniu pojawia mi sie przesuniecie dzwięku - czy u was tez cos takiego sie pojawia i jak sobie z tym radzicie

fps video się zmienił?

w mkvmerge, zakładka "Format specific options" dla video

wybierasz fps 24000/1001 dla fps 23,976

jak sprawdzić fps przed konwersją?

program media info

oczywiście fps może być inny, wtedy inne ustawienia

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawia sie to w mkvMerge Gui, gdyz program domyslnie jest ustawiony na 25 fps, stad przesuniecie dzwieku.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 24000/1001 a mimo wszystko jest przesuniecie dzwięku.

zaraz sprawdze czy w innych filmach jest to samo.

Zaznaczam, ze mój odtwarzacz to model bd350v ale nie wydaje mi sie , zeby to była kwestia modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na 24000/1001 a mimo wszystko jest przesuniecie dzwięku.

zaraz sprawdze czy w innych filmach jest to samo.

Zaznaczam, ze mój odtwarzacz to model bd350v ale nie wydaje mi sie , zeby to była kwestia modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niestety w innych filmach jest to samo. FPS ustawiłem odpowiednie. Czy ma ktos moze pomysł skąd bierze się to "rozjechanie" dzwieku i obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I niestety w innych filmach jest to samo. FPS ustawiłem odpowiednie. Czy ma ktos moze pomysł skąd bierze się to "rozjechanie" dzwieku i obrazu ?

wpisz ręcznie wartość 23.976 a nie 24 i powinno być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie o dzwiek DTS który rwie i szarpie.

I ostatnio bawiąc się trochę plikami BD zauwazyłem że filmy w Blureju co nie które maja dzwięk kodowany w DTS HD Master .

I powodem szarpania dzwieku może byc sprawa że wrzucane do mkv kodowanie lektora angielskiego jest w DTS HD Master czego LG BD390 nie czyta w mkv a tylko zwykły DTS. ( Prawa autoskie pełnego DTS Master )

Trzeba by przetestowac taki film np. na otwarzaczu który czyta DTS Master w MKV ( np. Popcorn ) jeśli dobrze pamienntam.

Jak by ktoś miał Popkorna to bym podał jaki film przetestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponowię pytanie o dzwiek DTS który rwie i szarpie.

I ostatnio bawiąc się trochę plikami BD zauwazyłem że filmy w Blureju co nie które maja dzwięk kodowany w DTS HD Master .

I powodem szarpania dzwieku może byc sprawa że wrzucane do mkv kodowanie lektora angielskiego jest w DTS HD Master czego LG BD390 nie czyta w mkv a tylko zwykły DTS. ( Prawa autoskie pełnego DTS Master )

Trzeba by przetestowac taki film np. na otwarzaczu który czyta DTS Master w MKV ( np. Popcorn ) jeśli dobrze pamienntam.

Jak by ktoś miał Popkorna to bym podał jaki film przetestowac.

390 rwie w MKV zwykły DTS

DTS HD w MKV 390 nie rozpozna tego formatu i objawem będzie brak dzwięku lub nieodtworzenie pliku

Na ekranie pojawia się komunikat o braku obsługiwania tego rodzaju pliku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i LG 390 i eGreata (odpowiednik popcorna).

Niestety.

LG mogło być fajnym kombajnem multimedialnym, ale nie radzi sobie z dużym procentem MKV, które popcornopodobne odtwarzacze łykają jak pelikan rybę.

LG służy mi jedynie jako odtwarzacz BD i DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...