Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki będzie czas muxowania pliku mkv z DTS około 20 GB. <_<

Tyle ile kopiowanie pliku z dysku na ten sam dysk :)

"Muxowanie" to po prostu odpowiednie łączenie strumieni danych. Nie dokonują się przy tym żadne rekompresje ani obliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! u mnie 10 metrów kabla hdmi nie zadziałało z projektorem.kupiłem wzmacniacz sygnału hdmi problem naprawiło ale nie w całości.po prostu nie wyświetla mi pełnego 1080p a na kablu firmowym nie ma problemu.nie miało to znaczenia ponieważ ma m filmy 720p. problem jednak będzie powoli narastał gdyż zamówiłem avatara na blu-ray i jestem w kropce.czy dalej eksperymentować? chyba będę zabierał proja do sklepów z kablami i testował na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle ile kopiowanie pliku z dysku na ten sam dysk :)

"Muxowanie" to po prostu odpowiednie łączenie strumieni danych. Nie dokonują się przy tym żadne rekompresje ani obliczenia.

Czyli szybko <_<

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc muxowałem ten plik, dts dalej przerywa.

Robiłem to tak:

1.W programie zaznaczyłem plik mkv, pokazała mi się zawartość tego pliku odznaczona fajeczkami.

2.Pokazałem miejsce docelowe, gdzie ma być plik docelowy.

3.Dałem Muxowanie

4.Po 15 minutach plik był gotowy - Ramka error była pusta więc chyba jest dobrze.

Po nagraniu na BD-R 25 GB i odtworzeniu na LG 390 Dalej DTS przerywa. Nic w programie nie zaznaczałem lub odchaczałem.Czy zrobiłe coś zle , czy może Amplituner jest uszkodzony.Plik jest Profilu 4.1.

Jeśli ktoś poradził sobie z tym problemem to proszę info co z tym robić, ale są też pliki które odtwarzają się bez problemu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.W programie zaznaczyłem plik mkv, pokazała mi się zawartość tego pliku odznaczona fajeczkami.

2.Pokazałem miejsce docelowe, gdzie ma być plik docelowy.

3.Dałem Muxowanie

Wspaniale .... z twojego opisu wynika że ... przekopiowałeś sobie plik :)

Demuxuj najpierw plik (czyli rozłącz strumień audio i video) a potem połącz (muxując) do pliku MKV.

Zrób tak:

- użyj muxer'a: wskaż mu twój plik i rozpakuj go do plików: .h264 i .dts

- teraz użyj muxer'a i połącz stworzone przed chwilą pliki. Ma powstać plik .mkv

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspaniale .... z twojego opisu wynika że ... przekopiowałeś sobie plik :)

Demuxuj najpierw plik (czyli rozłącz strumień audio i video) a potem połącz (muxując) do pliku MKV.

Zrób tak:

- użyj muxer'a: wskaż mu twój plik i rozpakuj go do plików: .h264 i .dts

- teraz użyj muxer'a i połącz stworzone przed chwilą pliki. Ma powstać plik .mkv

Mam pytanie

Czy to wszystko ze wskazówki zrób tak: ma być zrobione w programie ts Muxer

Wyszło mi takie coś.

1.Bond track1 264

2.Bond track2 dts

czy to jest dobrze czy połączenie tego razem utworzy automatycznie mkv cz y trzeba coś zaznaczyć.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem z przerywanym dts-em, ale mam przesunięcie fonii względem obrazu , Co radzicie?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie

Czy to wszystko ze wskazówki zrób tak: ma być zrobione w programie ts Muxer

Wyszło mi takie coś.

1.Bond track1 264

2.Bond track2 dts

czy to jest dobrze czy połączenie tego razem utworzy automatycznie mkv cz y trzeba coś zaznaczyć.

Pozdro

Witam

Musisz tylko w mkvmerge GUI zaznaczyć ile fps powinien mieć zremuksowany film .mkv (zgodnie i informacją z źródłowego filmu). Sam strumień x264 nie zawiera informacji o ilości klatek na sekundę.

Z tego co pamietam tak tsMuxeR jak i mkvmerge GUI o tym informują.

Po tym wszystko powinno działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tsmuxer wypuszcza materiał video w 25 fps, a filmy mają najczęściej 23.976 fps, dlatego przy muxowaniu w mkvmerge trzeba wpisać odpowiednią ilość klatek na sekundę (np.: 23.976) w sekcji "Format specific options" w "FPS:"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko tak jak pisaliście wyżej, teraz już DTS nie przerywa jest dobrze. ;)

Wszystkim, którzy pomogli - dziękuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem mieć problemy z wifi. O ile mkv 720p jeszcze jakoś idą to 1080p już się tną. Nawet jeśli plik który ma zakodowaną ścieżkę DTS zastąpię DDigital w mkv merge to film idzie kawałek a potem zaczyna rwać. I o ile przy DTS- ie to może być normalne to przy DDigital to trochę porażka.

I tu rodzi się pytanie: czy nie lepiej połączyć się kablem zamiast wifi , czy to poprawi transfer a jeśli tak to jakim zwykłym czy scrossowanym (skrętką)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kabel jest zdecydowanie bardziej stabilny.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na myśli połączenie kablem samo w sobie czy wybór pomiędzy scrossowanym a zwykłym lan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli zwykły lanowy kabel, jakim łączysz router z komputerem.

Drugie dno wypowiedzi dotyczyło stabilności i prędkości połączenia - tutaj niestety pomimo jednej ściany BD390 nie widzi mi routera i sieci wifi - może dlatego że używam (przez lenistwo) routera Thompson od UPC - a jest on zdecydowanie słaby (jeżeli chodzi o siłę sygnału).

Mając na uwadze te wszystkie czynniki kupiłem 15m (jeżeli dobrze pamiętam) kabla LAN i podłączyłem BD390 bezpośrednio do routera - działa wspaniale.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Ja mam przez ścianę w odległości 1,5m i wszystko śmigało do tej pory, także nie wiem czemu teraz się tnie. Router netgear wnr2000 + modem webstar. Tzn mp3 zdjecia i takie tam pierdy chodzą normalnie ale problem mam tylko z filmami HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę dodać od siebie o czym tu nie wspomniano (lub pominąłem) :)

- za dekodowanie video odpowiada chipset Broadcom

- za łączność bezprzewodową odpowiada Arcadyan

- nie widzi plików .mts ale jak się zmieni na .m2ts to nie tylko je zobaczy ale i odpalić powinien w dużej ilości przypadków >95%? :)

- co do rwania dźwięku DTS (miałem taki przypadek w dwóch filmach) ale go rozwiązałem. Niestety nie mam więcej plików abym mógł sprawdzić słuszność metody. Więc u kogoś "rwie" to poproszę o tytuły to sprawdzę (chociaż nie wiem czy zdążę bo czas mam do niedzieli).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż mogę dodać od siebie o czym tu nie wspomniano (lub pominąłem) ;)

- za dekodowanie video odpowiada chipset Broadcom

- za łączność bezprzewodową odpowiada Arcadyan

- nie widzi plików .mts ale jak się zmieni na .m2ts to nie tylko je zobaczy ale i odpalić powinien w dużej ilości przypadków >95%? :)

- co do rwania dźwięku DTS (miałem taki przypadek w dwóch filmach) ale go rozwiązałem. Niestety nie mam więcej plików abym mógł sprawdzić słuszność metody. Więc u kogoś "rwie" to poproszę o tytuły to sprawdzę (chociaż nie wiem czy zdążę bo czas mam do niedzieli).

pozdrawiam

Mnie rwie niestety na wszystkich DTS-ach mkv.

Nie mogę sobie z tym poradzić niestety.

A tytuły - proszę bardzo np.

- 2012.2009.PL.Dual.Audio.1080p.BluRay.x264-D4RKne55.PB.mkv

- Hdw.dante.pea.manhchc.mkv

- Powrót króla - rozszerzona 720p.pl.mkv

Jestem załamany.......

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teklan hejka a próbowałeś tak jak kolega w ts muxer rozbić film na części h264 i dst u mnie to działa nic mi nie rwie a wcześnierj co drugi film .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zassało mi nowy soft do BD390. Jego numerek to 531. Gdzieś mogę sprawdzić co jest w nim nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie na stronach LG... ale narazie nic nie znalazłem...

w każdym razie soft wgrany i sprawdzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej... dziwnie się zbiegło z premierą avatara na blu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może poprawiono błąd który powodował przerywanie dźwięku na ścieżkach DTS ?

Mógłby ktoś sprawdzić jak teraz odtwarzacz radzi sobie z wyświetlaniem napisów w MPL2 ?

Swoją droga jest to pewnie ostatnie uaktualnienie oprogramownia, skoro nowe modele już są na rynku.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejmy nadzieję, że jednak nie... może będą jeszcze jakieś poprawki w miarę ukazywania się nowych filmów na blu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie rwie niestety na wszystkich DTS-ach mkv.

Nie mogę sobie z tym poradzić niestety.

A tytuły - proszę bardzo np.

- 2012.2009.PL.Dual.Audio.1080p.BluRay.x264-D4RKne55.PB.mkv

- Hdw.dante.pea.manhchc.mkv

- Powrót króla - rozszerzona 720p.pl.mkv

Jestem załamany.......

Pozdrawiam

Dzisiaj kolejny plik Underworld I od razu włączałem i ścinka. Rozebrałem w MKVmerge i ponownie złożyłem w MKVToolnix i poszło od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...